Oldal: 2 / 40 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (399) összesen

Téma: Biztonságos repülés helikopterrel !!! Mindenkinek be kell tartani !!!

Senior Member extrembmx logója
    Telefon
    06 30 521 58 30
    Hozzászólás
    3.725

Re: Biztonságos repülés helikopterrel !!! Mindenkinek be kell tartani !!!

A fentiekben céloztam rá ,de közben NaSatol ,megkaptam azt amire gondoltam:

!Egy heli vezetése egész embert KÖVETEL!
    Trex 550X Dominator -- Futaba T7c -- SLS -- Graphene

Senior Member
    Hozzászólás
    444

Szerintem gyüjtsük inkább azokat a pilótákat akik megrepülik a szinteket.
    Én úgy érzem ha a képeket gyüjtjük akkor olyanok leszünk mint a média, inkább tegyünk a biztonságos modellezésért.
    Jó ez a topic, remélem sokan fogják a későbbiekben is olvasni, ezért ha lehet mindenki írja le ha leesett ( öszintén ) , hogy mibe is hibázott, persze a történettel. Sokat lehetne tanulni belőle, pl. mit nézzünk át nagyobb figyelemmel start előtt. Vagy tipusokhoz lehetne kapcsolni hibákat. Ezért volt könnyebb régen mert ahányan heliztünk egy helyre jártunk és azonnal tudtunk a problémákról. Persze ez mostmár nem kivitelezhető, de itt a net és inkább erre használjuk mint egymás szidására.

Na jó elég volt belőlem

NaSa<br />+36 20 W EG NO 11

Senior Member
    Telefon
    06302009975
    Hozzászólás
    4.892

Kedves Moderátorok kaphatnánk egy rajzszöget ?

Senior Member
    Telefon
    06302009975
    Hozzászólás
    4.892

Nasa !

régebben keringet egy két elrettentő kép sérülésről. tudom hogy kissé bulváros de aki azt nem látta nem biztos hogy el tudja képzelni. és könnyen lehet hogy akkor komolyan veszi. mert én is meg más is mondogat sok mindent de még mindig csak ott tartunk hogy próbálunk biztonságra törekedni de még mindig nincs bennünk megfelelő felelősség. és ez mindenkivel igy van még akkor is ha csak néha és csak most felkiálltással tesszük.

üdv.

Senior Member
    Hozzászólás
    444

Akkor én is bevallom mekorra ökörséget csináltam.

Szval kitalálta a barátom hogy nekünk helikoptermodelleznünk kell.
    Vettünk helikoptereket, de nem kaptunk szimulátort mert nem volt raktáron.
    Vártam vártam a szimulátorra és a nagy várást nem bírtam tovább.
    "Csak beindítom az udvarban, hogy zizeg a motorja."
    " Juj ez nagyon jó és még emlkedik is."
    " Na ezt ki kell próbálni, kint a foci pályán."

És én sületlen kivittem és felszálltam, nálunk a pálya egy gödörben van, nem is volt gond amíg nem repültem a gödör felső szintje fölé.
    Na akkor aztán érkezett a szellő a heli elindult, én meg hogy mentsem az életeket bele a földbe.
    Ekkor sikerült 40 ezret kivennem a zsebemből, de mondjuk nem sebesítettem meg senkit.
    Itt megtanultam tisztelni a technikát, és azokat akik biztonságosan tudták már akkor zabolázni.

Tehát higgyétek el mindenki hibázik csak van aki elismeri van aki elhallgatja.
    Van aki más kárából tanul van aki a sajátjából se.
    Én azóta is kivállóan vezetek helit a szimulátoron !!!!

ps.: o.k. Martin csak ne ebbe a topicba legyen lécci
    NaSa<br />+36 20 W EG NO 11

Senior Member
    Telefon
    06302009975
    Hozzászólás
    4.892

Nasa !

Persze nem ide de megnézheti aki nem hiszi. Itt csak a linkje lessz.

üdv.

Senior Member
    Telefon
    06302009975
    Hozzászólás
    4.892

Seaky!!

Mintha csak magam lettem volna. Én is úgy gondoltam hogy minek a sok biztonsági mód meg motor kikapcsolás meg minden ilyen hóka móka. Tudok én vigyázni hiszen nem vagyok már gyerek.

Nos volt egy méregerős ultra brutál Twister V2 es helim. És vettem egy ff7 es rádiót amit nagy boldogan nyomogattam persze fingom nem volt mit és mire de azért erősen programoztam. Jött az asszony és szólt hogy ebéd. Persze összedugva a gépet az asztalon hagytam. Ebéd után megyek vissza és tovább nyomogat. Akkor nem tudotam de ma már igen a 3 csatorna a gáz. Nos én reversbe váltottam. A gép soha nem látott módon katapultált az asztalról. Egy szempillantás alatt fejbe vágott majd nekiesett a virágot ledarálta és a függönybe csavarodva azt kiszakítva megállt. Még jó hogy csak súrolt és jó hogy csak kb annyi ereje van mint egy coaxnak. Mi lett volna ha ez egy tiri 450 ???

Tudom lehet azt mondani hogy mit papolunk itt de higgyétek el hogy másképp látjátok ha már jártatok így. Fontos hogy sokan leírjuk a tapasztalatainkat a tekintettben hogy tudunk megelőzni problémákat.

Szeretném megkérni M Józsit arra hogy a repülések összejövetelek esetleges talik jövöbeni biztonságosabb lebonyolításának érdekében mondaj el nekünk mire kell figyelnünk és mit kell betartanunk ahhoz hogy ne legyenek kellemetlen helyzetek. Természetesen soha nincs 100% os biztosnság de sokat tehetün hogy közelébe jussunk.

üdv.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.834

Biztonságos repülés helikopterrel !!! Mindenkinek be kell tartani !!!

Sziasztok.

Örülök annak, hogy figyelmet szentelünk ennek a témának.

Különböző dolgokat azért szét kell választani, mint például a szabadon repülés vagy a rendezvény.
    Mindkettőnél fontos és elsőrendű szerepet tölt be a biztonság, viszont a rendezvényeknél kell lennie egy olyan előírásnak és szabályzatnak ami magába foglalja a biztonsági határvonalakat, indítás helyét, repülési helyeket stb.

Idézet Martin eredeti hozzászólása

A képeken láthatunk ismert pilótákat nem épp biztonságos távolságban repkedni:
    A különböző sportrendezvényeken (főleg technikai sportok) a sportolók, pilóták a saját biztonságukért felelnek.

Ehhez viszont mindenkinek meg kell lennie a "saját maga biztonsági előírásának," ami tartalmazza az indítási sorrendet, ellenőrzési pontokat.

Az én sorrendem (robbanómotoros): - Minden repülési napon mechanikai ellenőrzés és lapátok meghúzási állapota
    - Tankolás
    - Rádió bekapcsolás (az adás ellenőrzése)
    - Helikopter bekapcsolás, vevő akkumulátor töltöttség ellenőrzése
    - Szervók- gyro működésének, irányok helyességének ellenőrzése
    - Rádió alapállapotának ellenőrzése( kapcsolók, gáz )
    - Indítás
    - Helikopter kivitele a starthelyre
    - Eltávolodni a vezetési pozicióba
    - Felpörgetés, repülési módba való kapcsolás
    - REPÜLÉS
    - Leszállás
    - Lepörgetés, motorleállítás
    - Helikopter kikapcsolás, rádió kikapcsolás

Végül jó ötletnek tartom a hibák leírását és persze nem "katasztrófatúrizmus" céljából, hanem a tanulás miatt ( ezekből majd írok párat).

Fuck up

Senior Member
    Telefon
    06302009975
    Hozzászólás
    4.892

Józsi !

Nagyon köszönjük a hasznos információkat. Eddig valóban a technika ellenórzásáről még nem esett szó. Pedig mint tudjuk a műszaki hiba miatt nem kevés esés van. Nem szabad sosem rutinból kitenni a gépet a startra mondva hogy tegnap még jó volt akkor ma sem lehet gond.

köszönjük még egyszer a hasznos infót. számítunk rád

üdv.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.834

Idézet Martin eredeti hozzászólása

Szeretném megkérni M Józsit arra hogy a repülések összejövetelek esetleges talik jövöbeni biztonságosabb lebonyolításának érdekében mondaj el nekünk mire kell figyelnünk és mit kell betartanunk ahhoz hogy ne legyenek kellemetlen helyzetek.
    EZ nem az én tisztem, de hivatalos kereteken belül ezt NaSa már régen megtette:

Az Első Magyar Helikoptermodellező Sportegyesület
    Repülésbiztonsági Szabályzata

A repülés veszélyes üzem, ezért mindannyiunk kötelessége bizonyos alapvető szabályok betartása és másokkal való betartatása.
    Aki a szabályokat nem hajlandó betartani, az a rendezvényen nem vehet részt!
    Reptérrend:
    1. A reptérre érkezéskor minden esetben az érkező kötelessége ellenőrizni a frekvencia azonosságokat!
    2. A felszállások egyeztetett sorrendben történjenek. A levegőben egyszerre általában csak egy repülőszerkezet tartózkodhat. A pilóta azonban –ha úgy érzi, hogy nem zavarják- engedélyt, adhat más repülőszerkezet vele egyeztetett módon való felemelkedésére.
    3. Nézők, gépjárművek, starthoz készülődő versenyzők tartózkodási helyére szolgáló területet külön ki kell jelölni. Ez a hely a repülési zóna alatti terület egyik (célszerűen a hosszabbik) oldala mentén helyezkedjen el, a felszállás helyétől min. 60 m-re.
    Berepülés a startboxok, nézők és a gépjárművek fölé tilos! !
    4. A motorok indítása a startboxokban történik, motorpróbát, beszabályozást azonban csak a nézők, gépjárművek, starthoz készülődő modellezők tartózkodási helyétől min. 15 m-re lehet végezni.
    5. A frekvenciaazonosságok, interferenciák súlyos balesetek okozói lehetnek, mert gátolják, esetleg teljesen lehetetlenné teszik a repülőszerkezet irányítását. Ezért felszállás előtt a frekvenciákat egyeztetni kell. Ennek érdekében mindenkinek kötelessége jól látható módon a többiek tudomására hozni az általa használt frekvenciát és a csatornaszámot, amely információkat mindenkinek figyelembe kell vennie.
    6. A tapasztalatok szerint a rádiótelefon és egyéb rádiófrekvenciás eszközök zavart okozhatnak, ezért használatukat a pilóta 2 m-es körzetében mellőzzük.
    7. A motorok hajtóanyaga rendkívül tűzveszélyes, mérgező anyag, melynek szakszerű tárolása minden modellező felelőssége. Az esetleges tüzek eloltására alkalmas oltóberendezésről mindenkinek saját magának kell gondoskodnia. Az üzemanyagrendszerek tömítettségét folyamatosan ellenőrizni kell, a kicsöpögő üzemanyagot fel kell itatni. Ez környezetvédelmi szempontból is fontos.
    8. A repülőtéren tüzet rakni tilos, annak körzetében pedig a mindenkor érvényben lévő rendeletek szerint kell eljárni.
    9. Elsősegélydobozról mindenkinek gondoskodnia kell, aki repülőszerkezetet indít.
    10. A szép környezet mindannyiunk közérzetét javítja, ezért ne szemeteljünk a repülőtéren!
    Fuck up

Oldal: 2 / 40 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve