Oldal: 287 / 287 ElsőElső ... 187237277283284285286287
Eredmény: 2.861 - 2.870 (2870) összesen

Téma: 1/8 Elektromos autómodellek

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Idézet carsrc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a baj hogy semmilyen leírást nem kaptam az új motorhoz..
    A gyári leírása van meg a régi motorhoz!!Külön az autóé,külön a távié,amiben benne van az előző (régi) szabályzó leírása!!
    Mint említettem,nem értek hozzá,kezdésnek ezt az autót ajánlották!! Utána láttam hogy lehet bele rakni erősebb motort is..Gondoltam 36-ezerért csak valami jó motort kapok..Ráadásul ezt is németből kellet rendelni,erre is 2-hetet várni,utána a hibák......Május végén rendeltem ezt a szetett bele,azóta kb ha másfél órát ment az autó,de lehet sokat is mondok... "Elromlott,bevittem,és 2heteket kellet várni mire megjőttek az alkatrészek..
    36ezer volt a motor,3x kellet benne cserélni a fogaskereket,amit külön nem árulnak,csak "csúszó kupplung meghajtót fogaskerékkel" egybe,így mindig meg kellett bontani az autót,ez a 3 művelet alkatrésszel 18ezer volt,motoron lévő kis fogaskereket 2x cserélték,ami 4ezer volt.. Szóval az utazásokkal egybevéve többe van mint 60ezer!! Az autó volt 40ezer És mindig minden alkalommal engedtek az árakból a boltban,nem a feltüntetett áron kaptam,vagy ami neten volt írva az oldalukon!!
    Nem panaszkodásként írom,csak kicsit idegesítő hogy ennyibe van és "nem jó" az autó...
    Természetesen vettem hozzá rendes Akksi töltőt is (Robitronic Expert),vettem hozzá egy terep kerék szetett,egy utcai kerék szetett,
    és pluszba még 2db 6000-es Lipo racing pack 7,4V Robitronic akksit is..
    Szóval rendesen beruháztam,és már ott tartok hogy szét töröm
    Ezért keresgéltem forumokat,hátha találok egy normálisat ahol lehet tudnának segíteni,elmagyarázni mit hogyan csináljak,tanácsokat adni!! Ne keljen még több pénzt kiadnom,utazgatnom,és ha bármi van az autóval,ne parázzak be,meg tudjam itthon csinálni a dolgokat...
    Amiket kaptam választ,egyenlőre még "magasak" nekem Próbálom értelmezni,utána olvasgatni..Hátha...Addig pihenőbe lesz az autó
    Azért Köszönöm
    ... negyedik felvonás...

- "Az a baj hogy semmilyen leírást nem kaptam az új motorhoz.." -- no álljunk csak meg egy ..ő.. mind1. Szóval nem adtak leírást, (gondolom a motor alatt a szabályzót is érted) ahhoz a dologhoz, amihez a legfontosabb lenne a távirányító után!?? khm.. megfáztam...

- " Szóval rendesen beruháztam,és már ott tartok hogy szét töröm " -- Bocs, de ez így nem állja meg a helyét, mondom helyesen: El sem jutottál odáig, hogy széttörd (Rendesen, tudod, nekimegyek a falnak, fának, szomszéd lábának, vagy bárkinek, akinek nem csipázom a búráját (gyerekek ne próbálják ki otthon, csak szülői felügyelettel!! ) A tény, hogy inkább a kezedben véreztetnéd el, az nem hoz akkora ejakulációt, mint amikor odaballagsz, és a szíved a torkodban, látod az odaút során vagy 100x azokat a képsorokat, ahogy nekimegy annak a bizonyos dolognak, gondolkozol, hogy az asszonynak hogyan adod be megint (!) a felmerülő költségeket, átfut az agyadon, hogy inkább megnézted volna azt az új filmet, amit a haverok mentek megnézni, és akkor nem lett volna ez. Ahogy közelebb érsz, próbálod a szemedet felfejleszteni egy Vándorsólyom szeméhez, hogy még mielőtt oda érsz, lásd mi a baj részleteiben, de ugye még mindig pókhálós a szemed az idegességtől. A vélhető roncs láttán rémképeket látsz, hogy annak nem úgy kell állnia, az amott volt (holott minden a helyén van).. aztán amikor oda érsz felszisszensz. " Az anyádat, csak felfordúltál...!" , és már gurulsz is tovább még nagyobb ambicióval, hogy egy terminátor vagy te és az autód!! Hobby-Horror!

-" Próbálom értelmezni,utána olvasgatni..Hátha...Addig pihenőbe lesz az autó
    Azért Köszönöm " -- Én meg adom hozzá a lábjegyzetet a fentebb írt dolgokhoz... :PP

.. vége a ... mittudoménhanyadik résznek, Izaura lát, ez a lényeg...
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Idézet carsrc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Először is köszönöm a válaszokat!!!

Elnézést el írtam..Tamiya BL szettet vettem..Ugyan az amit linkeltem fentebb képen!!

1.Igen én is ezt gondolom hogy ha élőben látnám a szerelését,hangolását,alkatrészek cseréjét,karbantartását,simán megtanulnám..Boltban a srácokat nem szerettem volna ilyenekkel "zaklatni"..Úgy voltam vele odaviszem,megcsinálják,jó,és kész..A sok szarakodás után gondolkoztam el azon hogy ha valami baja van az autónak,egyből rohanjak a boltba vele,vagy valahogy megtanulóm és itthon szépen megcsinálom!! Sokat keresgéltem forumokat,de ez az egy ami normális,és aktív..

2.A versenyeket kezdésnek kihagynám!! Nyilván nem azért mennek ki a srácok,hogy egy hülye lefárassza Őket!!

3.Ez jól hangzik hogy valami pár órás "tanfolyamon" részt veszek,ahol megmutatnak mindent!! Ha netán van köztetek "tanár" aki BP-i,és szívesen vállalna "korrepetálást" persze nem ingyen,jelentkezhet Ha nem,felkeresem SG-seket!!

4.Bolt ahol vásároltam,messzebb van mint az SG-sek!! Meg őket nem szeretném fárasztani már..Így is mint ahogy írtam,mindenből engedtek,és nem pár száz forintot!!

5.Az új szabályzón semmilyen név nem szerepel..1 2 3,Red meg Black írás szerepel csak!!! De ugyan az amit linkeltem képen fent,mert beütöttem googleba a hogy Tamiya BLM-01 16T BT szett,és egyből ezt a szettet dobta ki mint ami az autóban és a képeken is szerepel,csak a képen 1 2 3 4-ig van számozva..Szóval szerintem Tamiya lesz az új szabályzó is! Amit linkeltél beállítást,ott is ugyanaz a szabályzó van a képen,de ott is 4-ig van számozva míg nekem csak 3 ig van...Ezek elvileg ha jól olvastam a színek! Baj hogy nekem csak 1-től 3ig van?
    Nem kaptam amúgy semmilyen leírást,hozzá!!

6. Nem értem hogy akkor a boltosok miért mondták hogy nincs benne hátramenet,ha be lehet állítani...

7.Nem tűnik bonyolultnak az összehangolás!

8. Holnap ki fogom próbálni!

9. Köszönöm,mindenképp el fogom olvasni a szótárat!!

10.Elgondolkozok hogy ha nem sikerül beállítani rendesen a távit,akkor még beruházok egy ilyenre...

Kérdéseim: Honnan tudom hogy ez szenzoros motor vagy sem? Finom "hangolást' lehet elvégezni a beállítás során? Baj hogy a szenzoron 1-3ig van számozva nekem,míg a képeken 4-ig?

Nyugodtan tiltsatok ki ha már kivagytok tőlem

Végszó, remélem...

1: khömm... azt a bizonyos természetes dolgot is könyvből ritkán lehet jól megtanulni... és most az evésre gondoltam...

2: Hát ha te nem mész ki, akkor majd egymást fárasszák le a hétvégi terveikkel. Menj el, nekem ajtót is felfeszítettek, ha kellett!

3: Én vállalom, még mielőtt valaki ingyen felajánlja. M.O. szelés közben 2 órát (nettó 12.000,00 Ft / óra) simán rád szánok, nem probléma. Ha gondolod, áfásat is tudok adni.

4: Ezt inkább nem akarom kivesézni, túl gonosz gondolat jutott az eszembe, és nem te vagy a főszereplő..

5: Agonizálj érte ott, ahol megvetted, de most e-mailben, számla másolattal, vagy képpel az autóról és rólad. Ne felejts el nyuszifület mutatni az autónak, úgy élethűbb!!

6: Barátom, igyál még egyet, a kedvemért...

7: No-no az ilyen elhamarkodott megjegyzések robbantották ki a hidegháborút...

8: Szilvásat, vagy barackosat. Én ittam Répa pálinkát (!) nem mondanám, hogy rossz, de fene se tudja ezt a modern társadalmat. (http://www.palinka-patika.hu/brill-s...-0-35-l-2.html)

9: Hajrá.

10: Mire?

10+ : Általában írja, hogy Sensored, különbség, hogy a nem szenzoros az coccing-ol, azaz (ne ijedj meg, tök normális) lassú gáznál ugrálgat, rángat. A szenzoros ilyet nem csinál, mert benne van a szenzor, érzi a tengely állását, így nem ugrál a feszkó alatt a tengelyen a mágnes jobbra balra, mint én évfordulókor egy csokor virágért...

Ennyi off elég is. Jó olvasást.

Vége a színdarabnak. A jegyeket a pénztárnál egy kis adag kecsapra beválthatják... Köszönjük.

Üdv!

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Idézet Necro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Koszi GST!

Eleve hibas gondolat...
    Nalunk nehany ora alatt tibbet tanulhatsz meg a kisautodrol, mint barhol masutt..
    Nyilvan azert megyunk, hogy autozzunk...nyilvan nem ismersz minket De ha rogton leteszel rola, akkor meg sem fogod tudni, hogy milyen jofej a csapat

hat ezvan
    És nem is vagytok messze, lehet közelebb, mint az a tuti bolt.

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.106
    Ha egy berendezés makacsul ellenáll mindenféle üzembe helyezési kísérletnek, akkor nincs más megoldás, elő kell venni a használati útmutatót.

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    28
    Hello!!

Huh,Köszönöm a hozzászólásokat,infókat!!!

Akkor válaszolnék is

Emunem:

- "Üdv az autók világában. Elvileg nem jó helyen írsz, de sebaj." --> Elnézést kértem első beírásomkor is meg most is hogy nem jó helyre írok,de nem találtam olyan topicot ahol a távval és az autóval is foglalkoznak egyben,és ezzel a márkával.. Aztán lehet csak elkerülte a figyelmemet!! Még 1x bocsi akkor az "offért"..

- "Elhoztam, látványosan változott..." Na most akkor ment közvetlenül utána, vagy az volt a látványos, hogy nem megy? --> Menni mindig ment az autó!! Elhoztam miután beletették az új motort,szabályzót..Látszik hogy sokkal erősebb,gyorsabb!! Csak a távval volt kezdésnek is bajom..Elsőnek hogy fel volt cserélve a gáz meg a fék,és beoltottak hogy kártyával tudják beállítani,vigyem vissza..(semmit nem kértek el érte)..Megint elhoztam,és onnantól fogva nem úgy indul,ahogy kéne!! Gázra fékre nem reagál...Elöször úgy indult hogy eltekertem a kormányt utána gáz és ment....Jött a fogaskerék kopás,vissza vittem,közöltem a távit is...Szerintem biztos álitgattak rajta,csak nem sikerülhetet nekik,mert akárhányszor elhoztam,mindig máskép tudtam elinditani az autót.. Jöttek a tekerések a távin,amiket írtam már (kerék forgásának állítása,sebesség állítása,mindig elálítottam a tekerőt a távin,utána nyomtam egy gázt,vissza állítottam középre az ép eltekert tekerőt,és onnantól fogva megy az autó!! Reagál a gázra,fékre,kormányzásra...Teljesítményével is megvagyok elégedve!!! De az hogy ennyi idő alatt ledarálja a fogaskerekeket,és boltba 3x vittem már vissza emiatt,ez idegesítő!! Mindig mondtam a távirányítót hogy nem jó.."oké megnézik" Többször is kértem őket hogy teszteljék le mielőtt elhozom,hogy ne linkre járkáljak..Mondták hogy jó

- "Mondták a boltban, hogy ebbe a motorban nincs hátrafele menet..Mondom oké!! " Bakker, ezen kb 20 percig röhögtem --> Teljesen kezdőként,bementem a boltba szerettem volna egy erősebb motort...Miután bele tették,mondták hogy ebbe nincs hátrafele menet.. Én mint "sík hülye" ezekhez nem értve,hittem nekik..Mert miért is ne? Nem egy pince bolt,ahol pár autó van és annyi Mellesleg Ők is rendelkeznek saját pályával..Szóval elhittem!!

- "Miazhogy megint használod 2 (!!) kerek napig hibás távval, hátramenet nélkül az autót?? --> Miután elinditottam valamelyik kapcsoló tekerésével az autót,utána rendesen megy ahogy fentebb is írtam!! Egy sima parkolóban teszteltem mindig...

- "nomeg hogy palira vettek... Jó árusként nem mondták, hogy extra pówer, extra kopás. Nekem anno Necro elmondta, vettem is tarcsiba egy-két cuccot" --> két motor közül tudtam választani..Egy erősebb,és ez amit belerakattam..Az erősebbre mondták hogy azt inkább ne,mert minden alkatrészt szét visz..Harmadik fogaskerék cserélnél említették hogy ez a motor ilyen!! Nyilván ha elsőként említik,beruházok én is "alkatrészekből",De itt is hittem nekik hogy az egyel gyengébb motorral valamivel tartósabbak lesznek az alkatrészek mint az erősebbel!!

- "Léééééécii, bolt nevet, legalább privátban" --> Küldtem privátot,majd azért kíváncsi lennék a véleményedre a bolttal kapcsolatban..Privátba elküdhetnéd majd..

- " bla-bla ugye...., meg azt mondták hogy kapcsoljam be a távit,utána az autót,várjak vele fél percet,és utána jól fog működni!!" --> szó szerint ezt mondták!!!

- " Téged nem hülyének, hanem vastag fizetős vendégnek néznek! :P" --> Hát ha azzal a 22-ezer forintos összeggel (3 fogaskerék,két kis fogaskerék,plusz szerelés) vastag fizetős vendégnek néznek,az az Ő bajuk!! 3x 2hetente fizettem nekik 6-ezret,és 2x 2-ezret..A többi (akku töltő,akkuk,kerekek,már csak kiegészítők,nem ők beszéltek rá) Nem védem őket,de ha a pénzre mennének szerintem,többet elkértek volna!!!

- "Élvezetesebb, ha az ember magának meg is tudja csinálni. Ez tény." --> Naivan azt hittem hogy megveszem az autót,használóm,tisztitgatom,és max félévente valami alkatrész megadja magát és csere...Most kezdtem el utána olvasgatni,yt-on videókat nézegetni szerelésekről,Tőletek kérdezősködni..Én is így vagyok vele hogy legszívesebben már most elkezdeném hangolni,szerelgetni,de amíg nem vagyok tisztába dolgokkal addig parázok hogy elrontok valamit

- "Szóval nem adtak leírást, (gondolom a motor alatt a szabályzót is érted) ahhoz a dologhoz, amihez a legfontosabb lenne a távirányító után!?? khm.. megfáztam...--> Semmit nem kaptam!!! Se doboz,se leírás..csak vissza kaptam az autót az új motorral...

- "Segítséget kapsz, mint láthatod. Bátran kérdezz" --> Köszönöm,fogok is kérdezni,aztán ha meguntok kiraktok

-"
    Én vállalom, még mielőtt valaki ingyen felajánlja. M.O. szelés közben " --> számla nem kell,így mehetne olcsóbban... 18-ba lakok am..

-10: Mire? --> Ha úgymond jót keresel megfizethető áron akkor pl. tudom ajánlani a hobbywing szabályzóit pl --> erre értettem hogy beruházok egy ilyenre ha nem lesz jó ez a szabályzó..

Végére: "Megy-nem megy a távirányító nyilván nincs összehangolva, vagy valami baromira zavarja a jelet (Láttam már WIFI jelerősítőt DF-Modell autókat zavarni (Osztrák VRX))
    - Fura, hogy a boltosok visszaadják hibásan az autót. Saját távjával próbálták, mert elképzelhető, hogy nem... Kérdezz rá telefonon legalább." --> Mindig mikor vissza vittem az autót,vittem a saját távját is!! Nem hinném hogy valami zavarná,mert mikor tekergetéssel a távival elindítóm az autót,utána megy,és reagál a dolgokra..

Meg hogy azért ne legyen off a topic,másodjára mikor visszavittem az autót,ki voltam hogy heteket kell várni az alkatrészre,szerelésre..haza hozom,nem jó valami,ezért vásároltam egy Carson - 1:8 Beat Warrior Buggy DMAX 100%RTR-t hogy mégse maradjak "autó nélkül" Ezzel az autóval teljes mértékbe megvagyok elégedve...Nyúzóm rendesen!! Ha valami zavarná a jelet akkor ennél az autónál is zavarná szerintem..Ezt a DMAX-ot bekapcsolom,egyből reagál a gázra,és elindul az autó..Nem kell tekergetni semmit!!!! Mi a véleményetek erről az autóról?
    Dirt Warrior-t is szeretném használni,nem félre dobni,ezért szeretném ha működne rendesen az is!!!

Amiket cseréltek 2x Pinion-t mind kétszer ugyanakkorát raktak bele mint a gyári motorhoz valót..Össze hasonlitottam Nézzem az oldalukon hogy 12T meg 21T-s motor fogaskerekük van csak..16T nincs is..Lehet az kéne nekem? Most van itt egy új Pinion,bontatlan,Carson,de semmi adat nincs rá írva..Art No. 56 040 5423 kód van rajta és ennyi...

Először egy WLtoys A969 Trophy truck off-road-ot néztem ki,kezdésnek!! Egy helyen árulták,Pesten,de több hetet kellet volna rá várni,mire megkaptam volna...Elkezdtem felhívogatni a Pesti RC boltokat!! Kérdeztem hogy van e esetleg ilyen autójuk...Mindegyik azt mondta hogy nincs..Nem ajánlottak semmi mást..Egyedül akiktől vásároltam a Carson-t Ők voltak "segítőkészek"..Lebeszéltek arról az autóról és mondták menjek be,és keresünk nekem megfelelőt!! Csak hát a szerelés vagy nem megy nekik,vagy leszarják,vagy nem tudom...
    Utoljára módosítva: carsrc által : 2018-09-01 12:53

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    Nekem nem küldtél privátot...

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    850
    Mint a totyik alapítója hagy kérjem meg az urakat, hogy most már térjünk vissza az eredeti témához... na na na
    A kolléga most már tuti minden infót megkapott aztán majd eldönti mit tesz az 1/10-es kis buggyjával.

Az újrakezdéshez egy Hobao 1:8 elektromos Truggy alváz
    Csatolt k Csatolt k
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    A kolléga írta, hogy vett egy Carson 1/8-as vasat is )))) Na Off vége.

Minden lehetséges...

2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Junior Member
    Hozzászólás
    11
    Sziasztok!

Használ esetleg valaki SG Tiger 1/8-as autót?
    Ez nitrós volt, de hozzá jutottam egy rollerhez és csinálok belőle elektromosat.

De magához a rollerhez nem találok alkatrészt?
    Tudtok segíteni? Vagy esetleg mivel lehet kompatibilis?

Előre is köszi!

Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.922
    26 másodperc gógle + sebay:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...r+1+8&_sacat=0

jó csemegézést.

Minden lehetséges...