Oldal: 1 / 38 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (376) összesen

Téma: Parkmaster 75, 100, 120cm-es

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Parkmaster 75, 100, 120cm-es

Figyelem! A képtároló kitörölte a képeket, itt megtalálhatók:
    http://www.rcgroups.com/forums/showt...6#post12202839

A Parkmaster 100cm-es (eredeti méretű) tervei meg itt a topicban a 19. oldalon találhatók!

A 120cm-es terve a 21. oldalon található

Egy reptetéskor figyeltem fel a Parkmaster nevű kis akrobat repcsire, melyet egyik barátunk kapott ajándékba. Nagyon klasszul repült, és úgy gondoltam építek egy ilyet magamnak.

Mivel az új ára 23.000,-Ft körül mozog, ezt sokallottam egy hab gépért. Egy kis számolgatás után kijött a költségvetése, a hozzávalók:

2 lap zöld Diegos 5mm-es depron 340,-
    1 ív fehér dekor öntapi 250,-
    UHU Por (Praktikerből) 900,-
    1 db 2mm-es karbonrúd (Panda) 550,-

Összesen: 2040,-Ft
    Ezenkívül némi színes dekorfólia (dekorstúdió szemétből ingyen kibányászható), maradék 6-os depronból kisebb darabok (kormánylapoknak)

A tervet feltettem a Grupira, innen levehetitek:
    http://www.rcgroups.com/forums/showt...6#post12202839
    Az A4-esre nyomtatható változat a lap alján található!

Akkor vágjunk bele!

Először készítsük el a szárnyat:
    A tervet letöltvén ragasztgassuk össze az alkatrészeket. A szárnyat egy darabból vágjuk ki az egyik tábla Diegos anyagból:

A külső sima részt vonjuk be teljesen fehér fóliával:

A belső részen a belépőélet véssük bele az anyagba pld. egy kis méretű csillagcsavarhúzóval:

Utána készítsünk egy kis árkot egy gömbölyű végű tárggyal, pld egy filctoll kupakkal, vagy egy öngyújtóval:

Eztán a kilépőéleket, és a szárnyvégeket csiszoljuk le 3mm-esre a rajzon jelölt területen:

Eztán középre a csúcstól 1/3 távolságra ragasszuk be az 55cm-es 8X10-es falécet:

S végezetül kenjük körbe az egészet UHU Porral, és 10perc múlva zárjuk be a szárnyat:

Kész a szárny, ami remélhetőleg csavarodás mentes! A törzzsel folytatjuk!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Re: Parkmaster Mini (75cm) házilag occón!

Szia Imre!

Ismét nagyot alkottál! Súlyba mennyi lett repkészen?
    Minden repülés építéssel kezdődik, és 70%-ban a vége is az...

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Szia Zoli!

Üresen 150g. Majd megmérjük a végén a konfiggal együtt.
    Üdv Imre!<br />

Senior Member
    Hozzászólás
    1.528

Coooool! Es a neve miert is nem GELEIMASTER ;D ;D a park or nev mar le van vedve es a sstyromaster is mar hasznalva van. ;D ;D

Szia Imre!

Hogy ragasztod össze a szárnyfeleket ilyen pontosan? Úgy értem, valamivel lepréseled a száradás alatt?

Üdv
    Seszi
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Nem, hanem az UHU porral bekentem a lécet jó vastagan, összecsuktam a szárnyakat, majd kinyitottam, így megkenődött a felső lap is, eztán szépen körbekentem a kilépőélnél a széleket 2cm szélesen, és most vártam 10 percet, míg az UHU Por meghúz, és eztán szépen először a szélein körbenyomkodtam, és végül a közepénél a lécnél is jól végignyomkodtam. Ilyenkor az UHU Por már úgy húz, mint a hegesztés, szét sem lehet tépni, csak ha a depron törik.
    Csodálatos egy ragasztó!!! ;D

Üdv Imre!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.006

Nagyon szupi!

milyen konfiggal gondoltad megvalósítani?

Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Senior Member
    Hozzászólás
    322

Idézet Keri Zsolt eredeti hozzászólása
    Coooool! Es a neve miert is nem GELEIMASTER ;D ;D a park or nev mar le van vedve es a sstyromaster is mar hasznalva van. ;D ;D
    Szerintem (is) sürgősen - még a sikersorozat elején - át kellene keresztelni Geleimaster-re!
    Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek...

Senior Member
    Hozzászólás
    2.477

Idézet dzsoltike eredeti hozzászólása
    Szerintem (is) sürgősen - még a sikersorozat elején - át kellene keresztelni Geleimaster-re!
    Köszönöm, a keresztelő még ráér, addig bábáskodunk egy kicsit! ;D ;D ;D ;D

Folytassuk a törzzsel:
    Vágjuk ki a két féltörzset, arra vigyázzunk, hogy tükörképek legyenek, mert különben nem tudjuk eltüntetni a bordázatot. A képen láthatóan én kivágtam az akksitartót, de sajnos, mivel könnyű a motorom, előre kellett tennem teljesen az akksit, ezért még ne vágjuk ki a felső nyílást!!!

A függőleges vezérsíkot csiszoljuk le 3-3mm-esekre, hogy méretben majd passzoljon a 6-os depronhoz, amiből az oldalkormányt készítjük. Ide süllyesztünk egy szénpálcát merevítőnek. Eztán UHU Porral körbekenjük a lapokat, én úgy szoktam, hogy spóroljak a ragasztóval, hogy a közepére kétoldalas ragszalag négyzeteket teszek:

Eztán a szárnyhoz igazítva kivágjuk a szárny helyét, és a vízszintes vezérsík helyét is:

Most 6-os fehér depronból kivágjuk a kormányfelületeket, és a vízszintes vezérsíkot. Ezeket még jobb most dekorálni, mint felrakás után:

Most a szárny közepére kivágjuk a csűrőszervó helyét, vigyázzunk, hogy ne a merevítő lécnél! Mégegy kisebb lyuk kell a vezetéknek:

Eztán beragasszuk a szervót, és betoljuk a törzsbe a szárnyat, hogy onnan is kivágjuk a szervó fészek helyét:

Eztán 2mm-es műanyag pálcikából elkészítünk egy szervókar hosszabbítót, a két lyuk 6cm-re legyenek egymástól a végein:

A törzs jobb oldalán bejelöljük a szabi helyét, és kivágjuk, de csak a jobboldalon! A bal szélén vágunk kis nyílást a vezetékeknek, amik átmennek a túloldalra.

A bal oldalon a szervók és a vevő helyét jelöljük ki, a vevő helyén szintén csak az egyik oldalt vágjuk át!

Most így néz ki a jobb oldal:

és a bal oldal:

Most a törzs felső élét csiszoljuk le szépen gömbölyűre, és először ezt a gömbölyű felületet húzzuk le egy 2cm-es öntapi csíkkal, aztán jöhet az egész oldala. A fülkénél kékkel húzzuk le:

Végül ilyen lesz:

A súlya 159g a csűrőszervóval együtt, ami 9g-os:

Most már beragaszthatjuk a szárnyat, és a vízszintest a helyére:

És lassan kialakul a gépünk, most már csak a kormánlapok felszerelése, és az elektronikázás van hátra!
    Üdv Imre!<br />

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.279

Ezt csináljátok a szegény Multiplex céggel, hát szabad ezt csinálnie, he? Van egy jó fejlesztése oszt Te is meg Bálint is lekoppintjátok.......csak a méretekkel jáccotok, ide 2 centi a fesztávba, onnan 25 centi a fesztávból. ;D ;D ;D Most a nyakán ragad a rengeteg méregdrágán legyártott haszon nélkül forgalmazott PM. :'(

Komolyra fordítva, gratulálok, szép lesz nagyon, kíváncsian várom a bereppenős videjóóóót.
    Az örök habozó! Nameg Funcopter forever!

Oldal: 1 / 38 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva