Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen

Téma: Hengerfej gyertyamenet átvágás?

Senior Member
    Hozzászólás
    654

Hengerfej gyertyamenet átvágás?

Sziasztok!
    Sajnos történt egy kis balesetem,megszakadt a hengerfejemmben a gyertyamenet,és mostmár nemtudom meghúzni a gyertyát benne,így használhatatlan!
    Újat nem szeretnék venni,mert 5-6l-t ment mociról van szó és igencsak újszerű állapotú!
    Szerintetek,hogyan tudnám megjavítani?
    Gondolkoztam azon,hogy:
    -átvágjam a menetet turbó gyertyásra egy turbó gyertyával
    -"folyékony"fémmel kiöntöm a lyukat és ujra belevágom a menetet egy gyertyával
    Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás?
    Előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!
    Üdv:Pat
    -Mugen Msx 3<br />-wenty007@freemail.hu(E-mail)<br />-06705805302(Tel)<br />-pat-6666@hotmail.com(msn)

Senior Member
    Hozzászólás
    881

Re: Hengerfej gyertyamenet átvágás?

Hello Pat!

Ha a hengerfej és a hűtöborda egyben van:
    Nos a "folyékony fém" dolgot abszolut nem javaslom, mert annak nem elég jó a szilárdsága erre a helyre! Sőt! Kiszakad a gyertya rögtön és a legrosszabb esetben kilövi a szemedet! Balesetveszélyes!
    A turbo gyertya méretére át lehetne furni, mert az 8X0,75-ös metrikus menet, de nem tudod kialakítani a turbo gyertya aljához pontosan illeszkedő a kupos végét! Ugyanis nincs ott anyag már, amiből a negatív kúpot kialakítsd. Kérdés az, hogy tudsz-e esztergálni? Mert egy külön betétet csinálhatnál akkor és azt egy nagyobb átmérőjű finommenettel rögzítenéd be a hengerfejbe. De ez spéci szakmunka, esztergapad kell és nagyobb átmérőjű finommenetes metsző-fúró és forgácsolási gyakorlat.
    Nem egyszerű... :-\
    Ha motor hengerfejbetétes, akkor célszerűbb csinálni egy új hengerfej betétet a régi alapján.

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Nekem is elgyengült az STS-ben, de 1500 ft egy új hengerfejbetét, így nem gondolkoztam a menetvágáson.

Senior Member
    Hozzászólás
    654

Szia!
    Köszönöm a hozzászólásodat!
    Igen,tudom,hogya betétes lenne a fejem sem fájna..........de sajnos nem az szóval egyben van! >
    Esztergályoshoz elvittem aztmondta,hogy megpróbálhatja,de szerinte ez nem tiszta alumínium és ha ő tesz bele egy betétet tiszta alumíniumból akkor más lessz a hőtágulás!
    Kúpos megoldásról nekem is azvolt a véleményem,hogy ez sem lehetséges,de azért rákérdeztem.
    Ma voltam egy autós boltban és kaptam 2 komponensű fémtartalmú epoxy-t megpróbálom vele,ha megcsináltam jelentkezem!
    Remélem semmi baj nemlessz vele,de amit leírtál Sanyi Bátyó azalapján csak óvatosan fogom a próbát csinálni!
    -Mugen Msx 3<br />-wenty007@freemail.hu(E-mail)<br />-06705805302(Tel)<br />-pat-6666@hotmail.com(msn)

Senior Member
    Hozzászólás
    881

Hello Pat!

Nem akarom megbántani a számommra ismeretlen esztergályost, de lerázott téged, nem volt kedve piszmogni ezzel a melóval. Kis munka, kis pénz, sok piszmogás. A hengerfej ötvözött alumínium, a most beszerezhető alurudak is ötvözöttek. Ha van is eltérés a hőtágulásban, az még mikronokban is nehezen mérhető. No meg a belső oldalon kialakított volna egy kis vállat és az a büdös életben nem jött volna onnan ki.
    Bocsi de továbbra is aggódom a ragasztásos módszer miatt. Az epoxiban csak töltőanyag a fémpor, és az epoxigyanta a hengerfej hőjét sem fogja bírni, ki fog égni és elporlik. Tudom, hogy idegesít a probléma, ismerős, hasonló esetben engem is enne az ideg, de továbbra sem javaslom a ragasztást! Nézd csak meg a hőmérsékleti határt a ragasztó dobozán!

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hozzászólás
    654

Szia!
    Igen,vásárláskor fontos szempont,volt,hogy hány fokot bír...nos erre 100 fok van,ennél több nekem ugysem szokott lenni!
    4 év alatt 3-4 litert tettem bele,szóval ha előveszem 2 kör utána leállítás.........
    Elég merevnek tűnik,megpróbáltam megmozdítani,nemtudtam pedig még csak 8 órája köt...
    Majd látjuk milessz mindenestre igencsak távolról fogom nézni mittud! ;D
    Ha megvolt a próba jelentkezem!

Administrator Dudkin logója
    Hely
    Mount Vernon, New York
    Hozzászólás
    2.200

Igen, a hengerben a robbanaskor a lang ugye sosem eri el azt a bizonyos 100 fokot. Alig tobb 8-900 nal. A kompressziorol nem is beszelve.
    Verd ki a fejedbol a ragaszgatast es halgass kerlek Sanyi batyora.

UDv:

D

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.361

Pat,

ha már az értelmetlen ragasztásról nem lehetett lebeszélni téged, és az esztergályos is "lerázott", akkor
    figyelmedbe ajánlom a helikális menetjavító-betétet (vagy minekishíjják magyarul)... Ha majd kilőtte a
    gyertyát, akkor nézz rá erre:

Lásd pl: http://www.nagycsavar.hu/nagy_menetjav.htm

Ez egy trapézkeresztmetszerű "drótból" csavart rugó, amit a felfúrt és újrametszett menetbe kell betekerni,
    a "rugó" a külső palástján az újonnan metszett (nagyobb méretű) menetbe ül bele, a belső paláston pedig
    ott a kívánt méretű menet. A készlet ára sajnos vetekszik egy komplett hengerfejjel...

üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    654

Sziasztok!
    Ma kipróbáltam,hibátlan volt fél tankot mentem hengerfej 50 fokos volt...de mégis lemondok erről a dologról,tul sokan mondjátok,hogy balesetveszélyes és kilőhet......
    Dudkin:ugy értettem azt a 100 fokot,hogy a hengerfej állandó hőmérséklete nem megy 100 fok fölé,az égéstérben tudom,hogy ennél jóval magasabb hőmérséklet van....
    mrsad:Hasznos szerszám,de ennek az árából jópár fejet tudnék venni!
    Köszönöm válaszaitokat!

Senior Member
    Hozzászólás
    654

SZiasztok!
    Ma voltam egy korrekt esztergályosnál,megmérte gondolkozott stb...utána aztmondta,hogy neki ilyen furcsa menetvágója nincsen és kb 3.000FT lenne rendelni!Volt neki ez a "helikális menetjavító-betét" is de sajnos menetvágó hiányában ez sem jó!Holnapra utánanéz,hogy tud-e olcsóbban szerezni,vagy valahogyan megoldani!
    Esetleg neked Sanyi bátyó nincsen valami ötleted hol lehet ilyet szerezni?
    (Ugyemlékszem a gyertya 6.2mm-es 0.8-as emelkedésű és 30 menetes?!)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva