Oldal: 2 / 66 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (659) összesen

Téma: Mini eszterga modellezoknek

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Re: Mini eszterga modellezoknek

Idézet d.imrici eredeti hozzászólása
    Szióka!
    Hogy kaptad?
    Tokmány,és patronok,vagy csak tokmány?
    A gépi előtoláshoz Kaptál váltókerekeket?
    tokmany, 6 mmig, szinten mk1, ket mk1 es fixcsucs a szegnyeregbe, cserekerek szett.

Senior Member
    Hozzászólás
    634

Kések:

Leszúró kés, melyet 1,5-2 mm vastagságra kell el köszörűlni.

6x6,8x8 max 10x10 es kés az utóbbit 8mm ig le kell köszörűlni.

A gép gépkönyvében általában a csúcsközepet megadják a késtartóhoz képest.
    Ami kell :
    forgócsúcs, csúcsfészek fúró.

A szegnyereg oldalirányú eltolása lehetséges, ezért célszerű kiórázva beállítani.

A főorsót szintén órázni szükséges, hogy mennyit üt. Ha ügyes vagy 1 százados pontosságra be tudod állítani mindegyiket. Bár ilyenkor már sokat kell edzeni a géppel!

Megnézzem nincs e otthon gépi formátomu anyagom, ha lesz feltöltöm

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Hat nem birtam magammal, es nekialltam szetboritani.

A foorso szinte osszes csapagya porvedos, es meglehetosen nehezen forog. Segergyuru fogo hianyaban kicsit lelalsultam, meg a fotengely nem jott ki a helyerol, de delutanra bevasarolok. Mintanak beviszem a ceghez a szakikoz a marofej ferdefogazasu hajtasat, ami szinte a fotengelyrol megy. Az ezt korulvevo csapagyak is morgosnak tunnek. A szakik majd jol megallapitjak, lehet hogy csak az en horgaszorsokhoz szokott csapagybecslesi viszonyszamaim hibasak )

Dud

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Ujra jelentkezem

Arra jutottunk a TMK-s elvtarsakkal, hogy hat morog morog, de jarassam elobb egy kicsit, nezzuk meg mi tortenik vele.

Urak, ki az aki egy unott perceben, jar a SYLKAek fele, es ra tudna nezni a cuccra. En onnan 2 percnyire lakom. Valoszinuleg csodat nem tudunk vele tenni, sot meg valoszinubb, hogy ez igy van rendben ahogy. De jobban orulnek a havalaki olyan is ranezne aki nalam jartasabb.

UDv: Dud

Senior Member
    Hozzászólás
    876

Hello Dudkin!

Egy jótanács: én is a lakásban esztergálok és ebben az esetben alaposan meg kell gondolni milyen vágó-üregelő spray-t használjon a modellező! A legtöbb vágó-üregelő spray tartalmaz petróleumot. A petróleum nedvesítő képessége a legjobb, de sajnos jó büdös is! A munka közben állandóan "nyakaltatni" azaz fújni kell a felületeket, ha petrós a spray, akkor lassan de biztosan minden "műhelyszagú" lesz! A nőnemű családtagok pedig igen nagy balhét fognak emiatt kivágni.... :-\ :-\ :-\
    Én hosszú évek óta a Dundi cég vágó-üregelő spray-t használom, mert szilikon bázisú, ha meg is ég a munka közben, ami nem jó dolog de előfordul, akkor sem (nagyon)büdös.
    Árban kedvező.

Más:
    A hajtómű házban csak egyenes fogazású fogaskerekeid vannak, járás zaja innen van, de attól még jók! A zsírzás mindenképpen jót tesz neki, csendesebb lesz, én javasolnám a molibdénszulfidos adalékkal ellátott zsírt. Mivel a hajtómű "lóg" a levegőben csak zsírozni lehet, ezért nagyon tapadós zsír a célszerű, ennek az ára türhető. Van tapadósabb zsír is, meg nagyon jó is, de rohadt drága, én használom a hajómodelljeimben szárazon és vízben! Nem verődik le, illetve alig verődik le: OKS 403.
    Mivel fogaskerekek soha nem kopnak össze(!), ezért a megfelelő foghézag és a jó kenés a hosszú élet titka.
    Szivesen beugranék hozzád, meg akkor Sylkához is, imádom a kis és okos gépeket, de sajnos van itt 200 kilométer távolság, és pocsék útviszonyok... :-\

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Sanyi Batyo!

Koszonom a tippeket.

Rakerestem a zsirra:

http://burgmann-oks.hu/index.php?opt...=128&Itemid=53

Haat, tengervizben nem lehet tul rossz esztergalni, ul az ember a beachen, a hullamok nyaldossak a tojasait, es kozben halkan duruzsol az eszterga Isteni!

Viccet felreteve, razsirozok en ezekre a fogaskerekekre, meg a vadiuj zegergyurufogoval tovabbmegyek a fotengelyen Most mar hajt a kivancsisag

Ha mas nem, legalabb eljutok odaig, ahonnan mar egyedul keptelenseg osszerakni, es akkor mar nagyon raszorulok a kulso segitsegre)

Egyebkent a sokat emlegetett gepkonyv nem tul bobeszedu. Ugyan vannak jol hasznalhato robbantott abrak, amik jol jottek eddig, de a karbantartas, kezeles mikentje igen szukszavu.

UdV: D

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Ujabb jelentes a frontrol.

A hajtaslanc alapos zsirozasa utan kezd olyan hangja lenni a gepnek, ami mar tetszik. LEvettem a legalacsonyabb fordulatra, es jarattam mindket iranyba 5-5 percig. Sajnos a foorso morgasa nem csillapodott, de szerintem jo lesz igy, majd izgulok, ha baja is van

Elkezdtem tartozekokat vasarolgatni mint a reszeg milliomos:

Egy forgocsucs:
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=160279140456
    Es egy muszer:
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=160304068650

Tovabbi otleteket szivesen latnek.

Ja igen, sajnos a gepkonyvben nem talaltam emlitest arrol, hogy a szerszambefogo es foorso hogyan viszonyul egymashoz, de pistikemeresekkel ez olyan 7 mm kornyeke.

Udv: Dudkin

Senior Member
    Hozzászólás
    1.024

Dudkin,

ha már úgyis lendületben vagy vásárolj központfúrót is. Könnyebb vele mint nélküle.
    Szerintem..

Üdv
    Zaquron

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Igen, deig eljutottam a gondolatmenetben en is, de a ugye a tokmany legnagyobb befogo merete 6 os, tehat mekkora meretekre vadasszak ennek fenyeben?

1-2-3?

UdV

Senior Member
    Hozzászólás
    634

Csúcsfészek fúró:
    Azt a méretet nézd amit be tud fogni a tokmány!
    A hegy méretben lemehetsz 0,5-ig ennek 1mm es a tokmányba rögzíthető része.

A tokmány ha kicsi akkor célszerű elmenned 13 as befogásra alkalmas tokmányig, ha jol emlékszem b12vagy13 a kupja mely az MK1 x B12v13 tüskére megy.

A kés 8x8-as méretnél tovább nem célszerű menned, mert ha a csúcs közép 7 mm akkor ahoz képest kell köszörűlni a késeket!

A gőzhajós topicban Strongbow építése közben elég sok képet tettem fel a szerszámokról és használatuk célirányáról.
    Gyakorlatilag a forgácsolás teljes verziója fent van.

Ha tanulni akar és a gépet tuningolni sok ötlet van képpel illusztrálva a PROXON esztergagép könyvében mely német nyelvű és kb 7000 FT.

Itt is körül nézhetsz:
    http://www.mini-lathe.com/
    http://images.google.hu/imgres?imgur...%3Dhu%26sa%3DN

Oldal: 2 / 66 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve