Oldal: 1 / 59 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (590) összesen

Téma: Légpárnás modell

Senior Member
    Hozzászólás
    420

Légpárnás modell

Sziasztok!

Szeretnék építeni egy ilyen kis "járgányt" (bocs, ha rossz témába írtam, de nem találtam jobbat), és szükségem lenne ötletekre, tapasztalatokra.

Szóval bármi érdekelne, alapelv, szoknya anyaga...stb. Hogy alakítják ki a szoknya alsó részét?

Előre is köszönöm!

Üdv: Bedore

Senior Member
    Hozzászólás
    191

Légpárnás modell

Szia!

Ha jól emlékszem, már valaki csinál ilyesmit a fórumon(találtam 1 fotót egy kb 15 cm-es légpárnásról).

Amúgy:
    Öveges professzor írt egy könyvet fegyverek fizikája címmel, ahol egy egyszerű és pontos számolás van a felhajtóerőre(minimális nyomásnövekedés -> 1,5-2 kg-s légpárnás már repül...(x cm2)).
    Az elv annyi, hogy egy nagy felületű lapra nyomást fejtünk ki...
    A légpárnásról láttam egy jó filmet, de ott nem ilyen kicsit csináltak, úgyhogy a szoknya vízálló katonai sátor volt a sarkainál valami speciális "S" alakú vágással.

Csak annyit tudok mondani: Kisérletezni, találgatni!

Üdv.: kogasom

Senior Member
    Hozzászólás
    420

Légpárnás modell

Szia!

Igen, mintha én is olvastam volna valamit, de sehol nem találom, hogy hol. Azt hiszem topic sincs a témában.

Én az elvét úgy tudom, hogy egy propeller a gép alá sűríti a levegőt és ezen szinte súrlódásmentesen csúszik a jármű. A szoknya talán a stabilzációban játszik szerepet (?). De a felépítéséről semmit nem tudok. Logikusnak látszana, ha a szoknya aláján apró lukakon keresztül távozna a levegő, így mintegy egyenletes felületet biztosítva. Ha nem igy van, akkor is kell lenni logika a felépitésében.

A levegő sürítést én egy 300-as motorral oldanám meg, persze a propeller kérdéses. Talán kis, impeller szerűvel nagy fordulaton. Az egész jármű hosszát olyan 50 cm-re tervezem, talán depon habból, vagy carbonplasztból.

Az irányítást egy szervóra erősített 300-as moci-val lehetne megoldani, 2 cella LiPo akksival. Valami kis vevő, és egy (vagy 2) szabályozó.

Ha bárkinek ötlete, tapasztalata van, nagyon örülnék neki!

Légpárnás modell

Nálunk a klubban BPMSE Edy kezdett bele a légpárnásba...

Egy nagy gond adódott:
    a sűrítést ő is asszem 300-as mocival és számítógép ventillátorral oldotta meg.
    a gond ott jelentkezett, hogy nagy volt a nyomaték és a gép a függőleges tengelye körül forgott. nem állt egyhelyben.

a megoldás egy ellentétes álló-lapátsor vagy egy ellentétes másik kompresszor jelentené. de balos ventillátort nem sikerült szerezni...

...
    illetve most jut eszembe talán megoldás lehet, hogy a motor nem lefelé fújna, hanem pl. előre és egy 90 fokos könyök vinné le az levegőt....
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    241

Légpárnás modell

Á igen, a srácot aki itt a fórumon jelezte, hogy építi dj_us -nak hívják. Szvsz inkább segítségre szorul ő is...
    A szoknyáról: segítségével kisebb légnyomással is eredményes a légpárnás. Mégpedig azért, mert a szoknya "szigetelőként" a szerkezet alatt tartja a levegőt. Persze a szoknya dinamikusan követi a talaj egyenetlenségeit, ill a szerkezet billegését, és bizony folyamatos súrlódásnak van kitéve.
    vaagy nemtudom....

Senior Member
    Hozzászólás
    420

Légpárnás modell

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

A nyomatékon én is gondolkoztam, a helikopterhez hasonló megoldás is szóbajön, gyroscop segitségével (bár ez bonyolítaná a helyzeztet).

Milyen a szoknya aljának kialakítása? Hogy érik el ezt a stabilizáló hatást?

Légpárnás modell

az edy-én nincs még szoknya.
    a géptest hungarocell plusz üvegszövet.

a stabilitási problémák miatt áll a projekt asszem.
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Légpárnás modell

illetve most jut eszembe talán megoldás lehet, hogy a motor nem lefelé fújna, hanem pl. előre és egy 90 fokos könyök vinné le az levegőt....
    De nyomaték ellen véd :P &egrave;s a könyökön 1 hátra nézö nyillás biztositja az elörehaladást.A nyillás központjába tevödik az oldalkormány, vagy 2 kormány a nyillás 2 szélen Kis modell esetében a szoknya lehet közönséges polyetilen folia. Az egyensulyt ki kell kisérletezni mert piszokul bukdácsol ha nem pontos
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Légpárnás modell

Na. hát ilyen eccerü ez a légpárnás.
    kis agyalás és kész. :wink:

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Légpárnás modell

Na. hát ilyen eccerü ez a légpárnás.
    Igen eccerü és vezetni unalmas :P
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Oldal: 1 / 59 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz