Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (19) összesen

Téma: Amikor mások törik a gépedet!

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

Amikor mások törik a gépedet!

A tegnapi sikereken felbuzdulva, ma megint kimentem HHH-ra. Ami tiovább fényezte a napot, a barátnőm is velem tartott pedig nem rajong a modellezésért.

Minden szépen alakult. Kezdtem finoman hangolgatni a gépet. Egyszercsak egy arrajáró odajött. Szépen beszélgettünk. A gép a földön, amit négyen álltunk körül. Egyszercsak egy focilabda csapódott közénk :twisted: Egy vigyorgó gyerek szaladt utánna és közben tisztelettudóan bocsánatot kért. Csakhogy a pillangófarok letörött. :cry:

A végtelen szerencse, hogy a pillangó csak éppen, hogy sérült, sőt mondhatnám nem sérült. A ragasztás pattant el, így a törzs is sértetlen. Most épp ragasztom vissza.

Még egy ilyen és valószínű átmegyek agresszív kismalacba és mindenkit, aki nem modellező, elhajtok. :cry: Pedig szívesen beszélgetek érdeklődőkkel. Végső soron most sem velük volt a baj, de ha nem beszélgetek, akkor észreveszem a közben focizni kezdő gyerekeket.

Mindenesetre a tanulság, hogy nem csak a rpülés igényel kiemelt figyelmet. Folyamatosan figyelni kell a környezetet és meg kell előzni az olyan tevékenységet, ami veszélyt jelenthet a gépeinkre.

Ez szerencsés kimenetelű volt, és még a telszám is megvan.

De gondoljátok el azt a helyzetet, amikor egy tahó szemét siklóernyős szándékosan rálép egy leszálló vitorlázógép szárnytövére. Ok nélkül, csak mert zavarta, hogy más is használja a lejtőt. ő maga a földön volt. 1995-ben 3 ilyen eset is volt. Ha kint lettem volna... lehet hogy a cellából írnék!

Senior Member
    Hozzászólás
    166

Hello
    Ekkora szívást én még soha nem hallottam, ne vegyétek kárörömnek !!
    Azért elképzele: vki sétáltatja a kutyáját a "reptéren' és a leszálló gép után rohan a kedves eb...... :twisted: :twisted:
    ( sztem már én is a sitten lennék )
    -üdv: Bicska-

OFF:
    Ó, én már gyakorlott kutyás vagyok!
    - Jópárszor lepisilték a hátizsákomat (precízen)
    - egyszer az első BAT-ot egy borjúméretű kutya akarta a levegőből lekapni (lábamnak repült, leszállási pánikomban, behorpadt)

- a mostani B modellt pedig ugyanígy akarta egy kutya lekapni besikláskor, mirefel bénáztam, és a hátára esett (V-farok sérül)

Pozitív történetek (amúgy állatbarát vagyok):
    - kutya karambol: egyszer egy 2,5 kilós kétméteres csupaszárnnyal szálltam le, és a hófoltos, khaki-színű terepen látom, hogy "ajaj-egy papundekli-szerű papírra fogok földetérni" (csőlátás-effektus-kűzdöttem a géppel) Így is történt 1 másodperccel később. A papírlap hirtelen felpattant, és ugatva elmenekült. Egy pointer volt, fekete-fehér
    - juhászkutya terelése rácsapással: a műveletet a közeledő juhász botlengetése és az édesanyánk emlegetése szakította félbe. Pedig a nyáj nagyon gyorsan és attraktívan változtatta a helyét. Hatékony módszer lehetett volna, de nem tudtuk licencben eladni

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

Minden rosszban van valami jó is.... Még ha nehéz is észrevenni

Amikor elkészült az Ellim, kicsit ferdén sikerült a pillangót a törhözs ragasztanom. Mivel most újra fel kellett ragasztani, jobban odafigyeltem és most már nem ferde!

Igaz, hogy a fede vezérsík inkább csak engem zavart és főként esztétikailag, mert hatása nem volt és látszani is csak akkor látszott, ha a kezembe vettem és kimondottan a hibát kerestem.

Remélem a napokban újra berepülhetem.

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Sziasztok!! 8)

Mi egyszer a klub melletti parkban repitettük be a Piperemet
    aminek egy szép kis lakkozott telitorziós balza szárnya volt.
    Lesszált aki berepülte ezán odajott apuka a kisfiával ezek után a kedves gyermek roppantástesztet végzett a szárnyvégen...
    Ezek után bocsi és elsétáltak

Aztán multkor a klub kertjében repitek a kis vékony könnyű papirbevonatu Slow Flieremmel amikor leszált egy gyerek kis holyán a 36-dkg repcsit az oldalkormánynál fogva felemelte...
    Eek után johet az orditás.

Még olyan is volt szintén a klubba hogy műrepölö körrepulovel repitett
    ami kb 80-al megy és 1.5-2 kilo.Egymagas figuránál az egyik gyerek berohant a kör felébe és kedélyesen leult amikor 30 cm-el a feje fellett ment el az igen vékony huzalpár akkor a pilota felment megasra és
    "kitessékelte" a gyereket a korbola.(az élete nem több mint 30 cm en mullott)

Ezeket nem ajánlom senkinek?

Kiváncsi gyerekek és kutyamentes leszállást!

üdv:mumi :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

A gyerekekre sajnos nekünk kell vigyáznunk, persze csak akkor ha okos anyukája/apukája ezt nem teszi meg helyettünk. (Ahogyan annak eredetileg lennie kellene... :shock: ) Nekem volt egy olyan, hogy odajön a kis család: bicikli, apu, anyu, öcsi, hugi, bodri... Rendezetten lepakolták a cuccokat: értsd odadobták az én holmijaim közé, Letámasztották kulturáltan a bicikliket: értsd, kiskölyök egyszerűen elengedte, ott ahol állt. Aztán mindenki (a kutya is) rámvetette magát. Amihez van türelmem: az ilyenkor szokásos hülye kérdések. Amihez nincs: A lerakott gép körül táncol mindenki, a kutya is.
    Szerintem lehet úgy is kérdezni, hogy nem fogja meg azt ami érdekli. Nos, ebből fakadt az eset csúcspontja is, mert a gyerek a beindított motor végén pörgő légcsavarra mutatva megjegyezte, hogy "Milyen gyorsan forog. Biztos le tudná vágni az ujjamat, ha odatenném", de a lényeg, hogyha hagytam volna, MEG IS PRÓBÁLJA :!: Persze apuka/anyuka éppen nem vette észre, hogy mire készül ez a kis emberbőrbe bújt ördög. Egy suhanó gondolat erejéig gondoltam csak arra, hogy: végül is mindegy, van nálam ragtapasz... :wink: De aztán elköszöntem, és szerencsére már éppen akartak is továbbmenni... :? :!: :x
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    335

Szerintem mikor kitelepszik az ember a kocsi elé vagy mellé akkor le kell ütni két oszlopot ( vasrudat, pecabot tartót, vagy ilyesmit) körbe kordon szallag a kocsi és az oszlopok közé. Azon belül senki ne lépjen akinek nincs ott dolga. Nem jó :?:
    telcsi: 06-30-9489-384<br />Email: tomi680528@gmail.com

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

Ebből az elgondolásból merítve kihozhat mindenki egy vagy két pitbullt, illetve minden repítés előtt a hátamra dobhatnám a vadászpuskát is...
    Én inkább annak az elméletnek a híve vagyok, hogyha más okozza nekem a kellemetlenséget, akkor szüntesse meg ő a kiváltó okot, és ne nekem kelljen még pluszban szívni, akár bottal, szallaggal, kutyával, elektromoskerítéssel, woodoo varázslattal... 8)
    .

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Hello!

Az igazi megoldás az lenne ha apuka/anyuka egy cseppel kukturáltabra nevelné a kölkét ,hogy csak nézz ne fogj!!!

Egyébként a szögesdrót és az összecsukható betonkerítés a tuti...

Üdv:mumi

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve