Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (43) összesen

Téma: Szimulátor repterek; Panoráma fényképek készítése, szimulátorokhoz, editorok

Re:Panoráma fényképek készítése, szimulátorokhoz

Lenne pár kérdésem.

- Az fontos, hogy sorokat vagy oszlopokat fotózol? Azaz pl: balról-jobbra haladok és ha kész egy sor döntöm a kamerát vagy inkább érdemes egy teljes oszlopot kifényképezni és úgy haladni körbe?
    - Összefűzésnél honnan tudja a sticher hogy mely képek képezenek egy sort vagy oszlopot?

Köszi
    Sausage Team pilot

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Az az alapvető szempont, hogy minél simábban, ütemesebben készítsd a képeket.
    Az, hogy oszlopokonként, vagy soronként fényképezel, mindegy.
    Egyébként a stitcherbe egyenként is be lehet tölteni a képeket, vagyis a fényképezés sorrendje és a stitchernek felajánlott képek sorrendje között csak kényelmi összefüggés van.

A matematikai zsenialitás itt az, hogy a control pointok képzéséhez az adatok az egész panoráma képre elkészülnek, ezután kép páronként határozza meg, hogy az átfedő széleken hogy, helyezkednek el a control pointok. Ebből számolja ki, hogy a képeket hova kell elhelyezni a virtuális gömbön.

Most a tutórial miatt a HHH_V-t újra fel kellett dolgoznom, és döbbenten tapasztaltam, hogy a két kézből fényképezett lábképet, most automatikusan berakta a helyükre.
    Persze ezek a képek akkor torzulnak csak igen nagy mértékben ha a téglalap alakú equirectangular képet nézzük. Ha "fölülről/alulró" nézünk a gömbre ezek a lábképek normálisak, és a horizont képek torzak. Ezért jó megfogalmazás, hogy a program virtuális gömbön tologatja a képeket, úgy, hogy a kontrol pointok minél jobban fedjék egymást. A távolság definíciót nem tudom.

Azért jó, ha tudod, melyik kép hova való, mert ha a program nem tudja elhelyezni, Neked kell a megfelelő helyre tolni. A PTGui-nál így van.

Én teljes sorokat fényképezek, mert így könnyebb a szükséges beállítások módosítása. Például, ha manuális állásban +/_ fényértékkel kettőt készítek a horizont képekből.

Az ég-sorokon manuális fókuszt használok, stb.

Jelenleg a HDR-el szórakozom, és ITT TUDATOM, hogy hamarosan átírom a tutorial vonatkozó részét. Addíg is azt mondom, hogy reptér fényképek készítése okán HDR képességű stitchert ne vegyetek.

Azt is csak most tanultam meg, hogy az én gépemen is van sorozat kép funkció, angolul bracket, valamiért magyarul belövésnek hívják. Tud automatikusan három képet készíteni, +/- 0.3 vagy +/-0.7 fényértékkel.
    A közép értéket előbb ki kell választani.

Ha már ilyen hosszasan válaszolok, megírom, hogy a PTGUi HDR funkciója tényleg csodálatos, a PTGui Pro teszt változata letölthető, és a példa kép eredeti JPEG fájljai is. Az a példakép olyan, hogy HDR-el gyönyörű kép készíthető, viszont az általam használt módszerrel, csak ronda, mert foltos lesz.

Magyarán, a horizonton képpárok készítése +/- 0.7 fényértékkel, vagy kettő teljesen manuálisan, EV beállítással nem midíg sikeres.

Az csak a baj, hogy a HDR (jelenlegi tudásom alapján) csak akkor működik, ha a három fényérték, normál, - os, + os azonos értékű az összes képen.

Ez azt jelenti, hogy két sor, egyenként három- négy kép készítése széles látószögű optikát helyettesítendő nagyon jó eredményt ad, de körkörös fényképezésnél nem lehet ezt tartani a nap felőli és az ellentétes oldalon.
    Teljesen fedett égnél jól működhet.

Lehet, hogy még írok nekik és rákérdezek.

A tutorial-ban leírtakról alkotott véleményetek érdekel.

_
    Minden reptetés új kísérlet is egyben.

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Idézet Nisus eredeti hozzászólása
    Hát Csabi, kíváncsivá tettél, mert én is próbálkozom ezzel, de valamiért az ég teteje és a lábam alatti rész mindig "lukas".
    Az utóbbi időben nem nyúltam a "tutorial"-hoz főleg azért mert a PTGui Pro változatának teszt változatát próbálgattam.

Az idézetet azért szúrtam be mert bár Nisus kérdésére adott válaszom helyes volt, most kiderült, hogy a PTGui Pro fejlesztői egy szerintem fantasztikus új lehetőséget alkottak. A lábunk alatti u.n. NADIR képet, nem kell olyan gondosan elkészíteni mint írtam. Van egy "teraszos" PhoenixRC repterem, azt hiszem valamikor közreadtam. Ennek nadir képe nagyobb lett mint a környezete. A teraszon lévő járólapok mérete nem stimmel. Ez most megoldódott, kipróbáltam és jó. Kissé félrelépve is lehet a képet elkészíteni és a gép lehet kissé magasabban vagy alacsonyabban. Talán az "árnyék" probléma megoldásában is segít. Már nagyon hajlok arra, hogy kifizessem az upgrade árát. Az a bajom még, hogy a SONY alpha300 gépem, maximun 0,7 EV érték eltolásra képes. A PTGui mintaképét CANON géppel készítették, és annál 2 EV eltolás is beállítható.
    Eddíg egy panorama képet készítettem, ilyen 0, -0,7, +0,7 értékű EV eltolással és a Pro teszt változatával jobb kép készíthető, mint a régivel.

Az eltolás azt jelenti, hogy egy gombnyomásra három kép készül. Egyik közepes, másik kettő alul illetve felül exponált. Ezekből a Pro három egymást fedő panoráma képet készít, azután összedolgozza őket.
    Mindegyik képből azt a részt veszi inkább figyelembe, amely erre érdemes. Hogy ez pontosam mint jelent még nem tudom.

Magyarán, közel vagyok ahhoz, hogy megvegyem.

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Ha szépet (fantasztikusat) akartok látni nézzétek meg ezt:

http://www.dresden-26-gigapixels.com/dresden26GP

Egyébként megvettem a PTGui PRO-t, ha lesz értékelhető eredmény leírom.

Szépen bele ástad magad a témába
    Ha van kérdés szívesen válaszolok.

(Varga D. nem hiszem, hogy nem tudott válaszolni, inkább csak nem akart)

Itt vannak az én képeim: www.kerekterek.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Takoca, ez fantasztikus.

Átfutottam képeidet, gyönyörűek.

Úgy értékelem, hogy egy profi panoráma fényképész tűnt fel a színen.

Az én ambícióm, sokkal szűkebb. Igazi RCmodell repterekről szeretnék képeket készíteni.
    A saját képeimből, ha más nem vállalkozik rá, PhoenixRc reptereket csinálok, majd.

Ha Te is beszállnál ebbe az ügybe igazi profi reptereink is lennének.

Azt javaslom, hogy ha a képeidből lehet szimulátor repteret készíteni, tegyük fel ide erre a témára, és vedd fel a kapcsolatot seaky77-el. Ő biztosan szívesen készít Phoenix repteret ezekből, talán így magyar "Flying Site" is megjelenhet a "gyári" repterek között.
    Az, amelyet én elküldtem nekik (a Hármashatár-hegyről) nyilván nem lesz ilyen, pedig ez "high" quality, (az equirectangular 12868 pixel) mivel levelem válaszra sem méltaták.

Lesznek kérdéseim, főleg HDR és "ég" témákban, mivel megvettem a PTGui PRO-t, de még nem tudom, hogy hasznos lesz e számomra.

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Sorry, üres üzenet.

szia, bocsánat egy kicsit elhavaztam magamat de a hétvégén válaszolok

(egyébként nem vagyok profi, legalább is nem ebből élek)

Senior Member
    Hozzászólás
    619

Alapjában véve eddíg nem volt mire válaszolnod, de most lesz.

Én is nagyon "elfoglalt" voltam, mivel "airman"-al 3d repteret gyártunk.
    Első kérdésem, hogy milyen szimulátorod van.
    Ha nincs PhoenixRC akkor csak QTVR formában tudom a 3d repteret bemutatni.

Itt található:http://members.iif.hu/laszlo.csaba/HHH_M_3D_HELI.mov
    Vörös/cián szemüveg szükséges a nézegetéséhez.

Alapvető kérdésem, illetve kérésem, hogy olvasd el, amit írtam, ha van időd, és javasolj olyan módosításokat, amelyek hibákat vagy nem pontos leírásokat javítanak az olvasók kedvéért.
    Jó lenne ha leírnád, hogy Te hány sorban, és soronként hány képpel készítesz teljes gömböt, milyen 3D fej van a gépedhez?

Visszatérve D. Vargára. Egyszer beszéltem vele Skype-on és azt kérdeztem miként oldja meg az "ég" fényképezését, mivel a felhők, ha vannak elég gyorsan elmennek, mire az ember visszaér a következő sorban. (( Én mostanában 8 képet készítek soronként és elvileg 6 sorban, de a zenit sorában csak 4-et és a zeniten egyet.))
    Azt válaszolta, és azt hiszem akkor még ez igaz is volt, hogy ő "cylindrical" képeket készít mivel album stb. képnek szánja. Az equirectangular képek érdekesek de albumba nem valók, ezért számára az ég "teteje" nem probléma.

Látom a képeiden, hogy azóta fordult a világ, és különösen az, hogy teljes gömböt meg lehet jeleníteni a képernyőnkön új lehetőségeket teremt. Ezért gondolom a 3d megoldás téged is érdekelhet. Ha böngészővel nézed a képeimet, mint én a Tieid, forgathatóak.
    Ha letöltöd és QTVR-el nézed nagyíthatóak is.

Ezen kívül, milyen módon oldod meg azt a problémát (ha nem szakmai titok), amelyre vonatkozóan nem tudtam jó tanácsokkal szolgálni.
    Ez pedig a következő, ha az eget fényképezed és nincsen felhő mögött a nap, vagy nincsenek felhők az égen a képek nap felőli oldala fényesebb, ezért az ég csíkos vagy foltos lesz. Mi a jó módszer?

A horizont alatt ill. felett jelentkező "brightness" problémát, eddíg, gondolom írtam is, a horizont sorában két-két más-más EV értékű fényépekkel oldottam meg. Most hogy a SONY alpha300 alkalmas "bracketingre" (belövés??) és megvettem a PTGui PRO-t, amelynek van HDR funkciója talán jobb lesz a helyzet de még nem tudtam kipróbálni, ezért itt még nem tudom senkinek javasolni.

Neked van ezzel kapcsolatban tapasztalatod?

Az bizonyos, hogy ha a PTGui letölthető mintaképére ráeresztem a PTGui normál módját katasztrófális az eredmény, viszont a HDR-el gyönyörű lesz. (Az érdeklődők megnézhetik
    itt: http://www.ptgui.com/hdrtutorial.html.

Hogyan oldottad meg azt a problémát, hogy amíg forgatod a 3d fejet, és közben a tárgyak, emberek repülők, stb. elmozdulnak, és így a következő képen is látszanak?

Mi most "airman"-al 3d megoldások vizsgálatával foglalkozunk.
    Olyan "gyönge" videó processzoros PC-k, amelyek nem képesek az nVidia 3d megoldásának futtatására, van megoldás, sőt panoráma kép hátterű szimulátorok esetén, úgy tűnik előnyösebb is.

A Te képeid közül kettő van; a "lánchíd" és a "visegrádi", amelyekből szép "Flying Site" -ot(PhoenixRC terminológia) lehetne készíteni.

>>Első kérdésem, hogy milyen szimulátorod van.
    a héten érkezik egy csomag Hong-Kongból amiben benne van Phoenix, Reflex

>>Itt található:http://members.iif.hu/laszlo.csaba/HHH_M_3D_HELI.mov
    >>Vörös/cián szemüveg szükséges a nézegetéséhez.

Na az Anaglif panoráma az igazi kihívás
    Ez nagyon szép lett, tök jól kijön a térhatás.

>>Jó lenne ha leírnád, hogy Te hány sorban, és soronként hány képpel készítesz teljes gömböt, milyen 3D fej van a gépedhez?

Nos, én jelenleg egy Pentax K10D-t használok, Pentax 10-17mm halszemet, Nodal Ninja 5L állvány fejet.

így 1 sorban 6 kép körbe + fel + le

>>Visszatérve D. Vargára. Egyszer beszéltem vele Skype-on és azt kérdeztem miként oldja meg az "ég" fényképezését, mivel a felhők, ha vannak elég gyorsan >>elmennek, mire az ember visszaér a következő sorban. .....

Ha sok sorban kell képet csinálni akkor ez tényleg gond lehet. Halszem obit használva ez már kevésbe gond, bár így is elő fordul. Mozgó dolgokat, (embereket pl)
    képtelenség több sorban fotózni, illetve ilyen szituációkban általában 1-1 irányba több képet is csinálok.

Ezeknél a képeknél nincs más megoldás: utómunka hegyek lesznek.

>>Látom a képeiden, hogy azóta fordult a világ, és különösen az, hogy teljes gömböt meg lehet jeleníteni a képernyőnkön új lehetőségeket teremt.
    Azért egy már jó pár (legalább 10) éve lehetséges.

>>Ezen kívül, milyen módon oldod meg azt a problémát (ha nem szakmai titok), amelyre vonatkozóan nem tudtam jó tanácsokkal szolgálni.
    >>Ez pedig a következő, ha az eget fényképezed és nincsen felhő mögött a nap, vagy nincsenek felhők az égen a képek nap felőli oldala fényesebb, ezért az ég >>csíkos vagy foltos lesz. Mi a jó módszer?

Nos, bármilyen furcsa is de az összes képet MANUÁLIS módban, azonos zár és rekesz beállítással kell csinálni! Ha szükséges akkor expozíciós sort kell készíteni (bár amikor 30-40 képből áll a panoráma akkor ez gondolom nem hiányzik).

Tudom hogy furcsa, de ez a "titok"

>>A horizont alatt ill. felett jelentkező "brightness" problémát, eddíg, gondolom írtam is, a horizont sorában két-két más-más EV értékű fényépekkel oldottam meg. >>Most hogy a SONY alpha300 alkalmas "bracketingre" (belövés??) és megvettem a PTGui PRO-t, amelynek van HDR funkciója talán jobb lesz a helyzet de még >>nem tudtam kipróbálni, ezért itt még nem tudom senkinek javasolni.
    ""bracketingre" (belövés??) " = szerintem expozíciós sor

PTGui -t használom én is, de én nem szeretem használni a HDR funkcióját (másét se) és kézzel maszkolom össze a képeket PS-ben

>>Az bizonyos, hogy ha a PTGui letölthető mintaképére ráeresztem a PTGui normál módját katasztrófális az eredmény, viszont a HDR-el gyönyörű lesz. (Az >>érdeklődők megnézhetik
    >>itt: http://www.ptgui.com/hdrtutorial.html.

>>Hogyan oldottad meg azt a problémát, hogy amíg forgatod a 3d fejet, és közben a tárgyak, emberek repülők, stb. elmozdulnak, és így a következő képen is >>ltászanak?

Ahogy írtam korábban: több képet is lövök 1-1 irányba ha kell, de mivel halszemet használok ez nem annyira gond (már + képeket csinálni)

>>A Te képeid közül kettő van; a "lánchíd" és a "visegrádi", amelyekből szép "Flying Site" -ot(PhoenixRC terminológia) lehetne készíteni.

én azon gondolkoztam hogy a parlament ülésterme is megfelelő lenne

Remélem válaszoltam mindenre, de ha nem akkor kérdezz bátran. Majd igyekszem olyan helyeken is fotózni amik jók lehetnek "Flying Site" -nak

(egy már van is, ez 2-3 hete készült: http://album.reality.hu/panos/rc/ )

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva