Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (24) összesen

Téma: Vitorlázó spad???

Senior Member
    Hozzászólás
    429

Vitorlázó spad???

Sziasztok!
    Lehet,hogy hüjén hangzik,lehet h nem kivitelezhető,de egy ilyenen megakadt a szemem.
    Az egyik német spados oldalon ráakadtam,csak új gépem van,és nem találom az oldalt:S
    Ha ráakadok akkor linkelem.
    Szerinettek kivitelezhető?

Senior Member Endre logója
    Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.910

Re: Vitorlázó spad???

;D Nem értem a kérdést. Ha saját szemeddel láttad, hogy van ilyen, akkor most nem hiszel a szemednek? Vagy mi van ? ;D
    Gonolom arra gondolsz, hogy érdemes-e egyáltalán SPADdal foglalkozni. Szerintem ha körbenézel és látod is, hogy mennyire halott itt ez az egész SPADos fórum, akkor a választ megkaptad. NEM !
    Egyszer még a legelején megpróbáltam már eleve fenntartással indultam neki, de amíg ki nem próbálom úgy döntöttem nem alkotok véleményt. Aztán beigazolódott, hogy teljesen felesleges vele foglalkozni. Egy SPAD tökéletesen magába foglal mindent amitől egy modell szar és soha nem lesz jó. Aki szeret szívni SPADra fel !!!

Lássuk :
    Nehéz, semmivel nem könnyebb kartonplastból dolgozni, mint bármi másból, még véletlenül sem alaktartó és soha nem fogyja felvenni azt a formát tökéletesen amit te szertnél. Az ebből készült gépek szinte kitrimmelhetelenek. Hőmérséklet függően változik az anyag merevsége.
    ............. és ide még sok mindent fel lehetne sorolni hogy miért ne.
    Max 1 szól melllette olcsó. Viszont az idő pénz. Amit szívsz egy ilyen reptetésével és építésével karbantartáaával állítgatásával időben, azt sokkal értelmesebben is eltöltheted más modellekkel amik nem utolsó sorban ezzel ellentétben minőségi szórakozást nyújtanak, temészetesen szigorúan csak minőségi felkészülés után. De ezzel azt sem tanulod meg.
    Az a jó, ha a ballasztot ki is lehet venni! De ez is bent felejthető....

Senior Member
    Hozzászólás
    429

köszi a gyors választ...
    háát nem is tudom
    ott a kartonplast be volt vonva vmivel és ettől tudott olyan szépen repülni
    motorja nemvolt csak lejtőztek vele.

Senior Member
    Hozzászólás
    898

Bocsika! Nekem van spadom és nem szívok vele.Trimmelgetni sem kell.Igénytelen mint a fene,de ez a lényege.Neked nem jött be a holmi,másnak még tetszhet a dolog.Az csak egy dolog,hogy a spados topik halott.Van élet a fórumon kívül is.
    tel:+3620/3974521<br />A sün egy makacs madár. Csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok.

Janika.Hu
    Guest

Pollennél az igazság.....

Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.910

Való igaz a modellező életem nagy részét én is a fórumon kívül töltöm. Egy szóval sem mondtam, hogy nem repül és a szívás is mást jelent mindenki másnak. De 20 év alatt építettem egy rakat balsa modellt, most a habok világában a habok szinte összes fajtáján túl vagyok. Építettem, használtam, gyártogatok kompozit modelleket. És mint írtam kipróbáltam a SPAD repülők építésést is. Igen még egy előny, igénytelen mint a fene, de attól részemről, semmi előnyét nem látom, ugyanis én szeretem az igényes modelleket, mind kinézetre, mind repülésre, még akkor is ha gyakran nem tudom kihasználni azt ami egy repülőben rejlik, mert esetleg nincs időm a reptetésükhöz.
    De mivel használtam és építettem SPADot és szerintem ti is repítetek mást is, azért nem nagyon kéne az egekbe emelni ezt a technológiát. Szép dolog az újító szándék sőt az olcsóságra törekvés is, de sajna egyre többen nem veszik észre, hogy ezek oltárán szinte már már a magát a modellezést áldozzák fel, teljesen kiszorítva a jól bevált, használaható ősanyagokat, technológiákat. Ha az eredmény jobb lenne, mint amit eddig tapasztaltam, nem is bánnám de sajnos nem jobb, akár menyit hajtogatja is az ember pl. ezt a nagyszerű anyagot.

Természetesen ez egy magán vélemény nem szentírás nem kell rá hallgatni, mindenki azt csinál amit akar.

Én pl. már csak maradadok a kíválóan bevált és bizonyított ősanyagoknál a többieknek meg jó hajtogatást. Végül is a lényeg az általuk kapott öröm.

Idézet rc petike eredeti hozzászólása
    köszi a gyors választ...
    háát nem is tudom
    ott a kartonplast be volt vonva vmivel és ettől tudott olyan szépen repülni
    motorja nemvolt csak lejtőztek vele.
    Lejtőztek...... majd ha lejtőszél nélkül sík vidéken tartósan fennmarad ( motor nélkül) , na akkor jó lesz.

Senior Member
    Hozzászólás
    275

Hi!

Endre, egy picit elfogult vagy ebben a témában Nyilván elég "radical rc" a spad de a technologiának sokkal nagyobb előnyei vannak mint amit Te leírtál. (Olcsóság.) Az azért nem mindegy hogy mennyi munkát fektetsz bele és mennyi örömet okoz.(Fun factor) Ebben verhetetlen a spad!
    Visszatérve a topic igazi témájára valszel vitorlázót nem annyira jó dolog spad technológoával építeni, mert az inkább paródia lesz
    Pont az ellenkezője mint ami egy vitorlátóhóz kell.(Max. hotliner-t lehetne csinálni jó nehezet )

10-telettel:<br /><br />Vlaca

Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.910

Idézet vlaca eredeti hozzászólása

Hi!

Endre, egy picit elfogult vagy ebben a témában

Mint mondtam, amit írok nem szentírás Az elfogultságban meg valószínűleg igazad van. De hát én már csak ilyen vagyok.

Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.910

Idézet Endre eredeti hozzászólása
    Végül is a lényeg az általuk kapott öröm.

Ez a mondatom meg magyar nyelven megfogalmazva szerintem az említett FUN Factor ról szól Maximum én az ilyen jellegű szerkezetek fun factorát nem becsülöm annyira mint mások, de azért ez talán nem bűn

Senior Member
    Hozzászólás
    429

Idézet vlaca eredeti hozzászólása

Pont az ellenkezője mint ami egy vitorlátóhóz kell.(Max. hotliner-t lehetne csinálni jó nehezet )

Mi az a hotliner??
    Még kezdő vok a modellezésben...

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve