Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 34567
Eredmény: 61 - 70 (70) összesen

Téma: Novarossi heli motorok

Senior Member
    Hozzászólás
    142

Re:Novarossi heli motorok

Szevasztok

Mivel a gyertya oldalara csak egy 3-as szam van preselve gondoltam ez lehet az.
    http://www.modellhungaria.hu/product...ducts_id=11467

Itt ugy irjak meleg gyertya.

En csak abbol indultam ki ha a motor kompreszioteret 15-20% nitrohoz allitottak gyarilag es a motorral hejeretekert gyertyat kaptam akkor lehet hogy ok tudjak miert tekertek bele.

Itt viszont telyesen azonos hoerteket mutat a lap aljan levo tablazat.
    http://members.chello.hu/t.gerecs/ra...ine_tuning.pdf

Mindenesetre koszonom hogy foglalkoztok a temaval legalabb tanulok belole.

Udv.:mivik

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

http://www.novarossi.it/eng/products....php?brand=rex

A fenti táblázat szerint valóban meleg kifejezést tartalmaz a HR3-as gyári gyertya, de a tapasztalat szerint nem volt elég meleg ezért kellet az OS8-as.
    Ahány gyártó annyi jelölés, persze más más hőértékekkel, a kifejezés nem mindig pontosan takarja ezek szerint a valóságot, ezért fontos a tapasztalati érték a gyárit akármennyire is szerettük volna, pedig erőlködtünk érte nem keveset, nem vált be.

Ma pl. nem keveset mértem és hasonlítottam az OS90-es mocit a Nova 90-el és a fenti témához kapcsolódóan, arra a megállapításra jutottam, mivel a két 90-es azonos űrtartalmú motorról van szó, viszont a robbanótér tekintetében bődületes az eltérés.
    Mégpediglen a Novarossi szemmel láthatóan nagyobb égésteret alkalmaz, én ennek okát a vezérlésben kerestem, mivel a NR gyönyörűen kiélezte a felömlési lehetőséget, illetve a beömlésit is, ezáltal a sokkal több üzemanyag-elegy kerül a robbanótérbe ( nagyobb a töltés), ezért kell nagyobb robbanótér, ezáltal a sűrítési arány még is megfelelő lesz.
    A fentiek miatt is lehet akár a gyertyák típusonkénti, kalibrációs különbsége.
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    142

Szevasztok

Ratettem egy Hatori csovet a Novarossira majdnem minden ok csak a motor kipufogonyilasa kicsit szelesebb mint a rezoe
    ezert a gazok szabad aramlasa erdekeben a rezot kicsit meg kellet reszelni.
    Meg nem tudom mikor sikerul eloszor inditani de mar nagyon kivancsi vagyok ra.

Udv.:mivik

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

http://www.novarossi.it/eng/news/rea...d=86&brand=rex

Csak rájöttek, hogy azt a fránya középső tűt, kifelejtették!
    [size=10pt]&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; Üdv: Csabcsa[/size]<br />Raptor 90/Kasama, Raptor 50/Kasama

Senior Member
    Hozzászólás
    142

Szevasztok

Hát sajnos sikerült tönkretennem a motorom csapágyát.
    Ez baj de nem akkora mint az, hogy nem tudok beszerezni.
    A Magyar hivatalos forgalmazó nem tud segíteni.
    Ha van vagy volt valakinek ilyen gondja és tud jó megoldást, jótanácsait szivesen fogadom.

http://www.novarossi.it/eng/search/s...r=16370&brand=

Erről a csapágyról lenne szó.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.:mivik

Senior Member
    Hozzászólás
    3.123

Senior Member
    Hozzászólás
    142

Köszönöm csabcsa

Majd megpróbálok valamit.
    Egy pár webshopban már én is megtaláltam de vagy nem tudom megnézni menyi a postaköltség vagy nem küldenek külföldre.
    Ha igen akkor rosz helyen lakom meret Szerbiát még nem ismerik.
    Ha ismerik az országot akkor csak paypal-t fogadnak na azt meg nállunk nem ismerik.
    Ha minden jó ismer mindenki mindent akkor irreálisan nagy postaköltséget számolnak fel.
    Úgyhogy lassan bezárul a kör.

Senior Member
    Hozzászólás
    695

Idézet mivik eredeti hozzászólása
    Köszönöm csabcsa

Majd megpróbálok valamit.
    Egy pár webshopban már én is megtaláltam de vagy nem tudom megnézni menyi a postaköltség vagy nem küldenek külföldre.
    Ha igen akkor rosz helyen lakom meret Szerbiát még nem ismerik.
    Ha ismerik az országot akkor csak paypal-t fogadnak na azt meg nállunk nem ismerik.
    Ha minden jó ismer mindenki mindent akkor irreálisan nagy postaköltséget számolnak fel.
    Úgyhogy lassan bezárul a kör.

Szia!

Ha nem találsz megoldást szívesen megrendelem neked, Magyarországra ezek a lehetőségek vannak:

United States Postal Service (1 x 0.3lbs) United States Postal Service
    Express Mail International (3 - 5 business days) $30.15
    Priority Mail International (6 - 10 business days) $26.20
    First-Class Mail International Package (Varies by country) $6.00

United Parcel Service (1 pkg x 0 lbs , billable 1.0 lbs total) United Parcel Service
    UPS Worldwide Expedited, EDD: December 13, 2010 $81.33
    UPS Saver, EDD: December 10, 2010 $119.94

Szerbiába pedig elsőbbségivel 1050 Ft (250g-ig).

http://posta.hu/kepek/upload/2010-06/szerbia.pdf

Szerk.: Ezek az árak a helidirectről vannak.
    Üdv.:<br /><br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Tsoi

Senior Member
    Hozzászólás
    142

Szevasztok

Sikerült újra élesztenem a motoromat. Tsoi jóvoltából es Rado közreműködésével tegnap megkaptam a csapágyat.
    Ezúton is köszönöm segítségüket.

A motor első inditása még várat magára de ha beszerzek egy új gyertyát máris kipróbálom.
    Remélem másodjára jobban megy majd a karburálás és nem fogom pár start alatt megint tönkrevágni a csapágyat.

Ha valakinek van bövebb tapasztalata a HR57-es motor karburálásáról kérem irjon pár sort.

Junior Member
    Hozzászólás
    9

Nem tudom használ e még valaki Novarossi heli motort, de hátha és számára érdekes lehet.
    Van egy indítatlan R57-es motorom (még az egy tűs karburátorral) a hozzá való matt fekete kipufogóval (ehhez ugyan hiányoznak a rögzítő szilikon gyűrük és csavarok, filléres tétel csak nehezen beszerezhető). Úgy néz ki, hogy használatba nem kerül, ezért fel tudom ajánlani tartalék alkatrésznek, illetve akár egybe is robbanós helizéshez hasznos dolgokért, pl. üzemanyag (CP 30%), kuplungos indítószár, os 105 hzr alkatrészek, jobbfajta fbl vezérlő. Ha érdekel légyszi pü-ben keress (a telefon úgy tapasztalom nem nagyon divat a fórumozók között , de azért hátha: 70/375 2618 visszahívlak...).
    Üdv
    Kapitány Gy

Oldal: 7 / 7 ElsőElső ... 34567

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve