Szavazás eredménye: Milyen adó-vevő rendszert használsz ?

Szavazók
902. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • 27/35/40/72 Mhz

105 11,64%
  • 2.4 Ghz

545 60,42%
  • Jelenleg 27/35/40/72 Mhz,de szeretnék váltani 2.4 Ghz-re

140 15,52%
  • Maradok 27/35/40/72 Mhz-en

112 12,42%
Oldal: 1 / 13 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (125) összesen

Téma: Felmérés,statisztika(Mhz vagy Ghz)

Senior Member
    Hozzászólás
    708

Felmérés,statisztika(Mhz vagy Ghz)

Szavazatokat a későbbiekben meg lehet változtatni..

Senior Member
    Hozzászólás
    2.021

Re: Felmérés,statisztika(Mhz vagy Ghz)

bocsi a kérdésért aki mind2 megoldást használja azaz egy rádióban pl 35/40/2,4GHz az hova teheti a voksát?
    A repülés a világ második legizgalmasabb élménye. Az első legizgalmasabb a leszállás!

Senior Member
    Hozzászólás
    708

2.4

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

Hahó.

Aki új rádiót vesz, az mindenképpen 2.4 - ben ajánlott gondolkodni, ez a közel-jövő, sőt már a jelen rádiója.

Amennyiben nem terjednek el nagy teljesítményű egyéb felhasználású rendszerek, 2.4. en, amik zavarhatják, akkor tökéletes.

A fejlődés viszont ki tudja hová megy még? Lehet, hogy néhány év múlva ez is " régiség" lesz.

Kipróbáltam mind a három, jelenleg nálunk kapható rendszert, Futaba, Spektrum, és Jeti.

Mindhárom jelesre vizsgázott! Nulla zavar, nagy hatótáv, és eddig,- el ne kiabáljam-, semmi üzemzavar.!!!!
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Senior Member
    Hozzászólás
    877

Szevasztok!

Mindenféle rádióm volt-van. Nagyon jó és kényelmes az új 2,4 GHz-es rendszer, autómodellezésben kifejezetten áldás, mert ott aztán bekapcsol mindenki. Ilyen okból, régi sávon, kötöttem már ki a kerítésen...
    Arról nem is beszélve, hogy a sokszor hermetikusan lezárt hajómodellben és porvédett módon becsomagolt autómodell vevőjében kínszenvedés a kristálycsere.
    De nem olyan szép a menyasszony... A Futaba 2,4 GHz-es autós pisztolyrádió vevője fölöttébb érzékeny a hőre. Sajnos az 1/8-as off-road gépekben a vevőnek kialakított műanyag doboz sok esetben a motor mellett van, rácsavarozva az alvázra. Hőtechnikai szempontból a legszerencsétlenebb hely. Többször "lefagyott" a vevőm nyári melegben. Persze megoldottam a problémát hőszigetelés és hőtükör kialakításával, de ez azért "csapda" sok off-roadonosnak. A 2,4 GHZ-es vivőhullámon meg morogtam már ezen a fórumon korábban is, nem tetszik ez a magas frekvencia. De a megbízhatóság és kényelem szempontjából ezután is ezeket fogom használni versenyeken.

Sanyi bátyó :
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hozzászólás
    145

Hi!

Most kezdtem a hajókkal foglalkozni és megfogadván az "öregek" tanácsát vettem egy 2.4Ghz-s távot.
    (Technisport Hayabusa 2,4 GHz) olcsó és Syl-Ka nál ajánlották is, viszont jól jönne egy kis segítség. Bocsánat ha itt "Off", de van esetleg valakinek Magyar manual-ja hozzá?
    Triton mono II.&nbsp; &nbsp; Sylka Modellsport Team<br />H-5032<br />&quot;...értem én hogy elektromos, de mitől megyen?&quot;

Member
    Hozzászólás
    51

Buenos dias!

Nekem egy ős öreg 2 csatis Futaba Attack FP-T2NL adóm és egy 2 csatis Futaba FP-R102GS vevőm van AM 27MHz környékén.
    Adóban: 27.075MHz Vevőben: 26.620MHz ez nem fura? Nem ugyan azon a frekvencián kéne legyenek? ???

Kíváncsian várom a választ.
    OLIRD

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Idézet olird eredeti hozzászólása
    Buenos dias!

Nekem egy ős öreg 2 csatis Futaba Attack FP-T2NL adóm és egy 2 csatis Futaba FP-R102GS vevőm van AM 27MHz környékén.
    Adóban: 27.075MHz Vevőben: 26.620MHz ez nem fura? Nem ugyan azon a frekvencián kéne legyenek? ???

Kíváncsian várom a választ.
    Ezt nem rossz helyre írtad?
    DJI Phantom 3 Standard

Member
    Hozzászólás
    51

Akkor szíves elnézéseteket kérem. :-[

Nem tudod hol kéne akkor nézelődjek ezzel kapcsolatban? ???
    OLIRD

Senior Member
    Hozzászólás
    877

Hello Olird!

"Egy lukkal" arrébb van a másik téma a kvarcokról. De nem probléma, a válasz a kérdésedre a következő:
    Nincs semmi gond a kvarcaiddal, úgy jó, ahogy olvasod rajta az értékeket. Az általunk használt kvarcpárok nem egyforma frekvencián rezegnek. Az adókvarc 455 kHz-el magasabban rezeg! Ezért is kevesebb a vevőkvarc. A vevőben alkalmazott vételi technológia ezt így kívánja meg. Tulajdonképpen rendes volt a kvarc előállítója, mert pontos adatot adott meg rajta. A legtöbb gyártó ezt nem teszi.
    Tehát Olird aggodalomra semmi ok! Minden kvarcpár esetén, adókvarc és vevőkvarc között 455 kHz különbség van.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Oldal: 1 / 13 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve