Oldal: 16 / 68 ElsőElső ... 61213141516171819202666 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (671) összesen

Téma: Mini eszterga modellezoknek

Re:Mini eszterga modellezoknek

Sziasztok,

Egy ideje követem ezt a fórum topicot és nagyon jónak és hasznosnak találom! Csak így tovább!
    Én ugyan nem modellező vagyok, hanem formatervező, de az otthoni műhelyembe szeretnék venni egy mini esztergát — így találtam rátok. Majdnem zöldfülü vagyok a témában, bár elolvastam Walter Bartsch — Esztergálás c. könyvét elejétől a végéig, ahogy azt egy fórum társ ajánlotta és habokat, fát és műanyag lemezeket már esztergáltam a suli műhelyében egy nagyobb esztergán, azonban például kést még nem köszörültem magamnak és menetet sem vágtam még, meg biztos egy csomó izgalmas dolgot sem csináltam, amikről még azt sem tudom, hogy lehet esztergával

A kérdésem az volna, hogy (már nem is emléxem, hogy itt merült e fel, vagy egy hasonló fórumon), hogy mit szóltok a SIEG Nano Lathe N1-es miniatűr órás esztergájához? Tudnotok kell, hogy fémből maximum alumíniumot, vagy sárga rezet, de főleg autó modellező clayt és viaszt szeretnék rajta esztergálni.

Itt van néhány adat, ami a gyártó honlapján van:

Swing over bed — 100 mm
    Distance between centers — 100 mm
    Hole through spindle — 8 mm
    Cross slide travel — 40 mm
    Spindle speed — 100-4500 rpm ±10%
    Motor output power — 150 W
    Machine overall dimension (LxWxH) — 360x250x230 mm
    Packing size (LxWxH) — 410x310x290 mm
    Weight(Net/Gross) — 9.2/10.3 kg

Ha esetleg van valakinek ilyen, szívesen venném a tapasztalatokat is!
    Köszönöm,

plex
    Product Designer, CG Artist

Végül nem válaszoltatok, de én e gép mellett döntöttem.

Egyrészről mert nagyon jó ára van, másrészről, mert nagyon kicsi (nálam elfér remekül és könnyen félre is tudom tenni, ah épp nem kell),persze azért is, mert ahol vettem minden kiegészítőt megtaláltam hozzá (forgó csúcs, tokmány a szegnyereghez, kések), amit eddig kerestem és nem utolsó sorban a design, ugye nagyon csinos darabnak találom. És persze az is tetszik, hogy mindene fém, alig van néhány védő része a háznak ami műanyag, szóval masszív darabnak tűnik.
    Összerakva, bezsírozva, menetkészen, átnézve kaptam kézhez, két nap alatt itt volt Németországból. Az előkőszörült késeket, amiket külön vettem hozzá (5x5) még át kellett éleznem, de ma már rengeteg műanyag rudat szétforgácsoltam.

Egyetlen hátránya (eddig), hogy kis forgási sebességnél szinte nincs nyomatéka — de ezen nem lepődtem meg, többen írták, hogy ez a baja az elektromos szabályozású motoroknak — de ilyen árban és méretben így is csoda amit tud.

Nagy hirtelen egyelőre ennyit tudok mondani, ha lesz még infó, közzé teszem.

Más: nem tudjátok, hogy recézőt ilyen kis méretben honnan tudok szerezni? (4x4, 5x5, 6x6)
    Az órások is használnak recézőt, csak kell nekik is.. nem?

Senior Member
    Hely
    Sárvár
    Telefon
    +36707034994
    Hozzászólás
    637

szia. le tudnád irni hogy honnan sikerült megrendelni, és mi az a nagyon jó ár?
    köszönettel : B.
    TRX Summit 1/8 , TRX Summit 1/8 , TT01 , Tmy 2wd , HPI Sprint2 , HPI Sprint2 Drift , HPI Cup Racer , HPI Cup Racer Drift , HPI Mini Trophy , HPI Trophy 3,5 , Basher 2wd , X mods-ok , Syma x5sw , Kukorelli hajók...

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Sziasztok!

Javaslom, hogy ezt a temat folytassuk a http://forum.hobbygep.hu -n.

Testverforum

Udv: D

@molb: remélem nem minősül reklámnak.. a www.gg-tools.de oldalon lehet látni, ahol rögtön egy ebay shop link is van, így egyből paypal-al meg lehet venni. 295€ a gép és ehhez jön még a szállítás és a kiegészítők. Nekem 113 000 Ft-omba került minden plusszal együtt. Amúgy, van ennél egyel nagyobb a C0-a, minimális az árkülönbség, ha esetleg az jobban bejön..

@Dudkin: ez igaz, hogy nem vetélytársak, de szerintem az, hogy ez a topic így egyben van — nagyon hasznos. A Googleben a page rank-je nagyon magas, így hamar kidobja, ha valaki rákeres a mini eszterga szóösszetételre. A másik fórum nem látszik az első 20 oldalon sem, szóval pusztán a többiekre gondolva, akik még vásárlás előtt állnak, én azt javallom maradjunk itt

Mindenkinek: találtam egy elképesztően értelmes és jó oktató videót Rudy Kouhoupt bácsi tanít benne, az alapoktól kezdi és minden olyan benne van, amit cikinek érzünk zöldfülüként megkérdezni akár egy fórumon is És a jó az, hogy mindent nagyon jó videóállásból mutat, így nagyon érthető! Itt vannak a torrent linkek:
    alap: http://torrents.thepiratebay.org/481...81.TPB.torrent
    haladó: http://torrents.thepiratebay.org/486...12.TPB.torrent

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Plexiking,

mivel mindketto az en gyerekem, ez is, az is, engedd meg ezt a szolid kis onreklamot Szoval JAVASLOM annak a hasznalatat.

Viszont most vasaroltunk meg egy szinten modellezo ismerosnek egy EINHELL-t 300 as meretben, teljes felszereltseggel szinte alig hasznaltan az altalad megjelolt ar kornyeken. Ugyebar automatikus elotolas metrikus lepesekben, cserekerekekkel. Normalis tokmannyal, prizmas aggyal. Forgocsucs, fixcsucs, futobab, kesek... Erdemes ezen az opcion is elgondolkozni a most vasarloknak.

Persze mindenki a feladatahoz megfelelo gepet vegye meg, de a bolcsek, akikre hallgatok, azt mondjak, amire kitalaltad a gepet, annal ket merettel nagyobbat vegyel es az ki fog szolgalni. Nem kell hinni nekem, en sem tettem meg De mar csereltem gepet.

Sot az altalam is birtokolt ERBA 300-as gep jelenleg akcios a praktikerben 130k koruli aron.

Udv: D

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Sziasztok!

Először is elmondom, új vagyok itt, s nem elsősorban modellező, inkább amolyan mindent bütykölő emberke. Ide azért regisztráltam, mert elolvasva a számomra érdekes esztergás témát, sok jó tanácsot láttam és segítőkészséget tapasztaltam. Na ennyi volt az udvarlás.
    Régóta szerettem volna egy kis esztergát amin egyfelől elsajáthítatok alap dolgokat, másfelől azért némi igényt is kielégít a mindennapjaimban. Kezdetnek hosszas tapogatózás után egy MTB 3000 Einhell esztergára esett a választásom, de az itt leirt Erba, stb tipusok gyakorlatilag ugyanilyenek. Fogok mellé egy kis marót is venni, az is Einhell lesz. Nem vagyok nagyon gazdag mielőtt félreértés esne, hanem félig meddig a kis klímaszerelős vállalkázosomban is használni akarom (mütyürke készülékek, szerszámok készítése). Csak szórakozásból azért nagy luxus lenne, és a jövendőbelim is joggal gondolkozna el közös jövőnkön
    Megvettem a kis esztergát. Egy dolgot nem tud, amit ugyanez (más néven, más matricával igen) a withworth menetet, azaz az inch menetet. Ez csak cserekerés kérdése, más tipus gépkönyvében már láttam is az inch menetehez tartozó táblázatot.
    Első kérdésem tehát, ehhez a tipushoz tudtok gyors, elérhető cserekerék-sor forrást inch menethez? Valamelyikőtöknek volt már szüksége erre? Nekem picike rézcsatlakozókhoz jönne jól.
    Második kérdésem hogy miylen szerszámokat, kiegészitőket javasoltok, hol lehet olcsón beszerezni? Végigolvastam a topikot, tehát tudom, pici ismétlés is van a kérdésemben, de jól jönne ha egyben láthatnám az infót. Kések, csúcsok, tokmányok stb...?
    Mi az amire egy teljesen kezdőnek szüksége van és mi az ami csak pénzkidobás?
    Előre is köszönöm a válaszokat,
    üdv, Jan

@barkácsjani: ha ilyen kis méretben dolgozol, akkor patron készlet (1—20-ig, ha kicsit nagyobb, akkor 1—32-ig) ez általában nem olyan olcsó mulatság egy kis eszterga árához képest, de olyan szépen lehet vele dolgozni, hogy elképesztő. ha csak 3 pofás tokmány van hozzá, amit ugye egyszerre tudsz mozgatni, érdemes venni egy 4 pofásat is, aminek a pofáit külön tudod — egészen extrém munkadarabokat tudsz vele csinálni és négyszögletű darabot is be tudsz vele fogni. nem teljesen csak eszterga: de egy jó köszörű is kell a késekhez. én mindenképp vennék mérőműszert is, amivel ki tudod órázni a készüléket, nem csak a szegnyerget és a tokmányt (ha kell) hanem a késtartót is, hogy párhuzamos legyen a forgási tengellyel. azt nem tudom, hogy milyen késtartót adnak a géphez amit kinéztél, de egy gyorsváltós késtartó nagyban megkönnyíti az életed. ha nem kapsz hozzá: akkor forgó csúcs és fúró tokmány — vagy patron készlet a szegnyereghez is. még olyan banális dolgok jutnak eszembe, hogy üregelő és vágó olaj és védőszemüveg.. asszem ennyi, ezzel már el tudsz kezdeni érdemben dolgozni.

@Dudkin: értettem. és elnézést a pofátlanságomért — ha lesz újabb tudósításom, azt felrakom a hobbygépre.

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Plexiking
    Értem, s köszi. Remek kis plexik vannak hozzá forgácsvédelemnek, de a többi az vili. A négypfás tokmánnyal majdnem mindtent tudok amit siktárcsával is?
    Na és esetleh inch menetes fogaskeréksorhoz valami ötlet?
    És sokat olvastam olcsó piacokról. Én nem nagyon jártam ilyen helyeken, hol érdemes ezeket beszerezni, akár esetleg használtan is?

Senior Member
    Hely
    Sárvár
    Telefon
    +36707034994
    Hozzászólás
    637

ha valakinek pont patron kellene bár szerintem egy kicsit nagy
    http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=169665093
    TRX Summit 1/8 , TRX Summit 1/8 , TT01 , Tmy 2wd , HPI Sprint2 , HPI Sprint2 Drift , HPI Cup Racer , HPI Cup Racer Drift , HPI Mini Trophy , HPI Trophy 3,5 , Basher 2wd , X mods-ok , Syma x5sw , Kukorelli hajók...

Oldal: 16 / 68 ElsőElső ... 61213141516171819202666 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva