Oldal: 35 / 35 ElsőElső ... 253132333435
Eredmény: 341 - 349 (349) összesen

Téma: Extra 330 6mm depronból

Senior Member
    Hozzászólás
    388

Re:Extra 330 6mm depronból

Megvolt az idei első repülésem az Extrával. Minden simán ment, tényleg olyan, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni. A hátsó kertből dobtam el, a szomszédok meg szájtátva nézték .
    1200kv-s RC-Timer 2822/14 moci van benne. Tavaly még 10x4,7-es SF APC-vel reptettem, de nagy gázon flatterolt az egész, majd év vége felé váltottam 9x3,8-ra. Ma viszont a 9-es után kipróbáltam egy 8x4E-t, ugyanúgy vitte függőlegesen, tehát nincs értelme az akksit lehúzni nagyobb sróffal. Csupán a 8x4E-vel viszont lógatásból állandóan kifordult, és a kést is nehezebben tudtam megrepülni. Sajnos besötétedett, ezért nem tudtam már felrakni a 8x3,8 SF APC-t.
    Egy kérdésem lenne, a 8x4E és a 8x3,8 között nagy érdemi különbség van? Műrepüléshez, kis 3D-hez az APC SF jobb talán?
    06-30/3399-660

Senior Member yamahajoe logója
    Hely
    Dabas
    Telefon
    06704291430
    Hozzászólás
    240

Tiszteletem mindenkinek !

Nem tudtam aludni és mit csinálhattam volna mint hogy olvasgatok . És így 30 évet be töltve már nem az XXX oldalakat hanem a repülős fórumokat nézegetem

Kedvet kaptam már rég egy gép építésére, épp ma voltam itt Dabason az Erős Mihály műhelyében és szebbnél szebb dolgokat láttam. Minden ami kell ott volt , szerszámok, tisztaság, és temérdek szabadon repülő, körrepülő .Be is lépek az egyesületbe és építek a műhely segítségével egy madárkát.(ezt csak érdekességként mondtam el) Mindig imádtam a saját technikát., nem rég építettünk fal szigetelőből egy repcsit mondhatom minden merevítés nélkül, és repült is amin mi is csodálkoztunk De 3 leszállásnál nem bírt többet , a végén a barátom úgy döngölte a földbe hogy öröm volt nézni fordított magassági miatt. És ezen fel buzdulva építünk kettő extrát, és végig olvastam az ötleteket amiket ezúton is köszönök. A tervet meg főleg ! Igaz mi diégos alátétből csináljuk , de meg nyugodtam mert láttam más is. Majd ha el készül közzé tesszük őket.

Jó éjszakát mindenkinek !
    1,5 éve tudom miért érdemes élni ......

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.265

üdv mindenkinek
    Miután leamortizáltam a repülőm úgy döntöttem építek egy ilyet. Csak 3mm depronom volt itthon ezért kicsit jobban odafigyeltem a merevítésre . A szárnyat 5X 8mm es fenyőléccel merevítettem lapjára fordítva . A törzset pedig úgy hogy egy kb 3cm széles depron lapot ragasztottam 45 fokos szögben a törzsre
    így:
    http://pics.ricardostatic.ch/2_63576...r-praezise.jpg

a törzs mentén látható lyukacsos lap.
    a motorom egy e-max cf 2822 9x4.7prop ( ez a 600g os ultronomat felszabdalta ) 39 g os motor lévén elég erős ( imádom ezt a mocit)
    aku 1000mah 3 cella .
    Valamint 1-1 szervót tettem a csűrőkhöz .
    szeretnék rá tenni futót is . 2mm -3 mm es rugóacélom van itthon abból szeretnék csinálni futószárat
    Esetleg valami ötlet vagy észrevétel hogy mi lehet esetleg probléma a gépemmel ? írjátok meg!
    előre is köszönöm képet majd csinálok .
    Deniel
    Simbolic F3k project

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.631

Idézet Den eredeti hozzászólása
    üdv mindenkinek
    Miután leamortizáltam a repülőm úgy döntöttem építek egy ilyet. Csak 3mm depronom volt itthon ezért kicsit jobban odafigyeltem a merevítésre . A szárnyat 5X 8mm es fenyőléccel merevítettem lapjára fordítva . A törzset pedig úgy hogy egy kb 3cm széles depron lapot ragasztottam 45 fokos szögben a törzsre
    így:
    http://pics.ricardostatic.ch/2_63576...r-praezise.jpg

a törzs mentén látható lyukacsos lap.
    a motorom egy e-max cf 2822 9x4.7prop ( ez a 600g os ultronomat felszabdalta ) 39 g os motor lévén elég erős ( imádom ezt a mocit)
    aku 1000mah 3 cella .
    Valamint 1-1 szervót tettem a csűrőkhöz .
    szeretnék rá tenni futót is . 2mm -3 mm es rugóacélom van itthon abból szeretnék csinálni futószárat
    Esetleg valami ötlet vagy észrevétel hogy mi lehet esetleg probléma a gépemmel ? írjátok meg!
    előre is köszönöm képet majd csinálok .
    Deniel

Szia!
    Itt találsz pár megoldást , hogy lehetne futót rakni a gépre.
    Nézd át, érdekesek!

Bakesz
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.631

Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.265

üdv
    köszönöm a linket. egész jó kis megoldás
    Simbolic F3k project

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.040

Itt van az én épített törzsü Extra 330-asom. A szárny 3-as depron, mert profilos. a többi része 6-os depron. A kormányfelületek hatos balza lécekből vannak, Oracoverral borítva.

Uploaded with ImageShack.us

A kis sebességet nem szereti.

Junior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    3
    Szia Gábor.
    Én örülnék ha tudnál nekem készíteni egy lapraszerelt extrát és elküldenéd.
    Még kezdő modellező vagyok és így sokkal megkönnyítenéd a munkámat
    trapp.gabor@gmail.com az email címem, ide várom válaszod!
    Köszi előre is!
    Üdv szintén Gábor.

Senior Member
    Hozzászólás
    271
    Sziasztok!

Kérek mindenkit akinek lehetősége van rá, hogy látogasson el a Jogi szabályozás oldalra itt a fórumon, mert készül a dróntörvény, és , ha nem teszünk semmit annak érdekében, hogy képviseltessük magunkat a törvény létrehozásában, akkor lehet, hogy ellehetetlenül Magyarországon a hobbi, sport és szabadidő célú Rc. modellreptetés sokak számára.

EGYÜTT A LÉGI MODELLEZÉSÉRT POLGÁRI MOZGALOM

A Facebookon ez a mozgalom kimerítően taglalja és indítványokkal segíti azt, hogy fennmaradhassunk, akár profi, akár amatőrként a légtérben.

Üdv.
    Align T-Rex 500 PRO FBL MicroBeast, Yodamaster

Oldal: 35 / 35 ElsőElső ... 253132333435

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve