Oldal: 64 / 64 ElsőElső ... 14546061626364
Eredmény: 631 - 638 (638) összesen

Téma: Mini eszterga modellezoknek

Senior Member maxigáz logója
    Hozzászólás
    135
    milyen olajjal érdemes feltölteni a hajtóműházat?

Idézet maxigáz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    milyen olajjal érdemes feltölteni a hajtóműházat?
    Felejtsd el az olajat. Ebbe a főorsóházba nem lehet olajat önteni, mert nincs teljesen lezárva, tömítő szimering sincs benne. Csak hőálló zsír jöhet szóba. Ehhez érdemes az orsóház tetejét marógépen megnyitni (kimarni egy nyílást amit egy lemezzel le lehet fedni)és onnan megoldani a zsírzást. A csapágyakat a műanyagfedelek alatt találod, ezeket ki lehet lazítani és be lehet zsírozni őket.
    Utoljára módosítva: laszmaj által : 2017-10-14 21:36
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

Idézet Spec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Eredetileg kétoldali zárt csapágyak van benne, ezt meg hogy zsírozd le.
    Tudomásom szerint ha kiveszed zárólemezt akkor többet nem lesz zárt.
    Sebesség váltókat csináltunk valamikor évtizedekkel ezelőtt ott nem lehetett vissza rakni.
    Nálam eredetileg is sima mély hornyú csapágyak voltak és amikor lecseréltem kúpgörgősre így adott volt a helyzet. Speciel magam is jobbnak tartom az ilyen megoldást.
    Egy hasonló gép szétszedése és összerakása az alábbi linken. Figyelbe ajánlom a 8-9 oldalt.
    http://www.arceurotrade.co.uk/machin...mbly-Guide.pdf
    Utoljára módosítva: laszmaj által : 2017-10-15 08:07

Hozzászólás
    135
    Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
    Télen én is átszerelem a főorsót kúpgörgős csapágyakra.
    Amúgy teljesen meg vagyok elégedve a géppel.
    Készítettem rajta egy 21 fogas kuplungharangot,a fogakat is ott véstem rá.
    Az egész munka az esztergán készült.

Hozzászólás
    135
    Sziasztok!

EXPERT esztergám van.Az lenne a kérdésem,hogy ha a főorsó balra forog,éles hang jön a villanymotorból,
    ha jobbra forog kifogástalan.üresjáratban is ugyanígy megvan ez a furcsa hang.tehát a villanymotor
    adja.valakinek valami ötlete a hiba forrásáról?
    előre is köszi.

Idézet maxigáz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

EXPERT esztergám van.Az lenne a kérdésem,hogy ha a főorsó balra forog,éles hang jön a villanymotorból,
    ha jobbra forog kifogástalan.üresjáratban is ugyanígy megvan ez a furcsa hang.tehát a villanymotor
    adja.valakinek valami ötlete a hiba forrásáról?
    előre is köszi.
    Megpróbálom az összes lehetőséget taglalni. Általában a főorsó ritkán zörög irányváltásnál. A gép hátulján, a vezérorsó irányváltó karját tedd közép állásba, ha megszűnt, akkor a váltókerekek foghézagja nincs jól beállítva, szoros! (Törés lehet a vége.)
    Ha még mindig fennáll a morgás akkor a főorsó hengergörgős csapágyait alaposan be kell zsírozni hőálló zsírral. A zárt csapágyakat nem tudod.
    Levehető a főorsó ház is. Ha még műanyag fogaskerekek vannak benne, inkább vazelinnal, vagy szilikon zsírral kend be, orsóház, (könnyen vissza áll magától) alulról nyitva van és elérhetők a fogaskerekek.
    Ha mégis a motorból jön a hang, akkor az egyenáramú motor szénkeféit cseréld ki.
    Utoljára módosítva: laszmaj által : 2017-11-25 22:58

Hozzászólás
    135
    Idézet laszmaj eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megpróbálom az összes lehetőséget taglalni. Általában a főorsó ritkán zörög irányváltásnál. A gép hátulján, a vezérorsó irányváltó karját tedd közép állásba, ha megszűnt, akkor a váltókerekek foghézagja nincs jól beállítva, szoros! (Törés lehet a vége.)
    Ha még mindig fennáll a morgás akkor a főorsó hengergörgős csapágyait alaposan be kell zsírozni hőálló zsírral. A zárt csapágyakat nem tudod.
    Levehető a főorsó ház is. Ha még műanyag fogaskerekek vannak benne, inkább vazelinnal, vagy szilikon zsírral kend be, orsóház, (könnyen vissza áll magától) alulról nyitva van és elérhetők a fogaskerekek.
    Ha mégis a motorból jön a hang, akkor az egyenáramú motor szénkeféit cseréld ki.
    Köszönöm a választ! kizárásos alapon,csak a motormeghajtás van a gépen,az összes fogaskereket levettem,
    csapágyak bezsírozva,ha a főorsó nem forog,tehát nincsen hajtás,akkor is jön a furcsa hang,ha a motor
    balra forog.ha jobbra forog mint az óra olyan szépen jár.
    szerintem a villanymotor adja a hangot.
    Ha a motoron nincs fent a bordásszíj,és elindítom,kézzel kicsit lefogom a bordásszíj kereket,már jön is az éles
    hang balra forgáskor.jobbra forgáskor kifogástalan.

Hozzászólás
    135
    Köszönöm az útbaigazítást! a motor szénkeféi nem érintkeztek rendesen,az adta a hangot.
    igaz,a motort is szédszedtem,volt benne forgács a mágnesnél.
    készítettem perforált lemezből védelmet a nyitott motorburkolatra,igy egy kis védelem
    a behatoló forgácsok ellen.

Oldal: 64 / 64 ElsőElső ... 14546061626364

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve