Oldal: 286 / 287 ElsőElső ... 186236276282283284285286287 UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.851 - 2.860 (2870) összesen

Téma: 1/8 Elektromos autómodellek

Senior Member
    Hozzászólás
    2.139
    Milyen motor került bele? A körszáma a kérdés, nem a tipusa. Az autód a hobby/játék kategóriába tartozik, így carsonból max. 12t való bele. Ha eldarálja a fogaskerekeket akkor bizony rossz volt a foghézag beállítás, esetleg rossz a motortartó, vagy rossz a motor furatokban a menet. (a nem megfelelő modulú pinion csak így zárójelben) Lehet még a spur tengely csapágyazása, a tengely ütése, a spur ütése...
    Volt itt a fórumon carson téma, ott többször leírtuk ezeknek a szabályzóknak a hibáit. A szabályzó és a rádió összehangolásához nem kell kártya, a szabályzó beállításához kellhet. Ha a rádiód rendesen működött az előző elektronikával, akkor valószínűleg nem azzal van a hiba.

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    28
    Idézet V.L. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen motor került bele? A körszáma a kérdés, nem a tipusa. Az autód a hobby/játék kategóriába tartozik, így carsonból max. 12t való bele. Ha eldarálja a fogaskerekeket akkor bizony rossz volt a foghézag beállítás, esetleg rossz a motortartó, vagy rossz a motor furatokban a menet. (a nem megfelelő modulú pinion csak így zárójelben) Lehet még a spur tengely csapágyazása, a tengely ütése, a spur ütése...
    Volt itt a fórumon carson téma, ott többször leírtuk ezeknek a szabályzóknak a hibáit. A szabályzó és a rádió összehangolásához nem kell kártya, a szabályzó beállításához kellhet. Ha a rádiód rendesen működött az előző elektronikával, akkor valószínűleg nem azzal van a hiba.
    Ez a motor került bele: 16T
    51BCFIP8EqL._SX355_.jpg
    Meg ez csak 4-es számozás helyett nálam csak 3-ig van oldalt:
    tamiya45038esc01.jpg
    Én erősebbet szerettem volna,de arról lebeszéltek,pedig egy árban volt mind kettő,de az erősebbre azt mondták szét vinné az alkatrészeket...Hát ez "csak" a fogaskerekeket viszi szét...Hibátlan volt a régi motorral a távirányító!!! Mindenre úgy reagált ahogy kell!!! Meg ez a hátra menet is fura hogy nincs benne Most ugrót be hogy mikor belekerült az új motor,akkor úgy indult el az autó,hogy a távirányítón a fék volt a gáz,a gáz meg a fék!! Fel volt cserélve..Betelefonáltam,mondták hogy a távin van egy gomb azt kapcsoljam át (TH felirat alatt egy kapcsoló azt kell átbillenteni másik állásba) átkapcsoltam,maradt felcserélődve..Mondták vigyem be,mert kártya kell a kalibrálásához akkor!!! Ezért volt bennem ez a kártyás kalibrációs dolog...De akkor az összehangoláshoz nem kell semmi?
    Most amúgy ilyenkor mi a tehendő? Tudom itthon orvosolni a problémát/kat? Mi(k) lehetnek a hibák a távirányítóval kapcsolatban? Ha a motor újra ledarálja a fogaskerekeket érdemes vissza tenni a régit,vagy arra is lehet megoldást találni? Semmit nem szereltem az autón,régi elektronikával se próbáltam...Elnézést a sok hülye kérdésért,de ez az első autóm,és megszeretném tanulni azért saját magam is "szerelni",meg tisztába lenni egy két dologgal!!
    Utoljára módosítva: carsrc által : 2018-08-30 16:29

Senior Member
    Hozzászólás
    2.139
    Már leírtam, a távirányítónak nincs baja.
    Első hiba, hogy az új szabályzót nem hangolták össze a rádióval, ezért működött fordítva. A szabályzó leírásában bemne van, el kell olvasni! Programkártya vagy box szokott lenni carson szabályzókhoz, bár te egy elég régi darabot vettél.
    Második hiba, hogy a fogaskerekek elkopnak. Erről is írtam, tessék elolvasni!
    Legnagyobb hiba, hogy ilyen xart árulnak.

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    28
    Idézet V.L. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Már leírtam, a távirányítónak nincs baja.
    Első hiba, hogy az új szabályzót nem hangolták össze a rádióval, ezért működött fordítva. A szabályzó leírásában bemne van, el kell olvasni! Programkártya vagy box szokott lenni carson szabályzókhoz, bár te egy elég régi darabot vettél.
    Második hiba, hogy a fogaskerekek elkopnak. Erről is írtam, tessék elolvasni!
    Az a baj hogy semmilyen leírást nem kaptam az új motorhoz..
    A gyári leírása van meg a régi motorhoz!!Külön az autóé,külön a távié,amiben benne van az előző (régi) szabályzó leírása!!
    Mint említettem,nem értek hozzá,kezdésnek ezt az autót ajánlották!! Utána láttam hogy lehet bele rakni erősebb motort is..Gondoltam 36-ezerért csak valami jó motort kapok..Ráadásul ezt is németből kellet rendelni,erre is 2-hetet várni,utána a hibák......Május végén rendeltem ezt a szetett bele,azóta kb ha másfél órát ment az autó,de lehet sokat is mondok... "Elromlott,bevittem,és 2heteket kellet várni mire megjőttek az alkatrészek..
    36ezer volt a motor,3x kellet benne cserélni a fogaskereket,amit külön nem árulnak,csak "csúszó kupplung meghajtót fogaskerékkel" egybe,így mindig meg kellett bontani az autót,ez a 3 művelet alkatrésszel 18ezer volt,motoron lévő kis fogaskereket 2x cserélték,ami 4ezer volt.. Szóval az utazásokkal egybevéve többe van mint 60ezer!! Az autó volt 40ezer És mindig minden alkalommal engedtek az árakból a boltban,nem a feltüntetett áron kaptam,vagy ami neten volt írva az oldalukon!!
    Nem panaszkodásként írom,csak kicsit idegesítő hogy ennyibe van és "nem jó" az autó...
    Természetesen vettem hozzá rendes Akksi töltőt is (Robitronic Expert),vettem hozzá egy terep kerék szetett,egy utcai kerék szetett,
    és pluszba még 2db 6000-es Lipo racing pack 7,4V Robitronic akksit is..
    Szóval rendesen beruháztam,és már ott tartok hogy szét töröm
    Ezért keresgéltem forumokat,hátha találok egy normálisat ahol lehet tudnának segíteni,elmagyarázni mit hogyan csináljak,tanácsokat adni!! Ne keljen még több pénzt kiadnom,utazgatnom,és ha bármi van az autóval,ne parázzak be,meg tudjam itthon csinálni a dolgokat...
    Amiket kaptam választ,egyenlőre még "magasak" nekem Próbálom értelmezni,utána olvasgatni..Hátha...Addig pihenőbe lesz az autó
    Azért Köszönöm
    Utoljára módosítva: carsrc által : 2018-08-30 21:59

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    857
    Szia!

Namost akkor carson vagy tamiya BL szettet vettél végül mert mindkettőt írtad?

1, Mivel kezdő vagy ide regényt kéne írni, hogy minden tudást megszerezz amire szükséged lenne és csak írásból nagyon nehéz megérteni ha nincsenek meg az alapok!

2, Érdemes lenne kimenni egy versenyre és addig fárasztani a versenyzőket amíg bírják
    Például tudom ajánlani ez ügyben a KCSD versenysorozatot ott nagyon segítőkész jó fej a brigád!

3,Vagy mint már írtam az SG Modell szervize velük egyeztetni egy időpontot és rászánni egy pár órát a tanulásra, persze ők sem dolgoznak ingyen tehát ez megint pénzbe kerülne!

4, Vagy visszamenni oda megint ahol vetted és megkérni őket, hogy magyarázzanak el mindent töviről hegyire a szabályzó beállítástól a foghézag beállításáig a csavarrögzítő használatán át és állítsanak be mindent úgy, hogy közben mutatják neked mit , hogy csinálj!

5, Az új szabályzódhoz (most akkor tamiya nem carson?) kellet kapnod leírást (a motorhoz felesleges semmi érdekes nincs rajta ! ha nincs meg innen letöltheted: https://www.rctech.net/forum/electri...le-01-esc.html

6, Lennie kell benne hátramenetnek! csak be kell állítani a manuálban leírtak szerint!

7, Az összehangoláshoz nem kell semmi, benne van a manuálban a folyamat A manualban NEUTRAL SETUP a neve!

8, Nem egy nagy etvasz az egész egyébként, csak egyszer meg kell tanulni. De olyan minta biciklizés könyvből nem lehet, pl fogd a távodat kösd rá csak a kormány szervót egy 6V-os vevőakkuval vagy 4db elemmel és kezd el nyomogatni egy egy 10 perc alatt mindenre rá fogsz jönni magadtól, hogy mi mire való!

9, Az alapokhoz itt találsz egy modellező szótárat: http://www.sgmodell.hu/content/10-modellezo-szotar

10
    Ha úgymond jót keresel megfizethető áron akkor pl. tudom ajánlani a hobbywing szabályzóit pl: http://www.sgmodell.hu/szabalyzok-es...szabalyzo.html

11, motor forgásirányt úgy váltunk szenzornélküli brushless motornál ha már táv be van állítva és mégsem jó a forgásirány, hogy a motor 3 vezetékéből bármelyik kettőt felcseréljük.
    szenzoros motornál viszont csak programozással lehet!

A többit már VL kolléga leírta
    Utoljára módosítva: gst által : 2018-08-30 23:16
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    28
    Először is köszönöm a válaszokat!!!

Elnézést el írtam..Tamiya BL szettet vettem..Ugyan az amit linkeltem fentebb képen!!

1.Igen én is ezt gondolom hogy ha élőben látnám a szerelését,hangolását,alkatrészek cseréjét,karbantartását,simán megtanulnám..Boltban a srácokat nem szerettem volna ilyenekkel "zaklatni"..Úgy voltam vele odaviszem,megcsinálják,jó,és kész..A sok szarakodás után gondolkoztam el azon hogy ha valami baja van az autónak,egyből rohanjak a boltba vele,vagy valahogy megtanulóm és itthon szépen megcsinálom!! Sokat keresgéltem forumokat,de ez az egy ami normális,és aktív..

2.A versenyeket kezdésnek kihagynám!! Nyilván nem azért mennek ki a srácok,hogy egy hülye lefárassza Őket!!

3.Ez jól hangzik hogy valami pár órás "tanfolyamon" részt veszek,ahol megmutatnak mindent!! Ha netán van köztetek "tanár" aki BP-i,és szívesen vállalna "korrepetálást" persze nem ingyen,jelentkezhet Ha nem,felkeresem SG-seket!!

4.Bolt ahol vásároltam,messzebb van mint az SG-sek!! Meg őket nem szeretném fárasztani már..Így is mint ahogy írtam,mindenből engedtek,és nem pár száz forintot!!

5.Az új szabályzón semmilyen név nem szerepel..1 2 3,Red meg Black írás szerepel csak!!! De ugyan az amit linkeltem képen fent,mert beütöttem googleba a hogy Tamiya BLM-01 16T BT szett,és egyből ezt a szettet dobta ki mint ami az autóban és a képeken is szerepel,csak a képen 1 2 3 4-ig van számozva..Szóval szerintem Tamiya lesz az új szabályzó is! Amit linkeltél beállítást,ott is ugyanaz a szabályzó van a képen,de ott is 4-ig van számozva míg nekem csak 3 ig van...Ezek elvileg ha jól olvastam a színek! Baj hogy nekem csak 1-től 3ig van?
    Nem kaptam amúgy semmilyen leírást,hozzá!!

6. Nem értem hogy akkor a boltosok miért mondták hogy nincs benne hátramenet,ha be lehet állítani...

7.Nem tűnik bonyolultnak az összehangolás!

8. Holnap ki fogom próbálni!

9. Köszönöm,mindenképp el fogom olvasni a szótárat!!

10.Elgondolkozok hogy ha nem sikerül beállítani rendesen a távit,akkor még beruházok egy ilyenre...

Kérdéseim: Honnan tudom hogy ez szenzoros motor vagy sem? Finom "hangolást' lehet elvégezni a beállítás során? Baj hogy a szenzoron 1-3ig van számozva nekem,míg a képeken 4-ig?

Nyugodtan tiltsatok ki ha már kivagytok tőlem
    Utoljára módosítva: carsrc által : 2018-08-31 01:39

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.787
    Idézet gst eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2, Érdemes lenne kimenni egy versenyre és addig fárasztani a versenyzőket amíg bírják
    Például tudom ajánlani ez ügyben a KCSD versenysorozatot ott nagyon segítőkész jó fej a brigád!
    Koszi GST!

Idézet carsrc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

2.A versenyeket kezdésnek kihagynám!! Nyilván nem azért mennek ki a srácok,hogy egy hülye lefárassza Őket!!
    Eleve hibas gondolat...
    Nalunk nehany ora alatt tibbet tanulhatsz meg a kisautodrol, mint barhol masutt..
    Nyilvan azert megyunk, hogy autozzunk...nyilvan nem ismersz minket De ha rogton leteszel rola, akkor meg sem fogod tudni, hogy milyen jofej a csapat

hat ezvan
    RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage, SPEEDWAY
    Bővebb információkért keresd fel a KCSD Discord csatornáját,
    ahol mindent megtalász ami KCSD - és meg többet is!
    Kattints az alábbi linkre:
    https://discord.gg/FvvzV4Y

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.927
    Sziasztok!!

Nagyon remélem hogy jó topicba írok!! Ha nem,elnézést!!
    Idén februárba vásároltam az első "autómat" így még nagyon sok minden új nekem,és még sok mindent nem is értek!!! Remélem itt segítséget kapok tőletek!!

Szóval,van egy CARSON X10EB DIRT WARRIOR II 2,4 GHZ-es autóm..
    A gyári motor egy idő után már gyenge volt nekem..(nem volt rossz,vagy hibás,csak már megszoktam,és gyorsabbat szerettem volna)
    Ezért tetettem bele egy CARSON DRAGSTER-3 BRUSHLESS Szettet!!
    Mióta ez a motor szett van benne azóta a távirányító "furán" viselkedik..
    Mikor játszani szeretnék,bekapcsolom először a távirányítót,utána az autót,és nem reagál gázadásra..Elsőnek úgy indult el az autó hogy a kormányt megmozgattam,mozogtak a kerekek,és utána már ment a gázkarral...Visszavittem a boltba ahol vásároltam,elhoztam,szintén nem indult gázadásra az autó..Most a kormányzásra se reagált..Ha a távirányítón csavartam a kormányzás fordulatán,elindult..Megint vissza a boltba..Megint elhoztam,most jelenleg az az állás hogy szintén nem reagál a gázkarra,se kormányzásra...Most úgy indul el az autó hogy a sebességfokozaton állítok,megindul az autó,vissza tekerem a sebességfokozót,és megy az autó rendesen...Viszont most még egy újabb hiba jött elő...Hiába tekerem a távirányítón a kerék fordulását,nem reagál rá...
    A kérdésem az lenne hogy itthon be tudom saját magam álítani,hogy normálisan működjön,vagy kell hozzá valami "spéci" eszköz?
    Ha be tudom,akkor segítenétek és leírnátok hogyan lehetséges??
    A gyári motorral tökéletes volt minden!!! Úgy reagált a távirányító ahogy kellett..Bármit állíthattam rajta,működött elsőre..
    Gyári motornál,táv bekapcs,autó bakapcs,gázadás,és ment egyből,előre-hátra!!!
    És egy hülye kérdés: Ebben a motorban nincs hátra fele menet?? Gyári motorjában volt..Most csak fék van!!
    Ha kell tudok képeket küldeni távirányítóról,a motorról,esetleg a kézikönyvéről..
    Vissza vinném csak "kicsit" messzebb lakok a boltól...
    (Távba természetesen új ellem van)
    Előre is köszönöm a segítséget!!!

Üdv: Ádám
    Na szóval, sorba válaszolom meg, mert kajakra érdekes pár gondolat, és nem akarom hogy elvesszen... Szóval:

Üdv az autók világában. Elvileg nem jó helyen írsz, de sebaj.

- Megy-nem megy a távirányító nyilván nincs összehangolva, vagy valami baromira zavarja a jelet (Láttam már WIFI jelerősítőt DF-Modell autókat zavarni (Osztrák VRX))
    - Fura, hogy a boltosok visszaadják hibásan az autót. Saját távjával próbálták, mert elképzelhető, hogy nem... Kérdezz rá telefonon legalább.

... első felvonás....
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.927
    Hello!

Akkor a legelejéről kezdeném!! Megvásároltam az autót,kb 2 hónapot használtam a gyári motorjával!! Ahol vásároltam az autót,ott megrendeltem bele egy BRUSHLESS Szettet..Beletették,elhoztam,látványosan változott a motor erőssége..Mondták a boltba hogy ebbe a motorban nincs hátrafele menet..Mondom oké!! Az új motor után fura lett a távírányitó..Nem úgy indult el ahogy kéne (táv bekapcs,autó bekapcs,gáz,és megy!) Kb két napig használtam az új motorral az autót miután nem ment a talajon,felemeltem az autót és kézben ha gázt nyomtam pörögtek a kerekek,letettem a földre és csak a motor pörgött,az autó meg se mozdult..Akkor vissza vittem a boltba,mondtam hogy nézzék meg a távirányítót is!! Elhoztam,autó tökéletes,távirányító azokat produkálta amiket fentebb írtam..Megint két napot ment az autó,mikor elkezdte ugyanazt a hibát..Kézbe ment,földön nem..Megint vissza a boltba,ahol észre vettük hogy a motor fogaskereke,és a csúszó kuplung fogaskereke is szétkopot. Mindkettőből újat vásároltam,bele tették,megint említettem a távirányítót,elhoztam,ment 2 napot,és megint jött a "szokásos" hiba..Vissza megint a boltba,megint csúszó kuplungos fogaskereket kellet cserélni mert annyira ledarálta...Most a harmadik csúszó fogaskereket rendeltem meg,és tetettem bele a boltba..Mondtam nekik hogy amióta megvan ez az új motor azóta furán viselkedik a távirányító,és harmadszorra cseréltetem ki a csúszó kuplung fogaskerekét,(6ezer/db szereléssel) Plusz utazás,plusz várakozás mire megjön németből az alkatrész!!
    És a legviccesebb az hogy betonon használtam mióta benne van az új motor,és kb mindig egy fél akksit bírt ki..Utána jött elő hogy kézbe megy földön nem..Mondtam a boltosoknak hogy oké hogy jobbat megy az autó,de ez így nem frankó hogy mióta megvan az új motor,3x cseréltettem benne ugyanazt az alkatrészt,a távja nem úgy működik ahogy kéne stb..Mondták átnézik teljesen!! Most a motor kapott a két rögzitésnél két kis alátétet,meg csavar ragasztást,mert elvileg a motor csúszik el az "erőtől".. Távirányítóra meg azt mondták hogy kapcsoljam be a távit,utána az autót,várjak vele fél percet,és utána jól fog működni!! Sajnos nem így lett!!! Mondtam ha legközelebb is "szétmegy" rakjuk vissza a régi motort,mert már többe van a motor,az alkatrészekkel,utazásokkal mint maga az egész autó!! Mondták túl erős ez a motor bele..
    Amúgy normális bolt,nem hiszem hogy ne értenének hozzá!! Korrektül álltak mindig hozzám!! Nem a boltot szeretném lehúzni,csak kicsit már idegesítő ez a szitu,és kellemetlen már számomra hogy vissza viszem..Elhozom Pénteken,hétfőn már ott vagyok a boltba,hogy rossz,és csak 10perceket bír..Úgy érzem hogy már hülyének néznek!!!
    Ezért kérdeztem hogy itthon én be tudom e hangolni a távirányítót,ha igen nehéz e,kell e valami kártya vagy spéci eszköz hozzá,mert a boltba mondták hogy valami "kártyával"
    hangolják össze a távot az autóval!! Nem is szeretném itthon elcseszni,de ha nem bonyolult megprobálkoznék vele,ezért kérdeztem!!
    Szóval jöhetnek nyugodtan a tanácsok,és a segítségek!!! Hálás is lennék érte!!!!

Ez a motor van benne: Tamiya TBLM-01 16T (lehetséges hogy tényleg nincs benne hátrafele menet? )
    Távja meg: Carson Reflex Wheel Pro

Köszönöm

Ádám

... második felvonás...

- "Elhoztam, látványosan változott..." Na most akkor ment közvetlenül utána, vagy az volt a látványos, hogy nem megy? :O (?)

- "Mondták a boltban, hogy ebbe a motorban nincs hátrafele menet..Mondom oké!! " Bakker, ezen kb 20 percig röhögtem (Azért írom most, 01:00-kor... ki kellet heverni) Igaz, hogy van háttér infóm, de könyörgöm, így nem vesszük át az autót. Vettem egy BMW-t, csak az a baj, hogy nem lehet rükvercbe tenni... Elhoznád?

- " Kb két napig használtam az új motorral az autót miután nem ment a talajon,felemeltem az autót és kézben ha gázt nyomtam pörögtek a kerekek,letettem a földre és csak a motor pörgött,az autó meg se mozdult..Akkor vissza vittem a boltba,mondtam hogy nézzék meg a távirányítót is!!" --- Na itt már tragikomédia , folyt köv:
    " Elhoztam,autó tökéletes,távirányító azokat produkálta amiket fentebb írtam..Megint két napot ment az autó,mikor elkezdte ugyanazt a hibát..Kézbe ment,földön nem..Megint vissza a boltba,ahol észre vettük hogy a motor fogaskereke,és a csúszó kuplung fogaskereke is szétkopot" -- Namost ezt ki kell elemezni. Kéremszépen, nyitott hajtás lévén elég nehéz lenne az ember fiának nem észrevenni, hogy a motor miért csak pörög, de nem megy az autó. Miazhogy megint használod 2 (!!) kerek napig hibás távval, hátramenet nélkül az autót?? Aztán már te is kellettél (Ahogy én kivettem), hogy észrevegyék, hogy a fogasok elkoptak. Mi a tüzes nyilat csináltak először? Össze ragasztó szalagozták, lett hirtelen egy "szíjhajtású" Carson-od? ) Lehet tudni a bolt nevét? Köszcsike!

- "Mondtam nekik hogy amióta megvan ez az új motor azóta furán viselkedik a távirányító,és harmadszorra cseréltetem ki a csúszó kuplung fogaskerekét,(6ezer/db szereléssel) Plusz utazás,plusz várakozás mire megjön németből az alkatrész!! " --- nomeg hogy palira vettek... Jó árusként nem mondták, hogy extra pówer, extra kopás. Nekem anno Necro elmondta, vettem is tarcsiba egy-két cuccot, kb 30% felhasználva (+ 2 acél pinion azon felül biztonságból) pont azoknak a dolgoknak, amit mondott. (hátsó torony, spur, pinion, kaszni meg egy tengely kéne.. ) Léééééécii, bolt nevet, legalább privátban. Fizetek érte! xD

- "bla-bla... Mondták átnézik teljesen!! bla-bla..." Mi a hörcsög gerincét taperolták eddig? Vizsgalapot kapott az autó ezután?

- " bla-bla ugye...., meg azt mondták hogy kapcsoljam be a távit,utána az autót,várjak vele fél percet,és utána jól fog működni!!" --- és miután a paradicsomot megszabadítottuk a magjától (azután rendszerezve méret szerint) kifőzzük pálinkás uborkalével melynek sugarát a marsi expedíció utasai fogják hazavinni... értitek ugye? Kicsit nekem hókuszpókusz "be kell izzítson" szöveg. Loading szöveget nem adtak hozzá?

- "Úgy érzem hogy már hülyének néznek!!! " --- Barátom, pajtikám, ez így nem teljesen igaz, elmondom mi az igazság: Téged nem hülyének, hanem vastag fizetős vendégnek néznek! :P

- Táv ismerős, nekem is az a tökkelütött ekevas van. Amúgy a Google a barátod, nomeg faja spanyol paella recept is van. Kb 1 éve meg is csináltam, azt amikor fontos volt, hogy a rizs a tál szélén MEG LEGYEN SÜLVE ROPOGÓSRA, MERT ÚGY AZ IGAZI!! És a vicc az, hogy nem is paella rizzsel főztem, hanem sima hosszúszeművel, csak több vizet hagytam rajta... no.

Segítséget kapsz, mint láthatod. Bátran kérdezz, ezt a novellát meg köttesd be kérlek valahol, itt elég drága.

vége a második felvonásnak....

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.927
    Ez a motor került bele: 16T
    51BCFIP8EqL._SX355_.jpg
    Meg ez csak 4-es számozás helyett nálam csak 3-ig van oldalt:
    tamiya45038esc01.jpg
    Én erősebbet szerettem volna,de arról lebeszéltek,pedig egy árban volt mind kettő,de az erősebbre azt mondták szét vinné az alkatrészeket...Hát ez "csak" a fogaskerekeket viszi szét...Hibátlan volt a régi motorral a távirányító!!! Mindenre úgy reagált ahogy kell!!! Meg ez a hátra menet is fura hogy nincs benne Most ugrót be hogy mikor belekerült az új motor,akkor úgy indult el az autó,hogy a távirányítón a fék volt a gáz,a gáz meg a fék!! Fel volt cserélve..Betelefonáltam,mondták hogy a távin van egy gomb azt kapcsoljam át (TH felirat alatt egy kapcsoló azt kell átbillenteni másik állásba) átkapcsoltam,maradt felcserélődve..Mondták vigyem be,mert kártya kell a kalibrálásához akkor!!! Ezért volt bennem ez a kártyás kalibrációs dolog...De akkor az összehangoláshoz nem kell semmi?
    Most amúgy ilyenkor mi a tehendő? Tudom itthon orvosolni a problémát/kat? Mi(k) lehetnek a hibák a távirányítóval kapcsolatban? Ha a motor újra ledarálja a fogaskerekeket érdemes vissza tenni a régit,vagy arra is lehet megoldást találni? Semmit nem szereltem az autón,régi elektronikával se próbáltam...Elnézést a sok hülye kérdésért,de ez az első autóm,és megszeretném tanulni azért saját magam is "szerelni",meg tisztába lenni egy két dologgal!!

... harmadik felvonás (zippelt)...

- " Elnézést a sok hülye kérdésért,de ez az első autóm,és megszeretném tanulni azért saját magam is "szerelni",meg tisztába lenni egy két dologgal!!" --- No ez elég derekas hozzáállás, csak így tovább! Élvezetesebb, ha az ember magának meg is tudja csinálni. Ez tény. Én elrontottam a távírányítómat (összevissza dugdostam mindent a vevőbe, csak hadd csapassak, nem ment, utána meg olvasom a manuálba, hogy mit merre, és hogy, aztán sok-sok fejvakarás után rájöttem, hogy előbb olvass, utána csinál. )
    Te jól csinálod, én a büszkeségem miatt nem csináltam anno jól... De legalább megtanultam, hogy nem gyújtósnak adják a Kézikönyvet...

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Oldal: 286 / 287 ElsőElső ... 186236276282283284285286287 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz