Oldal: 1 / 96 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (953) összesen

Téma: Lada VFTS 1:10

Lada VFTS 1:10

Sziasztok!

Ide jöhetnek a képek, meg minden...

Üdv

P.

sqmodell.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Re:Lada VFTS 1:10

Hali Mindenki!

Azon szerencsések közé tartozom, akinek jutott az első szériás VFTS-ből. Megpróbálom belőle kihozni azt amit lehet,amíg meg nem jön a No.2 széria. Még az is lehet, hogy pár ötlettel szolgálok a többi "építkező" fórumtársnak !
    Szóval: Valahogy ki kell alakítani az autó élethű első-hátsó kötényét és sárvédőjét. Nincs mese, meg kell vágni a Lexant (mondjuk könnyen vagdostam, mert a másik "szűz" VFTS itt figyel a szekrényben!). Apropó, vágás: A sárvédő szélesítéseknél érdemes hagyni egy kb. 2mm peremet , mert a valódi VFTS íveken is van:
    RC makettező

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

A következő probléma a Ladánál a kerékméret. A mostani modern VFTS-ek már 15 coll-os kerekekkel mennek, a régiek szélesített 13-as gyári Lada felnivel voltak szerelve. Ezekhez csak a Tamiya Mini sorozatának kerekei állnak legközelebb (inkább a 15-öshöz). A régi stílushoz az Alfa Guilia GTA kereke, az újabbhoz a Swift S1600 gurigái. Megvettem a S1600 kerekeit, de optikailag túl kicsinek találtam, elvileg pedig ez az arányos ???.
    Viszont a HPI Vintage (Shop.modell.hu) kereke jól bevált! Ugyan még csak a 6 offsetest próbáltam alá, a ballonos kerekek és a kis felni nagyon megdobja az autót (kép). Igazi a 0 offsetessel lesz (meg van rendelve)!
    RC makettező

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Hali!

Érdemes még csinálni egy komolyabb martricalapot a kocsihoz, még jó hogy találtam (KisG325 hívta föl a figyelmem rá, thanx!) öntapadós átlátszó fóliát, amire lehet tintasugarassal nyomtatni. Az ablakkeretek már csak egy másik A4-es íven fértek el. Időközben megkapta a kocsi a Carson Audi Quattro lámpasorát ,kicsit átalakítva és saját matricákkal (rendelkezésemre bocsátotta a Modellfutár.hu, köszi Balázs!!! ;D), ugyaninnen lesz felhasználva a tükör és az ablaktörlő.
    RC makettező

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Ha jól tudom, nem csak Én vettem VFTS-t! Várnánk a képeket!
    RC makettező

Senior Member
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólás
    692

Idézet BaluGTV eredeti hozzászólása
    Érdemes még csinálni egy komolyabb martricalapot a kocsihoz, még jó hogy találtam (KisG325 hívta föl a figyelmem rá, thanx!) öntapadós átlátszó fóliát, amire lehet tintasugarassal nyomtatni.
    Szia!

Meg lehet tudni honnan szerezted be?

Üdv.:Fero
    TT01-2101<br />Axial SCX10/Ford F350<br />Axial AX 10<br />Long CC01/LR3<br />TRX Slash 2wd

Senior Member
    Hozzászólás
    160

Helló!

Nézegettem a tengelytávot, a TL-01 alvázra jó a kaszni? Mintha 3 mm el rövidebb lenne az én tengelytávom a leírásban megadottnál. Az már gázos lehet?

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Szia!

Persze, Én Egerben vettem (300Ft/A4) a Pacsirta úton, Agria-Print a cég neve. De ha náluk van, akkor kell lennie más kiadványszerkesztő/dekoros boltban is. Amúgy csak 70mikron a fólia vastagsága, úgyhogy hasonló lesz a végeredmény mint a Tamiya matricával.
    A Hella lámpák már ebből készültek.
    Az egyedüli szépséghibája a dolognak, hogy a tintasugaras nyomtató ritkán nyom fehér színt ;D, ezért vagy az autó alapszíne legyen fehér, vagy mindegyik matricát alapozni kell fehérrel.

Remélem segítettem!

Üdv
    RC makettező

Hát... Mérni sem egyszerű, a kasznin. -re
    Szerintem a nagy trapézos kerékjárat enged egy kis csalást. Az én alvázamon mondjuk kb 3mm-t kottyan összesen előre/hátra a futómű. Nem mai darab.
    sqmodell.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

VarGabi!

TT-01-en így áll (kép). Úgy tudom, hogy a TL-01-el megegyezik a TT tengelytávja. Meg ha nem is, akkor könnyen lehet tengelyenként 1,5mm-t csalni a kerékjáratokban!
    RC makettező

Oldal: 1 / 96 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve