Oldal: 15 / 17 ElsőElső ... 511121314151617 UtolsóUtolsó
Eredmény: 141 - 150 (164) összesen

Téma: METEOR PROGRAM Anno ...

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Re:METEOR PROGRAM Anno ...

Üdv Mindenkinek!

Nemrég találtam rá erre a a témára nagy élvezettel olvastam.Szeretném ha vissza kanyarodhatna a téma egy kicsit, a GÓLIÁT
    hazai őrzőihez. Én rendelkezem a "Nagy 28-as " számú Góliáttal.Pár éve vásároltam motor,és futók nélkül.Egy pár helyen hiányos a torzió ,meg az ajtó hiányon kívül megvan mindene.
    Motorom van már hozzá.Leteszteltem a szárny töréspontját. A szárnyvégeknél feltámasztottam, és elkeztem a szárny közepet terhelni,jobbhílyán téglákkal. A szárny közepe recsegés,ropogás nélköl tűrte a szadizásomat.Kissé beült a taher alatt a középrész,
    de más baja nem lett.Mikor lemértem a téglák tömegét,meglepődtem. 16.7 kg-ot mutatott a digit mérlegem.Csak gratulálni tukok az épitőknek, hogy ennyi év után is masszív a darab.
    Ha lessz időm hadrendbe állitom az idén.Mivel nem volt futó alatta,lehet hogy kap egy magasabb hátsó,és kormányzott első futót.
    Motor: MOKI G 180. Mit javasoltok?
    Van metiles motorom is.Nem tudom eldönteni ,hogy maradjon RETRÓ, vagy kis változtatás belefér.Negyven éve láttam eggyet repülni,meghatározó élmény volt !!! Megfogalmazódott bennem akkor:Nekem kell eggy Góliát.Eljött az ideje.

R/C Bandi
    Az a fránya  gravitáció !

Senior Member
    Hozzászólás
    1.696

Az attól függ, mire akarod használni.
    Az eredeti motorral, mai szemmel nézve, hissé lomha.
    De talán nem is szabad felturbozni.

Én ezzel repültem vele:

http://www.pemk.hu/e107_plugins/auto...0110629261.jpg

Ha esetleg erősebb motort raknál bele, akkor mindent át kell nézni, meg kell erősíteni.
    Öregek már ezek a gépek, és eredetiben sem "extra terhelésekre" készültek. (A benzinmotorok jobban rázzák.)

Pl én azt tapasztaltam, hogy behejlik az eredeti magassági tolórúd a terheléstől.
    Ha újra repülök vele, ezt mindenképpen meg kell oldani.
    Részben ezért nem csináltam vele sem orsót, sem looping-ot, sem semmit.

Megpróbáltuk viszont a vontatást. Erre tökéletesen alkalmas is lett volna, ha a motor kicsit erősebb, és stabil.
    A motorral nagyon sok gondunk volt. Kifújt a gyertyánál (újra van már perselyezve), majd miután ezt megoldottuk, állandóan lemelegedett és leállt, kb minden fajta gyertyával. (Hát ez nem jött jól vontatás közben...)

Végül a csűrőszervó is megállt végállásban a levegőben.
    Mindezek után, úgy döntöttem, hogy nem repülöm tovább a Gólit.
    Nem amíg nem kap egy stabil motort, jó minőségű elektronikát, két független csűrő szervót ;D.
    Valamint ki kell cserélni a komplett mechanikát is benne. Minden tolórudat, stb...
    Ez kell a biztonságos üzemeléshez.

Még egy dolog ami talán fontos; A Góli nem műrepülő! Alkalmatlan rá. Viszonylag érzéketlenek a kormányai, lassan, talán mondhatjuk azt is, hogy lomhán reagál mindenre. Nem mondom, hogy lehetetlen műrepülni vele, inkább csak értelmetlen. Ezzel a modellel úgy kel repüli, mint egy igazi nagygéppel. Erre való, és ebben nagyon jó is!
    Engem meglepett a stabilitása, hogy mennyire jóindulatú és kiszámítható repülő. Gyönyörűen repült. Tiszteletet követelő látvány.
    Meghatározó élmény volt.

Az átfestés, szóba sem jött. Még ha kicsit kopottas is, így marad csak meg a "varázsa".
    Ettől eredeti.

Nosza!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.696

A nekifutás:

Nosza!

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Üdvözlet Minnenkinek!

Köszönöm Gabek kollége épitőjellegű tanácsait,amit meg is fogadok. Azzal azért tisztában voltam hogy Góli nem műrepülő.
    De megerősitett az elképzelésemben, hogy egy- két dolgot átkell fogalmazni rajta.
    Pl:két független csűrő szervót,tolórúd megerősitése,vagy kiküszöbölése,Motor metiles, vagy benzinesnél tűzfal megerősitése.
    Küllem marad. A patinés kinézeten változtatni TILOS
    a nagy géppel, nagygépesen kell repülni.Viszont egy vontató szemet kapni fog,hátha kell valamit vontatni.
    Ha össze jött,tályékoztaom a tisztelt Kollégákat.

Üdv: R/C Bandi
    Az a fránya  gravitáció !

Senior Member flyingdog logója
    Hozzászólás
    712

Sziasztok!

Jó hírrel kell szolgálnom nektek!
    Az én 4 évet a hangárban "d" check -en áteső pillangós Tirmom újra elkezdett készülni!
    Elkapott a nosztalgia, és hát már nagyon hiányzott a gép.

Bevallom őszintén az én gépem egy kicsit el van rontva... Ez ott jön ki hogy nekem 1-1 bordával több van benne, ezért nekem 190 cm ter a fesztávom... Ilyen szempontból, nem teljesen eredeti. Hátránya ezen kívül nincs, maximum néhány helyzetben lomhább, viszont így talán még nyugodtabb kis gép!

Ami miatt leállítottam a típust:
    -kövezzetek meg de nagyon megutáltam a moki M7 est benne... Ez ott jött ki hogy baromi nehéz volt beállítani a karburátort, és ha repült is akkor is baromi hangos volt, ami nem baj, csak 10 km es körzetből a pokolra kívántak engem, Mátyásföldön anno volt is belőle problémám!

-másik a v vezérsík egy szervos megoldása volt. nagyon sokszor kellet megszakítani a felszállást, és leszállásnál is kerültem sokszor bajba, mert hát nálunk nincs túl nagy placc...

Tehát elkezdtem fejleszteni. Ez abban merül ki hogy kapott 2 szervot így lesz oldalkormányom is. A tolórúd-at széncső ből fogom megoldani, bár még nem tudom abba hogy tudom beragasztani a 2 es küllőt. A mixelés kérdése megoldódott mert azóta Hitec 2.4 ghz rendszerem van...

A motor kérdése meg hát... Először szívem szerint kidobtam volna a Mokit... De nyertem már egy kis motortapasztalatot.. Moki nélkül egy Tirmo nem az igazi. Ezért csalok egy picit...
    szétszedtem a motort, kapott új csapágyat amiből az első az "z" s vagyis gumi szimeringes előre felé. Ez azért lesz jobb mert még kevesebb farsot fog kapni a motor, vagyis remélhetőleg stabilabb lesz. Beszéltem pár motordokival, és mindenkitől szinte ugyan azt a jó tanácsot kaptam. A motorban nézzem meg a felömlőket... Hát igen az enyémben elég durva öntési hibák voltak, ezért kiportoltam- kipolíroztam. Most ott vagyok hogy eszek hozzá egy modern hátsó tűs karburátort, amit hozzá lehet alakítani. Még nem tudom hogy lesz e olyan amit bele lehet esztergálni, illeszteni. Reményeim szerint az ASP61 ét hozzá lehet alakítani. Másik még szeretnék rá egy megfelelő hangtompítót! Sokaktól halottam hogy az MVVS hangtompító majdnem teljesen passzol rá... Annak is utána járunk, megmérjük hátha szerencsénk lesz.

Így valószínűleg egy "öszvér" Moki M7 lesz benne, de mondom még egyszer csak azért alakítom át az M7 est hogy stabilabb, üzembiztosabb motor legyen belőle...

Képeket a napokban teszek fel a haladásról.
    Elnézést a hosszú beszámolóért! További szép napot!
    Hitec Aurora 9- 2.4ghz, TIRMO, Tulix, Cirrus, Cap 21

Senior Member Huszi logója
    Hely
    Kerepes-Szilasliget
    Hozzászólás
    1.123

Az én Moki motoromon is ASP .61-es karbi van, csak a befogatásánál le kellett esztergálni 14mm-re, hogy beférjen. Más átalakításra nem volt szükség. Az MVVS kipufogó pont jó rá, nem kell alakítani azon sem.
    PH Extra 260, Super Air, Formosa F3A, Formosa II, GWS Zero,

Senior Member GYŐBÁ logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36 20 39644 82
    Hozzászólás
    810

Szevasztok !
    A METEOR eszköz fejlesztések sorában forgószárnyas imitációra alkalmas autogiró modellek is szerepeltek. / fotó az első oldalon a video klipben is / Tervezett feladatuk a kis sebességgel közeledő ellenséges légicél utánzása
    gyakorlásra és éles lövészetre . Felszállás katapultról vagy talajról, leszállás lebegő megközelítésből.
    A kőrkörös védelem koncepció bemutató foglalkozásán szerepeltek a 90-es évek elején.
    A képen látható modell a program AUTOGIRO 25 nevű célmodellje. A 10ccm-es társaival együtt annak idején alkalmazásra már nem került. Az átadás repültetése után raktárban talált rájuk az átszervezés.
    Kiminősítés után ismert modellező kollégák sikeresen életre keltették. A leszállás után a képből vidáman kiintő kolléga felé gondolatban örömmel intek vissza én is !
    üdvözlettel Győzőbá
    RCrepVFR/videok
    Klikk a képre !

Utoljára módosítva: GYŐBÁ által : 2015-03-05 20:47
    A videok törlődnek, az emlékek nem...
    MMSZ tgsz. 0331

Junior Member
    Hozzászólás
    3

Sziasztok!

Görög György vagyok (a lányom felhasználónevével).
    A Meteor-program Meteor 3-as részének vezetője.
    Örömmel olvasom érdeklődéseteket a programról és külön köszönöm Győző bácsinak, hogy a programot létrehozta és annak történetét még mindig ápolja. Köszönöm Győző bácsi!
    Mutatok 4 képet az általunk, Aero-Target Bt. által gyártott és tervezett légi eszközökről.
    A Meteor légicél - programban a Meteor 3as és különböző verziói szerepeltek, először közvetlen vizuális irányítással, utána startpilóta - célpilóta felállásban, majd GPS-koordináták és orrkamera képe alapján monitorról vezérelve és végül komplett GPS robot pilóta irányítással.
    Részünkről a program a Poland Ustka, BALTI-2-2005, Magyar Hivatalos Lövészettel zárult.
    Az Ikran-ról csak annyit, hogy a sárkányát mi készítettük 2003-ban.
    A program alatt különböző méretű és feladatkörű felderítő légi eszközöket is gyártottunk, teszteltünk, valamint azokkal különböző bemutatókon részt vettünk.
    Ezekről bővebben képeket, videókat és típus-leírásokat a http://www.aerotarget.atw.hu/ oldalon találhattok. A cikkek között már nem működő linkek sajnos a "feledés" homályába merültek.

Üdvözlettel:
    Görög György Gyuri

Köszönet nyilvánítás:
    Köszönettel tartozom Győző bácsinak, Rábel Andrásnak, Verőczey Gábornak, Megyesi Ervinnek, Koncz Miklósnak és az összes, a programban velünk közreműködő katonának és tisztnek.

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

visszaallitva!

Senior Member GYŐBÁ logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    +36 20 39644 82