Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen

Téma: menyit fogyasztanak a motorok

Junior Member
    Hozzászólás
    12

menyit fogyasztanak a motorok

sokat keresgettem de sehol nem találtam arról semmit h egy jól beálított motor menyit fogyasz lehet az akármenyi ccm
    ezért is nyitottam ezt a topic-ot h a többi ilyen zöldfülüvel mint én meglehessen ezt osztani!?
    ha valaki ide megírna h mijen a motorja és menyit fogyasz akkor ez szerintem sokunk dolgát megkönyítené!
    előre is köszi
    Tadam
    Többet ésszel mint ész nélkül

Junior Member
    Hozzászólás
    9

Re: menyit fogyasztanak a motorok

Szia !

Sajnos zöldfülüként (most is az vagyok) én is sok ilyent kérdeztem . Ritkán válaszoltak annak sem igen örültem.
    A kérdésedre a választ nem lehet még kb. megsaccolni sem (szerintem). Talán egy tankolás/üzemidő percben ilyen relációt lehet megsaccolni.
    A fogyasztást befolyásoló okok szerintem:
    -karburálás (időjárás, motor állapot függő )
    -beépítés módja (ha autó :monster, truggy, buggy, pálya stb.-áttételek ebből fakadó terhelések)
    -vezetési mód/stilus (mire használod a géped: játék, verseny, "állatkodás")
    -az autó mechanikai állapota (kopások, feszülések, belső surlódások) ebből fakadó terhelések
    és még nagyon sok szempont amit majd leírnak a tapasztaltabbak remélhetően.

Nekünk két 1:10-es monsterünk van Duratrax Overdrive 2 sebességes összkerék hajtás Hpi T15fe (2,5ccm) motorral 125ccm üzemanyag kb 12-15 perc játékra elég
    A másik Conrad Shop (noname) Hotlander 1 sebesség hátsókerék hajtás Force 2,5 ccm-es motornak azonosítottuk kb 18-25 percre elég ugyanennyi üzemanyag közepes terhelésnél .

További szép napot !

Robi

Senior Member
    Hozzászólás
    2.137

Üdv!

Ez egy igen bonyolultan megválaszolható kérdés, de ha nagyon érdekel a válasz, mérd le! Én csak kb. értéket tudok mondani. Mivel én repülőzöm, ezért csak repülős motorról tudok adatot szolgáltatni. Az 1,62 ccm-es ENYA motorom 50 ml üzemanyagot fogyaszt el 3/4 gázon kb. 15 perc alatt. Maximum gázon ez az idő már csak kb. 10 perc. A 6,5 ccm-es MVVS 2 ütemű motorom ugyanezzel az 50 ml üzivel teljes gázon körülbelül 2 percig megy ha jól be van állítva.
    üdv. Sajtqkac

Junior Member
    Hozzászólás
    12

köszi a hozzászólásokat én pont most állok az elektromos a robbanósra való át állás elött é ezért érdekelnek ezek a dolgok
    Többet ésszel mint ész nélkül

Senior Member
    Hozzászólás
    654

Szia!
    Nekem van egy 2.1-es mugen mocim ami gyári állapotban a 75 milit olyan 6-8perc alatt itta meg,szalon közben utána meg csutka...!
    Most felvan reszelve,ki-beömlő nyílások kipolírozva leömlő felfúrva!
    Így a 75 milit oylan 4 perc alatt kapja be,de normálisan nem is indul el!
    2 autózás 1 garnitúra jobb gumi,pedig nem forgatom,csak megyek vele keresztbe csak akkor ha csúszik!Szóval így nagyon durva ;D
    LRP Z15-ös moci 75 milit olyan 10-12 perc alatt eszi meg ugy,hogyha húzod neki,de teljesítményben alulmarad,hiába nagyobb!
    Mind a 2 mociban a kompresszió olyan mint egy újban,az LRP-ben 5 liter a MUGENBEN olyan 9-10 lehet!
    Szerintem a minőség előjön....
    Üdv:Pat
    -Mugen Msx 3<br />-wenty007@freemail.hu(E-mail)<br />-06705805302(Tel)<br />-pat-6666@hotmail.com(msn)

Senior Member
    Hozzászólás
    881

Re: mennyit fogyasztanak a motorok

Szevasztok!

Az FSR V hajók folyamatos padlógázon mennek fél órát a döntőben. Ez a leghosszabb üzem "egy szuszra". Nekem a 3,5-es megevett 1,4 litert, a 7,5-es pedig 2,2 litert, ennyi idő alatt.
    A nagy 15 köbcentis nekem nincs, de legalább 3,5-4 literes tartályt tesznek a többiek bele. Nem sok marad vissza...
    Az 1/8-as on-road autóm, 3,5-es Novarossival, 9mm-es torokkal 6 és fél percig megy egy tankkal. A tank térfogata kötött 125 köbcentiméter. Az 1/8-as offroad autómnál szinte ugyanez a fogyasztási kvóta.
    A 15 köbcentis papucshajóm eszik a legtöbbet, igaz rettenetes teljesítményt szedek ki belőle, 5 perc alatt megeszik 3,5 deci keveréket, aminek az összetétele felér a "robbanószer" kategóriájával...

Sanyi bátyó 8)
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hozzászólás
    121

Helló.

Nekem egy savagem van és érdekes módon nagyon keveset eszik (gyári F 4,6). De nagyban meghatározza a fogyasztást a használat. én egyautózásnál 3 nál több tankot nem is játszom el, az úgy kb. 480 kcm azaz közel fél liter. De van hogy csak 2-t. Az egyik haveromnak egy 5 kcm-es STS van a savagében és az viszont rengeteget eszik. Míg én 3 tankot ő lazán 5-6 tankot és nincs is max telj.-re felhúzva (az enyém sem). Van egy Lightning 2-es buggynk. Az annak ellenére. hogy nagyon könnyű a 4,3-as moci aránylag sokat eszik. Gyakran kell tankolgatni. Egy másik haveromnak volt egy TR15-öse ami sztem inkább termelte az üzemanyagot.
    Sztem a fogyasztás ahogy már elöttem is leírták a használattól és a motor beállításától függ.
    Hajóknál sztem egyszerűbb a téma, mivel ott nagyrészt teljes gáz van ezért mindig a legtöbbet fogyasztják mivel nagyon le vannak terhelve és max fordulaton mennek. Egy kemény offroados savagén pedig alig kell gázt húzni, mert a tömege megoldja a gurulást. Nekem ha nagyon tolom neki akkor is a 34 ezerből ha 20-at szokott forogni.
    HPI SAVAGE X 4.6<br />Tamiya TA05<br />HSP XSTR<br />---Csonka RC Team---

Member
    Hozzászólás
    34

Shepherd v2 ( 1/8 onroad )

Picco P7R Evo3 motorral.

Kb. 30perc alatt fél liter. 1 tank max 6-6,5 perc (125köbcenti)

Moderátor
    Hozzászólás
    1.117

Re:menyit fogyasztanak a motorok

Shepherd Speed (1:8 pálya autó)

Picco P3 (3,5 ccm 3 felömlős hobby buggy motor 2,1 LE max fordulat 27.000)

125 ccm 8-9 perc verseny tempóba. De 7 és fél percnél tankolni kell mert kanyarokban után már dadog, nem kap elég üzemanyagot. Mindez 15% nitró tartalom mellett.

Senior Member
    Hely
    Debrecen
    Telefon
    06709355373
    Hozzászólás
    652

Re:menyit fogyasztanak a motorok

helló !
    Én is csak átlagot tudok írni.
    STS 28 (4,2 ccm) átlagban olyan 12-14 perc.De ez nagyban függ a bal mutatóújjadtól is

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva