Oldal: 5 / 12 ElsőElső 123456789 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (114) összesen

Téma: SC motorok, kérdés

Member
    Hozzászólás
    47

SC motorok, kérdés

Szia SLY!

A tank csövei jó helyre mennek! (azért ez övön alul volt :lol: )
    Egyébkén lehet, hogy igazad van, mert én legkevesebb egynegyed fordulatokat állítottam a tűn. :shock:
    A vele szemben lévő az alapjárati tű, ugye?! Én azon egy teljes fordulatot nyitottam és kb kétharmad gázon próbáltam az indítást!

Üdv:Kishal63

SC motorok, kérdés

Gyere fel az MSN-re!
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Senior Member
    Hozzászólás
    969

SC40 hogy a ***ba indul ?

Hali.
    Kaptam egy vadi új SC40-et.
    Ez ugyebár egy 6,5 ccm.-es izzítós motor.
    Került is bele izzító, meg 80-20-as alkohol-ricinus.
    No, ezután izzítok, starter, oszt semmit nem csinál csak hörög.
    Hol túl sok nafta folyik hol túl kevés...
    Addig se jutottam el hogy legalább pöffenjen párat.
    Macerásabb volt eddig mint az éteres mocim.
    Van valaki délpesten aki megkukkantaná, mert már nagyon tele vele a hócipőm. Esetleg vigyem ki mátyásföldre és ott help valaki?

TJ

Senior Member mabor logója
    Hely
    Budapest
    Telefon
    06-1 3408826
    Hozzászólás
    2.184

motor

Helló kolléga Takacsj. Az ötlet jó. Mátyásföldön mindíg van valaki ,aki segít.
    Éppen ma állítottunk be egy ASP motort ami a tulajnak nem ment, most már repült is. A modellezés egy "szakma" amit meg kell tanulni.
    Tehát irány Matyiföld. Sajnos én holnap nem érek rá, de valaki mindíg fog segíteni.!!! Valószínűleg az alapjárati tű van lezárva, azt kell elsőnek megnézni.
    Ne izgulj menni fog.
    Zuhanó repülőgépen nincsenek ATEISTÁK!

Member
    Hozzászólás
    47

SC motorok, kérdés

Szia takacsj !

Nekem is nagyon hasonló problémám volt az SC motorommal, de sikerult beállítanom, ugyanis a főtűvel szemben lévő "alapjáratitű" csak egy fordulatnyit volt kinyitva, ami nagyon kevés volt, mert így, még teljes gázon, teljesen kinyitott főtűvel sem volt hajlandó menni.
    Én úgy állítottam be alapból, hogy leszedtem a porlasztót a motorról, és a főtengely felöl nézve a szívótorkot látod, hogy mennyire zárja el az alapjáratitű a szívótorkon átmenő tengelyen lévő rést. Én a rés hosszának kétharmadáig nyitottam ki az alapjárati tűt (teljes gázon persze). Utánna összepakoltam és nagyából be állítottam az a szokásos két és fél fordolatot a főtűn. Ha már beindult utánna lehet finomítani.
    Egyébként nagyon elégedett vagyok az SC12 motorommal. ez egy 2 ccm es moci, vadi ujjonnan vettem, és miután sikerült beállítanom gyönyörűen megy. Olyan alapjárata van, hogy sokan megirigyelik. Gáz adásra tökéletesen reagál és nagyon erős.
    Szóval nekem nagyon bejött az SC

Üdv mindenkinek: Kishal63

Senior Member
    Hozzászólás
    969

sc motor

Köszi, megpróbálom ha hazaértem.
    Az eredményről beszámolok.

TJ

Senior Member
    Hozzászólás
    969

Beállítva!

Üdv.
    Sikerült beállítani az SC 40-et!
    Hogy miképp csináltam, ne kérdezze senki, szerintem mégegyszer nem menne. :?
    A lényeg hogy próbapadra fogattam, izzítottam, és elindult.
    Hogy eddig miért nem, azt nem tudom.
    Most felszereltem a gépre (made in sk. gagyi), járattam 45°-ban döntve, és függőlegesen is, aztán mikor elég meleg lett kicsit levettem a keverékből.
    Nos, azóta kézzel is indul.
    Igaz, az izzítót is lecseréltem ENYA típusra.

TJ

+Malacka+
    Guest

SC motorok, kérdés

Sziasztok!

A problémám a következő:

1,A moci a hirtelen gázadásra lassan reagál.föleg akkor ha előtte alapjáraton ketyegett egy 10másodpercnél hosszabb időt.Ha ekkor kijáratom( meghúzatom) utánna jobban reagál már.
    2,A moci a levegőben (már második alkalommal) kb6 percnyi repülés után megállt!(Üzemanyagtank kb félig van) Utánna ha leszállok ismét indult és a földön ugyanugy járt...
    Általában a felszállás után folyamatosan félgázzal repülők/nék.

A moci SC 6,5cm.
    A kipufogótömítést kicseréltem!(gyárilag adtak hozzá mégegyet)
    1% tornádo üzemanyagot használok (van még belölle 5 liter, tehát jó lenne ehhez beállítani)

Elöre is köszönöm a segítséget!

Member
    Hozzászólás
    36

SC motorok, kérdés

Üdv Malacka!
    Szerintem két megoldás lehet nálad.
    1: alapjáraton sok üzemanyagot kap a motorod,ezért a siber-tün csavarj befelé (oldalt csavarhuzoval lehet állitani).Ha lehet akkor menet közben.Majd érzed,hogy mikor veszi a hirtelen gázadást.
    2: vedd le a kipufogot és nézz a kipufogonyilásba,közbe tekerd a légcsavart.Azt nézd,hogy az öntvényház és a hüvely között pezseg vagy bugyborékol-e az üzemanyag.Ha ezt tapasztalod akkor hengerfej le hüvely ki.Megpucolni és bekenni sziloplasztal(vékonyan).
    Majd visszarakod a hüvelyt és a felömlökböl és a kipufogonyilásbol a maradékot sziloplasztot eltávolitod.Hengerfej vissza .Másnap proba.A motor életre kap és érzékeny lesz .

Senior Member
    Hely
    Budapest, Szolnok
    Telefon
    30-6529537
    Hozzászólás
    663

SC motorok, kérdés

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hol találok SC40A-as motorhoz leírást? Gugollal nem sikerült. Esetlleg a gyártó weboldala?

köszi

Oldal: 5 / 12 ElsőElső 123456789 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve