Oldal: 338 / 338 ElsőElső ... 238288328334335336337338
Eredmény: 3.371 - 3.379 (3379) összesen

Téma: Videoátvitel FPV repüléshez

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.126
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

VISZONT!!

Ha már megtaláltad a módját, akkor írd fel légyszi a folyamatot az iNAV részre, hogy segíts másoknak! Nem rossz megoldás ez...tetszetős...gratula a megoldáshoz!
    Megjött a Matek Systems F722-WING vezérlőm. Megpróbálom azzal is, és ha működik, leírom.
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.126
    Még egy lerágott csont kérdés:
    Milyen nem irányított 5.8 GHz antennát érdemes használni, ami közelre is, és nagyobb távolságra is jól működik.
    Próbáltam a Prodrone.pl hangolt antennákat. Beálltam közép ferekvenciára, és elég sok zizi van a képen, ami pl. ugyan azon a területen egy Bg-s antennánál nem volt. A Prodrone antena párosnál márt 450-500 méteren nagyon bizonytalan a képe. Ezért keresek valami tényleg normális antennát.
    Van esetleg valakinek jó tapasztalata antennákkal kapcsolatban?
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.843
    Pedig én a prodrone 5.8g 3,5 menetes helikális + Spironet 5.8g + Immersionrc 5.8g 600mW kombóval mentem el 8km-re 250m magasan...

Ennek a helikálisnak elég nagy a vételi szöge, és jól tudtam irányítani...mondjuk egy diversity-s vevő nem árt, ahol közelre (2-3km) a körkörös antenna, távolra (>3km) pedig a helikális dolgozik...
    Arról se feledkezz meg, hogy egy szűkebb vételi szöggel rendelkező irányított antenna nem tud mit kezdeni azzal, ha nem egyenesen repülsz, és a gép kirepül a vételi "nyalábból"...

Én a 8km előtt tájolóval lőttem be az irányszögeket vízszintesen, és függőlegesen is...így egyenes vonalú repüléskor nem kellett állítgatnom az antenna irányát...

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.688
    Sziasztok

Van egy Tarot tl300n adó-vevő párosom, remekül működik, csak az a gondom, hogy a kijelzőm ami hozzá van, alig látható napfényben.
    Kérdésem, hogy miként lehetne a vevő 2.5 mm-es AV csatlakozóját a mobiltelefonra kötni és milyen appon keresztül tudnám azt látni is? Nem találtam a neten megoldást rá, hátha valaki tud segíteni.

Köszönöm.

Ui.: közben csak találtam megoldást a neten, ott egy önálló vevőt javasoltak.Pl ezt: https://www.aliexpress.com/item/32848103628.html

Úgy módosul a kérdésem, hogy érdemes-e ilyen vevőt venni, vagy a meglévő Tarot vevő is használható mobillal?
    Utoljára módosítva: Oerdescu által : 2019-12-05 20:17
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.843
    Én nem tudok olyan megoldásról, amivel a videó vevő közvetlenül lehet mobilra kötni...a linkelt cucc jó megoldás, én kísérleti jelleggel olyan megoldást próbáltam ki, hogy a videóvevő analóg jelét vezettem be egy USB-s digitalizáló egységbe, majd egy OTA-kábellel csatlakoztattam a mobilhoz...az android-os app működött, de nagyon nyögvenyelős volt a használata, és nem is lett egy kompakt megoldás...

Ez az egység tök jó, már gondolkoztam én is a beszerzésén, de inkább egy jó fényerejű monitort vettem...

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.688
    Rendelek egyet, kipróbálom. Ha megérkezik megírom, hogy válik be.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Senior Member csp logója
    Hely
    Orosháza
    Hozzászólás
    634
    Nalam volt egy ilyen probara. Nem minden telefonnal megy. Chipset erzekeny. Samsung S7-el megy.

Tapatalkkal küldve az én SM-G970F eszközömről

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.142
    Idézet Oerdescu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

Van egy Tarot tl300n adó-vevő párosom, remekül működik, csak az a gondom, hogy a kijelzőm ami hozzá van, alig látható napfényben.
    Kérdésem, hogy miként lehetne a vevő 2.5 mm-es AV csatlakozóját a mobiltelefonra kötni és milyen appon keresztül tudnám azt látni is? Nem találtam a neten megoldást rá, hátha valaki tud segíteni.

Köszönöm.

Ui.: közben csak találtam megoldást a neten, ott egy önálló vevőt javasoltak.Pl ezt: https://www.aliexpress.com/item/32848103628.html

Úgy módosul a kérdésem, hogy érdemes-e ilyen vevőt venni, vagy a meglévő Tarot vevő is használható mobillal?
    Én vettem egy ilyen eachine-es verziót, valóban diversity-s és egészen jól működik, egyben fel is vesz, képet és videót is. Jól lehet használni az 5.8-as freki sáv átszondázására is. Van analóg video kimenete is! Nekem Huawey-el remekül működik! Alig van jelkésleltetése, úgyhogy nálam párhuzamos háttérként üzembe került.
    Utoljára módosítva: Mat által : 2019-12-09 20:47
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.688
    Már megrendeltem, beszámolok milyen, ha ideért.
    Köszi a válaszokat.
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Oldal: 338 / 338 ElsőElső ... 238288328334335336337338

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve