Oldal: 3 / 17 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (164) összesen

Téma: METEOR PROGRAM Anno ...

Senior Member force logója
    Hely
    Győr, SRCM Airfield
    Hozzászólás
    1.693

Re:METEOR PROGRAM Anno ...

Retro...de jó is nézni ilyen videókat...
    Mindig a gyerekkorom jut eszembe...

force
    SRCM Airfield, Győr
    www.srcm.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    204

Sziasztok Ehez a szép emlékhez én csak annyit tudok hozzá füzni, hogy annak idején nagyapám és az öregem kenték a Meteor1 törzseket százával az MHSZ-nek úgy fogyott mint a cukorka.Öregemnek a keze meg is sínylette a sok mügyantázást de ettől független neki is szép emlék ez a video. METEOR2 eggyik nem repült utolsó példányát láttam személyesen a nyáron nálunk volt üzleti célokból,érdekes egy repülő maga a törzs teli volt kis fakkokkal amiből mindenfélét dobáltak kifelé,ezáltal maga a gép üresen is olyan nehéz volt mint a csuda és mégis repült.A videon latható kettö Microprop rádiót lehet,hogy fogtam a kezemben vagy legalább is a két testvérét, abban az időben már 7 vagy 8 csatornás volt PCM modulos a kettő kábellel össze volt kötve úgy nézet ki mintha oktatós lenne de valójában ketten vezették a Meteort mindenki más más funkciót irányított és kapcsolt.Kívánom még sok ilyen emlékünk legyen a modellezésböl mindenkinek jó bigyózás és kellemes repülést.
    Metanol legyen veletek!

vergabi
    Guest

Barátaim!

Nagyon érdekes ez a videó, amit Győzőbá tett fel nekünk. Nekem különösen, mert ezen a videón az én „kezem” közül lőtték ki a Meteort. A felvételen Görög Gyuri száll fel a Meteorral és adja át nekem a levegőben, hogy a starthelytől tovább távolodva, hogy megfordulva az üteg (http://www.army-technology.com/proje...ral/specs.html ) elé vezessem a célt. Ő továbbítja a parancsot a gyújtásra és szól, ha indul a rakéta.
    Furcsa dolog úgy vezetni egy modellt, hogy tudod, nem kell leszállni vele! Nagyon pontosan kell az üteg „elé tenni” a célt, néhány tíz méteres eltérés miatt már nem engedélyezik a tüzelést. Amikor minden rendben és begyújtottam a fáklyát néhány másodperc múlva már nem volt mit vezetni az égen csak egy füstpamacs maradt, majd egy iszonyat dörrenés. Sokszor nem is láttunk lehulló darabokat csak hallottuk, ahogy potyognak az alkatrészek az erdőbe..
    Tudom, tudom sokan most azt mondjátok, hogy hááát ezt így nagyon könnyű ám lelőni, mert tudják pontosan, honnan jön, meg miért nem tértem ki a rakéta elől, úgy lett volna kihívás a lövőknek. Egyrészt a lövés irányát szigorúan szabályozzák. Nem lehet akármerre lőni, és ebből adódóan nem lehet akármerre repülni sem! Amerre te vezeted a célt arra fog menni a rakéta is! Ha kivezeted a lőszektorból akkor a rakéta követni fog, mert az a dolga! Ha a faluba fölé repülsz akkor a rakéta is és az a vacak előbb-utóbb felrobban. Kitérni a hatalmas sebesség különbség miatt elvetélt gondolat!A Meteor-3 sebessége 27m/s körül mozgott, a lényegesen gyorsabb Meteor-1 50m/s körül. A Mistral-é 800m/s! (!!!) Mire felfogtam volna, hogy ki kell térnem a rakéta már el is végezte a dolgát!

Örülök, hogy részt vehettem a programban és örülök, hogy azon kevés emberek közé tartozhatom, akik repültek az összes eddigi Meteorral és rengeteget lőttek le belőlük.

Rengeteget repültünk esőben, fagyban, viharban, herefonnyasztó melegben, gyönyörű időben, sárban, felhőben(!), lepukkant lőtereken,állítom néha életveszélyben is..

De szép volt!
    Ilyen szép:

[img=http://img694.imageshack.us/img694/3972/dscf2267.th.jpg]

[img=http://img46.imageshack.us/img46/9742/dscf2254j.th.jpg]

Repüljetek sokat!!!

Vergabi

Senior Member force logója
    Hely
    Győr, SRCM Airfield
    Hozzászólás
    1.693

Hi!

Ha jól sejtem akkor ezek a Meteor-ok MOKI motorokkal mentek!
    Minden lelőtt meteor motor is kárba veszett?
    Vagy megkerestétek őket?

force
    SRCM Airfield, Győr
    www.srcm.hu

vergabi
    Guest

Igen, MOKI motorral mentek. Nem, nem kerestük őket.. Egyrészt egy baromi nagy területet kellett volna átfésülni, másrészt a motorok sem élték túl a lelövést..

:-)

Senior Member
    Hozzászólás
    204

Szisztok Ha valaki vezetett anno Meteor 2-öt írja meg legyen szives engem érdekelne.Előre is köszi
    Metanol legyen veletek!

Member
    Hozzászólás
    65

Lehetne még erről a projektről többet olvasni?
    Esetleg több videó vagy képek?
    Engem nagyon érdekelne!
    Az ejtőernyős balesetek nagy része földetéréskor következik be.

vergabi
    Guest

Idézet zsoleszko eredeti hozzászólása
    Szisztok Ha valaki vezetett anno Meteor 2-öt írja meg legyen szives engem érdekelne.Előre is köszi

én többek között vezettem egyest, kettest, hármast...

Senior Member loorio logója
    Hozzászólás
    1.746

ha van valakinek egy Meteor 3-as otthon elfekvőben.... vagy tudja kinél lehet esetleg beszerezni.

Kérem keressen meg!

Köszi és üdv!
    Ha meghalsz Tenemtudodhogy halottvagy Csak a többieknek nehéz Ugyanezahelyzet akkor is ha hülyevagy

Idézet peaceful eredeti hozzászólása
    A felszállás után a startoló a modellel jobbra fordul és a lőtér lő-iránnyal megegyező, de attól jobbratartó pályán kirepül kb. 1500m-re, közben rádió összeköttetésben átadja a vezetést a B ponton a modellre váró kollégának./ A kirepülés-átadás nem szerepel a klipben/
    A B-pont irányitó a modellel a szektorba oldalról berepül, a középtájon parancsra patront gyújt, majd szembefordul a " védelemmel ",igy most a modell kb. 2000m-ről közelit a légvédelmi ütegek felé.
    Sziasztok!

Ezek nekem elég nagy távolságoknak tűnnek. Szóval akkor két rádióval irányították? "1500m"-re kirepül és közben átadja a másiknak? Azaz 750m-re eltávolodik az első rádióstól? Jó szem kellett hozzá, nem?

Üdv

P.
    sqmodell.hu

Oldal: 3 / 17 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve