Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (38) összesen

Téma: MODELLTENGERALATTJÁRÓK oldala

Senior Member
    Hozzászólás
    357

MODELLTENGERALATTJÁRÓK oldala

azta...
    hát ez jóó , itt aztán minden levan írva
    esetleg nincs egy egyszerű terved?
    vagy esetleg egy msn cím?

Senior Member
    Hozzászólás
    357

hppsz, megtaláltam a terveket az oldaladon...
    szted melyiket a legkönnyebb elkészíteni?
    és ez mind ballasztos? mert én olyat szeretnék

Senior Member
    Hozzászólás
    183

Hello!

Hm, ez a téma engem is régóta foglalkoztat (a repülés mellett), főleg, amióta 1x, kiskoromban kaptam egy vezetéktávirányításu tengeralattjárót. Igen érdekes kis szerkezet ez( valószínüleg orosz)! Hossza kb 40-50 cm. Még megvan valahol, de sajna csak darabokban. Szóval ez a kis ketyere úgy működik, hogy a motort -ami egy vízhatlan burokban van, tengelyén két mágnessel, és ezekkel a mágnesekkel kapcsolódik a propeller tengelyéhez- lehetett csak távirányítani, előre 2, hátra 1 fokozattal. A hajótest két oldalán, az orrhoz közel vannak a merülőlapátok, amit 3 fokozatba lehet állítani (1 vízszintes, 2 enhén merülő, 3 meredekebb merülő. Merülő állásban, max gázt adva nagyon szépen a vízalá nyomta magát, és merült is, amíg a madzag ért (kb 5méter). A kormánylapátot is merülés előtt kelett beállítani. A felszínreemelkedés azon egyszerű módon történt, hogy csak le kellett állítani a motort és a hajó lassan a felszíbre emelkedett. Sajnos csak uszodában működött megfelelően, nyugodt körülmények között. 'x próbáltam a tengerben, de erősek voltak neki a hullámok. Valószínüleg elmenne egy nyugodt tóban is. Vannak benne tőkesúlyok, tehát felborítva azonnal visszaállt. Aranyos kis szerkezet ez, lehet meg is keresem a darabjait és kihozok belőle valamit. 8)

Üdv:
    Czibie
    Üdv:<br />Czibie<br /><br />Repülni csak a madarak tudnak, mi egész életünkben tanuljuk!

Member
    Hozzászólás
    73

Fantasztikus élmény volt végig olvasni a topikot!!!! Van MAGYAR országon egy csoró user aki hajlando a szabad idejébe, egy olyan modellezö ágat meghonositani ithon amiröl fingjuk sincs itt még "kapitányok"-nak se. Erre mi a legtöbb gond??? nem helyesen ir.... Elárulom, nem titkolom KBT az öcsém tehát elfogult vagyok vele szemben DE, öt mint a MAGYAR tengeralattjárózás EHGYETLEN tagja ként ismerik!! osztrák, német, holland, szlovák, cseh modellezök névszerint keresik és tanácsokat kérnek töle , és ELISMERIK: Ithon a hellllyyyes irás és az antenna bambulása a vicc Tmája had ne másoljam be Jomunkásember irásait. ez elöre mozditja ezt a szak ágat és biztos " önbizalmat ad KBT-nek is és a leendö modellezöknek is. ez sajna magyarország. szégyel7né magát 1-2 topicba látogató szerintem, de ez a magán véleményem amit leirtam. akinek nem inge..... [size=24px][/size][size=12px][/size]nevem és cimem nem titkolóm ha valakinek nyügje van betüimmel keresen meg. Király József Kaposvár.
    Egy igazi optimista , nem fékezz a zsákutcába!!! Legfeljebb kapcsol egy R-ettenetest. 70/3616541

MODERÁTOR
    Hely
    RedOneHouse
    Hozzászólás
    832

Ne vitázzunk szerintem! Mint minden éremnek, ennek is két oldala van. Egyfelől érthető a családtag védelmező-felháborodása és persze a másik oldal, az egyáltalán nem sértő felszólítás egy helyesírásellenőrző használatára (ha valaki nincs olyan nagy barátságban a billentyűzettel) szintén érthető. Ezenkívül a topic többi része igenis a téma iránti érdeklődésről és a tengeralattjáró-modellezésről szól. Ha most elmegy ez a topic is a vita irányába, átrakom az egészet a légiháborúba, aztán ott lehet adni neki, ami belefér. Azthiszem ezt senki nem szeretné. Remélem... Kijött mindenkiből a vélemény, az eredmény: egy-egy. Innentől ugorjunk vissza ezen topic fő témájára, a tengeralattjáró-modellezéssel foglalkozó (igen sok érdekes információt tartalmazó) weboldalra: http://u-boot.uw.hu/
    .

Senior Member
    Hozzászólás
    357

Idézet heart eredeti hozzászólása
    KBT az öcsém tehát elfogult vagyok vele szemben DE, öt mint a MAGYAR tengeralattjárózás EHGYETLEN tagja ként ismerik!!
    hát úgy őszintén engem érdekel a modell-tengeralattjárózás, egyszer beszéltem is msn-en KBT-vel, de úgy érzem letiltott (mivel amikor felvettem pont fent volt, és 1éve azóta nem) de sebaj megoldom egyedül is..

Member
    Hozzászólás
    73

Egyet értek Szab-kapitány betüivel!!! Tény hogy a klaviatura helytelen használata,Chat és más etikettek betartása nem egészséges :wink: azon vagyok én is hogy ezen javitsak. Magára a Boot-modellezésre viszatérve, igen is itthon is helye van, sőtt!!! igen nagy igény is van rá. St_robi hogy neked miért nem válaszolt ill miért nem találod az Msn-en nem tudom és aszem ,ez ügybe ött keresd, megjegyzem..../én ha net közelébe talál6ó/ folyamatossan konzultálok vele. Sok olyan kérdésre tud válaszolni, segiteni 5leteket tud adni ami elösegiti az én merülöhajó-m épitését, az anyagok kiválasztását, és rengeteg technikai segitséget tud adni ,ha más hogy nem is,de be linkeli a megfelelő oldalakat ahol megtalálom a keresett Tma megoldását. Nem titkolta elöttem hogy a jolsikerült/bár az idöjárás nem fogadta kegyeibe / Ofüi elsö BOOT-találkozónak lesz folytatása, és az elsö lépésként, vissza hivták e honap végén levö Szlovákiai hasonló talira. Onnan egyenest az Oszták modellező klub meghivására Bécsbe megy mint egyedüli magyar meghivottként, prezentálja hazánkat. Remélem sok jó tapasztalattal, uj barátsgokkal tér haza. Sajnálattal vettem tudomásul hogy szerényke vidéki kisvárosomba/Kaposváron/ MEGSZÜNIK a KEM-modell bolt felköltözik BP-re..igaz igérték hogy lesz helyette másik valahol....valamikor...de szörnyü hogy vidéken, Pécsen-Kaposváron már nem marad olyan bolt ahol beszerez7töek a cuccok marad a szlovákiai beszerzés, ami ugyan fele annyiba kerülö dolgokat eredményez de ha az üzemanyagot is beleszámolom, ugyan az mint ha a Nagyfaluba mennénk. maradok tisztelt olvasoja a forumnak, és sok sikert minden modellezönek!! Király József Kaposvár.
    Egy igazi optimista , nem fékezz a zsákutcába!!! Legfeljebb kapcsol egy R-ettenetest. 70/3616541

Member
    Hozzászólás
    73

sajnálom hogy ez a topic bepókhállosodott és nem érdeklödik senki de az vigasztal hogy megint 1-el több tagja van a hazai U-BOOT modellezésnek mert aki látja........ az elöbb- utobb megfertözödik :wink: a saját U-2405-ösöm ami Walter tipusu, szépen alakul, KBT/öcsém/ a Kurszk-ot nyüstöli ha van idelye, bár aszem eltévedt kicsit :lol: mert teljes mellszéleségel épiti a Szent Istvánját, Zenta-ját, :lol: és készül a következö külföldi megméretetésre. Muszály volt ide irnom mert nagyon hátul kullogot a topic :lol: további jo olvasgatást és jó épitgetést mindenkinek!! :wink:

Member
    Hozzászólás
    73

Hogy éljen a topic én is a nyár folyamán elkezdtem egy ritka és a Birodalom "csodafegyverének" tartott U-boot-ot építeni.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
    AZ XVIIB-Walter típusú , első turbina hajtású, hidrogénperoxid-al üzemelő, igazi tengeralattjárónak készült, ami önellátó volt ha oxigénröl volt szó. Hál Istennek a külföldi netes oldalakon elég sok információt össze tudtam szedni róla. A modellező társadalom több tagja meg is valósította:

ez a kép egy USA-beli modellező hajóját ábrázolja, ami az ihletet adta nekem. A saját modellem már a "mester sablon" állapotában leledzik, ha igény van rá, képeket is tudok felrakni az építésről. Sajnos "egyéb" okok miatt pihentetem az építést de a rügyfakasztó tavasz eljövetele remélem már egy pocsolya partján talál vele :wink: :wink:

Member
    Hozzászólás
    73

A megfelelö tervrajzok kinagyitásával kezdtem, hogy a megfelelő 1:35 méretarányal tudjak dolgozni. Autodidakta modszerrel dolgozom ezért a kritikákat elfogadom :lol:

A bordákat kemény faanyagbol kivágtam/a test sablon sokkal tartosabb marad az extra behatások ellen :lol: / és a bordák közé beszabott hungarocellt ragasztotam. Mint a LEGO-t ugy rakosgatam :lol:

Senki nem hajtott és a modellezés amugy se idegbajos-kapkodó embereknek való :lol:

A test közepét, majd a farát, és a végén az orrát raktam össze.

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva