Oldal: 3 / 66 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (659) összesen

Téma: Mini eszterga modellezoknek

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Re: Mini eszterga modellezoknek

Koszonom a jotanacsokat, az emlitett oldalakon mar jartam. A beszerzeseim nagy reszet ezek inspiraltak.

A tokmany ezen a gepen szinten mk1. Tehat egy mk1-mk1 tuskevel kerul rogzitesre.

Udv: Dud

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

B. Laci!

Valoban erdemes volt veginyalaznom a gozgepes topicodat! Maximalis elismeresem, fenyevekre vagyok attol, hogy igy tudjak anyagokkal dolgozni. Hihetetlen emberi teljesitmeny egy ilyen hajot osszerakni! Gratulalok!

Udv: Dudkin

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Sziasztok!

Talaltam egy ilyet. Nekem mint zoldfulunek, jo sok infot tartalmaz.

http://www.nmri.go.jp/eng/khirata/me...k/index_e.html

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Ujabb gyongyszem, hogyan keszitsuk el a sajat kesunket.

http://www.sherline.com/grinding.htm

Idézet Dudkin eredeti hozzászólása
    Akkor marad a koszoru vegulis van meg helyem Talaltam egy 150es GUDE markaju kek szornyet olyan 10k korul.

A szukseges irodalmat bujom mar egy ideje, de nezzetek el nekem, ha valamit nem a neven neveznek. Javitsatok ki batran.

Tehat keressek 10x10 es vagy 8x8 as gyorsacel kest, es az elso par darab megkoszorulesenel keressek egy nalam jartasabb szakit?
    Ha megis cserelheto lapkas megoldast keresnek, tele az EBAY vele, akkor melyik gyartoval foglalkozzak? Akar egy konkret link is jol jonne.

Koszi!

Dudkin
    Hello Dotkin!

Ha köszörülésre adod a fejed, egyfázisú gépet, 200mm-nél kisebb átmérőlyű kővel, ne vegyél! Több fog leválni a kőből, mint az anyagból!
    A kerületi sebessége kicsi, ezért nem tud az anyagból lecsiszolni. Ehez hozzájön a sebességcsökkenés a surlódás miatt. A háromfázisú gépeknél ezek nem okoznak nagyobb gondot. De ezek háromszor drágábbak (használtan).

Nem szertém, ha te is végigjárnád az én hújeségemet!

Csónakos
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Koszi a tanacsot, meg nem vettem meg! A kicsi kerulettel nem is volna gondolom baj, megfelelo teljesitmeny mellet, de ahogy nezegettem a kinalatot, ez eleg ritka. Hallgatok rad, es nezek nagyobb joszagot.

UdV: Dud

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

De jó is egy ilyen gép a portán......

Mindenképp nagy teljesítményű köszörűt keress a gyorsacélokhoz, és a keményfémekhez. Az a baj, hogy ezek a tescogazdaságos, stb köszörűk mind 200W alattiak, és nem érnek semmit, pláne azzal az olcsó "kockacukor" kővel amiket hozzájuk adnak.

A másik, hogy gondolkozz el, hogy nincs-e a családban, vagy az ismerettségi körödben esztergályos, mert egy jó szaki pillanatok alatt belövi neked a gépet, és esetleg tud szerválni hozzá kést, és egyéb dolgokat, amiket így kedvezőbben be lehet szerezni, mintha mindent a boltokból veszeget az ember. Sok öreg szakinak otthon glédában állnak a maradék kések, gyorsacélok, a "jó lesz még valamire" elvén amiket az átkosban összegyűjtögettek, az internethez pedig nem értenek, hogy ott adják el őket. Nem is beszélve hogy elfekvő anyagokat lehet igen kedvező áron így felvásárolni. És talán ők tudják, hogy mit hol tudsz te is a legkedvezőbben beszerezni.
    Üdv Imre!<br />

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Idézet B Laci eredeti hozzászólása

A tokmány ha kicsi akkor célszerű elmenned 13 as befogásra alkalmas tokmányig, ha jol emlékszem b12vagy13 a kupja mely az MK1 x B12v13 tüskére megy.
    Jelentem tevedtem, nem mk1 a tokmany oldali kup, hanem bizony b10.

Lehet hogy jobban jarok egy komplett ilyennel:

http://cgi.ebay.de/MK1-SPEZIAL-SCHNELLSPANNBOHRFUTTER-BOHRFUTTER-16-MM_W0QQitemZ270197624283QQcmdZViewItemQQptZGartenb auwerkzeuge?hash=item270197624283&_trksid=p3911.c0 .m14&_trkparms=66%3A2|65%3A1|39%3A1|240%3A1318

Udv: Dud

Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Kedves Imre!

Sajnos a kozvetlen csaladban, baratok kozt nem nagyon akad igazi esztergalyos. En mar egy hobbistanak is nagyon orulnek, de egyelore a felszerelkezes, gepismeret idoszakat elem Szetszedem osszerakom, szagolgatom. Vacilalok meg a kesen egy kicsit, valoszinuleg tenyleg nem erdemes valtolapkas kesbe ruhazni kezdokent,erdemes megtanulni kest koszorulni magamnak.

Leeso anyagok akadnak szepen a cegnel, mondjuk ott a jellemzo atmero a tokmanyom duplaja)

UDv: Dud

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Annakidején, mikor elkezdtünk nyomdászkodni, összeismerkedtünk egy "állami nyomdában" dolgozó fickóval, és midjárt volt minden anyag, festék, alkatrész szinte bagóért. A legjobb üzletek az életben köttetnek!
    Üdv Imre!<br />

Oldal: 3 / 66 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve