Oldal: 3 / 131 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (1310) összesen

Téma: Helisuli kezdőknek, és haladóknak !

Senior Member
    Hozzászólás
    1.409

Re: Helisuli kezdőknek, és haladóknak !

Szia,

Elösször is sok-sok szimulátorozás, aztán apró lépésenként haladni.
    Elösször csak csúszkálgass a földön (ha van rajta tanulókeret) és próbáld egyhelyben tartani. Itt az a lényeg hogy a "gáz" karral elérd azt a pontot hogy még nem emelkedjen el a heli, de már "instabilan mocorogjon" . Ha ez megy akkor emeld meg 5cm-re és ott próbálj lebegni. Ha elindul valamelyik irányba nem kell pánikolni, vedd le a gázt és akkor lehuppan, ilyen magasságból nem nagyon törik.

Nehéz kérdés hogy kiben bizzhatsz meg, erre nem tudok válaszolni, de én szívesen segítek beállítani ha behozod a boltba.

Üdv: Ádám
    Üdv: Váradi Ádám<br />Modell.hu<br />Align, Futaba, Mikado, Hirobo, Os engines, Hitec, Wild-Cat

Senior Member n.james logója
    Hely
    Tök
    Hozzászólás
    3.523

Idézet BAL-IMI eredeti hozzászólása
    Gyerekként könnyebb lett volna megtanulni, nem féltem annyira a töréstől!
    Most hogy én keresem meg a rávalót, ez a legnagyobb problémám!
    Ne aggódj, ez nem korfüggő, talán így nem vagy annyira "bátor", jobban vigyázol rá.

Twister V2-volt az áldozat!
    A twister-ben az a jó, ha veszel karbon csövet meg karbon szálat, akkor ha hirtelen lecsapod a földhöz, pár forintból cseréled a törött talpat és kezdheted előlről. A többi alkatrész sem kerül pár ezer forintnál többe, és ha nézed a régi videókat, sokan egy szobában kezdték a lebegést.
    A Twister a legköltséghatékonyabb és az egyik legnehezebb a tanuláshoz. Valakivel azért rendesen be kell állítani.
    Egyébként a modellezés is olyan mint az autóvezetés, ha valaki attól fél hogy összetöri, akkor el sem indul. Bátorság!

Tudom hogy törés nélkül nincs tanulás, de hogyan lehet ezeket a töréseket minimalizálni?
    Lassan haladj a tanulással, ne légy türelmetlen. Mindig akkor van baj, amikor már megunod a gyakorlást és azt hiszed már megy a repülés.
    Hidd el a lassú haladás is szerez mindig örömet! (Ha mást nem, akkor azt hogy megint spóroltál, mert nem törted össze ;D)

james

Senior Member
    Hozzászólás
    2.850

Kiben bízhatsz a repülés terén???

Ez a legegyszerűbb! Néz meg, hogy hogy repül és csak ezek után bizz!!
    Egy korszak vége.......

Member
    Hozzászólás
    93

Hát igen! Én sem vagyok a levegő királya,de pár utcányira tőlem lakik egy tapasztalt pilóta,Ő a kezdeti időszakban ,szinte elengedhetetlen infókkal látott el.Ha nincs ilyen szerencsém.......hát én nem is tudom ! Ezt a sportot egyedül elkezdeni,fejlődni,tanulni,nagy elszántságot és mégannyi időt igényel.

Member
    Hozzászólás
    71

Sziasztok !

Hogy én hogyan kezdtem ? Egy kicsit viccesen. Én még nem is tudtam, hogy ezek a repülő kis masinák anyagilag elérhetők számomra(átlagfizu) amikor egy videómegosztó oldalon belebotlottam Szabó videójába. Na nem is kelett több nekiálltam keresgetni többilyen hasonló videóra, és igy bukkantam az árban elérhető kis HONEY BEE KING 2-re. MOndanom sem kell hogy megrendeltem, és meg is érkezett. Mivel még soha eletemben nem repültem RC-vel, és a vieokon olyan könnyűnek látszott hát levittem az udvarra, hogy majd jól megreptetem.
    Hát nem úgy lett ! Az első probálkozás a felszállásra erős kudarc volt, mivel egy hirtelen mozdulattal felemeltem olyan 4 méterre megijedtem és megpróbáltam kezelni, de az ilyedség egyre nagyobb lett amikor oldalára fordúlt....a gázt lerántottam, és jól összetörtem. Nem volt senki a közelembe aki modellezne, igy kénytelen voltam mechanikai, és elktronikai tudásomra támaszkodva szétszedni, és újjáépíteni. Talán nekem ez is kellett emrt atomjaira szedtem és kicseréltem mindent ami görbűlt és lötyögött. Sikerült összerakni, de a következő felszállás megint törés volt, így elhatároztam hogy SZIMULÁTOROZOK. Phoenix és Realflight 3,5 4. Soha nem repültem még, és a szimun rájöttem hogy nem is olyan nehéz a dolog, ha tudod hogy működik a helid.1 hét szimu után lebegtem egy egész akksit, és egybemaradt a gép is! Szóval aki full kezdő annak mindenképpen SZIMULÁTOR. RENGETEG pénzt sporol meg vele az ember.
    És mivel minden beállítást meg kellett tanulnom magam a saját káromon, így jól meg is tanultam. Most már ott tartok hogy a körzetemben többen megkeresnek beállítás miatt. JA és amit elfelejtettem az pedig az hogy kezdő helinek sztem teljesen tökéletes a HBK2, sőt egyép upgradekkel profinak is jó !
    EGY JÓ TANÁCS ! A GYÁRI TÁVOT MINÉL ELŐBB VALAMI KOMOLYABBRA CSERÉLNI, ÉS A GYROT HH-RA. Kezdőknek ez nagyon fontos lehet, sok gondtól nehézségtől megkímél.
    Sorry ha sokra sikeredett.

Zalnkalm
    Egyszer fent egyszer lent......

Senior Member opener logója
    Hely
    Csopak-Veszprém
    Hozzászólás
    4.368

Majd 54 évesen véletlen felfedeztem a vaterán egy Twister V2-őt, azt hittem ez a csúcstechnológia ez ügyben ;D

Aztán miután letépettem egy függönyt, megfaragtam a fenyőszekrényt, pedig csak lebegni akartam, rábukkantam a fórumra. Hatalmas segítség volt, mert helis nincs a környéken azóta sem.

A sikerélmény, hogy gyönyörűen lebegett az FP heli, és mertem egy-két kört is megrepülni,
    magával ragadott, aztán már nincs megállás.

A tanácsokra hallgatva belevágtam, walkera CP helik, minititánok, sjm400, koaxok, és az új szerzemény az sjm500.

Ritkán van lehetőségem repülni, de a beállítást is élvezem és a tökéletességig fokozom. Nem izgulok rá, hogy tölcsért, káoszt repüljek, inkább ha tehetem, újabb típust veszek és ki akarom ismerni teljesen. Kicsit inkább a helikbe vagyok szerelmes, mint a repülésbe, de azért szárnyalni feltétlenül kell időnként. Ilyen helisek is vannak ;D

És ezúton is köszönet a fórum fáradhatatlan profi heliseinek, akik önzetlenül, szívügyüknek tekintve fejlődésünket , mindig új reményt öntenek belénk.
    Heli: 400-450-500-600 Repcsi: EG-Pro,Extra330,G-waco Vitorlás: Phantom, NACRA i18

Senior Member tamás 55 logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    70 9777662
    Hozzászólás
    2.470

Az igazság az, hogy ha valaki már ide talált a Fórumra, már nyerő helyzetben van!
    Én májusban kezdtem koax-szal, aztán Twisterrel. Mit mondjak? Az összes nélkülözhető pénzem különböző modellboltokban maradt és EGYIKBEN SEM reklámozták, vagy említették meg a Fórumot. Sehol sem adtak olyan tanácsot (érthető ? módon), amivel olcsóbbá tették volna számomra a "modellezést". Sehol sem mondták, hogy most inkább hagyd az alkatrészt és vegyél inkább egy szimulátor programot. A szerencsém az volt, hogy egy üzletben kötött ismeretségnek köszönhetően rátaláltam egy olyan nem fővárosi boltra, ahol megfelelő tanácsokat is kaptam. Rátaláltam a Fórumra is (ennek nem biztos, hogy mindenki örül), sokat tanultam, tanulok belőle, biztatást és tanácsokat is kaptam, kapok. Voltam már teljesen pánikban is, hagyom abba az egészet, de azonnal kaptam bíztatást másoktól a továbbiakra. Állítom, az az ember jár igazán jól, aki legelőször a Fórummal kezdi a "repkedést". Minden létező info-t összeszedhet, egy szim. kezdés után dönthet a továbbiakról, mit, hol, miért vegyen. Barátokra, segítőkész kollégákra tehet szert.
    Mindenkinek köszönettel
    tamás
    T-Rex 575/600; S-Bach; extra 300/1200; DLG-k, Heron
    sokszor kerülök gödörbe! De nem is akarok kijönni belőle!

Azért ne felejtsük el, hogy nagyon sok kitartásra van szükség az elején. Elég sok munka van már az első felszállásban is. Azthiszem 30 óra gyakorlás után már mindenkinek kezébe nyomják a jogosítványt, és szinte mindenhová el tudja vezetni az autóját. Azthiszem aki már vezetett helit az tudja, hogy hova jutott el 30 óra után
    Belánszky Zoltán

Senior Member attila67 logója
    Hozzászólás
    1.281

És az autó csak jobbra, meg balra, meg néha hátra megy. Ez eddig csak 2D! Bezzeg egy repülő! Nem is beszélve a heliről, ami ugyanazt tudja hátrafele is, meg néha kicsit többet is.
    Maxir, Mini Titan, MSH Protos + repülők, MX12 40 mhz+Assan 2,4 GHz, Spektrum DX9 2,4 GHz

Itt a tavasz, és bizseregnek az ujjaim, sajna egyenlőre még nem tudok repülni, de eljön az az idő is.

Addig is szerintem dobjunk össze egy listát a kezdőknek, mit milyen sorrendben célszerű gyakorolni, a felesleges törések, ill kiadások elkerülése érdekében.

1. Földön ( sima egyenletes talajon ) farokkal magunk felé felpörgetve úgy hogy a lapátok, éppenhogy megemelják a helit és próbáljuk szinte a földön csúszkálva egyhelyben tartani a helit. Ügyelve arra, hogy a farok mindig felénk nézzen.

2. Az első feladatot megismételni, megemelve a helit az általunk biztonságosnak itélt magasságig. Először 5 cm aztán 10 stb. Fontos a farok mindig felénk nézzen. Ezt a addig kell gyakorolni, amíg biztonságosan tudjuk tartani szemmagasságban.

3. A következő gyakorlat a biztonságosan farokkal felénk néző helit számunkra biztonságosnak itélt magasságban ( kb 1 méter ) elmozdítjuk először jobra 1 métert, és ott megfékezzük, megtartjuk, ügyelve, hogy a farok mindig felénk nézzen. Utánna ugyanez balra is megismételve. A gyakorlat elsajátítása közben növeljük az elmozdítás mértékét, és közben próbáljuk a farkot a középső indulási pontal párhuzamosan tartani.

Most egyenlőre ennyi, még folytatom, de bárki érez magában némi ihletet az bátran beszálhat a folytatásba !
    Belánszky Zoltán

Oldal: 3 / 131 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve