Oldal: 4 / 83 ElsőElső 123456781454 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (821) összesen

Téma: VINTAGE RC CARS, avagy fénykorról szabadon!

Senior Member allercé logója
    Telefon
    +36-30-657-0732
    Hozzászólás
    481

Re:VINTAGE RC CARS, avagy fénykorról szabadon!

A lexant konkrétan az eredetiről mintázták, legalábbis a fazon azt írja a hirdetésben.
    Ezek a Sandik nagyon jól néznek ki! A zöldet már valamilyen fórumon egyszer megtaláltam, ott is nézegettem egy darabig :'(
    +36-30-657-0732 ha hívni szeretnél!

Senior Member
    Hozzászólás
    692

A "mókus" kifestésének a menetéről és mikéntjéről szívesen meghallgatnám valamelyik profi restaurátorunkat!

Van aki már össze is építette :

Üdv,
    Hicks
    WEDICO Peterbilt

Senior Member
    Hozzászólás
    2.019

Szia!

Egy profi festésre én is kiváncsi lennék.
    modellfutar.hu

Telefon
    +36-30-657-0732
    Hozzászólás
    481

Nos srácok azt kell mondanom, hogy ne várjátok a csodát a festéssel kapcsolatban! Nincsenek ökölszabályok! Ami kell hozzá: festékek (makettfesték), 0, 00 ecsetek, biztos kéz és türelem. A praktikák, hogy mennyit szárad az egyik szín, mikor melyiket festem, mikor olajos és mikor alkoholos a festék, mindíg az elvégzendő művelettől függenek és attól is, hogy milyen szintű végeredményt szeretnénk kapni. Persze én könnyen dumálok, 25 éve makettezek, nekem már rutin a festés, nem igazán agyalok rajta, csak csinálom gépiesen. Hick példaként betett képe például a "csak le van festve" kategória, nem makett minőségű festés, ehhez csak a már említett festékek és a biztos kéz kell. Megjegyzem, egy RC autóba tökéletesen megfelel. Ettől csak akkor lesz mutatósabb, ha megjelennek az árnyékolások, öregítések is a festésen. Ez így túl homogén, az életben nem így néz ki! A ruha redőzetének kiemelése, az arc árnyákolása életszerűbbé teszi a figurát. Ezek viszont gyakorlást igényelnek, ugyan le lehet írni, hogy mit kell tenni, de az első próbálkozások valószínűleg nem hozzák meg a várt eredményt. Ha gondoljátok leírhatok néhány makettező praktikát a festés mikéntjéről, az alapvető fogásokról, mint például "visszamosás", "szárazecsetelés" "fénytörés" "koszolás", de ezek mit sem érnek gyakorlás nélkül. De még egyszer hangsúlyozom, ezek a dolgok nem jellemzőek az RC világára, itt más a cél! Egy átlagos RC modellező nem készít annyi ilyen festést, hogy megszerezze a gyakorlatot.
    Azért nem kell ám elkedvtelenedni, vannak a világon nehezebb feladatok is ;D
    Ha valakit érdekel a téma, szívesen folytatom!
    Üdv!
    Allercé

Senior Member
    Hozzászólás
    2.019

Sziasztok!

Én mindig csodálattal néztem a profi makettezők műveit. Tényleg mintha igaziak lennének a kis emberkék,valódiak a koszolások,stb. Én tuti nem fogom tudni élethűre megcsinálni,örülök majd ha csak hasonlít egy emberre. ;D
    Ettől függetlenül engem érdekel a leírás.

kisg325
    modellfutar.hu

Telefon
    +36-30-657-0732
    Hozzászólás
    481

Akkor ahogyan időm engedi, elkezdem leírogatni a festési praktikákat. Ha gondoljátok, teszek be szemléltetésképpen képeket is, úgy jobban létható a végeredmény. A hétvégén nekilátok, de aztán lássam a műveiteken, hogy volt értelme a billentyűzetkoptatásnak! ;D
    Üdv!
    Allercé

Senior Member
    Hozzászólás
    2.019

Halihó!

Itthon vajon van valakinek Tamiya Sand Rover-e? E-bay-en sem találni...
    modellfutar.hu

Telefon
    +36-30-657-0732
    Hozzászólás
    481

A MZ-ben láttam egyet, az hiszem, hogy Mikié a darab. Nem néz ki rosszul, bár alapvatően eléggé "gagyi" autó. De akkor is vintage, nekem is elférne egy a polcon!
    Üdv!
    Allercé

Senior Member
    Hozzászólás
    2.019

Szia!

Esetleg ha mész ismét és ne adj Isten még egy fotómasina is lesz nálad és uram bocsáss a tulaj is megengedi,szóval ha ezen "véletlenek" sora mind összejönne,akkor csinálhatnál róla 1-2 képet. ;D

kisg325
    modellfutar.hu

Telefon
    +36-30-657-0732
    Hozzászólás
    481

Sziasztok!
    Folyamatban van a Monster Beetle "pilóta" festegetése. Még nincs teljesen készen, most száradás alatt van a mókus. Nem tudom, hogy a képek számotokra visszaadják-e , hogy egy kicsit más, nem tudok mellétenni szimplán színrefestett darabot összehasonlításként.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Még némi mattítás és árnyékolás következik a száradás után, aztán beül a csávó a verdába
    Az a vicc az egészben, hogy ha beteszem a szélvédő mögé, alig látszik belőle valami...
    No majd folytatom ha lesz időm!
    Üdv!
    Allercé

Oldal: 4 / 83 ElsőElső 123456781454 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve