Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (82) összesen

Téma: Arányos izzító 2 és 4 ütemű izzós motorokhoz

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.738

Re:Arányos izzító 2 és 4 ütemű izzós motorokhoz

Igen, már most is van aki mixeléssel a saját szája íze szerintire hangolja az izzító teljesítményét.
    Ha van egy szabad csatorna, a korszerű rádióadókkal ezt könnyűszerrel meg lehet oldani, vagy pl. azt is, hogy soha ne menjen 80% fölé az izzítás.
    (x)

Ui.:

Még valamit ajánlok a figyelmetekbe.
    Az izzógyertyák névlegesen 1.5V-ra vannak méretezve, ehhez képest az ide használandó egy szem Ni-Cd, Ni-Mh cella névleges feszültsége 1.2V !
    Tehát alapból alatta vagyunk a gyertyaizzítás optimumának, ami előrevetíti, hogy eleve gyengédebb elbánásban részesül a gyetya ezzel az izzítással a 100%-os izzítóteljesítmény leadásakor is...
    Természetesen nem garantálható az izzógyertya élettartamának megváltozása, mert eleve több meleget kap, mint a normál járatáskor. Még nincsenek erre vonatkozó tapasztalataink, de az várhatóan nagyobb előnyt jelent, hogy az esetleg csökkent élettartama (izzógyertya) folyamán a motor üzembiztosan megy minden fordulaton, mint egy 10 évig használt, kifogástalan gyertya, de több megtört modell a kiszámíthatatlan időben, helyzetben generált motorleállások miatt.
    Az is világos, hogy egyéb, pl. alapjárat közeli üzemanyagellátási problémán a pótizzító nem segíthet.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Sziasztok,

egy barátomnak segítve az Ő Futaba T7C adójával próbáltuk működésre bírni az elektronikát, amivel sikerült is eljutni odáig, hogy a gázzal arányosan izzított.
    Viszont, hogy ha kapcsolót rendeltem a mix-hez, akkor csak ON-OFF állásban működött az egész, tehát vagy izzított v. nem.

Van valakinek konkrét tapasztalata illetve megoldása a fent említett rádióhoz. [1-6 ig foglaltak a csatornák a 2-2 csűrő / magassági szervó miatt]
    Megköszönném, ha megosztaná.

Idézet APPME eredeti hozzászólása
    A vevő bekapcsolása után egyszer egyik véghelyzetbe kell hozni a gázkart, akkor indul a kimenet...
    Sajnos valahogy ez sem működött, egyből elkezdett izzítani..... biztos én csinálok valamit rosszul.

Üdv.

GorCseW
    Extra involatus non est vita, si est vita, non est ita

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.738

Nem csinálod rosszul, egyből izzít, ahogy a csatornajel megjelenik - vagyis, ha bekapcsolod az adót is, vagy pcm jellegű a vevő.

Ha kapcsolót rendelsz a dologhoz, természetes, hogy egy bizonyos állást fog ki-be kapcsolni, mint ahogy a nevében is van.

A gázkar viszont egy potméter, ami arányos szabályozást tesz lehetővé az elektronikával.
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Kecskemet, Oman
    Hozzászólás
    901

Nekem hibatlanul mukodik edig es szerintem meg jo sokaig ez az elektronika. Ahogy APPME leirta aszerint uzemeltem be es semmi gond vele. Uzemanyagot sem kell most mar 13%-os nitro tartalom fole vinnem ahoz, hogy uzembiztos es "razkodsmentes" legyen.Nekem kapcsolo es gazkarra van mixelve (FF9-et hasznalok).
    Udv
    dreco69
    Ajándék lónak ne nézd a gyomrát - mondták a bölcs trójaiak. A joszivu balfek!!!<br />tel: 70-5806188

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.738

Tipp+trükk...

Amennyiben az alapjárati-indítási izzításunk a fentebb említett okok - huzalhossz ellenállás, 1.2V-os akkucellafeszültség - miatt indítási gondjai vannak, mixek segítségével beállítható, hogy a két cella sorbakötésével állítsunk be minden igényt kielégítő izzítást.

Eljárás:
    A mixelt csatin úgy állítsuk be az izzítást, hogy ne tudja a gyertya elérni a maximális meghajtást, hanem csak a teljesen kielégítő, 1.5Vos átlag alakulhasson ki a gyertyán.
    Ezt egy sima izzítóval ellenőrizhetjük, kivett gyertyával, hogy összehasonlító színképelemzést végezhessünk.
    A multiméteres mérés nem hiteles a kimeneten jelentkező négyszögjelek becsapják a műszert!

Célunk nyilvánvalóan az, hogy a belső izzítással motort is tudjunk indítani, ehhez az üzemanyagellátás, tank, csövek, szűrő(k), porlasztó tisztasága elsőrendű.
    Ha mindent jól állítunk be, közepes minőségi követelményeknek megfelelő motorjaink nélkülözni képesek teljesen a nitrotartalmat - ami, mint az idő - pénz!

Signore Membran
    Good Will Hunting

Junior Member
    Hozzászólás
    18

Nos kedves APPME, sikerült beállítani, sajnos tényleg rosszak voltak az elsőre használt cellák. Beraktam helyettük (ahogy mondtad) egy Eneloopot, és láss csodát, elsőre indul kézzel. Most már csak a rezgéstől eltörő forrasztást (vezetéket) kell valami mással megoldani, ugyanis néhány repülésenként letörik a gyertyáról a forrasztás. Lehet megpróbálok szerezni egy gyertyapipát.
    Köszönöm még egyszer a supportot.

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    4.978

Idézet artika eredeti hozzászólása
    Nos kedves APPME, sikerült beállítani, sajnos tényleg rosszak voltak az elsőre használt cellák. Beraktam helyettük (ahogy mondtad) egy Eneloopot, és láss csodát, elsőre indul kézzel. Most már csak a rezgéstől eltörő forrasztást (vezetéket) kell valami mással megoldani, ugyanis néhány repülésenként letörik a gyertyáról a forrasztás. Lehet megpróbálok szerezni egy gyertyapipát.
    Csak egy ötlet:
    http://www.rc-miskolc.emiter.hu/inde...tech&Itemid=96

Junior Member
    Hozzászólás
    18

Idézet HC eredeti hozzászólása
    Idézet artika eredeti hozzászólása
    Csak egy ötlet:
    http://www.rc-miskolc.emiter.hu/inde...tech&Itemid=96

Köszönöm az ötletet, tényleg jónak tűnik. lehet ma benézek egy villamossági boltba.

Senior Member
    Hozzászólás
    710

Szia, sziasztok,

indításhoz lehet e külső izzítót igénybe venni? [pl. a gyertya és az elektronika közé beiktatott dummy segítségével hagyományos izzító formájában]
    károsítja ez valamilyen formában az izzító modult?

Idézet APPME eredeti hozzászólása
    Tipp+trükk...

Amennyiben az alapjárati-indítási izzításunk a fentebb említett okok - huzalhossz ellenállás, 1.2V-os akkucellafeszültség - miatt indítási gondjai vannak, mixek segítségével beállítható, hogy a két cella sorbakötésével állítsunk be minden igényt kielégítő izzítást.
    Szia,

írd már le légyszi, hogyan mixeled kapcsolóra és gázra egyszerre, sehogy nem boldogulok egy T7CP-vel

Idézet dreco69 eredeti hozzászólása
    Nekem hibatlanul mukodik edig ....
    .
    Nekem kapcsolo es gazkarra van mixelve (FF9-et hasznalok).
    Üdv.

GorCseW

Extra involatus non est vita, si est vita, non est ita

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Kecskemet, Oman
    Hozzászólás
    901

Szia,

&#237;rd m&#225;r le l&#233;gyszi, hogyan mixeled kapcsol&#243;ra &#233;s g&#225;zra egyszerre, sehogy nem boldogulok egy T7CP-vel
    Szia!
    Van egy 7 csatis radiom nekem is es ha hazaerek megnezem milyen lehetosegek vannak benne.
    Kapcsolora tettem az "inditasi funkciot" ezt csak en hivom igy . Ez azt jelenti , hogy max izzitast ad majd ha a moci beindult a kapcsolot kikapcsolom es megy a gazkarrol utanna minden ahogy APPME megtanitotta az elektronikanak . Vegul is a ket funkcio nincs kulon egyszerre mukodik csak a kapcsoloval max teljesitmeny adok a gyertyanak. A gazkarral az elektronika nekem csak fel allastol lefele mukodik, de lehuzott gazkar allasnal nem izzit maximumon. Remelem erthetoen irtam le. Amugy eleg sokaig sza.........kodtam mire megoldottam , de megeri. Igy az akku is tovabb birja. Ha kimegyek repiteni nem kell tolteni semmit csak repulni, persze minden felszallas elott ellenorizek mindent mert az ordog nem alszik!!!
    udv
    dreco69
    Ajándék lónak ne nézd a gyomrát - mondták a bölcs trójaiak. A joszivu balfek!!!<br />tel: 70-5806188

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva