Oldal: 1 / 287 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (2870) összesen

Téma: 1/8 Elektromos autómodellek

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    847

1/8 Elektromos autómodellek

Üdv mindenkinek!

Mivel egyre népszerűbb az elektromos (brushless) 1/8 méretarány és még nincs topikja a Truggy-nak gondoltam nyitok egyet.

Nálam mivel nem végleges átalakításról van szó a cél az volt,
    hogy minél egyszerűbben oda vissza lehessen alakítani a truggyt elektromosról robbanósra vagy fordítva.
    Az átalakításra ítélt truggy egy 1/8 GS RACING XUT PRO AD Kit.
    Ez gyárilag nem tartalmaz motort meg egyebeket úgyhogy lehet egyből elektromosra építeni ha valakinek ez úgy szimpatikus.

Első körben összegyűjtöttem az átalakításhoz szükséges alkatrészeket
    (márkát direkt nem írok, mindenki válasszon pénztárcája szerint)
    Pinion: 13-15T (maradt a gyári áttétel)
    Motor: 2100-2400Kv
    Akku : 14.8V (4cella LiPo) 5000mAh (nem a normál méret hanem a hosszabb, elvileg kisebb belső ellenállású)
    Szabályzó: 150A (direkt a legnagyobbat választottam nem szeretem kihegyezni a technikát)
    Csatlakozók: T Deans, 4mm aranyozott

Elektronika tartó
    Elsőként készült egy tálca 1.6mm-es üvegszálas áramköri lapból aminek a felfogatásai az üzemanyagtank felfogatásával megegyeznek
    (ugye a cél az volt hogy minél könnyebben lehessen oda vissza alakítani a kocsit)
    ezáltal 2 csavar kitekerésével és visszatekerésével helyet cserél az üzemanyagtank és az elektronika,
    és nem kellet semmilyen plusz lyukat fúrni vagy átalakítani bármit is az alvázon!
    A lapra tépőzárral és gyorskötözővel lett rögzítve a vevő és szabályzó.

Akkutartó
    Második lépésben az akkutartó lett elkészítve
    Itt is a cél a könnyű ki és beszerelhetőség volt így 2db 7075 alu oszlopra került rögzítésre egy 1.6mm-es áramköri lap, amihez
    gyors-kötözővel lehet rögzíteni az akkut. Mivel keménytokos LiPo hoz lett tervezve de az aksi nem az lett végül, igy ki lett bélelve szivaccsal.
    Ez is két csavarral lett rögzítve az alvázhoz.

Motortartó

A CNC motortartó legyártásáért köszönet ecozoli-nak én már csak készre faragtam és megfelelő helyre megkapta az alvázhoz való rögzítéshez szükséges furatokat. Két 4mm-es csavarral lett rögzítve az alvázhoz, ebből az egyik a gyári alvázmerevítő furatát felhasználva, így csak 1 plusz lyukat kellet fúrni az alvázra!

Rögzítés az alvázhoz
    Az egész Brushless konverziót sikerült megoldani 6 csavaros rögzítéssel, így tényleg könnyen lehet oda vissza alakítani a kocsit
    A zölddel jelölt csavarok az eredeti gyári lyukakat felhasználva rögzítik az alkatrészeket a pirosaknak fúrni kellet új lyukakat az alvázba.

A kész GS XUT "villamos" :-))))

Tapasztalatok majd később..........

További szép napot
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Senior Member
    Hely
    havacsnorbert@gmail.com
    Hozzászólás
    713

Re:1/8 Elektromos Truggy (Brushless)

Üdv!
    A 150A-es szabályzó mennyire túllövés? Én vettem egy T-rex 600 motort(1750KV) és van hozzá egy 80a-es szabim, no meg jön hozzá egy 6S1P 4900 mAh 25C Fp akku(úgy voltam vele, hogy ha az egész tiri meghajtást beleteszem a buggyba, akkor legyen T-rex akku is benne) A 80A-es szabályzó elég lesz??
    McpX BL, Assault 700, és egy fél szekrény autó

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    847

Helló!

1/8 buggyba sokan használják a 80A szabályzókat, sőt ha jól tudom a gyári az RTR Brushless 1/8 buggy szettek is 80A szabályzókkal jönnek ki.
    Én biztosra akartam menni
    Itt találsz egy topikot az 1/8 Elektromos Brushless Buggykról sok tapasztalat van benne!!
    http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=9449

Üdv gst
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet Mikeylama eredeti hozzászólása
    Üdv!
    A 150A-es szabályzó mennyire túllövés? Én vettem egy T-rex 600 motort(1750KV) és van hozzá egy 80a-es szabim, no meg jön hozzá egy 6S1P 4900 mAh 25C Fp akku(úgy voltam vele, hogy ha az egész tiri meghajtást beleteszem a buggyba, akkor legyen T-rex akku is benne) A 80A-es szabályzó elég lesz??
    Szia!
    Azt ne felejtsd hogy 6 cellánál kevesebb amper kell ugyanahhoz a teljesítményhez mint 4 cellánál.
    Gst rendszere 2,2 kW-os míg a tiéd 1,8 kW (középfeszültségen számolva).
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member
    Hely
    havacsnorbert@gmail.com
    Hozzászólás
    713

Idézet altima eredeti hozzászólása
    Üdv!
    Szia!
    Azt ne felejtsd hogy 6 cellánál kevesebb amper kell ugyanahhoz a teljesítményhez mint 4 cellánál.
    Ok, ez világos, ezzel én is számoltam, ezért is kérdezem, hogy a 80A-es szabályzó elég lesz-e 6 cella LiPo-val egybekötve? Mert ebböl a hozzászólásból számomra nem derül ki egyértelműen.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet altima eredeti hozzászólása
    Üdv!
    Szia!
    Ok, ez világos, ezzel én is számoltam, ezért is kérdezem, hogy a 80A-es szabályzó elég lesz-e 6 cella LiPo-val egybekötve? Mert ebböl a hozzászólásból számomra nem derül ki egyértelműen.
    Sajnos autóban nem vagyok otthon ezért nem írtam konkrétumot. De ha kevés lenne, akkor nem csak a szabályzód lesz kevés. Alap "ökölszabály" mérni! Szerintem tedd bele és meg kell mérni.
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member
    Hely
    Zala/Somogy
    Hozzászólás
    1.024

Senior Member
    Hely
    havacsnorbert@gmail.com
    Hozzászólás
    713

Üdv!
    Mi a tapasztalat a szabályzóval? Működik rendesen? Olvastam az árúsító honlapján, hogy van, aki használja 6 cellával. Tapasztalat van ezzel kapcsolatban? Esetleg olcsó szabályzó alternatíva? Motorom van( Align 600 xl) az akkut is szeretném 6 cellára méretezni.

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    847

Helló

Ha a HK 150-es szabályzót kérdezed akkor tudtommal 4 cella max. a gyári adat és én is annyival használom, 8-10 akku van benne még bírja.
    Egyébként nem értem miért jó neked a 6 cella súlyát cipelni 4 helyett, meg ugye a méret is számít, hogy normálisan elférjen a kocsiban mert mint látod a képen nekem a 4 cella pont nem lóg le az alvázról. Bár felfelé még van hely ;D
    Én is az ára miatt vettem ezt remélem még elmegy egy ideig. ;D
    További szép napot!

Senior Member
    Hely
    havacsnorbert@gmail.com
    Hozzászólás
    713

Üdv kedves gst!
    Azért gondolkodok 6 cellában, mert egy 1650kv értékű motorom van, ami egy t-rex 600 motorja(remélem elég lesz), és ahhoz, hogy ne akkugyilkos legyen, szerintem 6 cella kell. Lehet, hogy megpróbálom 4 cellával is, ez még a jövő zenéje.Jól tudod, a hk 150-es szabi tényleg csak 4 cellát bír, de azt olvastam, hogy van, aki 6 cellával hajtja a szabit, eddig hibátlanul(ezért kérdeztem, hogy esetleg te nem próbáltad-e) Ami a súlyt illeti, 4s 5000 mAh helyett elég lenne 6s3500-4000 mAh körül, azért, mert nagyobb a feszültség. A másik kérdés a súlyal kapcsolatban, nekem nem versenyre kell az autó, hanem pusztán szórakozásra, hobbira ott meg a súlykorlát kevésbé lényeges. Így nem vagyok IFMAR, ROAR, EFRA és hasonló szabályzatokhoz kötve. Mindenesetre elgondolkodok azon, hogy milyen áttétellel érdemes ezt a helimotort hajtani 4 cellán.
    Szép napot.

Oldal: 1 / 287 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve