Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345
Eredmény: 41 - 43 (43) összesen

Téma: Szimulátor repterek; Panoráma fényképek készítése, szimulátorokhoz, editorok

Senior Member
    Hozzászólás
    744

Re:Szimulátor repterek; Panoráma fényképek készítése, szimulátorokhoz, editorok

Idézet lcsaba eredeti hozzászólása
    Idézet Csomi2 eredeti hozzászólása
    Teljesen érthető ahogyan leírtad
    Az equirectangular típusú képet gömbre feszítve eltudom készíteni, viszont a pályaszerkesztésben semmi tapasztalatom nincs. Mennyire bonyolult, van hozzá szájbarágós tutorial vagy azért kell hozzá tapasztalat?
    Érdekel a PS képessége. Ezért elvégeznék egy kísérletet.
    A következő válaszban még felteszek egy képet, elmondom, hogy a PTGUi mit tud és ha van kedved elküldöm a Börgönd kifutópályás "flying site" vonatkozó képeit, nézzük meg lesz-e különbség az általad készített pano és az enyém között.

Ami a kérdésed illeti, nem lehetetlen de elég nehéz megtanulni.
    1. Le kell tölteni a Creatort a Phoenix honlapjáról.
    2. El kell olvasni a help-jét,
    3. El kellene olvasni, az amiről a témában leveleztünk, cím feljebb.
    4. Ha nem világos valami, itt kérdezz rá.
    5. Ha érdekel, ajánlott, elküldöm a reptereim, mondjuk a börgöndi kifutópályás Creator vezér fájlját, meg a hat kocka oldal képet.

KÉRETIK a "ma" feltett, előző "válaszok" elovasása.
    Szia!

Tavaly készítettem pár minibolygót, ami szintén equirectanguláris típusú és gömbre feszített, de nem emlékszem már hogy melyiket csináltam PS-ben, mert találtam egy nagyon frankó programot -nem emlékszem a nevére, de majd valahogy előtúrom- és abban pofon egyszerűen és villám gyorsan el lehetett készíteni ezeket a speciális képeket. A retusálást minden esetben Lightroom-al kezdtem, majd az effekteket PS-ben adtam hozzá.
    A PS már-már ipari méretű raj/tervező program így megtanulni sem egyszerú dolog, van pár okatót DVD-m (magyar) de az is csak a felszinét kapargatta szinte, mivel akkora tudása van.
    Sajnos az elkövetkezendő pár hétben, biztosan nem tudok kimenni fotózni és a képekkel foglalkozni, mert nagyon sok dolgom lesz

Üdv.
    Tamás
    3D nyomtatás, 3D szkennelés, 3D tervezés,  egyedi alkatrészek gyártása

Senior Member
    Hozzászólás
    619

OK. majd visszatérünk a dologra ha ráérsz.

Reptereknek van egy általam "üres" nek nevezett változata, amelyeknél nincs ütköző tárgy.
    Ilyet 10 pec alatt lehet készíteni.

Tehát ha érdekel küldök képeket, amíg a sajátod nem lesz kész, hogy lásd illetve lássátok (minden érdeklődőre érvényes) miként működik a Creator.

Minimális célkitűzéssel elképesztő megoldások születhetnek viszonylag kis munkával.
    A cseh "kolléga" a következőt csinálta:
    Van egy cím: GigaPan
    http://www.gigapan.com/gigapans

Ez gigapixeles képek gyűjteménye.

Keresett, vagy tudott róla, egy reptér képet, LKCM-re keresve megjelenik.

Kimásolt a 360*120 fokos képből print screennel, részletekben, kinagyítva hat tájkép típusú képet.
    Elküldte a hat képet. A PTGui-nak hazudtam néhány objektív adatot, amelyeket a PTGui elfogadott.
    Manuálisan összeraktam a hat képet, lett belőle egy 360 -as equirectangular kép, néhol látszik, hogy az illesztés nem tökéletes.
    Ebből csinált egy csomó editálás után egy "üres" AFPD scenery-t. A legnagyobb csodálkozásomra működik.

Ezt azért írtam le, mert mutatja, hogy a befektetett munka függvényében sokféle minőségű repteret lehet készíteni.

Ellenpélda: A PhoenixRC "unofficial" Pipis repterem, negyedik verziója lett elfogadható, és legalább egy hónapig készült, viszont egy gyöngyösi pilóta azt írta, hogy felismeri a kb. 5 Km-re lévő házát, ha zoomolva reptet.
    A PhoenixCreator-ral domborzatot elég strapás készíteni, a Pipis pedig egy domb, egy hágó és hegyek gyűjteménye.

Minden reptetés új kísérlet is egyben.

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Mint multkor a Phoenix tárgynál írtam, a Pilis reptér bekerült az "unofficial" flying site-ok közé, nem hétfőn hanem ma, és csak félig. Letölthető de automatikusan még nem működik.

Lehet, hogy véletlenül egy jót dobtam, lehet, hogy öngól.

Az történt, hogy jelezték a Pilis berakását az automata update rendszerükbe, de egyben közölték, hogy nincs elég szerver teljesítmény ezért a "high" minőséget ki kell hagyni.

OK. mondtam, de valahogy jelezni kellene, hogy van high quality is, valamint megírtam, hogy ha nem lesz csak medium minőség a cubemap felbontását is lehetne csökkenteni.

Végül azt javasoltam és ez lehet az öngól, hogy a Pilis leírásában (definition), amely a forgó előnézeti kép alatt jelenik meg, írjuk oda, hogy a nagy minőségű képek letölthetőek, az angol nyelvű honlapomról.

Ezt a módosítást velem csináltatták meg. Sőt felbátorodva az engedékenységemen, azt is kérték, hogy a Pipis is legyen ezentúl közepes minőségű. Sajna fájlok eltünése miatt ezt már nem tudtam rendesen megcsinálni, tehát az új Pipis -nél nem lesz URL hivatkozás, csak kiveszik a "high" mappát.

Mivel a honlap, talán "njozsi" láttad, talán más is, nem tördelt, az összes "flying site"-unk be van mutatva, sőt, talán ezt ők észre sem veték "njozsi" és általam készített AFPD scenery-k is.

Ha valaki meglátja ezt az URL-t a Pipis előnézet alatt és kézzel kimásolva elindítja mindent lát.
    Ezek után több repteremből nem nagyon lehet "unofficial" .

Azt, hogy az automata update miért nem működik, még kiderül, most kitörlöm, amit letöltöttem,
    akkor azt kell hinnie, hogy még hiányzik.
    Ha nem így van és valamelyőtöknél jelzi, kérem szóljatok.

Azt gondolom tudjátok, hogy az "unofficial" objektumok a Dokumentumok/PhoenixRC/... alá kerülnek, csak a "official"-ok vannak a ProgramFiles/Phoenix alatt, meg azok az "unofficial"-ok amelyeket saját maguk készítettek.
    Minden reptetés új kísérlet is egyben.

Oldal: 5 / 5 ElsőElső 12345

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve