Oldal: 288 / 338 ElsőElső ... 188238278284285286287288289290291292298 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.871 - 2.880 (3379) összesen

Téma: Videoátvitel FPV repüléshez

Kiemelt fórum támogató móki logója
    Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Biztosan igazad van de laikusként gondolkodva és több kamerát kipróbálva keresem azt a jó felbontású kamerát ami kevésbé torzítja az élőképet .
    Már több félét is próbáltam de szerintem még mindig nem találtam meg az igazít ...................de csak idő kérdése lesz szerintem .
    Viszont abban is tisztában vagyok ,hogy analóg jeltől nem kell digitális minőséget várnom .
    Köszönöm !

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.845
    Idézet móki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...de úgy gondolom ,hogy akkor az alacsonyabb felbontásból származó pixelek száma osztódik a nagyobb felbontásban...
    Így van. Mi azt tapasztaltuk (leginkább én), hogy az FC40 kamera HD élőképe (1280x720p) a Galaxy S3-as mobilon nagyon jó volt. Kontrasztos, éles, és a superAMOLED kijelző miatt akár mondhatom azt is, hogy majdnem olyan minőségű volt, mint a kártyára rögzített videó. Aztán vettem a Galaxy S5-öt, ennek ugyebár fullHD kijelzője van, picit nagyobb pixelsűrűséggel, mint az S3-nál, szintén superAMOLED kijelzővel. Ezen a kijelzőn az FC40 kamera élőképének a minősége leromlott majdnem webcam minőségi szintre...(ha visszamegyek melózni, majd csinálok összehasonlító videót, kollégám vette meg az S3-ast)...
    Tehát ugyanaz a videóminőség nagyobb felbontású kijelzőn teljes méretben megjelenítve pixeles lett.

Ellenben az is tapasztalat, hogy ugyanolyan videóátvitellel, ugyanazon a kijelzőn, ugyanolyan körülmények között a HD/fullHD kamera sajnos nem biztos, hogy jobban teljesít. Példa erre az alábbi videó, amit SONY HAD II és GoPro Hero3+ Black kamerával készítettem, és egy 5"-es DVR monitoron rögzítettem.

Én is azt vártam volna, hogy a több pixelt összenyomva kis kijelzőn jobb képminőséget kapunk, de nem. Valószínűleg itt azért nem, mert képpontok tűnnek el a megjelenítés közben...

@Durma71: azért a wifi-s átvitel sem tré...nekem folyamatos élőképem van, átjátszó használata nélkül kb. 1000 méterig, átjátszóval pedig 2600 méterig...de ugyanígy említhetem a DJI Vision+ gépeket, amik a wifin keresztül küldik vissza az élőképet, és a telemetriát is, élőben, a wifi-nél megszokott 0,2-0,3sec késéssel...míg ugye az analóg videónál vagy nincs késés (nem érzékeli a szemünk), vagy 0,1sec körül van...
    A sávszélesség csökkenéssel való véleményeddel sem értek igazán egyet, a mi lakásunk még 1950 körül lett építve, szovjet tiszti lakások voltak, szovjetek építették, ennek minden pozitív-negatív tulajdonságával együtt. A választófalak kb. 10cm vastag téglák, a fő falak pedig 50cm vastag téglák...megmértem a mobilon a sebességet, de kétséges az eredmény, valószínűleg a nappali nethasználat, és az ingadozó sávszélesség miatt:
    - fürdő: 8ms, lefelé 9-10Mbit, felfelé 30-32Mbit,
    - konyha: 8ms, lefelé 9-10Mbit, felfelé 30-34Mbit,
    - szoba: 6ms, lefelé 45Mbit, felfelé 50-62Mbit,
    Mindezt a Digi dunaújvárosi szerverén keresztül mértem, a szekszárdi szerverről jobbak voltak az adatok...igazából nem tudom melyiket vegyem pontos adatmérő szervernek...

Szóval a mérési adatok akár téged is igazolhatnak, de a wifi-kamerás élőrepülés viszont nem ezt mutatja...nem tudom ezek után mit gondoljak...

Senior Member durma71 logója
    Hely
    Érd
    Hozzászólás
    734
    Ne aggodj, minden digitalis jel eloszor analog volt még a ccd kamera is analóg, csak digitalizálják a szenzorban . Torzitas alatt mit ertesz? A látószög és az optikai hibák torzítanak, nem a felbontás.

@smith_hun: huhh, ez elég bonyolult kérdéskör, amibe itt picit merítettél.
    A téglafal pont jó, azokkal nincs is baj, baj a modernebb épületekkel van, főleg a betonnal de abban is a benne lévő betonvas okoz problémát, mert hálót használnak, ami faraday hatású. DE hasonlóan bajt csinál a fóliázott üveg is. Mérésink szerint 20-60dB-t is képesek csillapítani.

A DJI-t picit ne keverjük az általában használt kínai (eachine, boscam,....) átviteli cuccokkal, nemcsak minőségében más, hanem ugye az nem egy racer quad. Ott nem gáz sem a frame vesztés, sem a késleltetés. De azt még nem ellemeztem, hogy milyen hibavédelmet használ.

Szívesen értekezek veled erről, ert ez a szakmám mind a két oldalon (rádió és videó), de inkkább pü, ne offoljunk itt.
    Utoljára módosítva: durma71 által : 2015-12-03 14:05

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Torzítás alatt mit értek ?
    Igazából nem is biztos ,hogy torzítás a jó kifejezés .......inkább egy komplex fogalom mint képminőség a jó meghatározás .
    Például . arra gondolok ,hogy egy sport kamera rögzített képe igen jó minőségű és felbontású .......ellenben azzal a képpel amit élőben tud adni és látsz egy kijelzőn vagy monitoron .

Senior Member durma71 logója
    Hely
    Érd
    Hozzászólás
    734
    Igazából nem is biztos ,hogy torzítás a jó kifejezés .......inkább egy komplex fogalom mint képminőség a jó meghatározás .
    Például . arra gondolok ,hogy egy sport kamera rögzített képe igen jó minőségű és felbontású .......ellenben azzal a képpel amit élőben tud adni és látsz egy kijelzőn vagy monitoron .
    Akkor egy picit még hozzáteszek. Számold ki, hogy hány pixel van benne, ugye minden pixel három színből áll, ezt tömörítik általában 4:2:2 arányban, blokkokat képeznek... és ezt kell átvinni valamilyen közegen (digitális esetben). A lokál rögzítés Full HD esetén akkor jó, ha legalább 35-50MBit sebességű (25 frame esetén). UHD-nál ez felmegy 450MBitre. minden ami ez alatt van, valamit elveszt. Digitálisnál blokkosodik, ill. ritkábbra teszik a key-frameket, analógnál homályos lesz, vagy mindkettőnél felbontást csökkentenek (pl. mobius hd-ban rögzít, de a hátán a videó jelet SD-n adja ki, van egy tippem, hogy a gopro is)

Az átvitel lehet digitális, vagy analóg. Mi (racer quad) az analógot preferáljuk, mert a "pixel" kiesés csak annyit jelent, hogy szemcsésedik a kép. Ugyanez digitálisnál kockásodást, vagy teljes frame kiesést jelent, amellett hogy ott vannak A, B framek, a GOP meg a többi csoda, ergo ha egy key frame elesik, az utána jövőket is hazavágja. Az analóg viszont pont a "pontszerű" vesztés miatt, hajlamos "homályos" lenni.

Na elég lesz tényleg
    Utoljára módosítva: durma71 által : 2015-12-03 14:13

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.871

Ez azért van mert egy fullhd akciókamera fullhd videot csinál digitális uton. Ennek a kamerának az élőképe egy ebbol a digitális képből készített sovány minőségű analóg videójel.
    Ami maácsak azért sem lesz olyan minőségű az átvitel során mint a felvett videó, mert maga az átvitel sem teszi lehetővé.

Dji Lightbridge rendszer pl lehetővé teszi a hd átvitelt, ha nagyon keresed a megoldást, ennek nem árt utána olvasni.
    De hatótávot ne nagyon várj tőle. Kb 1-2km.
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Telefon
    05-50-555555555
    Hozzászólás
    4.341
    Köszönöm a kimerítő magyarázatot .

Sziasztok,

Rápörögtem erre az EASYCap- es megoldásra. Egy gond jött csak közbe, miszerint a telefonom (Elephone P8000) nem tudja az OTG-t.
    Kicsit utána nézve azt találtam, hogy egy ilyen OTG kábel tulajdonképpen nem más, mint VCC és GND kimenet a telefontól az eszköz felé illetve egy D+ és D- vezetékek, amik, gondolom az eszköztől a telefon felé digitális bemenetek. Illetve azt láttam egy rajzon, hogy a telefon oldalon a mikro usb 4- es és 5- ös lába össze van kötve, gondolom azért, hogy érzékelje a telefon, hogy a bemenetre kötve lett valami...
    Namármost. Ha a fentebb említett nem OTG- s telefonra rákötöm az EASYCap- et, akkor természetesen nem fog menni, mert az EASYCap nem kap tápot a telefon felől. De szerintetek mi lenne akkor, ha kívülről megtáplálnám az EASYCap- et 5V- al? Működhet így a D+ D- szálakon a digitális jel továbbítása a telefon felé? Lehet, bonyolultan fogalmaztam...
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: RC Zumuld által : 2015-12-03 19:24

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.325
    A dolog alapja az USB host funkció. Vagyis hogy a telefon felismerje, hogy mit kötöttél rá és hogy hogy kell vele beszélgetni. Ez telefon szoftver kérdése. Ha gyárilag nem USB hostos, akkor kicsi az esély, hogy menni fog. Találni kéne olyan firmware-t a telefonra, amibe belefejlesztették. Az 5V megoldása egy modellezőnek nem jelenthet problémát. Ha valami többet csinál, mint egy-két LED villogtatása, akkor a telefon amúgy sem bírná amperral.

Ha tudja, és csak kábel kérdése, akkor tényleg egy egyszerű USB kábel forrasztás a dolog. Egy USB hosszabbítóból és egy micro USB kábelből szín illesztéssel megvan.

Köszi csomy. Sajna nem tudja az OTG- t...

Oldal: 288 / 338 ElsőElső ... 188238278284285286287288289290291292298 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva