Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (70) összesen

Téma: Novarossi heli motorok

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Novarossi heli motorok

Tudom csóróság van, így a kísérletező kedvű modellező is kevés, de azért érdekesség képen figyelmetekben ajánlanám az olaszok, gyári tuning motorjait, amik nem akármilyen teljesítményeket ígérnek!
    Főleg az 50-es kategória lehet érdekes!

http://www.novarossi.it/content_uk/p...ines/rex/heli/

http://www.tuks.ch/video/rex57.wmv

http://www.youtube.com/watch?v=gOjmzlHfBVQ

http://www.youtube.com/watch?v=FKvJMQa8ag4

http://www.runryder.com/helicopter/t492961p1/

[size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Re: Novarossi heli motorok

Íme az 50-es motorhoz hangolt cső.

[size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    2.850

Hát...nem gyenge!

Árban?
    Egy korszak vége.......

MODERÁTOR
    Hozzászólás
    607

Az első linken ez olvasható:

REX engines - Heli - 9,35cc - R57HR 3D
    Suggested retail price: 245,00 EUR VAT included.

Azért ez nem feltétlenül kevés ;D ...

Szerk.: Nem értem, hogy miért nem lehetett rátenni egy normális karbit... ...ránézésre, illetve a robbantott ábra szerint ez amolyan ki-be csuszkálós, és közben elfordulós változat. Ilyen megoldás van a TT39 motoron, és egyszer iszonyat módon megszívtam vele. Augusztus környékén elég magas gazzal ellepett terület fölött repkedtem, és telenyomta a karbi "csuszikáját" fincsi porral a heli. A vége az lett a dolognak, hogy még éppen repülésre alkalmas gázállás mellett beragadt a karbi. (Az most mellékes, hogy lefogazta magát a szervó az erőlködés közepette.) Én meg kb 10 percig izzadtam, hogy a heli ne a másfél méteres gazba landoljon, hanem ott ahol én szeretném a tiszta talajon. Ráadásul ez a megoldás szerintem kopósabb, mint pl az OS 50 megoldása. Azóta ha teletem, akkor kerülöm az ilyen megoldásokat... ...mondjuk lehet, hogy csak engem zavar .
    Parázsló viták NEM akkor alakulnak ki, amikor a résztvevők mindannyian értenek az adott témához.

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Tény, hogy jelenleg az OS karbiknál nehezebb jobb és egyszerűen nagyszerűbb karbit találni, de véleményem szerint ki kell próbálni a gyárival és ha gázos nagyon akkor így első látásra rá lehet faragni még mindig az OS-t.
    A motor nagyszerűsége szerintem a vezérlésben rejlik és a speciális alkatrészekben pl. hajtókar, sonka stb. amiken jól észrevehető az autós berkekben ismert tuning fogások.
    Szerintem próba cseresznye a többi majd elválik.
    Remélem a kis csipet-csapatunkban nem sokára tesztelésre is kerül egy-egy példány!

P.S
    Ja és majd elfelejtem, hogy a motorok minőségéről az autós kollégák tudnának csak igazán nyilatkozni.
    Várjuk tapasztalataikat.

Senior Member
    Hozzászólás
    421

Senior Member
    Telefon
    06302009975
    Hozzászólás
    4.892

mekkora a fordulat ?

Re:Novarossi heli motorok

Kicsit eltér a tárgytól, de nem találtam értelmesebb témát a kérdésemhez.

- A heliken nem találok a hagyományos értelemben vett rezonátorcsövet. Ez miért van így? Úgy látom hogy a motor relative szűk tartományban forog, ugyanakkor a teljesítményük igen magas, a magas nitrótartalomról nem is beszélve.
    Feltételezem a helicsövek is "valamire" hangolva vannak, mégis mi az eltérés a nagyteljesítményű motorokkal szemben a működést tekintve?
    - 4 ütemű motort még nem láttam heliben, az alacsonyabb teljesítményt leszámítva van-e egyéb oka?
    Janiboy<br />H-1523

Senior Member
    Hozzászólás
    1.834

Novarossi heli motorok

Tegnap megérkezett a Novarossi R57HR 3D mocija, kipufogóval és a T-rex 600 -hoz való header -el.
    A szokásos új motor szétszerelés után látványos volt a különbség a többi hasonszőrű kategóriához képest.

TEsztek hamarosan.
    Fuck up

Senior Member
    Hozzászólás
    1.834

NOVA

APA kezdődik!!!

Fuck up

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz