Oldal: 2 / 131 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1310) összesen

Téma: Helisuli kezdőknek, és haladóknak !

Re: Helisuli kezdőknek, és haladóknak !

Én se értem miért itt van mikor ott a Helikopterek vezérlése, távirányítása topic ami erről (is) szól!
    Sausage Team pilot

Lehet, hogy nem a helyén kéne elmélkedni, hanem a tartalmán.

Momentán azt hittem,. hogy majd nagyobb lesz az érdeklődés, a hogyan is célszerű tanulni, hogy esetleg kikerüljük az esetleges mellékvágányokat.

Én olyasmire gondoltam, hogy én pl szimun megtanultam, meg már el is felejtettem a vezetett piruettet mindkét irányba, pedig csak az egyikbe kellett volna, hisz fordított irányba senki sem repüli, még Szabó sem ! Akkor gondolom jó lesz nekem is sztenderd irány.

Meg valamikor kérdezgettem M_Józsit, hogy hogyan tanulta meg a piro loopingot, mert nekem sehogyan sem áll rá a kezem. Ezeket az infókat, szerettem volna ha leírja valaki, meg a többit ami esetleg másokat is érdekel, függetlenül attól, hogy nem jó helyen van a topic.
    Belánszky Zoltán

Senior Member
    Hozzászólás
    2.850

Köszi Seaky!

Itt már jó helyen van...
    Egy korszak vége.......

Köszönöm !
    Belánszky Zoltán

Senior Member BAL-IMI logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    3.589

Sziasztok!

Nekem nincs helim, de volt! Eladtam mielőtt összetörtem volna!
    Az én kérdésem, ti hogyan kezdenétek!
    Előbb szimulátoroztam, aztán az első teszten elbuktam!
    Ahogy elemelkedett a heli, elindult az egyik irányba, én pánikszerűen letettem!
    Van erre valami tanácsotok, egy kezdő hogyan kezdje az első repülését?
    Meg lehet egyedül is tanulni? Vagy keressek tapasztaltabb pilótát az első reptetésemhez?

Köszi!
    TT-01, Hpi Wheely King, TT-AT-10, Hólapát 50cm, Tréner egy a hashoz

Senior Member
    Hozzászólás
    2.850

Jó kérdés!

Legyünk már okosak! Itt van ez a sok bolond heliőrült a kicsi Országunkban. Hamár ők végigszívták, hát használjuk ki jól őket.

Természetesen már a első helis gondolatoknál jól jön a segítség. Mindenki kezdőként kezdi! ;D

Én már régebben modelleztem repcsivel, de egy szép napon megfertőződtem a helibajjal. Már akkor tudtam, hogy vennem kell.
    Ismertem a modellező életből az ide tartozó neveket és rögtön kérdeztem.

ezek után meglett az első helim. ;D És szegény, akitől megvettem, kénytelen volt segíteni az első reülésekben.

Természetesen ezzel egy időban indult a szimu is....de nem az eszetlen és céltalan repülés és heliültetés :-)

Betartottam a tanácsokat! Csak lebegés és csak olyan gyakorlatok, amik az első lépésekhez kellenek.

Na és utána!!! Jött Kisa és Benzoo, akik türelemmel álltak mellettem és minden szavukkal nekem segítettek a forgószárny bontogatásban.
    Aztán csak gyakorlás élőben és szimun.
    Oszt ide jutottam..... :-\ :-\
    Egy korszak vége.......

Senior Member n.james logója
    Hely
    Tök
    Hozzászólás
    3.523

Idézet BAL-IMI eredeti hozzászólása
    Sziasztok!

Nekem nincs helim, de volt! Eladtam mielőtt összetörtem volna!
    Az én kérdésem, ti hogyan kezdenétek!
    Előbb szimulátoroztam, aztán az első teszten elbuktam!
    Ahogy elemelkedett a heli, elindult az egyik irányba, én pánikszerűen letettem!
    Van erre valami tanácsotok, egy kezdő hogyan kezdje az első repülését?
    Meg lehet egyedül is tanulni? Vagy keressek tapasztaltabb pilótát az első reptetésemhez?

Köszi!
    Szia!

Hát hogyan kezdenék? Természetesen optimális esetben a legjobb technikával és egy nagyon jó oktatóval.

DE! Az élet sajnos nem ilyen, nem mindig elérhető az optimális megoldás.

Csak a saját tapasztalatomat mondhatom, egyedül tanultam, egy FP-s helin (most lehet röhögni, Twister V2) úgy ahogyan a leírásában szerepelt, tanulókerettel először sétálgatás a földön, azután ha megy a "kormányzás" kis elrugaszkodások a földtől, azután lebegés majd manőverek. Nem két perc volt, de csak sikerült megtartani a levegőben, persze egy zárt garázsban próbálkoztam, nem volt szél. Szimulátort az FMS-t próbáltam, de annyira nem volt köze a helihez, hogy inkább élőben gyakoroltam. Azután találtam meg a fórumot, miután már jobban kezdtem beleásni magam a heli beállításába. Onnan volt egy kis segítségem. A videók sokat segítettek, megnyugtattak nem én vagyok a béna, a tanuláshoz tartozik a bénázás. Miután megtanultam szétszedni és összerakni, csak sikerült beállítani, hogy már repülni is lehet vele. Persze a nagyobb törések mindig akkor voltak, amikor már azt hittem hogy már jól megy, és pl. kivittem a kertbe. Azt hogy nem adtam fel, annak köszönhetem, hogy láttam videót arról, hogyan lehet repülni vele. (nem gyári!) Azt mondtam, ha más tudja, akkor meg lehet tanulni. Tényleg meg lehet tanulni, már nem gond akár a lakásban felszállni az asztalra, vagy egy helisdobozon landolni, de a szabadban az igazi ahol van hely, csak szél ne legyen. Innen léptem tovább egy HBK 2-re, ezt már könnyebb volt megszokni, az FP-s helihez képest egy kezesbárány. Még igencsak kezdő tanuló vagyok, de itt a fórumon látom nem vagyok egyedül, és ha van kivel megbeszélni a dolgokat az erőt ad. A legfontosabb az akarat és a kitartás. (Azért pénz sem árt.) Majd csak eljutok egy komoly robbanósig.

Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett, de talán hasznos lehet annak aki idő előtt feladná.

Üdv James

Senior Member fabiati74 logója
    Hely
    Budapest 18.
    Telefon
    06303119843
    Hozzászólás
    872

065Hali! BAL-IMI Én egyedül tanúltam meg szimulátor nélkül nem volt könnyű de soha nem adtam fel Nagyon ovatossan és körültekintően csináltam mindent.Komolyabb sérülést,törést mégsem csináltam,pedig egyből robbanós helikopterrel kezdtem, akkoriban még nem is hallottam, hogy létezik elektromos helikopter, vagy 3drepülés ezért nem is akartam egyből káoszt meg tölcsért repülni.számitógépem sem volt meg internett, azt sem tudtam ,hogy létezik ez a fórum. Azota több barátom is elkezdett helizni az én hatásomra és mindenkinek tudtam segiteni beállitásokban repülésekben és látom ,hogy nekik mennyivel könnyebben , és gyorsabban megy a fejlődés, azzal hogy szimulátoroznak, és ha valamit nem tudnak itt a fórumon utána lehet járni, és információt lehet szerezni a tapasztaltabb modellezőktlől.Ma már én is naponta szimulátorozok,és igyekszem olyan közösségbe járni ahol egyretöbb helissel ismerkedhetek meg és tanulok is tőlük elég sokat.Neked is azt ajánlom keress egy tapasztalt helist aki segit, és használj valami komolyabb szimulátort a gyakorláshoz. És nem is lessz olyan nehéz ez a helikopter vezetés.
    üdv fábiati74
    Sausage Team pilot

Senior Member hori-zoli logója
    Hozzászólás
    2.362

Hali BAL-IMI!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, én kb. 1 éve hajtom a forgószárnyast,de volt idő mikor azt mondtam, hogy ebből nekem elég. Elég sok problémával küzdöttem. Első gond a nem meg felelő elektronika volt a helin. Aztán jöttek a parák ( még ma is van, de kisebb mértékben ), jaj meg emelkedik, jaj messzire megy stb. Nekem a kezdeteknél és most is sokat segített a kedves rokon fabiati74. Aztán egyre több helissel találkozok és tőlük is kapok tanácsokat, mit és hogyan kellene csinálni. Ha van lehetőséged,akkor olyan helyre járj gyakorolni, ahol vannak tapasztaltabb helisek akik tudnak segíteni a beállításokban és a heli kezelésében. Sokat jelent a gyakorlás alatt, ha valaki melletted áll és hasznos infókkal lát el miközben gyakorolsz. Még egy fontos részlet!!! Nem ciki az, hogy te még kezdő vagy, és nem úgy repülsz mint a gyakorlott pilóták!!!

Üdv: Zoli.
    e-mail: hzoli71@gmail.com

Senior Member BAL-IMI logója
    Hely
    Szeged
    Hozzászólás
    3.589

Köszönöm a válaszokat!

Én egyedül szerettem volna megpróbálni a helizést!
    Azt javasolták itt a fórumon, ne koaxal kezdjem mert annak nem sok köze van a helikopterekhez! Twister V2-volt az áldozat! A fórumról szerzett információk alapján megpróbáltam beállítani, tanulókereszttel ahogy írta n.james, csak én nem jutottam el a lebegésig! Figyeltem a helikopteres hozzászólásokat több fórumon is, és arra jutottam, hogy vagy, nem jól választottam kezdő helit, vagy keresnem kellene egy tapasztalt pilótát aki segíteni tud!
    Gyerekként könnyebb lett volna megtanulni, nem féltem annyira a töréstől!
    Most hogy én keresem meg a rávalót, ez a legnagyobb problémám!
    Ha szimulátorozok tudom hogy csak újraindítom és kész, de ha repülni akarok akkor bennem van a félsz, hogy összetöröm és mehetek haza! Sajnos láttam "tapasztalt" modellezőt berepülés közben, 40-perc autózás a helyszínre, gép összeszerelés(repülő), beállítás-trimmelés, eldob-leesik, és mehetünk haza!
    Ettől félek én is, ha bátrabb lennék akkor meg felemelném, összetörném és spórolhatnék hónapokat a következő reptetés előtt, ha meg megkérek egy "tapasztalt" modellezőt segítségnek, akkor sem biztos a törésmentes repülés!
    Hogyan döntöm el ki a tapasztalt modellező, akire rábízhatom magam és a gépem?
    Tudom hogy törés nélkül nincs tanulás, de hogyan lehet ezeket a töréseket minimalizálni?
    Szeretném a minél több modellező megosztaná, ki hogyan kezdte?
    Hátha így mi kezdők tanulhatnánk, mielőtt ugyanabba a hibába esnénk!
    TT-01, Hpi Wheely King, TT-AT-10, Hólapát 50cm, Tréner egy a hashoz

Oldal: 2 / 131 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve