Oldal: 28 / 31 ElsőElső ... 182425262728293031 UtolsóUtolsó
Eredmény: 271 - 280 (301) összesen

Téma: Modell alapok kezdőknek

Senior Member
    Hozzászólás
    2.152
    Idézet marhadoktor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó estét mindenkinek!
    Mint rettenet kezdő (és 38 évesen nagyon is az) jöttem ide.
    Úgy 2-3 hete jelezte az asszony hogy nagyobbik fiam (7 éves) nagyon szeretne egy távirányítós autót. Mivel ritkán szoktunk játékot venni (így is kapunk barátoktól-rokonoktól annyi szart mint a nyű), most úgy döntöttem hogy valami komolyabbat szedünk össze. Magamnak sem volt sosem, gondoltam nem ártana olyat venni, ami mindkettőnket kiszolgál. Lógtam is a neten vvagy másfél hetet, napi legalább 2 órát, a végén kis is fogtam egy használható gépet. Úgy 7 év körüli HPI Firestorm 10T az illető (33 ezer frocsek volt) kis gebasszal. Nem megy Előző tulaj sokat használta vizes helyeken, biztos voltam benne hogy az elektronika problémás. Minimális gyakorlatom van az ilyen pöcsölésekkel, gondoltam majd megoldom.
    Ma jött haza a gép. Tetszik nagyon, nem az átlag gagyi. Mondjuk 100 ezer körüli árban illik is neki. Első körben felfedeztem, hogy a szervó egyik oldali tartója letörött, azt beragasztottam kétkomponensű ragasztóval (majd kiderül mi lesz belőle). Aztán felcsaptam az ESC (vagy mi ennek a neve) dobozát, tökik poros és rozsdás az egész). Féktisztítóval, fogkefével estem neki, most szépen néz ki. Közben felnyestem az 5.2 amperes Lipo aksit töltőre (mondjuk fingom nincs hogy töltődik-e, sosem volt még ilyesmi a kezemben, pedig 24 voltos egyenáramos volt a főrendszerünk 3 éven keresztül tanyánkon). Majd kiderül.
    Egyebekben szívesen veszek bárminemű tanácsot problémámmal kapcsolatban! és köszönöm!
    Mi a konkrét kérdés?
    A féktisztító bizonyos műanyagokat old, nem túl jó ötlet elektronikába fújni, pláne mivel erősen tűzveszélyes is.
    A két komponensű akármi jó erős meg merev, az autó viszont dinamikus terheléseket kap, szóval nagy valószínűséggel törni fog a ragasztásnál.
    A lipo akku nagyon érzékeny a töltésre, ha nem jó töltőt használsz hajlamos kigyulladni.
    A modellezés, mint minden technikai sport, erősen pénzigényes. Lehet rajta spórolni, de van amin nem szabad, ilyen pl. a töltő.

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Idézet V.L. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi a konkrét kérdés?
    A féktisztító bizonyos műanyagokat old, nem túl jó ötlet elektronikába fújni, pláne mivel erősen tűzveszélyes is.
    A két komponensű akármi jó erős meg merev, az autó viszont dinamikus terheléseket kap, szóval nagy valószínűséggel törni fog a ragasztásnál.
    A lipo akku nagyon érzékeny a töltésre, ha nem jó töltőt használsz hajlamos kigyulladni.
    A modellezés, mint minden technikai sport, erősen pénzigényes. Lehet rajta spórolni, de van amin nem szabad, ilyen pl. a töltő.
    Nincs konkrét kérdés, csupán szívesen fogadok minden építő jellegű észrevételt. Töltőm hálistennek jó Lipo aksira, nem lesz baj, sőt az aksihoz lemerülés jelzőm is van (minden egybe jött).
    Ma beszereztem a távirányítóhoz AA aksikat, kipróbáltam a cuccot. Első körben működik a cucc, habár vannak érdekes jelenségek. Pl. működik a szervó rendesen, de ha a táv nincs bekapcsolva, akkor csendesen mozgatja egészen piciket jobbra-balra a karját. A kocsi előre megy, hátra nem. Illetve volt még egy érdekes dolog, jobbra forgatva a kerekeket beindul az autó előre. Gondolom egyet takarítok még az elektronikán, aztán max. beszerzek egy másikat.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.152
    Akkor szokott ilyet csinálni ha a vevőbe dugott csatlakozóból kiáll a fém és hozzáér a másik csatorna tüskéhez.

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Köszönöm a tippet! Arra van ötlet hogy hátrafele menetet mi irányítja az elektronikából?

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Mindig az adót kapcsoljuk be előbb, utána a vevőt, leálláskor forditva. Ha a vevő nem kap jelet, akkor " megbolondul " És bár mire képes.

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Ezek azok a dolgok, amik egy átlagos használati utasításban nincsenek leírva. Nem vagyok teljesen hülye elektronikában (tanyánkra 3 éven keresztül kis ledlámpákat forrasztgattam, illetve magam fejlesztettem a rendszert , mondjuk javarészt tapasztalat nem pedig tudás alapján...), de ki nem találtam volna. Kérek szépen még!!! Szerintetek mi lehet a hátramenettel?
    Természetesen az lenne a legtermészetesebb, ha fognám magam oszt vennék egy vadiúj elektronikát. De egyrészt még nem jártam utána, hogy pontosan mire van szükség, másrészt meg megmentem a mostanit ha még meg lehet.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.152
    Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindig az adót kapcsoljuk be előbb, utána a vevőt, leálláskor forditva. Ha a vevő nem kap jelet, akkor " megbolondul " És bár mire képes.
    Van ilyen is, bár nem feltétlenül jellemző. Ha a vevő és az adó párosítva van akkor nehezen (nem) fordulhat elő.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.152
    A hátramenet hiányát két dolog okozhatja:
    1, nem tudja a szabályzó (a verseny célokra fejlesztett szabályzókból kihagyják, úgysem kell)
    2, rosszul van beállítva a szabályzó (a hátramenet funkció ki van kapcsolva; általában nyomógobómb vagy ún. programkártya segítségével állíthatók a szabályzók)
    3, simán rossz a szabályzó (előfordulhat, hogy a hátramenet részban valami leég, láttam már ilyet)

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.314
    Idézet V.L. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van ilyen is, bár nem feltétlenül jellemző. Ha a vevő és az adó párosítva van akkor nehezen (nem) fordulhat elő.
    Lehet, hogy autónál nem, de én főleg repülőzöm brasles motorossal, és az nem szeret adó jel nélkül maradni.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.152
    A brushless motornak semmi köze a dologhoz, repülőnél sem. A mai vevők (párosítás után) csak a kizárólag nekik szóló jelre reagálnak. Egyszerre több modell is lehet bekapcsolva, csak az működik amelyik ki van választva az adón.

Oldal: 28 / 31 ElsőElső ... 182425262728293031 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva