Oldal: 3 / 418 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (4180) összesen

Téma: FPV repülők

Member
    Hozzászólás
    78

Re:FPV repülők

sziasztok,
    Nézegettem, szemezgettem a Maja eredetit, illetve a Clon-t. Az eredeti érdekes módon hol túl gyorsnak tűnik a videon, hol megfelelő fenti barangoláshoz,fotóhoz, kamerához.
    Mcelek írta, de nem teljesen értettem meg, hogy a Clon másképp fog repülni, mint az eredeti. Mivel nem mindenkinek van spéci kamerája, amely a gyors sebességet képes élesen követni, ez a tulajdonság, kijelentés, jelenti-e azt, hogy lassabban is repülhető a Maja Clon, mint egy Jet, vagy mint az eredeti Maja pl?
    Mivel toló motoros és nagy tömeg van benne, nyilván kell adni neki a kakaót, hogy a levegőben maradjon, különben leesik.
    De közben eszembe jutott valami. Lehet hülye ötlet és Bálint fél perc alatt meg tudja mondani épp úgy mint azok, akik értenek a repüléshez, hogy ha a profil forma meghagyása mellett, ha nagyítanánk a szárnyon (nem hosszra, hanem méretre), akkor nagyobb felületen feküdne fel? Akkor lehetne lassulást várni tőle?
    Félre ne értsen senki, nem kritika, nem okoskodás amit írtam, inkább kérdés, mert érdekel a téma. És mivel nem vagyok szaki, úgy tanulhatok, ha kérdezek.
    Építettem egy Solutiont még év közben, azonban még nem repültem be. Arról azt mondják lassú. Ez egy kollégáé a nagy vizen túl:
    http://www.rcgroups.com/forums/attac...4&d=1253785122
    http://www.rcgroups.com/forums/attac...5&d=1253785122
    Ezt értettem azon, hogy nagyobb szárny...
    Mit gondoltok róla? Nagyon hülyeségről írtam?
    Mivel még nem volt fent sehol Bálint Clonejáról video, csak kép, ezért merült fel leginkább a kérdés bennem.
    Köszi, ha ír valaki, vagy mutat tapasztalatot.
    VaJman

Senior Member
    Hozzászólás
    157

Szerintem, te a szárnymélység*-re gondolsz. Akkor a válasz igen, lassaban fog repülni.
    Ha nem a szárnymélységre gondolsz akkor nem tudom mire.

*Vegyük a fesztávot hossznak, és a széleséget pedig mélységnek. Tehát a levegő áramlásának iránya a mélység

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.034

Azért annyira te is értesz a repüléshez, hogy a sebességgel tisztában légy.
    A Maja, vagy a clón is repül lassan, ami az érdes felületnek köszönhető elsősorban.
    Minnél könnyebb egy repcsi és minnél kissebb a felületi terhelés, annál jobban, hosszaban siklik, kis sűlyedéssel.
    Az eredetihez képest a clón könnyebb, bár épp azért olyan nagy, hogy terhelhető legyen, ilyen méretekkel mégis jól fog repülni, talán mint egy jó vitorlázó és ez kell nekünk.
    A látszólag lassú vitorlázóknak is van sebessége, de sűlyedése alig, ezért lehetnek fent sokáig és a hatalmas szárnyaknak köszönhetően thermikelnek is.
    Van arról a Solution-ról videó? Igen sújosnak látszik a képen, de jó a megoldása, nincs útban a légcsavar a kamerának ;D
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Idézet mcelek eredeti hozzászólása
    Minnél könnyebb egy repcsi és minnél kissebb a felületi terhelés, annál jobban, hosszaban siklik, kis sűlyedéssel.
    Ez nem igaz. Cavaloni oldalán javaslom tanulmányozni a C görbéről és sebesség-állásszög és optimum pontokról szóló részt.

Member
    Hozzászólás
    78

Van arról a Solution-ról videó? Igen sújosnak látszik a képen, de jó a megoldása, nincs útban a légcsavar a kamerának ;D
    Sajnos az enyémről nincs, mert még nem repültem be, de az RCgroupson több tucat van.
    Én viszont sosem a kijárt úton járok, mert pl. a Solution szárnyát és szétszedhetővé alakítottam. Igyekszem majd berepülni és képpel beszámolni.
    VaJman

Senior Member
    Hozzászólás
    157

Idézet pbr110 eredeti hozzászólása
    Ez nem igaz. Cavaloni oldalán javaslom tanulmányozni a C görbéről és sebesség-állásszög és optimum pontokról szóló részt.
    Szerintem viszont igaz! Egy féltégla súlyú gép sokkal gyorsabban kell menjen, hogy fentmaradjon!

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.034

Idézet pbr110 eredeti hozzászólása
    OK! Nem vitatkoznék, próbáltam sarkosítva egyszerűsíteni.
    Evidens, hogy egy nehéz gép is tud lassan repülni, nagy állásszöggel stb., de itt épp ez volt a kérdésre a válasz.
    Többnyire én is csak repkedni szeretnék, de egyszerűen muszály megtanulni elméleteket, hogy mi is tervezhessünk, mi is lenne jó, vagy hol lehet a hiba, ha nem úgy repül.
    Mivel a mester érti a szakmát, tudom, hogyha nem is elsőre, de jobbat alkot mindíg.
    A repülői nem koppintások, hanem kijavított új tipusok, csak hasonlítanak a máshonnan ismerős repülőkre. Repülési tuljdonságaik, vagy megoldásai sokkal jobbak, lásd ZORRO gondola, kisseb csűrők(SWIFT), 140cm Extra levehető szárny stb.
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Nem kívántam vitát generálni, kicsit finomabb megfogalmazással és konkrétabb hivatkozással, mint az: "Ez nem igaz." kijelentés elkerülhető lett volna, de most már mindegy.
    Bálint tudtommal Karzoval dolgozik együtt.
    Karzoval érdemes beszélgetni a legkisebb merülős sebesség és legnagyobb megtehető távolság (leghosszabb siklás) témaköréről, illetve tömeg-állásszög-sebesség kapcsolatokról.
    A PROFILI 2 programot tudom javasolni tapasztalat szerzésre.

Senior Member
    Hozzászólás
    150

KEZDŐDIK AZ ÖRÖK VITA. HA EGY GÉP GEOMETRIÁJÁN NEM VÁLTOZTATUNK, CSAK A TÖMEGÉN, AKKOR A SIKLÓSZÁMA NEM VÁLTOZIK CSAK A SIKLÓ SEBESSÉGE. A LEGKISEBB MERÜLÉSI SEBESSÉGET VISZONT NEM A LEGNAGYOBB SIKLÓSZÁMNÁL ÉRI EL.

EBBŐL EREDENDŐEN UGYANAKKORA UTAT TESZ MEG SIKLÁS KÖZBEN, CSAK GYORSABBAN MERÜL.

DE EZEK EPP GÉPEK, ÉS NEM VERSENYVITORLÁZÓK. TEHÁT NEM MINDEGY MEKKORA A SIKLÓSZÁMA? A MESTER GÉPE KÖNNYEBB (ÉS JOBB) MINT AZ EREDETI, MERT A SZÁRNYA TRAPÉZ, ÉS AZ INDUKÁLT ELLENÁLLÁSA IS KISEBB.

NA ERRE VARJATOK GOMBOT...
    ADDIG REPÜLJ AMIGA LEVEGŐ ÉR <br />AVAGY<br />NEM ILLIK MÁS KASZÁVAL VERNI A CSALÁNT<br />ARATÁS KÖZBEN

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet agyarato eredeti hozzászólása
    NA ERRE VARJATOK GOMBOT...
    Akkor viszont tartok tőle hogy az indukált légellenállása eléri vagy meghaladja az eredetiét.

Komolyra fordítva ez nem az a topic. Szóval az elmélet ebben az esetben maradjon a gyártó azaz a Mester feladata mi meg élvezzük a lehetőséget hogy használhassuk.
    (nem azt mondom hogy ezeket az ismereteket nem kell elsajátítani és megvitatni csak nem itt kellene)

Bocs a belevau miatt.
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Oldal: 3 / 418 ElsőElső 12345671353103 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve