Szavazás eredménye: Milyen adó-vevő rendszert használsz ?

Szavazók
902. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • 27/35/40/72 Mhz

105 11,64%
  • 2.4 Ghz

545 60,42%
  • Jelenleg 27/35/40/72 Mhz,de szeretnék váltani 2.4 Ghz-re

140 15,52%
  • Maradok 27/35/40/72 Mhz-en

112 12,42%
Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (125) összesen

Téma: Felmérés,statisztika(Mhz vagy Ghz)

Bageros-1
    Guest

Re: Felmérés,statisztika(Mhz vagy Ghz)

Ez az.Állyon csak át mindenki, és az eddigis biztonságos 35 Mhz, még jobb lessz. ;D Én 9 éve repítek, de soha nem volt gond a 35 Mhz-el.
    Eszem ágában sincs áttálni.Most vettem egy MC-24-et, természetesen 35Mhz .

Senior Member
    Hozzászólás
    104

Én a továbbiakban is ki fogok tartani a 40Mhz-esek tábora mellett 89-es csatin,
    Corona vevővel tökéletes párosítás!

Senior Member
    Hozzászólás
    486

Re:Felmérés,statisztika(Mhz vagy Ghz)

Sziasztok!
    Megint vettem magamnak egy Opticot...
    35MHz-re, spectrás modullal, később megy bele egy 40-es spectra...
    Szerintem is jó lesz itt a megaherzeken...
    Na üdv.
    D.
    Üdv.: Dávid<br />•PA Addiction X•MorbackŸŸ•Mini Katana•Cessna480•Fox RC•<br />•Optic6•

Senior Member
    Hely
    Budapest XIX
    Hozzászólás
    329

Idézet Bageros-1 eredeti hozzászólása

Ez az.Állyon csak át mindenki, és az eddigis biztonságos 35 Mhz, még jobb lessz. ;D Én 9 éve repítek, de soha nem volt gond a 35 Mhz-el.
    Eszem ágában sincs áttálni.Most vettem egy MC-24-et, természetesen 35Mhz .

Neked van igazad Úgylátszik a trend Nekünk dolgozik!
    Ugyanígy gondolkodom én is! A legutóbb volltunk kint vagy 15-en a reptéren és rajtam kívűl mindenki 2.4-en flancolt. Így senkihez sem kellett alkalmazkodnom. A rádiózavarok pedig eddig sem okoztak különösebb problémát. Multiplex Cockpit SX-7 em van ami szintézeres, a fórumokon bagóért vettem plussz kavicsokat bele.

Easy Glider Pro, Twinstar II, HK-450 pro

Senior Member
    Hozzászólás
    135

Sziasztok!
    Elég kezdő vagyok a modellezésben és nem tudom jó helyen kérek e segítséget!
    Az lenne a kérdésem hogy a Futaba 6-7 modelleknél van különbség hogy csak repülő és csak helli vagy mind a kettőt tudja mind a kettő táv?
    Illetve ha a 6 -os hoz veszek adót akkor az később használható e a 7-es típushoz is?
    Köszönettel!

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Kecskemet, Oman
    Hozzászólás
    925

Szia!
    A 6 csatis Futaba inkabb repulore valo. A 7 csatis tudja mind a kettot kezelni (repulo,heli).
    Illetve ha a 6 -os hoz veszek adót akkor az később használható e a 7-es típushoz is?
    A 6 csatornas vevot ( mert szerintem erre gondoltal )tudod a kesobbiekben hasznalni a 7 csatornas tavval is.

En 40 Mhz-en repulok 52-es csatornan Futaba TC7-el. Van egy modulos Futaba WC2-es tavom is azt kombinalva hasznalom 40Mhz ill 2.4Ghz-en TM-7 -es modullal. 40Mhz-en ritka a zavar. Nallunk mindenki (egy ket ember koztuk en is) 35Mhz-en repulnek vagy hajozna. gondok nelkul. A PCM-es technologia egesz jo megoldas mar a zavarok leredukalasaban.
    Udv
    dreco69
    Ajándék lónak ne nézd a gyomrát - mondták a bölcs trójaiak. A joszivu balfek!!!<br />tel: 70-5806188

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Idézet dreco69 eredeti hozzászólása
    Szia!
    A 6 csatis Futaba inkabb repulore valo. A 7 csatis tudja mind a kettot kezelni (repulo,heli).
    A 6 csatornas vevot ( mert szerintem erre gondoltal )tudod a kesobbiekben hasznalni a 7 csatornas tavval is.

En 40 Mhz-en repulok 52-es csatornan Futaba TC7-el. Van egy modulos Futaba WC2-es tavom is azt kombinalva hasznalom 40Mhz ill 2.4Ghz-en TM-7 -es modullal. 40Mhz-en ritka a zavar. Nallunk mindenki (egy ket ember koztuk en is) 35Mhz-en repulnek vagy hajozna. gondok nelkul. A PCM-es technologia egesz jo megoldas mar a zavarok leredukalasaban.
    Udv
    dreco69
    Akik 35Mhz-en hajoznak azokat el kellene küldeni a drága jó anyukájuk intimebb nyilásába.
    A 35 Mhz kimondottan repülömodell irányitására fenttartott frekvencia, hajozásban nem megengedett, törvénybe ütközö cselekedey.
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member
    Hozzászólás
    509

Sziasztok!

Csak is 2,4 giga !!!
    Biztonságos, nincs kavics cserélgetés, nem kell figyelni ki milyen frekin repül, és nem sokkal drágább a 2,4 gigás távok, mint a megahercesek.
    Aki egyszer kipróbálja beleszeret szerintem.
    A repülés 150km/h fölött válik izgalmassá

Senior Member
    Hozzászólás
    1.484

Idézet dreco69 eredeti hozzászólása
    Szia!

Udv
    dreco69

PeterN

Tökéletesen igazad van!

a 35 MHz: repülő modellek irányítására kijelölt és engedélyezett rádiófrekvenciás sáv.

de aztán a 40 MHz sem való repülőhöz.........

Ha valaki 35 MMz-en merészelne hajózni, gondoljon arra hogy az adója 2-3 km-re, esetenként még nagyobb távolságra elszór, és egy általa nem ismert, közeli mezőn repítő kollégának hatalmas károkat okozhat, és emberéletet is veszélyeztet. Ezért a rádiófrekvenciás sávok használatát kéretik szigorúan betartani a személy-és vagyonbiztonság érdekében.
    Futaba T9C / 9Z WCII /T8U-S

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.696

De ha ez megoldhatatlan, akkor legalább a hajós ne húzza ki az antennáját. Egy rendes rádió betolt vagy max. 1 szegmenst kihúzva bőven produkálja az oda kellő hatótávot. S ekkor legfeljebb a vízparton lévő hidroplános zúzza be a gépét :-)

Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva