Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (68) összesen

Téma: LiFe akkupack készítésének menete

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Hozzászólás
    1.795

Re:LiFe akkupack készítésének menete

Idézet low82 eredeti hozzászólása
    Ez a forrasztásmentes pakk nagyon tetszik, sőt..
    Kis terheléshez elmegy, de ahova kell a kakaó oda a forrasztásos kivitel az igazi.

Szép munka. Csodálkozom, hogy még nem jelentek meg azok akik, ezt a 40 W pákával is reprodukálni tudják.
    Üdv.: Előd

Senior Member opener logója
    Hely
    Csopak-Veszprém
    Hozzászólás
    4.368

Köszi.

Hát az első terhelés próbát 10db párhuzamosan kötött reflektor izzóval csináltam, sajna ekkora áramot nem tudtam mérni, de 30A megvolt biztosan.
    Néztem, hogy melegszenek-e esetleg a gyűrű felületű érintkezők, de tök hidegek maradtak. Utána került bele a helibe, ott sem volt vele baj, csak az 50 gramm súlytöbblettel nem vagyok kibékülve.
    Persze lehet, 50A terhelésnél már megnövekedne az átmeneti ellenállás, ezt sajna nem tudtam még tesztelni.
    Heli: 400-450-500-600 Repcsi: EG-Pro,Extra330,G-waco Vitorlás: Phantom, NACRA i18

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.063

Idézet opener eredeti hozzászólása
    A 20-dik ciklus után is pár század Volt eltérés van csak a kisütött cellák közt, így egyelőre balanszcsatit nem kap.
    Zoli!

Mennyit szoktál visszatölteni a packba?
    Azért kérdem, mert én, ha 1800-1900 körül töltök vissza, akkor nyoma sincs az elhangolódásnak, viszont, ha 2100 fölött, akkor már 0.2V különbség is lehet cella és cella közt. Gondolom azért, mert a vége felé drasztikusan esik a feszültség, és a kis elhangolódások ekkor már jobban megmutatkoznak.

Senior Member opener logója
    Hely
    Csopak-Veszprém
    Hozzászólás
    4.368

1800mAh-nál nem nagyon szoktam többet tölteni bele, 4és fél perc repülés, és a végén még kis lebegés. amíg nem érzem, hogy a szabályzó kezdi ejteni a motort. Így szinte mindig egyformán megy vissza. Épp a napokban próbáltam sjm400-on a packot, itt 10 perc lebegés volt, több részletben,
    mert állítgattam még a gépet, ekkor 2180 mAh ment vissza, de elfelejtettem mérni a cellafeszt töltés előtt. Legközelebb megfigyelem mit mutat. Az a mérvadó, ha közvetlen a leszállás után méri az ember, mert később már az üresjárati fesz feljebb mászik.
    Lehet, hogy hülyeség, de néha szoktam a tele akkut 50mA -rel még pár órán át kis-töltőn hagyni, úgy vettem észre, totál beálltak egyformára a cellafeszek, ezért úgy gondoltam, ez a balanszírozást is helyettesíti. Majd valaki biztosan véleményezi az elgondolás helyességét.
    Heli: 400-450-500-600 Repcsi: EG-Pro,Extra330,G-waco Vitorlás: Phantom, NACRA i18

Köszönöm a kimerítő leírást!
    Nekem egy 1/8 as buggy elektromos ellátását kellene hogy szolgálja 4 cella LiFe. Megfelel erre a célra?
    Mekkora védelemmel kell ellátni a packot? Gondolok itt valamilyen bedobozolásra, vagy keménytokozásra. Lehet hogy ez nem a legmegfelelőbb topicba került, de nem találtam jobbat!
    Üdv, Tamás

Senior Member
    Hozzászólás
    838

Idézet tom95ster eredeti hozzászólása
    Köszönöm a kimerítő leírást!
    Nekem egy 1/8 as buggy elektromos ellátását kellene hogy szolgálja 4 cella LiFe. Megfelel erre a célra?
    Mekkora védelemmel kell ellátni a packot? Gondolok itt valamilyen bedobozolásra, vagy keménytokozásra. Lehet hogy ez nem a legmegfelelőbb topicba került, de nem találtam jobbat!
    Üdv, Tamás
    Én az enyémet 2 cella LiFe-vel hajtom, így is 10-12 percet megy... Persze csak hobby autó, nem versenyzem...
    Nem kell neki extra védelem, persze azért ne ez legyen az ütkötzőzóna.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.093

Mindenféle védelem nélkül az egyik pakkom 100m-t zuhant, kiesett a gépből. A négy cellából egy megrogyott, de azóta is használom. A múlt héten egy másik cella megadta magát, átment szakadásba. Nem tudom van-e összefüggés, de strapabíróak ezek az akksik, az tuti.
    Pilótafülkéből kihallatszik:<br />... Mit akarsz? Most másszak ki, és ragasszam vissza?...

mmormota
    Guest

Az ebay-en megjelentek olcsó A123 cellák, pl: http://cgi.ebay.com/12-A123-3-3V-230...n%3D3%26ps%3D5

(nem tudok semmi többet róluk)

Senior Member laposelemer logója
    Hely
    Budapest, Zugló
    Hozzászólás
    1.180

Pedig ami kék csíkos, elvileg az eredeti A123.
    De 12 db 60$+25$ postával marha jó ár.
    Kb. fele mint a Hobbycity-n.
    Csak hibák léteznek!
    Ha valami mégis jó, akkor az a hiba is hibás.

mmormota
    Guest

Idézet laposelemer eredeti hozzászólása
    Pedig ami kék csíkos, elvileg az eredeti A123.
    De 12 db 60$+25$ postával marha jó ár.
    Kb. fele mint a Hobbycity-n.
    Ezért tettem fel. ;D

rcgroups-on vettek páran, szerintük igazi. Volt aki azt írta, olyan akkukat kapott amiket valószínűleg kiszereltek valamiből, mert ponthegesztett lemezmaradékok voltak rajtuk. De jól működtek, és nem tűntek használtnak se a kinézet se a töltés-kisütési tapasztalatok alapján.
    Volt aki a fóliázottat, volt aki a kék csíkos papírcsöves változatot kapta.

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva