Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (13) összesen

Téma: Mindig húzd ki a rádio antennát!!!!!!!!

Senior Member oardka logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    06203614859
    Hozzászólás
    397

Mindig húzd ki a rádio antennát!!!!!!!!

Sziasztok!
    Tegnap voltam reptetni kis 1000-es styroman féle extrámat.
    Nagyon hideg volt az biztos, lehetne már melegebb.Na mindegy kimentem repülni nyakamba akasztottam a rádiót, ilyenkor mindig zavar az antenna ha lehajolok a géphez bedugni az aksit.
    Ezért nem is szoktam kihúzni az antennát amig össze nem dugtam az elektronikát a gépben.
    Figyelmetlen voltam az biztos,és ez az én hibám volt az is biztos nem fogom semmilyen manóra.
    A földön a próbánál természetesen minden rendben volt.El is dobtam a gépet ahogy kell.Már az első pár másodperc után furcsa volt nem úgy reagált ahogy szokott.Nem vagyok túl tapasztalt pilóta meg szélben sem repültem még ezzel a géppel gondoltam biztos a szél miatt megy ilyen rosszul.De azért gyorsan le is szálltam vele hátha valami gond van.Nagy nehezen lehoztam a gépet.Átnéztem de semmi furcsa nem volt rajta megint minden irányítás az enyém volt,gondoltam teszek még egy próbát,na ez nagy hiba volt.most már egy kicsit feljebb mentem.Persze megint nem az enyém volt az irányítás,de teljesen nem vesztettem el a gépet mert mindig reagált egy kicsit igaz később és nem is teljesen úgy ahogy én akartam.Na a végén ami eléggé hamar bekövetkezett hátszéllel kellett leszállnom.Ahogy illik orral előre érkeztem a földbe.Szerencsére csak egy légcsavar tört el mert nekem a motor felfogatásomban van egy plusz aluminíum lemez ami rendesen meghajlott.Mikor oda mentem a géphez és lenéztem rá akkor vettem észre hogy nincs kihúzva az antenna.
    Na akkor rájöttem hogy hülye vagyok meg szerencsés hogy nem lett nagyobb baja a gépnek.
    Ma repültem is vele minden gond nélkül.

Senior Member Endre logója
    Hely
    Budapest XI. ker.
    Hozzászólás
    2.905

Re:Mindig húzd ki a rádio antennát!!!!!!!!

;D Neked való a 2,4GHz. ;D Ott nem lesz ilyen gondod.
    Az a jó, ha a ballasztot ki is lehet venni! De ez is bent felejthető....

Senior Member
    Hely
    Vas megye-Répcelak
    Hozzászólás
    1.909

Hát igen.Tapasztaltabb kollégától én azt hallottam hogy ilyenkor betolt antennával bekapcsolgatva a rádió végfoka is tönkremehet.
    Szerencséd volt, akár el is mehetett volna a géped, ami a Te esetedben nem okozott volna talán balesetet.

Én saját tapasztalatból azt tanultam meg, hogy amennyiben több gépet viszek ki magammal, figyeljek a modellváltásra, illetve a nem használt modellt kapcsoljam le, ne csak úgy emlékezzek rá.
    Emiatt az aktuális gépemet elindítva, az előzőleg használt elektromos gépem indult el a földön- Azóta van új vonóhorog dugaljam.

Véleményem szerint a saját hibájából jobban tanul az ember, mert élesebb az emlék ;D
    -aki a csorda után megy, sz@ros füvet legel-

Idézet Endre eredeti hozzászólása
    ;D ;D ;D ;D csak ott a 2,4 antenáját fogja ki kapni a hejéről rutinbol
    A természet minden esetben meg bosszulja pusztítóját "by stunci"

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.777

Nyugalom, ilyen hiba több évtizedes, mindennemű rc távirányított dolgok bajnoki szintű kezelőjével is megesett - öregségére....
    No nem velem, a felsorolt szembontok egyike sem illik rám.
    Talán a vén...? :P
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Sziasztok! A sztori hasonló: Mondom az asszonynak, hogy piszkálgassa a gázt amíg én berántom a kocsit, mivel nem volt túl jó az alapjárat hidegen. Az asszony persze húzott egy kövéret, én hülye meg előtte elfelejtettem kihúzni az antennát. A kocsi elszabadult, bement a kosárlabda-pálya feléig. Ott elkezdett kanyarodni, majd kb teljes sebességgel berohant a pályát védő kerítés vasszerkezete alá. Amit el tudtok képzelni, minden letört róla. Kasztni nem volt fent így az megmaradt, de gyönyörűen letört a karburátorom, az összes kasztnitartó konzol, a váltóház, az aksiház. Most szopok, mert nincs hozzá alkatrész. Itt a jó idő, én meg nézem ahogy a szobában porosodik a kicsikém. Szóval okuljatok és MINDIG HÚZZÁTOK KI AZ ANTENNÁT!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.873

Idézet NK eredeti hozzászólása
    Sziasztok! A sztori hasonló: Mondom az asszonynak, hogy piszkálgassa a gázt amíg én berántom a kocsit, mivel nem volt túl jó az alapjárat hidegen. Az asszony persze húzott egy kövéret, én hülye meg előtte elfelejtettem kihúzni az antennát. A kocsi elszabadult, bement a kosárlabda-pálya feléig. Ott elkezdett kanyarodni, majd kb teljes sebességgel berohant a pályát védő kerítés vasszerkezete alá. Amit el tudtok képzelni, minden letört róla. Kasztni nem volt fent így az megmaradt, de gyönyörűen letört a karburátorom, az összes kasztnitartó konzol, a váltóház, az aksiház. Most szopok, mert nincs hozzá alkatrész. Itt a jó idő, én meg nézem ahogy a szobában porosodik a kicsikém. Szóval okuljatok és MINDIG HÚZZÁTOK KI AZ ANTENNÁT!
    Nem jó a következtetés....
    Én inkább az első kiemelésben vélem felfedezni a hiba okát. ;D
    az okos hülyéskedhet, de a hülye ne okoskodjon...

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Idézet stuncii eredeti hozzászólása
    Idézet Endre eredeti hozzászólása
    ;D ;D ;D ;D csak ott a 2,4 antenáját fogja ki kapni a hejéről rutinbol
    A tanulság:
    Az antennát ki kell huzni az adóból és betenni a csomagtartóba az adó bekapcsolása elött, igy nem ér meglepetés mert akit meglap az eredmény az nem modellezö. ;D
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    823

Idézet smookie eredeti hozzászólása
    Hát igen.Tapasztaltabb kollégától én azt hallottam hogy ilyenkor betolt antennával bekapcsolgatva a rádió végfoka is tönkremehet.
    Szerencséd volt, akár el is mehetett volna a géped, ami a Te esetedben nem okozott volna talán balesetet.
    Régi adóknál még lehet hogy így volt, de az utóbbi 10-20 évben gyártott adók nem károsodnak betolt antennától, csak lényegesen lecsökken a hatótávolság. A gyártók gyakran betolt antennát javasolnak gyors tesztre.

Senior Member
    Hozzászólás
    689

Óóóó, kérem, 2,4-el is meglehet ezt játszani!

Csak nem kell betekerni az antennát a modulba... na ugye...
    Én meg, mivel irgalmatlan jófej vagyok, így adtam át egy sporttársnak kipróbálásra a Zoom 4D gépet. Mit ne mondjak, megszült vagy négyszer, mire valahogy letették ketten a gravitációval
    Aztán, 2 hét múlva a kiselefánt agyammal eldobtam az F-14-et. Az első fordulóban fura volt. A másodikban roncs halmazállapotú.
    De nyugodt maradtam, mert az antenna sértetlenül feküdt a dobozában és nem is kopott a sok jeladástól így.

Kezdek hajlani arra, hogy nem csak dekorcélokat szolgál az a kis fekete puca a modulon ;D
    A jó dolgok repülnek. Vagy nagy, feszes cicijük van...

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva