Oldal: 72 / 119 ElsőElső ... 226268697071727374757682 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 711 - 720 (1189) összesen

Téma: HK Repcsik

Senior Member
    Hely
    Veszprém megye
    Hozzászólás
    100
    Sziasztok!

Elolvastam a topikot, illetve a kinézett gép topikját is.
    Kezdő topikot is félig meddig, de inkább itt teszem fel a kérdést, mivel a minőséget nézve tájékozottabbak vagytok.
    0 tudással, szimulátorozás után kezdő gép kellene.
    Ami felmerült:
    AXN Floater Jet
    HK Bix3 Trainer
    HK Walrus Trainer
    HK Club Trainer EPO

Nem tudok dönteni, szerintem a Club Trainert kihagyom, mivel közelben max focipálya van pár vakondtúrással és nem veszélyeztetném + segítő / mentor nélkül necces ezzel kezdeni.
    AXN szimpatikus az ára miatt, de sanszos, hogy a merevítés hiánya megbosszulja magát. (potyogó mágnes a motorból, füstölő esc stb... amit találtam róla)
    HK Walrus és a Blixter3 maradt mint opció.
    Mindkettőnek elég merev a szárnya, ha nincs ragasztva? (szállítás miatt jobb lenne levehető szárnyú).
    Walrus olcsóbb, 6 szervó alapból, viszont szerintem az orrkúpnál el van könnyítve nagyon és a + súly miatt (motor, akksi) keményebb manővernél kettétörik mint a ropi.
    Talán a Bix3-nál nem annyira áll fenn ez a veszély + kereket is lehet idővel rá rakni ha fejlődni szeretnék és találnék alkalmas leszálló pályát.
    Jó az eszmefuttatásom, vagy valamit másképp láttok, illetve Bix3-nak mik a gyenge pontjai, mire figyeljek?
    Köszi a választ előre is!

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    Szia! Nekem Walrus-om van, nem törik bírja a gyűrődést. Nagyon kezes kezdő gép. A szárnya kivehető, bár a sok ( tyúkbelet ) elég körülményes eldugdosni. Én ajánlom, jobban szeretem mint az Easy Glídert.

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Idézet szasza79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Talán a Bix3-nál nem annyira áll fenn ez a veszély + kereket is lehet idővel rá rakni ha fejlődni szeretnék és találnék alkalmas leszálló pályát.
    Jó az eszmefuttatásom, vagy valamit másképp láttok, illetve Bix3-nak mik a gyenge pontjai, mire figyeljek?
    Köszi a választ előre is!
    Bix3 témában

Gyenge pontok
    1 ,
    az ESC nem szereti ha mind a 6 servo be van kötve rá. (kicsi a BEC) --> könnyen orvosolható. Venned kell rá egy puffer kondit.
    Ilyet: http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...Search=voltage (vagy hasonlót)
    MEGJEGYEZNÉM: kezdőként semmi szüks. a féklapokra!!!
    2, a súlypont az ajánlott 3s 2200es akkuval nem jön ki. Nekünk 4 vagy 6db AAA elem kellett még bele az orrába ...
    Min. 3s 2650 ajánlott (max 3s 3000) 3s 2200 helyett, hisz akkor legalább hasznos tömeg repül.
    3, servok elég erősen átlag minőpség, teszik a dolgukat, de nem örük élet. Nekünk elég hamar meghalt benne 2db is...
    De ez nem szentírás, ill nem szar alapból, inkább csak kifogtuk. (ill esett le vele a tanoncom, és az ütést nem bírta, ez tény)
    De alapvetően nincs gond a servokkal. HK standard, a HK Walrusban sincs jobb alapból szerintem ...

Minden más szempontból Remek "kis" kezdő gép!
    Motor elég erős. A futómű kellően merev. A gép jól repül, könnyen le és felvihető.
    Komplexebb gép mint a Walrus, épp az előbb említett kivehető futó miatt, cserébe viszont drágább.

Szerintem a Bix3 is tökéletes lehet kezdésnek!
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2015-12-26 18:53

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136
    Szia.

Én AXN- nel kezdtem, szerintem nagyon jó, kezes gép. Már 3 éve nyúzom, ezt a nyúzást szó szerint kell venni. Egyszer egy sporttárs azt mondta, hogy ezektől a figuráktól szét fog esni. Na erre én megeresztettem teljes gázon függőlegesen és amikor már majdnem földet ért koppig húztam a magasságit. Állta a sarat - merevítéssel tehát nincs gond.

Gyári moci nagyon jól viszi, eddig két dolgot kellett cserélni. Egy szervót és az ESC-t. A szervó a sok használattól mehetett tönkre, pár hónapja romlott el.
    Az ESC egy kemény becsapódástól adta meg magát.

Összességében szerintem ez egy nagyon jó gép, kezdőknek nagyon ajánlom, profiknak is relaxálós gépnek és bárkinek aki szereti a megbízható, nyugis, széltűrő gépeket.

Végül két felvétel:
    Sima röpködés: https://www.youtube.com/watch?v=HxNPmpCw0uo
    Vadulás földközelben: https://www.youtube.com/watch?v=7HJiTO_GU-I

Üdv.
    Andris
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.253
    nem gondoltam volna hogy háton is tud repülni
    grat jól nyomod...
    minden ami repül...

Senior Member
    Hozzászólás
    445
    Szerintem a bixler 2 is kitűnő választás és most épp akciós a hk-n.

Senior Member
    Hely
    Veszprém megye
    Hozzászólás
    100
    Köszönöm a válaszokat!

Túl nagy a kínálat, nem tudok dönteni.
    Ráérek vele, most úgy sincs még szezon, viszont nagyon köszönöm a tippeket.
    Magyar oldalakat is néztem, de magyar gyártású felső szárnyas hátsó motorost sajnos nem találtam.
    A festettek pedig 15 000Ft körül mozognak, ha hozzádobom az elektronikát, akkor olcsóbb ha HK-ról rendelek.

laszieee :
    Bix3 szimpatikus volt a futó miatt, de köszönöm az észrevételt, nem tudtam hogy elég merev. Az esc-en levő bec ezek szerint nem túl acélos, de először úgy sem raknék fékszárnyat... elég lesz nekem megszokni az irányítást, szelet le és felszállást.
    Annyi kérdésem van, hogy néztem HK-n általában felül méretezek mindent, gondolom ezekhez a habgépekhez prop függvényében 30-40A-es ESC 3A bec-el elég már.
    Szervóból milyen márkát érdemes nézegetni és melyik típusát? (BG-n néztem pl van digitális és analóg... gondolom nekem digitális kell pwm miatt.
    Motor ha úgy raknám össze akkor TGY SK3 283x sorozat valamelyikét választanám 1500kv érték környékén.. már ha belefér.
    Bix 3 annyiban tűnik alapból is jobbnak, hogy van merevítés a szárnyakban végig és a törzsben is ha jól láttam.
    Aljára gondolom szálerősített fóliát szoktatok ragasztani a landolásnál ha nincs fent a futómű.

anakonda: Ügyesen terelgeted a masinát, grat! Köszi a videót!
    Árban az AXN a befutó, viszont az ESC nem csak nálad probléma. Emiatt lehet vennék egy motoros kit-et, pár karbon csövet, lapot, egy normális ESC-et és szervókat. Így lehet valahol PNF környékén jönnék ki, de az esc-el nem lesz gondom és a váz merevséggel sem.
    Amit sajnálok, hogy nem levehető a szárnya és személyautóval kicsit macera lenne szállítani. Lehet hogy végül ez lesz a befutó mégis, utólag lehet rá lógatni futót, ha úgy hozná a sors? (leszállást gyakorolni vele?

ksanyi: Olvastam a topikjában a ténykedésed, ezért is lett felvéve a listára, de félek rommá töröm leszálláskor és a zuhanást sem tolerálja annyira mint pl egy tolómotoros... bár az ára nagyon jó.

Vanek: Köszi néztem az akciót, de lehet nem most veszem meg, ránézek a felépítésre, de ha FPV-t raknék bele nem kicsi a fülke burkolata? Mik a gyermekbetegségei amit a 3-al orvosoltak?

Kicsit más téma:
    UHU Por-t gondolom HK-n nem árulnak, itt MO-n kitől érdemes kiegészítőt venni, ahol nincs elrugaszkodott szállítási költség?
    Gép belsejét nem érdemes epoxi + fóliával megerősíteni?

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    hello szasza79,
    Nincs olyan h 100% tuti. Majd lesz vmi.
    Servo max olyat ami benne van, ez tréner gép, így kínosan mosolygok amikor azt olvasom hogy az AXN-vel vadulunk, meg háton repülünk ...
    Tény, mostmár tudjuk hogy azt is lehet vele, de KEZDETBEN nem arra való (szerintem).
    Elég merev gépek ezek, nem kell összetörni. Ennyi a titok.
    Nem kell epoxi + fólia meg végkép...
    Az alját behúzod szálerősítettel, és sluszpasz.
    Szrtm épp eleget nézegetted a témát, döntened kell!
    ... nem nekünk, NEKED
    Utoljára módosítva: laszieee által : 2015-12-27 00:32

Senior Member boglarto logója
    Hely
    Zánka
    Telefon
    70/6298559
    Hozzászólás
    324

Csupát kezdésnek???

Én speciel egy méteres cessna 182-n kezdtem,mindenféle segítség és különösebb szimulátorozás nélkül,kisebb nagyobb sikerekkel,kudarcokkal!Aztán gondoltam egy okosat és azt hittem jobb lesz a földön négy keréken,de az autózás pláne nem jó magánysan,így 3 év kihagyás után újra viszatértem a levegőbe,egy Phoenix 2000 segítségével,amit itt vettem töltővel,távval,aksikkal...43db ezresért(9x táv,accucell-6,3db 2200/3s akksi)!
    Azóta már szaporodott a géppark ezzel azzal,de több szempontból is a Jan-Che csupát favorizálom mindennapi repkedősnek!
    Ha újra előről kezdeném,keresnék akár kicsit távolabb is egy segítőt és valószínűleg a csupát(egyszerű és hálás gép minden szempontból)első gépnek!

Üdv.
    Laci
    Utoljára módosítva: boglarto által : 2015-12-27 08:15
    Topmodel Bliss
    HAI-2
    JCP Easy Wing Night Fly Edition
    Wing-wing Z-84
    Mpx Easystar

Senior Member Tacuma Sato logója
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    187
    Idézet laszieee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Servo max olyat ami benne van, ez tréner gép, így kínosan mosolygok amikor azt olvasom hogy az AXN-vel vadulunk, meg háton repülünk ...
    Tény, mostmár tudjuk hogy azt is lehet vele,
    Én az AXN-t a tévében szoktam nézni, de mikor megunom, akkor még a vadulást és a háton repülést megspékelem egy kis "késrepüléssel" is vele.....

Oldal: 72 / 119 ElsőElső ... 226268697071727374757682 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva