Oldal: 30 / 30 ElsőElső ... 202627282930
Eredmény: 291 - 297 (297) összesen

Téma: Modell alapok kezdőknek

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Az a baj ezekkel a nyavalyás szabályzókkal, hogy szinte minden használható darab nincs raktáron. Nagyobb gebasz az hogy tanyánkon épp igen lassú a net s nem tudok alaposabban körülnézni.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    http://www.sgmodell.hu/szabalyzok-es...alyzo-esc.html

Ezt találtam most azonnal vehető üzemmódban. Vajon a 45A a 60 A-hoz képest mennyivel gyengébb? Én mondjuk nem ragaszkodom a veszettül nagy kapacitáshoz, nem baj ha irányítható a hátsókerekes buggy.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    http://www.sgmodell.hu/szabalyzok-es...alyzo-esc.html

Ezt találtam most azonnal vehető üzemmódban. Vajon a 45A a 60 A-hoz képest mennyivel gyengébb? Én mondjuk nem ragaszkodom a veszettül nagy kapacitáshoz, nem baj ha irányítható a hátsókerekes buggy.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.020
    A 45 a 60-nak pont a 75%-a.
    Úgy látom kicsit magyarázni kell a szabályzó-motor dolgot.
    Ha maradsz a 15 körös kefés motornál akkor mindenképpen nagyobb teljesítményű szabályzóra lesz szükséged mint a mostani. Én 100A alatt nem is nézelődnék. A kisebb szabályzó pillanatok alatt le fog égni, mivel a motor teljesítmény igénye nem csökken és a jelenlegi szabályzód is elég meleg. Érdemes más gyártó termékeit is megnézni, pl. az lrp is megadja mekkora (hány körös) motort tud kezelni adott szabályzó. Mindig az melegszik ami túlterhelt, nálad ez a szabályzó.
    A kefés, pláne a nem szerelhető, motoroknál nem lehet tudni milyen állapotban vannak a kefék ill. a kommutátor. Ha kint használták és használod akkor valószínű tele ment kosszal ami miatt a kefék és a kommutátor is sérülnek. Ilyenkor az érintkező felületek lecsökkennek ami túlterheli a megmaradó részeket és melegedést okoz. A melegedés miatt a keféket szorító rugó anyaga kilágyul, a kefék "ellebegnek" a kommutátortól ami elektromos szikrákat okoz, ez tovább roncsolja a felületeket, további melegedést okoz és így tovább. Nem ismert a motorod állapota és az áram felvétele sem, így erősen túlméretezett szabályzó kellene hozzá, vagy olcsóbb és egyszerűbb rendbe tenni a motort.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Ez esetben első körben veszek egy erős szabályzót oszt majd a motorról kiderül hogy mit bír. Jó móka lesz a télen...
    Idézet V.L. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A 45 a 60-nak pont a 75%-a.
    Úgy látom kicsit magyarázni kell a szabályzó-motor dolgot.
    Ha maradsz a 15 körös kefés motornál akkor mindenképpen nagyobb teljesítményű szabályzóra lesz szükséged mint a mostani. Én 100A alatt nem is nézelődnék. A kisebb szabályzó pillanatok alatt le fog égni, mivel a motor teljesítmény igénye nem csökken és a jelenlegi szabályzód is elég meleg. Érdemes más gyártó termékeit is megnézni, pl. az lrp is megadja mekkora (hány körös) motort tud kezelni adott szabályzó. Mindig az melegszik ami túlterhelt, nálad ez a szabályzó.
    A kefés, pláne a nem szerelhető, motoroknál nem lehet tudni milyen állapotban vannak a kefék ill. a kommutátor. Ha kint használták és használod akkor valószínű tele ment kosszal ami miatt a kefék és a kommutátor is sérülnek. Ilyenkor az érintkező felületek lecsökkennek ami túlterheli a megmaradó részeket és melegedést okoz. A melegedés miatt a keféket szorító rugó anyaga kilágyul, a kefék "ellebegnek" a kommutátortól ami elektromos szikrákat okoz, ez tovább roncsolja a felületeket, további melegedést okoz és így tovább. Nem ismert a motorod állapota és az áram felvétele sem, így erősen túlméretezett szabályzó kellene hozzá, vagy olcsóbb és egyszerűbb rendbe tenni a motort.

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.896
    Csak óvatosan a hóban autózással. Van erről topik nyitva, mire-hogy-mikor!
    Sok sikert!
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Fenéket hóban autózás. Én szerelésről beszélek Erősen sajnálnám a viszonylag drágán vett játékomat ilyen hamar elrontani. Ráérünk tavaszig, addig traktorszerelés, autó futómű szerelés, motorszerelés, anyámkínja. Van elég,
    Idézet Emunem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak óvatosan a hóban autózással. Van erről topik nyitva, mire-hogy-mikor!
    Sok sikert!

Oldal: 30 / 30 ElsőElső ... 202627282930

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve