Oldal: 3 / 167 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (1662) összesen

Téma: Aurora 9

Senior Member
    Hozzászólás
    975

Re:Aurora 9

Latya!

Semmit, de szép piros a botok vége, és touchpados, szóval nagyon trendi.
    Azért az ára is viszonylag kedvező ebben a kategóriában.
    Senki sem tökéletes. Belőlem is hiányzik például a hiba.

Senior Member
    Hozzászólás
    367

Sziasztok!

Hát mit mondjak, mikohullámú szaki szemmel nézve szánalmas....
    Az adómodul és az antenna közötti vékonyka kábel, de már eleve úgy kivezetve, hogy nagy kunkor legyen benne, nagy merészség repülőt rábízni.
    A vevőben meg omni antenna erősítővel..... Azért ez is merész. Egy körsugárzó, még ha ilyen pici nyereségű is, eléggé vaksi a tengelyvonalában. Azon meg lehet erősíteni, szóval megnézném a hatótávját... tengelyvonalban. A diversity persze csodákra lenne képes, nem értem miért kell mást alkalmazni, a mikrohullámokat nem lehet átverni.

Nekem ilyenem biztos nem lesz! ;D
    De azért kiváncsi vagyok a teszetekre...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet zoller eredeti hozzászólása
    Szia!

Sajna csak a csökkentett adóteljesítményű próba volt meg (az azért biztató), de csak lesz még jó idő!

Semmi gond ha nem tetszik, ezzel nincs baj. Sem mikrohullámú sem egyéb rádió technikában nem vagyok otthon, de szkeptikus vagyok a szkeptikusokkal. Nekem nagyon sokan fikázták már a Hitecet, hatótáv és egyéb dolgokkal. Mivel mint említettem nem elméleti ember vagyok (ezen a téren) ezért inkább a tesztelés mellett döntöttem. A 35Mhz-es Hitecem távolságban ugyan azt tudta mint a Futaba. Szóval nem szaporítom a sorokat gondolom van jó pár fejlesztőmérnök a Hitecnél akik talán konyítanak valamit a mikrohullámhoz.
    Amikor megjelentek a 2,4-es rendszerek mindenki kétkedve fogadta, rövid idő után hogy megváltozott minden.
    Úgy érzem, a különféle rendszereket kipróbálva, ez a verseny már rég nem a 2,4Ghz technológiáról szól, ez inkább szoftver háború. Ebben pedig nem teljesít rosszul a hitec.
    (ne vedd személyeskedésnek nem annak szántam)

Idézet latyakosa eredeti hozzászólása
    kiváncsi lennék mit tud amit a "régi nagyok" nem tudnak...
    Szia!
    A rádió vagy a 2,4 rendszer?

A rádió finoman szólva nagyon hajaz a Futaba 9Z-re. A 9Z-t is programozgattam már és az Aurórát is. Nem mondanám, hogy komoly mélységekben ismerném mind a kettőt, de azért már egy pár előnyt hátrányt fel tudnék sorolni. Nem merném kijelenteni valamelyik is jobb a másiknál.

A 2,4 rendszere gyakorlatilag tudtommal csak a jetinek, multiplexnek (bár ez is jeti) és a Hitecnek tud telemetriát. Nekem ez nagyon fontos szempont. Jelenleg használok Jeti 2,4 Ghz-t is így ha már végre a tesztelésre kerül sor, ezzel tudom majd összehasonlítani. Persze a repterünkön van még futaba és spektrum is, így idővel egy közös összehasonlítást megejtünk.
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member
    Hozzászólás
    2.021

Szia,
    A szoftverre gondoltam... Köszi választ.
    üdv:
    L
    A repülés a világ második legizgalmasabb élménye. Az első legizgalmasabb a leszállás!

Támogató Tocska logója
    Hely
    Érd
    Telefon
    70/6266868
    Hozzászólás
    2.698

Való igaz, kevesen vitathatják, hogy a Hitec achiles sarka maga a rádió.
    Mechanikában és szoftverben szerintem bőven versenyképes (ha nem jobb, mint a többi). Nekem legalább is sokkal jobban bejött volna, csak a rádió szórása miatt nem az lett végül is.

Senior Member
    Hozzászólás
    367

Idézet altima eredeti hozzászólása
    Idézet zoller eredeti hozzászólása
    Szia!

Sajna csak a csökkentett adóteljesítményű próba volt meg (az azért biztató), de csak lesz még jó idő!

Semmi gond ha nem tetszik, ezzel nincs baj. Sem mikrohullámú sem egyéb rádió technikában nem vagyok otthon, de szkeptikus vagyok a szkeptikusokkal. Nekem nagyon sokan fikázták már a Hitecet, hatótáv és egyéb dolgokkal. Mivel mint említettem nem elméleti ember vagyok (ezen a téren) ezért inkább a tesztelés mellett döntöttem. A 35Mhz-es Hitecem távolságban ugyan azt tudta mint a Futaba. Szóval nem szaporítom a sorokat gondolom van jó pár fejlesztőmérnök a Hitecnél akik talán konyítanak valamit a mikrohullámhoz.
    Amikor megjelentek a 2,4-es rendszerek mindenki kétkedve fogadta, rövid idő után hogy megváltozott minden.
    Úgy érzem, a különféle rendszereket kipróbálva, ez a verseny már rég nem a 2,4Ghz technológiáról szól, ez inkább szoftver háború. Ebben pedig nem teljesít rosszul a hitec.
    (ne vedd személyeskedésnek nem annak szántam)

Idézet latyakosa eredeti hozzászólása
    kiváncsi lennék mit tud amit a "régi nagyok" nem tudnak...
    Szia!
    A rádió vagy a 2,4 rendszer?

A rádió finoman szólva nagyon hajaz a Futaba 9Z-re. A 9Z-t is programozgattam már és az Aurórát is. Nem mondanám, hogy komoly mélységekben ismerném mind a kettőt, de azért már egy pár előnyt hátrányt fel tudnék sorolni. Nem merném kijelenteni valamelyik is jobb a másiknál.

A 2,4 rendszere gyakorlatilag tudtommal csak a jetinek, multiplexnek (bár ez is jeti) és a Hitecnek tud telemetriát. Nekem ez nagyon fontos szempont. Jelenleg használok Jeti 2,4 Ghz-t is így ha már végre a tesztelésre kerül sor, ezzel tudom majd összehasonlítani. Persze a repterünkön van még futaba és spektrum is, így idővel egy közös összehasonlítást megejtünk.
    Szia!

Szkeptikus nem vagyok, mert valószínű hogy működik, elfogult sem vagyok, és fikázni sem szeretném.
    Csak valahogy műszaki szemmel nézve az adómodul és antenna közötti kábel eléggé érdekes megoldás. Bár az belátható, hogy úgy van kitalálva, hogy a régi 35MHz-es modulok és antennák is belemennek. Valamit valamiért... Számomra ez egy gyenge pontnak tűnik, lehet hogy meg lehetett volna oldani másképp is, bár a többi cserélhető modulos 2.4-es megoldás sem épkézláb teljesen, bár műszakilag picit talán korrektebb. De ez ízlés kérdése, nem vagyunk egyformák.

A vevő antenna kérdés már engem jobban érdekel. A két vevőantenna (diversity) alkalmazása nem új dolog, nem a modellezés szülte, hanem a távközlés. Az összes GSM, UMTS, de még a rég lebontott 450-es NMT rendszer két vevőantennával üzemelt. Drasztikusan meg lehet vele növelni a vételi érzékenységet, illetve ki lehet küszöbölni az antennák iránykarakterisztikájából adódó csillapításokat, vagyis a két antenna egymás holtterét fedi le gyakorlatilag. Ezért kell a 2.4 -es vevőantennákat úgy elhelyezni, hogy egymásra merőlegesen álljanak. Sehol nem alkalmaznak olyan megoldást, hogy egy antenna, aztán az erősítjük, mert a legjobb jel/zaj viszonyt nem így lehet elérni, főleg nem egy szabad frekvenciasávban, ahol a többi rádió gyakorlatilag zajforrás.
    Biztos van a Hitecnél sok okos fejlesztőmérnök, de van egy bevált megoldás, amit évtizedek óta alkalmaznak, és van egy másik ami ugyanúgy adott, de nem alkalmazzák sehol, mert nem az a legjobb, a rádióhullámokat nem lehet átverni. De lehet, hogy a Hitecnek ez sikerül?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Szia!
    Csak valahogy műszaki szemmel nézve az adómodul és antenna közötti kábel eléggé érdekes megoldás. Bár az belátható, hogy úgy van kitalálva, hogy a régi 35MHz-es modulok és antennák is belemennek. Valamit valamiért...
    Ez valóban egy érdekes kérdés. Azt hogy szép, nem szép azt hagyjuk, azt mindenki eldönti maga.
    A Jeti 2,4 Ghz-nél versenyen előfordul, hogy amikor a gép komoly magasságban van, a vevő antenna és az adó antenna közé kerül a rádió. Csipogással jelzi hogy alacsony a jelszint, ilyenkor elég ha megemelem az adót az antennák rálátása érdekében. Így vezetni nem egy kényelmes dolog és mivel verseny nem jövünk le csak ha idő van. Ebből a szempontból kifejezetten hasznos az elrendezés. Persze ha nem modulosra készítették volna, akkor ez nem lenne gond.

A vevő antenna kérdés már engem jobban érdekel. A két vevőantenna (diversity) alkalmazása nem új dolog, nem a modellezés szülte, hanem a távközlés.
    ....
    Biztos van a Hitecnél sok okos fejlesztőmérnök, de van egy bevált megoldás, amit évtizedek óta alkalmaznak, és van egy másik ami ugyanúgy adott, de nem alkalmazzák sehol, mert nem az a legjobb, a rádióhullámokat nem lehet átverni. De lehet, hogy a Hitecnek ez sikerül?
    Pontosan emiatt szeretném tesztelni!
    Ugyanis a gyártó a rendszer főbb jellemzői között pontosan ezt írta:
    "Aktív többirányú antenna - BODA ( Boosted Omni Directional Antenna) . Az Optima 6 és 7 csatornás vevőkön mindössze 1 ilyen antenna van ami a használt technológiának köszönhetően eléri sőt meg is haladja az eddig ismert 2 antennás rendszerek vételi tulajdonságait."
    Azért biztos ami biztos, az Optima 9 vevőn már 2 BODA antenna szolgálja a biztonságos vételt.

Senior Member
    Hozzászólás
    367

Szia!

Abban igazad van, hogy az adón az antenna elhelyezés így szerencsésebb. Kompromisszum, de engem sem az esztétika érdekel, inkább a sérülékenysége, és ezáltal a megbízhatósága.

Annyira nem néztem utána, hogy a komolyabb vevőn már két antenna van. Én elvárnám ezt már egy 6 csatistól is. Azt azért én sem mondom, hogy rossz ez az egy antennás megoldás, csak nem annyira megszokott és kézenfekvő. De okoskodni, találgatni nem szeretnék, a puding próbája az evés! Hogy a gyártó mit ír, az egy dolog, sokmindent el lehet adni valami jó szöveggel. Kíváncsi vagyok a tesztekre!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Sziasztok!

Na megvolt a várva várt hatótávteszt!
    Előrebocsátom a lehető legrosszabb feltételeket biztosítottam neki.
    Az antenna elhelyezés katasztrofális: a skorpió törzsében maradt ami egy kicsit szenezett.
    Az antenna mindvégig az adóra mutatott (elméletileg a legrosszabb helyzet, bár a hatótávot a gép forgatása jelentősen nem befolyásolta)
    A lényeg csökkentett adóteljesítménnyel 146m!!! (leírás szerit 30m elegendő)
    Sík terepen adó és vevő derékmagasságban 497m!

Az vevő antenna elhelyezéssel ezen biztos lehetne javítani (a jeti 2,4Ghz-es tapasztalataim alapján), de levegőben ez így is jóval a látóhatáron túl van!
    Érdekessége (mint már utaltam rá) hogy amikor elvesztette a jelet, forgattam a gépet hogy az antenna merőlegesen legyen az adóra, de 2 lépés után ismét elvesztette a jelet. Ha a fejem fölé emeltem újra zökkenőmentesen működött minden.
    Az adót a motorháztetőre tettem és szervóteszter üzemmódot kapcsoltam, hogy folyamatosan mozogjanak a kormányok, és a géppel egy kellemes őszi sétát vettem.

Majd a teszt után egy kellemeset repkedtem és konstatáltam vége a nyárnak, mert k...a fázott a kezem (is).

Sajnos a jeti párhuzamos tesztelése elmaradt, mert nem vittem másik adót és az aurorába legnagyobb meglepetésemre nem jó.
    De ígérem ez sem marad el!

Mindent összevetve, nagyon elégedett vagyok a tapasztaltakkal!

Senior Member
    Hozzászólás
    798

Sziasztok mi a különbség LXXCZ3 LXXCZ4 LXXCZ5 KÖZÖTT MELYIKET ÉRDEMES VENNI?
    Aurora9

Oldal: 3 / 167 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve