Oldal: 24 / 31 ElsőElső ... 14202122232425262728 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 231 - 240 (301) összesen

Téma: Modell alapok kezdőknek

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Jó döntés. Boldog kilométereket!
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Tiszteletem Mindenkinek!

Teljesen kezdő modellezőként szükségem lenne némi útmutatásra. Egy robbanós gépet kezdtem átalakítani elektromossá, ami eddig így néz ki:

autó: HB D8S buggy (eredetileg 3.5-ös mocival)
    meglévő, beszerelendő motor: LRP Dynamic 8 2600 kv
    szabályzó: LRP iX8
    spúr kerék: 48 fog

Nemsokára elkészül a motor tartóm így lassan tudnom kell milyen piniont válasszak hozzá, illetve ott van még az akku kérdés. Sok mindent elolvastam e témában különböző fórumokon, de ha lehetséges a megadott adatok alapján megválaszolni e kérdést, szívesen fogadnék hozzá értő tanácsot!

Illetve, még lenne egy kérdésem a választott motorról. Eredetileg egy 2200 kv-s motort szerettem volna, (mert úgy láttam a jobb buggy gépekben ez van) de sajnos lecsúsztam az akcióról. Helyette lett a 2600 kv-s ami szintén jó áron volt. Szeretném megtudni, hogy miben lesz más ezzel a motorral az autó?

Előre is köszi!

Károly

Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Linkelhetnék jó hosszú útmutatót a BL motorokról, de inkább nem teszem. A KV gondolom már tudod, a voltonkénti rpm-et jelenti. KV = RPM/Volt Véletle se kilovolt.
    2600kv egy voltra 2600-at forog, ezzel szemben a 2200-as kevesebbet. A nyomaték és sebesség mértékét szabja meg igazából. Egy 2600kv motor kevesebb nyomatékkal, nagyobb fordulatszámmal rendelkezik, míg a 2200-as nyomatékosabb, de nem pörög úgy. A tekercserlések is megszabják, hogy mekkora a nyomaték.

Ne aggódj, mert a Vorza Flux is 2650kv-s mocival megy gyárilag.

Pinionból kezdenék egy 16ossal. Ebayről rendeltem régen 3-as szettben pinionokat, 15-16-17, 18-19-20 így is árulják. Érdemes venni egy két szettet, mert meglátod, hogy melyik lesz a megfelelő, nem az hogy rögtön összetöröd a kocsid 75el a padkának, mert túl nagy pinionod volt.

EDIT: Esetleg van eladó HB D8 Buggy hátsó telótornyod két darab?
    Utoljára módosítva: Drazsé által : 2016-01-18 19:32

Senior Member gst logója
    Hozzászólás
    857
    Szia!
    Röviden a 2600KV motorral gyorsabb lesz a kocsid, hamarabb fog lemerülni az akkud mint a másikkal.
    Ügyelj az akku vásárlásnál , hogy kibírja mocit!
    Én elsőre úgy 13T pinionnal kezdenék és onnan lehet menni még lefelé és felfelé is, de kiindulhatsz még a robbanós kuplungharang fogszámából is

http://www.sgmodell.hu/151--pinion-s...gaskerek-18110
    http://www.sylkamodell.hu/Pinion-Spu...erek-1-8-1-10/

https://www.lrp.cc/en/products/elect...600kv/details/
    Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Köszönöm a gyors válaszokat! Nézegettem az akkumulátorokat és néha kicsit lehervadtam az árakon. Az LRP és HPI cuccok úgy gondolom nem olcsók! Szerettem volna legalább egy csere pakkot de az már megközelíti az autó értékét amivel még két, három évig bejárok dolgozni. Ez ügyben van valami jó ár/érték megoldás a fenti "konfighoz"? Természetesen szeretném, hogy minél tovább menjen a gép egy töltéssel.

Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Nekem ez volt a legjobb akksim. Ez vált be a legjobban, sose volt vele gond, vitte a kisautót, nagyautót mindent. És olcsóbb, harmada a nanotech árának.
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...arehouse_.html
    Mivel kettő akkuval fogsz menni, ezért legalább 30 perc szerintem kiautózható belőle. Én ugyanilyen akkukkal mentem egy kicsit nagyobb géppel, a Lightning Truggyval, és 40perc volt a teteje. 2 akkuval

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Ezt is köszi, valószínűleg ez lesz. A motor tartó legyártása úgy látszik nem is olyan egyszerű. Van olyan ismerős lehetőleg Budapesten vagy környékén akihez lehet fordulni?

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Elfelejtettem írni, hogy teló torony nincs sajnos pluszba!

Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Kááár Túl drága újonnan, hogy most megvehessem. Horror ára van a HB alkatrészeknek sajnos.

A flux motortartó és diffitartó elvileg jó hozzá, ha a gyári D8 diffitartóhoz rakod lehet, hogy alátétezni kell. Ha pesti vagy, egyszer elmehetek hozzád aztán ránézhetünk, megmondom milyen mocitartó kell meg diffitartó Talán még alkatrészem is van otthon felesleges.

Junior Member
    Hozzászólás
    14
    Akkor ha kérhetném fussunk össze mielőbb ez ügyben. De ne fáradj, jövök megyek folyamatosan mindenfelé, valamikor útba ejtelek. Kaphatnék elérhetőséget?

Oldal: 24 / 31 ElsőElső ... 14202122232425262728 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva