Oldal: 63 / 63 ElsőElső ... 13535960616263
Eredmény: 621 - 625 (625) összesen

Téma: Mini eszterga modellezoknek

Junior Member
    Hozzászólás
    10
    Üdv!

Részben kapcsolódik, mert POM-ról kérdeznék, de nem esztergálni akarom, ezért (is) lemez kell.

Kérdés: ismer-e valaki Budapesten és vonzáskörzetében olyan kereskedést, akik hajlandóak (el) adni POM-lemez méretre vágáskor leeső darabjait?
    Nem akarok 30.000-ért venni két m2-t, mert nekem ennyi nem kell.

Köszönöm (neten keresgélés után is írtam cégeknek, de több helyen többre megyek)!

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    362
    Üdv.

Holes kft elsőre.

Senior Member Spec logója
    Hely
    Gyöngyös Újpest
    Telefon
    20-382-0308
    Hozzászólás
    1.125
    Eszterga alkatrész keresztszán orsó

Einhell MTB 3000, Hyundai, stb esztergapad alkatrész eladó, ( keresztszánhoz )
    Gyárilag 10x1 Balos menettel.
    4000Ft
    keresztsz.JPG
    Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.

Senior Member
    Hely
    Budapest, XIV kerület
    Hozzászólás
    722
    Sziasztok!

Az én generációm még emlékszik arra a mondásra, hogy a férfiak egyetlen dologban vetélkednek melyiküknek van kisebb - ha a a mobiletelefonjukról van szó. Természetesen a mai "tepsimobiloknál" ez már a múlt.

Eddig több olyan leírást közöltem, amelyben azt bizonygattam, hogy az AT-125 eszterga és marórésze alkalmas nagyobb projektekre is. Most következzen egy, amelynél még talán túl nagy is...

A kiindulás egy darab 3x12 mm-es réz darab. Satuba fogom, és fúrok bele 4 darab 2.8-mm-es lyukat. A lyuk méret úgy lett kiválasztva, hogy megmértem egy 3x0,5 mm-es rézcső átmérőjét finom csiszolás után, és az szoros 2,8mm-t adott ki.

Ezek után műszerészfűrésszel szétvágom a furatok között.

Ha gépi megmunkálásra akarom fogni a darabokat, hogy egybevágóak legyenek, akkor valahogy rögzítenem is kellene. A normál gépi satu túl nagy hozzá. Ezért egy spec. célkészüléket veszek igénybe. Ennek párhuzamosított a pofája két megvezető csappal, egy csavarral mini satuként szorítható, stb...

Ebbe tudjuk az egymáshoz szorított munkadarabokat befogni. Mint sok esetben itt is egy fúrószárat használok, hogy a furatot használhassam bázisnak a megmunkálásnál. Mivel a munkadarab végső alakjánál nem számít a két oldal párhuzamossága, ezért elegendő az 1 forgástengely és szemmérték szerinti beállítás.

Amikor az egyik oldal megvan, fordítok, elkészítem a másik oldalt. Ezután "lépcsőt" marok bele keresztbe, majd fordítom, és marok a másik oldalból is. Ezek után így néz ki a félkész termék.

Szemléltetés képpen "újj-ra vettem"

folyt. köv.

Üdv, Géza

Senior Member
    Hely
    Budapest, XIV kerület
    Hozzászólás
    722
    Sziasztok!

A képen látható apró réz vackot kéne alakosra "marni" valahogy. Ehhez ismét célszerszámot veszek igénybe "kézi tű/tüske satut" ahogy a "pin vice" fordítható. Ebbe fogom be.

Ezek után felkészítem az AT-125-öt a "marásra". Nem normál marót használok, mert az apró munkadarab és finom befogás nem áll igazán ellen a maróél "harapásának", hanem gyémántporos szárat. Pivotnak a satu megfelelően kiképzett hornyába szorított fúrószárat használok.

Nincs más teendőm mint közelíteni a marószárhoz a munkadarabot és jobbra balra forgatni a tengely körül, mig ilyen nem lesz, vagyis egybevágó egy 4mmx0,5-ös réz csővel..

Ezek után leszabok műszerészfűrésszel a 3mm-es rézcsőből 7-8 mm-es darabokat, majd a satuban derékszögű síkba reszelem a végüket, illetve az egyik végüket kicsit "meghegyezem". Beillesztem az előzetesen egyik oldalról kicsit kisüllyesztett furatú munkadarabba, és kézi préssel a helyére küldöm, mint csapot. Látod elsőre? Ha nem gördíts lejjebb!

Miután ezt háromszor megismételtem, a végeredmény:

Hátravan a csapokra illeszkedő szerkezet kialakítása.

folyt. köv.

Üdv, Géza

Oldal: 63 / 63 ElsőElső ... 13535960616263

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve