Oldal: 1 / 317 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (3166) összesen

Téma: Videoátvitel FPV repüléshez

Senior Member
    Hozzászólás
    305

Videoátvitel FPV repüléshez

Célszerűnek láttam ennek is új témát nyitni mert az ehhez tartozó információk is nagyon szét vannak szórva a meglévő FPV-s témában. Ez is egy fontos építőeleme a távolsági repítésnek.

2.4 GHz ? 1.2GHz ?

kinek mi a tapasztalata? melyik freki melyik rádióval működik illetve, melyikkel nem ?
    távolság/teljesítmény ? ( egy fontos paraméter )

kinek mi vált be ?

remélem gyűlnek majd a hasznos infók

Viktor

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

Re:Videoátvitel FPV repüléshez

Inesun 1.2Ghz az Assan 2.4-es rendszerével teljesen boldog A GPS annyira nem szereti ezt a frekvenciát, összesen 9 holdat szokott találni így is(bár elég lassan), hogy a gép hátulján az adó, a gps pedig az orr elején. Kb 5 perc amíg magához tér a GPS-em. Azt írták, hogy már 7 hold esetén megbízható a navigáció, így nem foglalkozom a dologgal. Fontos, hogy adó-vevő párosból digitálisat vegyünk. Minimum kapcsolóval állítható frekvenciájút, mert az első szettem csavaros állítású volt, és már a földön eldöntöttem, hogy ez gépbe soha nem fog kerülni.
    Adó oldali teljesítményben legalább az 500mW ajánlott kezdésnek. Ennél alacsonyabb teljesítményűt maximum egy parkflierbe lehetne rakni a 10m-300m-es hatótávja miatt, de ennek nincs sok értelme. Érdemes egy jó kamerát is már az elején beszerezni, erre ne sajnáljuk a pénzt! Videó adó és a gép vevője között próbáljuk a maximális távolságot tartani a repülön összeszereléskor, így csökkentve egymás zavarását.
    Azt hiszem egyelőre ennyi

Még annyi, hogy a kollégám 35MHz+2,4GHz videóval repül, és ha mellette bekapcsolom a távom esélytelen repülnie szemüveggel.
    Minden repülés építéssel kezdődik, és 70%-ban a vége is az...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.829

Számolhattok a 900 MHz-es rendszerekkel is.
    Az alacsonyabb freki miatt kellemesebb hatótávval lehet számolni.
    Információim szerint nem befolyásolja a GSM adások minőségét, és azok sem a képátvitelt.
    under a reboot

Senior Member
    Hozzászólás
    798

Ti hazsnaltok 900mhz-es adot?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.829

Én nem, de ez nem kizáró ok.
    under a reboot

Senior Member
    Hozzászólás
    798

Igazán jó vevővel és normális antennával tök mindegy milyen frekin megy.
    Én 2.4Ghz-en normalis antennával 16,9Km-en tudok kapcsolatot létesíteni.
    20-as snr-el, ami nagyon jó.
    Ez egy wifi link 10-15mbitet folyamatosan tudja, még essőben is

Sajna itt Magyarországon a 900 totál tiltott, de lehet próbálgatni.

Az 1.2G meg amatőröknek nyitott, azt igy lehet hasznalni.
    Csak mint tudjuk a táv 2,4-en megy, és a kamera 2.felharmonikusa pont 2,4 es ezzel szetveri.

Javasolom a jó antennát, jó koaxot, és jó vevőt. Most láttam 1,2G-re -92db-s vevőt, a megszokott -80dbm helyett.

Itt emelném ki: önmagában a -92-es vevőt használva, a 12dbm nyereség a
    régi 1km helyett rögtön 4km hatótávra elegendő.
    És az antennát nem is számoltam!!!

Free Space kalkulátor

Ezért én nem mennék 900-ra... ot az antenna is nagyobb.

mmormota
    Guest

Az elvi hatótávolság hasonló nyereségű antenna, sávszélesség és jel/zaj viszony esetén a hullámhosszal arányos.

Emiatt az 1,2GHz-es rendszer elvi hatótávolsága kétszerese a 2,4GHz-es rendszerének. (a hullámhossz fordítva arányos a frekvenciával).

A gyakorlatban ez nem feltétlenül érvényesül, attól is függ, milyen érzékenységű a vevő.

Senior Member
    Hozzászólás
    798

Ha valakit érdekel mekkora távra megy a rádiófrekvencia, a fenti free space loss kalkulátorral könnyen kiszámolhatja. (Csak vegyük figyelembe melyik vevő milyen érzékenységű...)

Gyakorlatban minden frekvencia másképpen terjed.
    pl 3,5mhz-en könnyen átszólhatsz Amerikába. (persze ez másmilyen terjedés)
    28-30mhz-en már nem ennyire víg a helyzet, de Nyáron terjedésnél Olaszba még lehet rádiózni.
    (itt történt, hogy 2460km-es összeköttetésem volt, amin magam is meglepődtem)
    144mhz-en már nincs ilyen nagy távolság, de nekem sima 100mw-al sikerült 171km-re beszélnem.
    433mhz-en már minden épület rontja az esélyeket.
    11ghz-en ha egy papírlapot a jel elé teszel már nem fog működni a link.

A mi esetünkben a fizikai rálátással működő átvitellel foglalkozunk.

Összeségében elmondható a következő:
    - fizikai rálátásnál minden frekvencia jól üzemel.
    - minél magasabb a frekvencia annál inkább zavarják a fizikai dolgok, épületek, fák stb.
    - nem a teljesítmény számít, hanem az antenna (mag a koax)
    - minnél magasabb a teljesítmény annál silányabb a hatásfoka az erősítőnek.
    pl. 1,2ghz-en már csak 10-15%-os lehet maximum.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.648

Az 1.2GHz-es video továbbítók pontosan milyen frekvencián mennek? Amit láttam az interneten az ok 1200MHz és még alatta három csatorna. Az amatőrsávon viszont 1255MHz-en van kijelölve frekvencia tv adásra. Nekem is van egy videomodulátorom csak nem tudom milyen frekvenciára állítsam hogy ne zavarjak valamit (ha jól tudom 1.2GHz környékén nincs ISM sáv). Egyébként a jel vételét régi analóg műholdvevővel oldottam meg, a fejről lejövö KF jel pont ide esik.

mmormota
    Guest

Idézet GPeti eredeti hozzászólása
    Az 1.2GHz-es video továbbítók pontosan milyen frekvencián mennek? Amit láttam az interneten az ok 1200MHz és még alatta három csatorna.
    Ahány annyiféle. Van olyan is, amelyik csak 1200 és az alatt megy, ami a légi irányítás frekvenciasávja és teljesen illegális használni.
    Három gyakoribb típust megmértem, a csatolt táblázatban van az eredmény. A két Lawmate gyártmány is különbözik...

amatőrsávon viszont 1255MHz-en van kijelölve frekvencia tv adásra
    Van egy magyar frekvencia kiosztás táblázatom, ahol amatőr TV adásra a következő sávok szerepelnek:
    1243,25 - 1260 MHz
    1272-1290,994 MHz
    Fogtam is amatőr TV adást, az 1280MHz-en jött.

Egyébként a jel vételét régi analóg műholdvevővel oldottam meg, a fejről lejövö KF jel pont ide esik.
    Úgy tűnik, az 1.3GHz-es adó-vevő szetek vevője is ilyen tuneren alapul.

Oldal: 1 / 317 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva