Oldal: 3 / 59 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (590) összesen

Téma: Légpárnás modell

Junior Member
    Hozzászólás
    6

Légpárnás modell

Szevasztok

Csak hogy beleszóljak, a légpárnás cuccolknak az az alsó gumiszoknyája olyasmi szerepet játszik, mintha pl egy lufit leraknál a földre, ráraknád a falapot vagy akármit, amit emelnie kell és alul meg egy körbe kivágod a lufit. A lufi folyamatosan ereszt körbe és ez elemeli egy néhány tized milliméterre a cuccot a földtől, ezért megy olyan szép simán akár betonon akár vizen is. A lényeg az, hogy nem kell nagyba gondolkozni. A felületek meg miegymás miatt elég egy pc ventillátor is a gép közepébe, ami fújja be a levegőt. szépen fölemeli akár annyi is. A francot nem érdekli merre forog a levegő. Így is úgy is fölemeli az egészet nagyonb kicsi nyomás. A gumiszoknyát meg a legjobb valami jó vékony gumiból csinálni. ugyanis az nem kopik olyan könnyen.
    Üdv, Plutonium

mmormota
    Guest

Légpárnás modell

Idézet bence621 eredeti hozzászólása
    a régi hajszárító jó ötlet, csak nem tudom, hogy menne-e 6 voltról.Mert ugye 6V<220V :?:
    Én szépkaptam a bedöglött hajszárítónkat, egy 400-as 12V-os egyenáramú motor van benne. Úgy működik, hogy a motort diódás egyeniránító hídba (Graetz) kötötték, és sorba kapcsolták a fűtőszállal.

A hajszárító nem egészen véletlenül döglött be. Zsugorcsövet melegítettem vele. Sajnos a hajszárító levegője alapban ehhez nem elég meleg. Befogtam részlegesen a szívó rácsot, így csökkentve az átáramló levegő mennyiségét, növelve a hőfokot. Kitűnően múködött. Csak nem nagyon sokáig... :lol: :lol: :lol:

Member
    Hozzászólás
    74

Légpárnás modell

most akarok belekezdeni egy légbárnás építésébe.Valaki csinált ilyet? Hajszárítómotort használnék.Ha valaki csinált ilyet, akkor légyszi írja le a tapasztalatait :!: :lol:

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    30/3062368
    Hozzászólás
    360

Légpárnás modell

Á igen, a srácot aki itt a fórumon jelezte, hogy építi dj_us -nak hívják.
    Hát igen :P Az én volnék Na leírnék pár dolgot a kezdőknek:

Elsőre fogsz egy kb 40X20-25 cm-es hungarocellt. Belevágsz az egyik oldalába mondjuk egy kb 10 cm-es /vagy amekkora légcsavarod van éppen/ kört. A motort rácsavarozod mondjuk egy alu lemez csíkra. Ráfekteted a motort a cell-re, persze úgy hogy a légcsavar lefelé álljon és az alu lemez akkora legyen, hogy még a kivágott körnél nagyobb legyen, tehát rálógjon még a cellre ahogy a motort a helyére teszed. Fúrsz két lyukat az alura, és rögzíted a hungarocellhez. Én sima facsavarral belefogattam a cellbe. Ha nem rámgatod, és persze nem húzod túl a csavart, simán kibírja a próbákat. Szóval van egy hungarocell lap, amin rajtavan a motorHa a motorra kötsz tápot, meg fog emelkedni szoknya nélkül is, ha a lap nem görbe és felfekszik rendesen a talajra. Az akupakkot így még nem fogja elbírni.

Jöjjön akkor a szoknya :

Ez legyen most a próbagépnél fólia. Mondjuk a legjobb a szemetes zsák. Erre megrajzolod a szoknyát és kivágod. Majd összeragasztod a lapokat körbe-körbe. Persze csak a lapok széleit. Felragasztod a cell lap oldalára, a másik felét pedig visszahajtod, és az aljára. Így egy "cső" lesz körbe. Miért érzem azt, hogy aki még nem látott még ilyet, azt se tudja miről beszélek? Sajnos ezt nem tudom elmagyarázni jobban, de ha kell majd teszek fel képeket. A szoknyába a levegőt szintén az emelőmotorral kell megoldani. Ezt én úgy szoktam, hogy egy plexi lapot teszek a légpárnás aljára. Úgy, hogy a légcsavar, azaz a kivágott körbe kb 1 cm-re belógjon, majd kivágom a hungarocellt a plexi alatt. A plexire ragasztom a szoknyának azt a részét ami alól kivágtam a cellt. Így a test belsejében van egy járat, amin a légcsavar befújja a levegőt a szoknyába. Felfújja, a gép megemelkedik, és nyomás keletkezik a szoknya a test és a föld között. Így a szoknya és a föld között kiszökik a levegő és az egész cuccot megemeli. Persze csak akkor ha elég nagy nyomást gerjeszt a légcsavar. Axiál ventillátor /pl cooler lapát/ jobb, mert az nagyobb nyomást tud gerjeszteni. Még az fontos,hogy a légcsavarnak kivágott lyuk a lehető legkisebb legyen, azaz minél kisebb rés legyen a légcsavar és a hungarocell között. Így már simán fel tudja emelni az egész cuccot akkuval mindennel együtt. Megvan az első öröm, a légpárnás aksikkal lebeg és ha meglököd tök szépen siklik. Igen ám, de közben fellépett a következő gond: a légpárnás elkezdett a tengelye körül forogni a légcsavar forgási irányában és egyre gyorsabban pörög Nekem ezt úgy sikerült megoldanom, hogy az akupakkot előrébb-hátrébb tettem és így sikerült kompenzálni a forgást. Hátulra felteszel egy másik légcsavart, merőlegesen a hungarocell lapra. Elé teszel valamit pl balsa fa lemezt. ezekkel tudod irányítani. Szervóval megoldod hogy jobbja balra tudja mozgatni a lapátokat a légcsavar előtt, és kész is. Ha ez megy, akkor már érdemes nekiállni a komolyabb modellnek, mert már van elég tapasztalat. Én a végleges modellem előtt megcsináltam ugyanazt, csak úgy tesztnek. ezen beállítok mindent, és akkor jöhet a rendes! Az keményebb valami rózsaszín cellből lesz, epoxyval bevonva. A szoknya azon orkán lesz. Sajnos most nincs távirányítóm és vevőm se, így egy ideje leálltam az építéssel... Ha bármi nem érthető /gondolom lesz bőven / akkor csak kérdezzetek. Ha kell teszek fel képeket egy ilyen alap téglalap gépről. Valahol vannak képek mikor még azt csináltam.

üdv!

Member
    Hozzászólás
    34

Légpárnás modell

Sziasztok.

Megláttam a fórumot, és eszembe jutott, hogy már láttam erre egy megoldást:
    http://www.spadtothebone.com
    kis átalakítással szerintem egész jó lehet.

Üdv: Poki
    Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

Member
    Hozzászólás
    34

Légpárnás modell

Bocs ez az igazi link:
    http://www.spadtothebone.com/images/...hovercraft.htm

Itt nézzétek meg.
    Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

Légpárnás modell

Nagyon szellemes! Vajon mi az a fekete kence, amivel ragasztanak?

Member
    Hozzászólás
    34

Légpárnás modell

Nem tudom mivel ragasztottak.
    Én úgy gondoltam átalakítani, hogy a bemenő nyílásba egy vagy két ventillátort, a motort meg fordítva föltenni, és esetleg a szervó a kormánylapát helyett az egész motort mozgatná.
    Bár nem tudom, hogy eléggé kormányozható lenne-e így.
    Miből lehet a szoknya szerintetek?

Moderátor
    Hozzászólás
    5.395

Légpárnás modell

Nekem már fut a légpárnásom :lol: :lol:

Itt megnézhettek róla egy képet meg egy kis videót, és hamarosan
    lesz építési leírás is!
    Természretesen semmi extra, semmi drága dolgot nem használtam
    fel hozzá. És ami a fontos : egy sanssz 280-as mocival műkszik,
    mindössze 2 csatornán.

www.sry.atw.hu

üdv.: SRY

Senior Member
    Hozzászólás
    434

Légpárnás modell

Sziasztok!

Nekem is sikerült megépítenem egy légpárnás járművet. Hasonlóan Sryhoz én is csak egy mocit használok, csak én 600-as típust.

A légcsavarszél kb 20-30%-át a megfelelően kialakított csatorna juttatja a hajó alá.

A próbafutások megvoltak, nappaliban , illetve jégen. A nyomástartó szoknyán kell még egy kicsit kísérletezni, hogy az megfelelően működjön.

Gondolkozom +1 300-as körüli motor beépítésén az emeléshez.
    Üdv: Atti....2 t-vel&nbsp; ;D&nbsp; <br /><br />www.sokoro-rc.hu

Oldal: 3 / 59 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve