Oldal: 4 / 12 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (114) összesen

Téma: SC motorok, kérdés

Senior Member
    Hozzászólás
    305

SC motorok, kérdés

Idézet Iván_a_rettenetes eredeti hozzászólása
    Még egy gondolat a licence os-hez. A licence os nagyon jó motor mert mindenkit megtanít klasszúl leszálni! Igaz amíg megy erősebb mint az os Ha már megy a leszállás akkor lehet jó mocit használni, meghálálja!

Iván
    Iván! Rettenetesen nem értem az összefőggést!
    Segits már lécci, most mi van a leszállás jó motor, gyenge motor összefüggés között?
    Komolyan kérdezem, segits

SC motorok, kérdés

Sziasztok!

Szerintem Iván arra gondolt, hogy amíg nem megy annyira a repülés, pattogósak a leszállások és nem egyszer bukfencezik a gép, tökéletesen megfelel egy (jól beállított) SC, mert viszonylag egyszerű a felépítése, sérülés esetén nem ér akkora kár, mintha egy OS törne szét (nagyon, nagyon drága az alkatrész :cry: ).
    Aztán amikor az ember már érzi, hogy miről van is szó és elkezd komolyabb, (drágább, nem trainer tulajdonságok) gépekkel foglalkozni akkor már érdemes lehet egy komolyabb motorba invesztálni, mert esetleg a sárkány nem hálál meg egy motorleállást 2 méteren...

8) Carlos
    üdv: xc<br /><br />Soproni Modellező Egyesület<br />://sopron-modell.atw.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    370

SC motorok, kérdés

Szerintem úgy értette Iván, hogy az OS licence motorok repülés közbeni leállásai "taníttatnak" meg jól leszállni. :?:

Senior Member
    Hozzászólás
    305

SC motorok, kérdés

:roll:
    Ajjaj, és a géppel mi lesz ?
    :shock:

Ennyi erővel parittyával is fellőhetem a gépet

SC motorok, kérdés

Marlboro: You're the man! (ott a pont)

tcomp: nem akarlak lebeszélni róla, lehet hogy kifogsz egy jól sikerült példányt, amit ha rendesen beállít valaki, normálisan fog ketyegni, de ha megteheted, inkább keress egy mvvs-t (árban nem sok különbség, de sokkal stabilabb működés...)

8) Carlos

Member
    Hozzászólás
    47

segítség!!

Sziasztok!

Nem akartam külön témát nyitni a problémámnak lévén, hogy nekem is SC motorom van.
    A gondom a következő, van egy zsír új SC 12 motorom(2ccm-es) amit nem nagyon tudok életre kelteni, ugyan is elkészült hozzá az új repülőm is és abban próbálom bejáratni a motor, de amint beindul felpörög kb 2 másodperc alatt és le is áll. a motor már kitakarítottam a tüszelepet már minden hogy állítottam, de nem akar menni. a jelenség nekem egyértelműen nafta hiányra utal, de ha nyitok a tű akkor is ezt csinálja addíg, amíg már be sem indul és szörcsög a kajától. A furcsa az az, hogy ha a tüt nagyából 2 és fél fordulatnyira kinyitom és átforgatom a motort akkor szív is be naftát (látom a csovon,meg érzem az ujjamon) és úgy be is indul, de csak annyit jár kb ammenyivel elötte megszivattam és leáll, mert amíg jár (az a kb max 2 másodperc) nem látom a csövön, hogy szívna e be naftát. A tank, jó helyen van nincs dugulása, a motor , karbi tiszta. Az az érdekes, hogy a kipufogóból zöld nagyon habos cucc jön ki. lehet, hogy a kaja a rossz, kb 5 éve áll bekeverve a garázsban egy olajos flakonban, vagy ha már beröffen vele a moci akkor biztos jó. Egyébként látszatra nincs baja, tehát a megszokott színű, állagú, nem koszos. Arra gondoltam, hogy esetlek vizes lehet. Ha vizes, akkor az látszik rajta?

Az ötleteket előre is köszönöm!

Üdv: Kishal63

SC motorok, kérdés

Szia

Szerintem a gond az üzemanyaggal lehet, ugyanis 1 éven belül érdemes felhasználni, mert a levegő nedvességtartalmát leköti.
    Szabó Péter
    <br />www.spmodell.fw.hu
    <br />spmodell@freeweb.hu

SC motorok, kérdés

Hi!

:idea: Szerintem is mindenképpen próbáld meg új üzemanyaggal, kérj kölcsön pár decit amíg kipróbálod, hogy biztos emiatt hibádzik-e.

Azt is nézd meg, nem szivárog-e valahol a motor, nem lazult-e ki a porlasztó, vagy calamelyik csavar, tömítve van-e rendesen a kipufogó...

8)

Member
    Hozzászólás
    47

SC motorok, kérdés

Szisztok!

Köszönöm a válaszokat és már vettem is új naftát, csak az 12% szintetikus olajjal van keverve, egyébkén gyári.
    Nem baj ha szintetikus olajos naftával járatom be a mocit.

Üdv: Kishal63

SC motorok, kérdés

Ha légmentesen volt lezárva és tele volt a kanna, nem mehet bele nedvesség.
    Ha valahogy mégis sok nedvességet sikerül beszednie, akkor opálos - fátyolos jellege lesz. Ha sok vizet kap, "tej" szerű lesz.
    Az alkalmazott olajtól is változik a színe.
    A leírásod alapján, biztos hogy nem jól van beállítva a porlasztód.
    Lesokaltadod, azután meg nagyon visszazársz. Bagatel kérdés: A tank csövei megfelelő helyre mennek?
    Néha egy ricni is számít! és a kis tűről nem tettél említést. Ha túl sokat tekersz ki-be, nem fogod eltalálni.
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Oldal: 4 / 12 ElsőElső 12345678 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva