Oldal: 337 / 338 ElsőElső ... 237287327333334335336337338 UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.361 - 3.370 (3373) összesen

Téma: Videoátvitel FPV repüléshez

Senior Member pumuklis logója
    Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.108
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Finoman, de határozottan húzod az adapterkábelt, amíg kijön a VTX-ből...pici feszegetés belefér, csak ügyelj arra, hogy az mmxc csati feszüljön, ne a vtx-ben lévő foglalat...bejáratás után nem lesz gond...
    Köszönöm a gyors választ!!!
    Firstar 1600 Fpv, Tiny Whoop, Walkera Katica.

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.108
    Van egy Rush Tank 5.8 GHz VTX-em. Smart audió csatlakozáson keresztül az INAV-al állítottam be a frekvenciát, és a teljesítményt. Működött is szépen.
    Ma kipróbáltam, hogy míg nincs arm, addig pit módban legyen.
    Azóta bekapcsoláskor mindig pit módba indul a vtx. Az INAV-ból már kivettem a smatr audió beállításokat, mégis pit módban indul, és kézzel a nyomogombbal kell mindig átváltani pit módból.
    Mit rontottam el? Hogyan állíthatom vissza, hogy normál módban induljon a vtx?
    Arm-kor sem vált át pit módból.

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.108
    Idézet pumuklis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van egy Rush Tank 5.8 GHz VTX-em. Smart audió csatlakozáson keresztül az INAV-al állítottam be a frekvenciát, és a teljesítményt. Működött is szépen.
    Ma kipróbáltam, hogy míg nincs arm, addig pit módban legyen.
    Azóta bekapcsoláskor mindig pit módba indul a vtx. Az INAV-ból már kivettem a smatr audió beállításokat, mégis pit módban indul, és kézzel a nyomogombbal kell mindig átváltani pit módból.
    Mit rontottam el? Hogyan állíthatom vissza, hogy normál módban induljon a vtx?
    Arm-kor sem vált át pit módból.
    Tud valaki segíteni?

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.814
    Én biztosan azzal próbálkoznék először, hogy iNav-ban visszaállítanám a smart audió beállításokat, majd azon keresztül átállítanám a vtx beállítását a user manual szerint...aztán szüntetném meg a smart audio lehetőséget...a leírásod alapján én úgy gondolom, hogy hamarabb szüntetted meg a smart audio beállítás lehetőségét, így a beállított pit mód rögzült...

Van vtx-em smart audio-s lehetőséggel, de elolvasva nekem több hátrányt okozott volna, mint nyereséget...így letettem róla...

Valahol mintha láttam volna lua-t smart audio beállításhoz, de már nem tudom hol...a leírás alapján azzal kényelmesen lehetett s.port-on keresztül frsky telemetriával állítgatni...de mivel nem tűnt ardu kompatibilisnek...hagytam a fenében...esetleg user manual alapján csinálj a vtx-en resetet...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.108
    Megpróbáltam INAV segítségével visszaállítani, de nem sikerült. Frekvenciát, teljesítményt tudom állítani, de mindig PIT módban indul, és kézzel kell átváltanom.
    Ha az INAV-ban az Alvays módot választom, akkor vált a VTX, de csak a 25, és az 500 mW között. az indulás akkor is PIT módban történik.
    Rádióval OSD-n keresztül is próbáltam állítani, az eredmény hasonló. A PIT mód maradt indításkor.
    Néztem a manuálját, és nem találtam benne resetre vonatkozó részt.
    Most teljesen tanácstalan vagyok.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.814
    Kínos...

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.108
    Találtam egy videót, ahol letiltja a pit módot, és ott azt írja, " Ha a VTX-et a versenycsatornára állítja, akkor alapértelmezés szerint a VTX bekapcsolásakor a pit módot engedélyezi."
    Hol lehet megnézni, hogy mik a verseny csatornák?

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.814
    Szerintem bármelyik olyan gyári táblázatnál, aminél van R-channel...

akk-fx2-ultimate-x2-vtx-video-transmitter-manual.jpg

Ezért szeretek "sunnyogni" a FATSHARK (F-band) 5800MHz-es frekin...ott nem kell ilyenektől félni...viszont így érthető a PIT-mód, mert mintha azt vezették volna be, hogy start előtt a gépátvételnél kötelező használni a PIT-módot...gondolom a wireless Trump-programozóval meg ygerekjáték a használt teljesítményre ugrani, vagy Smart Audio-val indulás előtt programozott kapcsolóval átváltani az engedélyezett teljesítményre...

Viszont akkor érdemes lehet azt csinálnod, hogy a leírást figyelmesen elolvasni, plusz az iNav programozást mocskosul tudni, mert a legtöbb kérdésedre magadnak találtad meg a választ, és én is tippelgethetek neked, de sokra nem mész...és ez most igazából programozási-tudatlansági hiba volt, amit olvasással orvosolni tudsz...

Nem bántásképp, de tudd a rendszered működését a mélységben, és ilyen problémákat csípőből orvosolni fogsz tudni...ezért szeretek maradni az ARDU-rendszernél, ott az alapvető beállításokat, és programozásokat viszonylag könnyedén meg tudom oldani, és így sokkal könnyebb valami újat beintegrálni, mert nagyjából sejtem, hogy működni fog-e, vagy sem...

Sajna ahogy fejlődik az iNav és az ARDU is...az alap készség már nem lett elég ehhez...azt neked is be kell látnod, hogy nagyon pici az esély, hogy használható infót kapsz, mert mindannyian mást használunk, más beállításokkal...ez sajna nem egy manuális tréner, amit összerakunk, szervóközepezünk, aztán had menjen...
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2019-07-27 16:26

Hely
    Mosonmagyaróvár
    Hozzászólás
    2.108
    Végül is sikerült, amit akartam.
    A pit módot letiltottam.
    Bekapcsoláskor 25 mW-ra áll a VTX, és míg molyolok, nem melegszik fel.
    Aztán Arm-nál átvált 500 mW-ra, és mire felforrósodna a vtx, már repül a gép, és van hűtése.
    Leszálláskor arm ki, és visszaáll 25 mW-ra.
    Igazad van, utána kell olvasni, de annyira fejlődnek a rendszerek, hogy a sok-sok oldalnyi leírásban elveszik az infó.

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.814
    Hááát...a robotrepülés már csak ilyen...a vezérlők, és a hozzá való firmware-ek mind képességben, mind tudásban rohamosan fejlődnek...amikor több rendszert összeépítesz, akkor bizony olvasni kell...vagy használhatunk zárt rendszerű robot, és csak repülni kell vele...

VISZONT!!

Ha már megtaláltad a módját, akkor írd fel légyszi a folyamatot az iNAV részre, hogy segíts másoknak! Nem rossz megoldás ez...tetszetős...gratula a megoldáshoz!

Oldal: 337 / 338 ElsőElső ... 237287327333334335336337338 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva