Oldal: 73 / 119 ElsőElső ... 236369707172737475767783 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 721 - 730 (1189) összesen

Téma: HK Repcsik

Senior Member Tacuma Sato logója
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    187
    Idézet szasza79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amit sajnálok, hogy nem levehető a szárnya és személyautóval kicsit macera lenne szállítani. Lehet hogy végül ez lesz a befutó mégis, utólag lehet rá lógatni futót, ha úgy hozná a sors? (leszállást gyakorolni vele?
    Szia!

Szerintem teljesen felesleges ezt a faék egyszerűségű, kezdő modellt futóművel ellátni....
    Felszállni úgy sem tud róla, leszálláshoz meg felesleges a modell jellegéből adódóan is.....
    Ha van rá pénz akkor meg kell venni, megtanulni vele az alapokat, és ha ez sikerült, akkor mehet fel a polcra, jöhet a tovább lépés egy komolyabb modell irányában....
    Ma már nem ütközik komolyabb akadályba ez a repülő "modellezés", ha az embernek megvan a pénze és elszántsága hozzá..... Felesleges túlspilázni ezt a dolgot.
    Az internet, a modell boltok tele vannak kezdő modellekkel, csak ki kell választani a legszimpatikusabbat és elkezdeni a "kiképzést"! Ennyi!

Én is vettem a "hökö"-ről egy Jak-52-est.... Jól megkérdeztem itt a topicban, hogy van-é' valakinek valami tapasztalata ezzel a modellel kapcsolatosan!? Senkinek nem vót'! Magyarán, én leszek az első ezek szerint az országban aki felszáll ezzel a modellel, aztán meg majd valahogyan földet is ér.....
    De azt sem zárhatom ki, hogy amennyire szép ez a modell, inkább elteszem dísznek, aztán jáccok' a többi habszarral....

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Na akkor még egy gyors komment! és utána Én off....

A Bix3 futóműve, kicsit poros vagy keményre döngölt földútról tökéletes, vágott fűről is simán alkalmas le/fel szállásra. Betonról meg nyilván zseniális.
    Kétségkívül a futóműve amolyan összvér, de pl. egy FunCub, Extra 300 -as stb (= minden ami nem orrfutós) továbblépéshez tanulni alkalmas.

JanChe féle gépekről , lsd a csupa én is legendákat hallok. És hiszek is benne. Ismerem Janit személyesen, a hitvallását is amit a modellezésbe próbál beletenni. (~csak az repülhet, ami szerinte tökéletes) Talán 2. gépnek jobb ötletnek tartanám, lévén az EPP -t meg kell építeni....

De adott esetben mentorral szinte bármelyik tréner / vitorlázó jellegű gép sikeres tanulógép lehet.

Senior Member
    Hozzászólás
    950
    Az AXN-hez mëg annyit, hogy nem kell bele semmi plusz merevítés, és pár mágnessel a kivehető szárny is megoldható. Az aljára a ragszalag a leszállások miatt fontos. Viszont később már kicsi lesz, ha FPV felé mennël tovább. Bár ha tényleg mindent az első gépeden akarsz megtanulni, úgyis a végén gépet kell válts ☺ Nekem nem ment túl jól, én két AXN-t is kellett vegyek. A második még ma is megvan ☺

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136
    Köszi a dícséreteket, örülök, hogy tetszik.
    Igen, szépen megy háton, meg negatív loopingot is megbírja, meglepő módon egész jól műrepülhető.
    Persze elsőre még nem szerencsés a műrepülés, max 1-2 loopingot érdemes csinálni, az könnyű ezzel. Első figura ez volt nekem. Talán a második eldobásból... Persze rengeteg szimulátorozás után, de érdemes kibróbálni.

Merevíteni nem kell sehol, jó strapabíró ez így is. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor a farka tövénél lehet megerősíteni, közvetlenül ahol elvékonyodik a motor mögött.
    Tényleg nagyon jó kis gép, csak ajánlani tudom.

Üdv.
    Andris
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member
    Hozzászólás
    445
    A bix-3-at nem ismerem, így nem tudom összehasonlítani. A bixler-2 szerintem nagyon rendben van, tökéletes kezdő gép és igen kedvező most az ára. És szinte elpusztíthatatlan, ezt saját tapasztalatból mondom, nem kell erősíteni rajta az ég világon semmit.
    Az FPV képességéről nem tudok nyilatkozni, nem izgatott még nagyon a kérdés, de szinte biztos, hogy vannak nála jobb fpv platformok.
    Ugyanakkor azt javasolnám, hogy az első gépeddel ne akarj mindent megoldani, mert úgyse fog menni. Azzal fogsz zuhanni, ütni-vágni fogod, amire stabilan megtanulod az irányokat, megszokod a szelet, szépen le tudsz szállni. Ebben a fázisban szerintem az a fontos, hogy legyen egy kezes géped, ami viszonylag megbocsátó, strapabíró, könnyen javítható és nem túl drága, tehát nem sajnálod, nem félted túlságosan.
    Ha FPV-re szánod magad, oda úgyis egy kisebb vagyonért fogsz fpv-cuccot venni, akkor a legkisebb tétel lesz egy új sárkány.

Futó: a bixler kategóriás gépnek pont az az előnye, szerintem, hogy nincs futója, így sokkal igénytelenebb a reptérrel kapcsolatban, azaz akár derékig érő gazban is használhatod, jó eséllyel nem lesz semmi baja. Leszállni megtanulni hasra is meg lehet (szépen kilebegtetve), utána átállni futósra nem lesz túl megrázó élmény, csak élmény. Amúgy a bixler 2-re is lehet futót tenni, de tényleg semmi értelme szerintem.

Uhu-por: obi és barkácsáruház társai. Sajna nem olcsó de jó. (Amúgy a bixler 2-höz adtak elegendő megfelelő ragacsot :-) )

Távod, akkutöltőd van? Csak mert ez a két tétel több lesz, mint a gép.

Senior Member
    Hely
    Veszprém megye
    Hozzászólás
    100
    Köszönöm a válaszokat! rl.gif

Eddig annyi biztos, hogy olcsó és strapabíró gép kell!
    Félek az orrmotoros géptől elsőre így a Walrus kiesett, talán legközelebb.
    Futó kilőve, mert se döngölt normális út nincs a kinézett helyen, sem kicsire lenyírt egyenes talajú gyep.
    Marad a Bixler2 és az AXN.
    65$ + 10$ az esc ami 75$, esetleg prop adapter még ami elkélhet és kész a gép.
    AXN-nél 55$-os AFR + motor kombóval indítanék + 20-30A-es HK 10$-os esc, illetve HXT 900-as szervó (13,2$)
    Így kb egy árban lenne a két gép ami kb 75-77 dollár körül jönne ki.
    Bixler2-nél a szervó rudazat a függőleges vezérsíknál nem hajlik ki egy idő után? Mennyire "pontos"?
    Ajánlott akksi mekkora hozzá?
    AXN-nél elvileg 2200-as akksi beletuszkolható, nem tudom így a súlyközép ideális-e?
    3S 2200mAh akksi lenne az ideális 20-25C elég hozzá, vagy nagyobb kellene? Turnigy vagy Zippy Compact márka... mindegy?
    Kell hozzá valami kiegészítő az összeszereléshez?
    Ragasztó és aktivátor, esetleg térhálósodó cucc, vagy gumis felületű ragasztó?
    Innen pl Styro, aktivátor és Uhu elég, vagy van más kieg is? Esetleg HK EU raktárból van olcsóbban?
    Itton van üvegszálas ragasztóm ami az aljára jó lesz, szárny belépőre mit érdemes ragasztani?
    Bocs a sok kérdésért, több nem lesz csak nem akarok hülyeséget rendelni majd. (valószínű holnap rendelem meg a cuccokat)
    FPV akkor majd később lesz.

Vanek: Töltő elvileg úton van (Skyrc Imax B6 pc tápról meghajtva), táv egy Taranis X9D Plus X8R vevővel, ami overkill ide, de most még arra nem akarok költeni pluszba, madj ha lesz következő gép, akkor veszek valami olcsó frsky vevőt a trainerbe.

Kösz a válaszokat előre is!

Ami még van itthon és nem kell rendelni XT60 csatik, 5db-os szervo hosszabbító pakk, fesz figyelő, lovo alarm, töltő, táv, akksi rögzítő, tépőzár, zsugorcső, ragasztópisztoly rudakkal, fordszám mérő, szerszámok és még türelem.
    Utoljára módosítva: szasza79 által : 2015-12-27 15:54

Senior Member
    Hozzászólás
    445
    Bixler 2-nél nekem semmi bajom nem volt a tolórudazattal, a pontossága a géphez pont megfelelő. De mindent a helyiértékén kell kezelni, ez nem versenygép. :-)
    Tartalék prop adapter felesleges, még mindig az eredeti adapter + prop cuccot használom, semmi bajuk.
    Amit javasolnék bixler 2 esetén: vegyél 2 szervót a flaphez (ívelőhöz) és építsd be, mert később nehéz lesz, újonnan meg pár perc. Én is így tettem, csak eleinte a tolórudat nem tettem rá, csak amikor úgy éreztem, hogy eljött az ideje. Szervóból nem kell semmi extra, bármelyik 9 g-os HK-s megteszi, én annó valami kék bigyót vettem, a típusát nem tudom, de kb 2 usd/db volt és megfelelő.

Én 2200 mAh akkuval használom és szerintem teljesen jó. 20-25 C is elég, ha több, akkor abból nincs baj :-). Zippy compactot használok többféle méretben, rendben vannak, az árukat megérik szerintem. Volt nanotechem is (először azt vettem), nem adott többet a bixlerben, mint most a zippy. Az az igazság, hogy ebbe a gépbe majdnem mindegy. Inkább vegyél többet olcsóbban, akkor többet tudsz repülni 2 év után jó eséllyel úgyis kuka.
    Szervó hosszabbító kábelt esetleg érdemes venned még, HK-n filléres cucc, itthon elég drága és jól jöhet. Én a bixlerben használok is 4 darabot, mert a szárnyban a kábelek elég rövidek lesznek. Érdemes úgy csinálni, hogy a vevőre ráteszed a szervó hosszabbítót és a szárnytőnél összedugod a csűrő/ivelő kábellel. A hosszot ne kérdezd, 20-25 cm körülivel nem lősz nagyon mellé.

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.270
    Én meg hátmotorost nem vennék ( nincs az a pénz) és egy hét alatt kinövöd. Úgy is fogsz majd venni másikat,és majd rájössz magadtól. 11 gépem van és a Walrus a kedvenc.

Senior Member anakonda logója
    Hely
    göd
    Hozzászólás
    136
    Idézet szasza79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    AXN-nél elvileg 2200-as akksi beletuszkolható, nem tudom így a súlyközép ideális-e?
    Én 1800-as akksival használom, súlypont tökéletes, ha hátrébb tolom az akksit még egy Mobius Actioncammal az orrán is jó a súlypont. ( https://www.youtube.com/watch?v=jRQW2dWgmmE ) 2200-as nem hiszem, hogy beleférne. Turnigy vagy Zippy Compact egykutya, viszont lehet venni olyat, hogy Turnigy nanotech, ez azért jó, mert a sima Turnigyit és a Zippyt is csak 2C-vel lehet tölteni, tehát ahány amperes az akku, annak kétszeresével. A nanotechet 5C-vel.

Üdv.
    Andris
    Az orrnehéz gép randán repül,az orrkönnyű meg csak egyszer

KékFelhő, Yak-55,Auto g-2, BH Aero Cruiser, Solero,JCP Crack Su-29 3D, Cessna 182, Saját tervezésű és építésű tréner, CX-10 quadrocopter, Das Ugly Stik, Super Kinetic, Fieseler 156 Storch, Kis világító csupa by Cseb

Control: FS-T6
    1PLANE2FLY3D4EVER

Senior Member Tacuma Sato logója
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    187
    Idézet ksanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én meg hátmotorost nem vennék ( nincs az a pénz) és egy hét alatt kinövöd. Úgy is fogsz majd venni másikat,és majd rájössz magadtól. 11 gépem van és a Walrus a kedvenc.
    Én meg jól vennék egy tolómotorost meg egy orr-motorost is, aztán jól eldönteném, hogy melyiket akarom előbb "kinőni"!
    Mivel én egy nagy arc vagyok, így elmondhatom, hogy én már valamennyi itthon lévő modellemet kinőttem....
    ....pedig van habszarom, balsa elektromosom, balsa robbanó motorosom.
    Bár már mindegyik "kicsi", de ennek ellenére én mindegyiket szeretem...
    Szerintem kezdésnek bármelyik tréner ( kezdő ) modell jó... De, hogy ki melyiket választja, azt a pénztárca és az ízlés fogja végeredményben eldönteni.
    Ezt a hosszadalmas hezitálást elég káros dolognak tartom..... Véleményem szerint meg kell venni egy kezdő- és pénztárca barát trénert bármely' kategóriából ami tetszik és belevágni!
    Én csak annyit javasolnék, hogy akár melyik modell mellet dönt az illető, azért egy tapasztaltabb modellezőt vegyen maga mellé az kezdeti szárnypróbálgatások idején!

Szinte mindegyik PNF kittben benne van egy manual, ami megadja a kellő támpontokat a modell összeszerelésében, súlypont beállításában... Igaz, ezen beállítások helyénvalósága úgy is az első felszállás alkalmával eldőlnek.

.....és ezek után csak úgy fognak jönni a tapasztalatok!

Oldal: 73 / 119 ElsőElső ... 236369707172737475767783 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva