Oldal: 51 / 61 ElsőElső ... 41474849505152535455 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 501 - 510 (610) összesen

Téma: Polaris

Senior Member swayner logója
    Hely
    Ráckeve
    Telefon
    06202406193
    Hozzászólás
    535

Re:Polaris

Hát addig navigáltam a szikrázó napsütésben,amíg sikerült a nappal szembe repülni,ami elvakított,próbáltam kihozni,de már elég messze volt és nem láttam a pozícióját.így sikerült függőlegesen landolnom.
    De sebaj,úgyis terveztem egy 1 méteres verziót építeni,csak a mostanit sajnáltam szétbontani.Ez most megoldódott.
    Most akkor rámegyek az 1 méteresre.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.447

Kár érte,szép darab volt
    "minden kezdet nehéz,de előbb-utóbb révbe érsz"

Senior Member swayner logója
    Hely
    Ráckeve
    Telefon
    06202406193
    Hozzászólás
    535

Nem baj,az 1 méteres még jobb lesz

Senior Member
    Hely
    Tolna Megye
    Hozzászólás
    170

Idézet swayner eredeti hozzászólása
    Hát addig navigáltam a szikrázó napsütésben,amíg sikerült a nappal szembe repülni,ami elvakított,próbáltam kihozni,de már elég messze volt és nem láttam a pozícióját.így sikerült függőlegesen landolnom.
    De sebaj,úgyis terveztem egy 1 méteres verziót építeni,csak a mostanit sajnáltam szétbontani.Ez most megoldódott.
    Most akkor rámegyek az 1 méteresre.
    Én ugyan így jártam a EasyG-mmel fordultam volna vissza a leszálláshoz de nem láttam pontosan a gép horizontját csak azt mikor már késben elindult ezerrel lefelé, mire stabilizáltam már késő volt és hasonlóan a "nemes szerv" sérült azaz a farokrészen tört el, azonban sikerült merevítők beépítésével helyre állítani, azóta is repül.
    Tanulság: széllel szembe hu...zni nappal szemben irányítani maradandó élmény.
    Üdv:
    Feri
    Ferosti

Senior Member
    Hozzászólás
    239

Szervezünk egy teremodell hétvégét van kedvetek eljönni?
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,125091.0.html
    Repülőmodellezés II könyv (repulomodellezes2.com)

Senior Member
    Hely
    Tolna Megye
    Hozzászólás
    170

Sziasztok!
    Készen van a Polarisom, (nagy öröm) kb. 3 hónapja csinálgatom - sajna kevés időm volt rá, de "kész a nagy mű forog a kerék..." (...a la prop). Utolsókat simítom rajta, aztán töltök fel képeket.
    Csakhogy! Bár még nincs rajta a sróf sem, a motor próbánál azt vettem észre, hogy a függ kormány síkot, az egész farokrészt, vagy nevezhetjük motor toronynak is, megcsavarja kissé a motor "elektromos-gázadáskor". Merevítő van benne: szénszál formájában, és némi rétegelt lemez erősítés a motor gondolában. A bibi azonban a törzshöz képest jelentkezik. Nem sok, néhány mm, de biztos hogy valamennyit csűr, a nyugodt horizonthoz képest.
    Nektek is volt e hasonló tapasztalatotok és ezt le kell kezelni, vagy mi ....
    Üdv:
    Feri
    Ferosti

Senior Member
    Hozzászólás
    2.010

Idézet ferostas eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    Készen van a Polarisom, (nagy öröm) kb. 3 hónapja csinálgatom - sajna kevés időm volt rá, de "kész a nagy mű forog a kerék..." (...a la prop). Utolsókat simítom rajta, aztán töltök fel képeket.
    Csakhogy! Bár még nincs rajta a sróf sem, a motor próbánál azt vettem észre, hogy a függ kormány síkot, az egész farokrészt, vagy nevezhetjük motor toronynak is, megcsavarja kissé a motor "elektromos-gázadáskor". Merevítő van benne: szénszál formájában, és némi rétegelt lemez erősítés a motor gondolában. A bibi azonban a törzshöz képest jelentkezik. Nem sok, néhány mm, de biztos hogy valamennyit csűr, a nyugodt horizonthoz képest.
    Nektek is volt e hasonló tapasztalatotok és ezt le kell kezelni, vagy mi ....
    Üdv:
    Feri

Mindent úgy csináltál, ahogy mondtam??
    Műgyantával ragasztottad a gondolát??

Ha más nincs, akkor tegyél két 3 carbonrudat támasztónak, és akkor megszűnik a tekeredés
    06/30 3943313

Senior Member
    Hely
    Tolna Megye
    Hozzászólás
    170

Szia Zoli!

Igyekeztem betartani az instrukcióidat is, alaphelyzetben azonban a letölthető útmutató alapján készült. Néhány saját statikai megoldással erősítést is tettem a törzs üreges részeibe. A gondolát a Te általad kipróbált és alkalmazott módon erősítettem meg, így az stabil lett. A rugalmas tekeredés a farokrész alsó harmadában jelentkezik, nem egy forgáspont körül, hanem az anyag flexibilitása folytán -ez a depron nagyon jól hajlik, de itt pont nem előnyös tulajdonság ez. Lehet hogy nem fog komoly gondot jelenteni később, de attól tartok a berepülésnél érhetnek meglepetések e miatt. Másnak nincs ehhez hasonló tapasztalata?
    Üdv:
    Feri
    Ferosti

Senior Member
    Hozzászólás
    2.010

Idézet ferostas eredeti hozzászólása
    Szia Zoli!

Igyekeztem betartani az instrukcióidat is, alaphelyzetben azonban a letölthető útmutató alapján készült. Néhány saját statikai megoldással erősítést is tettem a törzs üreges részeibe. A gondolát a Te általad kipróbált és alkalmazott módon erősítettem meg, így az stabil lett. A rugalmas tekeredés a farokrész alsó harmadában jelentkezik, nem egy forgáspont körül, hanem az anyag flexibilitása folytán -ez a depron nagyon jól hajlik, de itt pont nem előnyös tulajdonság ez. Lehet hogy nem fog komoly gondot jelenteni később, de attól tartok a berepülésnél érhetnek meglepetések e miatt. Másnak nincs ehhez hasonló tapasztalata?
    Üdv:
    Feri
    Azért nem értem, mert nálam nem jelentkezett ez a probléma.
    Még arra tudok gondolni, hogy a törzs ragasztása nem elég erős az alaplaphoz
    06/30 3943313

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688

szia ferostas
    lehet h könnyebb lenne megmutatni mint leírni. :-*
    amugy a gép hátulja meglehetősen stabil volt nálam, de a rezgések csökkentése miatt kitrapézoltam anno. de h semmi nem tekeredett semerre az ziher
    Üdv

LAci
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Oldal: 51 / 61 ElsőElső ... 41474849505152535455 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve