Oldal: 67 / 68 ElsőElső ... 1757636465666768 UtolsóUtolsó
Eredmény: 661 - 670 (671) összesen

Téma: Mini eszterga modellezoknek

Senior Member Spec logója
    Hozzászólás
    1.087
    ??
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Spec által : 2020-01-14 05:56

Junior Member
    Hozzászólás
    2
    Igen, Ő lesz az!
    Köszi az infót, náluk nem néztem. (Nem is a barátom a Google, legalábbis nem mindenható.)

A méreteket sajnos elírtam, javítva.
    Utoljára módosítva: DraGonZed által : 2019-10-07 13:03

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06305443880
    Hozzászólás
    22
    Sziasztok!
    Az lenne a kérďésem, hogy ismeri-e valaki, milyen eszterga ez a képen, és van-e vele tapasztalata valakinek?
    Anti
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: ftirius által : 2019-11-07 09:56

Senior Member Spec logója
    Hozzászólás
    1.087
    Itt gyártották Gyöngyösön. Nekem volt ilyen gépem vagy 5 évig, 40 évvel ezelőtt.
    Elég puritán gépvolt.
    Az áram alatt lévő vezeték ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06305443880
    Hozzászólás
    22
    Az nembaj, ha butácska, csak viszonylag pontos legyen. Keresztszánt lehet hozzá kapni vajon? Ill. kezdő gépnek alkalmas-e?
    Mert viszonylag elérhető áron kínálnak egyet.

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    381
    Ez egy magas hozzá adott értékű gép, az-az minél többet tudsz annál jobban kitudod használni....

Alapszán rögzített, keresztszánnal és a kéziszánnal lehet megmunkálást végezni. Hát gyakorlott szakiknak nem probléma a 0.01 elérése ,de ehez már sokszor trükközni is kell. Karbantartás igényes, és oda kell az olajzásra figyelni.

Ha nincs meg a keresztszán nem probléma, annyira egyszerű kisgép, rendes műhelyben legyártják neked.

Junior Member
    Hozzászólás
    12
    Üdv. a fórumozóknak!

Látom használ más is AT-125 "eszterga jellegű" masinát.
    -Használja-e valaki a kézi-szánt? (Én vacaknak minősítettem és dobozba száműztem. Helyette vettem pár fontért egy nagyobb késtartót, kúpos munkadarabjaim nincsenek, nem hiányzik.)
    -Használja-e még valaki az eredeti -nem csapágyazott- csúcsokat? (Az enyémek már 2x kikészültek, most tervezek venni egy csapágyazottat. A vasat nem szerették.)
    -Úgy látom mindenki még az eredeti szán-hézagolókat használja. Érdekelne-e valakit közös gyártatás valami tartósabb anyagból? (Én még a kereszt-szán állító csavarjait is felfúrnám és az összeset imbuszra cserélném.)
    -Esetleg a keresztszán legyártása 4x ekkora felületben érdekelne-e valakit (bár nem biztos, hogy megéri, de maráshoz alkalmasabb lenne a nagyobb és egy kicsit -5 mm- lehetne magasabb is).

Köszönöm a válaszokat: R.

Hozzászólás
    381
    Üdv.

A munkatérben és a gyakran szerelt gépelemek csavarjainál ne használj inbusz csavart, de ha szívesen szívatod magad hajrá. A munkatérben a legjobb forgács gyűjtő, és a legnehezebb kitakarítani.

Junior Member
    Hozzászólás
    12
    Ezek a hézagállító csavarok jobbra (oldalra-vízszintesen, pont fedezékben) állnak, nem marad meg bennük semmi.

De, bár ezt nem írtam, nekem a késtartó valamennyi csavarja imbusz. Egyetlen egy imbusz gyűjti a koszt, amelyik a késtartót a kereszt szánon rögzíti (látszik a képen). De simán belefújok és tiszta (vsz. nagyobb csavarnál nem menne, de itt simán).

Hűtésre petroleumot használok, trutyi nem marad utána.

Vannak más fejlesztési ötleteim:
    -legjobban az zavar, hogy maráshoz az asztal túl alacsony és kicsi (egyszer használtam maráshoz), mivel a maró kiforgathatom arra gondoltam, hogy elöl elhelyezek egy marós asztalt (forgatható is és XY irányba tolható).
    -kerítenék egy esztergámhoz túlméretes álló bábot.
    Felmerül a kérdés, hogy ezeket mi tartja majd, hiszen az esztergán nem férnek el. Nos a hátérben látható asztal (rétegelt lemez) lapját kicserélném egy 10 mm-es acéllemezre, amire rögzíteni lehetne mindent. Ötletet nagyesztergás fórumból merítettem ott két esztergát rögzítettek egymás mellé, egyik tartotta a kést, a másik forgatta az alapanyagot.
    Utoljára módosítva: Flippy által : 2020-01-11 12:56

Hozzászólás
    381
    Üdv.

A csavarfej kifújást, ha már muszáj ésszel, de én cserélném hat lapra vagy rendes karosra.
    A pertoleumot csak kenésre használod, nem hűt az semmit csak büdös, és szívod be a gőzeit.
    Állóbáb a vezetékre van rögzítve, a mozgóbáb az alapszánra oldalról.

Oldal: 67 / 68 ElsőElső ... 1757636465666768 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva