Oldal: 2 / 18 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (171) összesen

Téma: Elektronikus óra az F1H (A1) kategória számára

Senior Member
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólás
    426

Re:Elektronikus óra az F1H (A1) kategória számára

Lehet én értettem félre a topik indító ötletet, de itt mindössze a gyújtózsinórt kiváltó nagyon egyszerű, így nagyon könnyű és nem túl drága időzítőről volna szó, nem többszervóstizenötfunkciós egységről. Tehát éppen az egyszerűség volna a cél. Engem legalábbis az ilyen fajta egység érdekelne momentán.

Üdv: BJ.

Member
    Hozzászólás
    32

Idézet Jabag eredeti hozzászólása
    Lehet én értettem félre a topik indító ötletet, de itt mindössze a gyújtózsinórt kiváltó nagyon egyszerű, így nagyon könnyű és nem túl drága időzítőről volna szó, nem többszervóstizenötfunkciós egységről. Tehát éppen az egyszerűség volna a cél. Engem legalábbis az ilyen fajta egység érdekelne momentán.

Hát minden az ártól függ.
    Majd a készítő biztosan elmondja mennyi a difi árban a kettő között.
    Gondolom a legegyszerűbb megoldás is többe kerül mint egy mechanikus óra.
    Az elektronikus megoldás legnagyobb előnye a rádiós leidőzítés.
    Aki már használt ilyet, biztosan megtud erősíteni ebben.

Senior Member
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólás
    426

Buddha kolléga néhány topikkal feljebb-lejjebb F1Q-hoz már készített egy tesztelés alatt lévő 3 funkciós órát, amit kellő igény esetén majd esetleg átprogramoz F1H-hoz is. Igaz, hogy az is csak egy szervót vezérel, a többit mechanikusan kell megoldani, de F1H-ba szerintem ez is elég lehet.
    A mechanikus órák árával nem vagyok tisztában, azokból egy egyszerűbb mibe kerül? (Nekem jobb híján egy 5 funkciós Seelig van az A/1-esben, ami nem kicsit nehéz a maga 42 grammjával.)

Member
    Hozzászólás
    32

Egy 15 gr-os egyfunkciós óra 4000 Ft, de könnyedén lehet rá tenni még egy kart és máris
    mehet róla a szárnyállásszögváltó is.

Senior Member
    Hozzászólás
    398

Nekem az a véleményem ,hogy legyen ez az óra egy sima egyszerű óra ami egy szervót vezérel és csak a gyújtózsinórt váltja ki.

Mivel az f1h kategória elsősorban a gyerekeknek készült ezért gondoltam rájuk.
    Nekem a srácaim ürülök ha felhúzzák a fejük fölé és nem akasszák le a modellt félúton.

Amit Buddha belinkelt az elején az tökéletes lenne:
    itt a video: http://www.youtube.com/watch?v=I0whJJH-FMg
    Ha ezt Buddha megoldaná szerintem ez lenne a legjobb.
    TEL:06205616447

Senior Member
    Hozzászólás
    831

Sziasztok,

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.
    Az a helyzet, hogy főleg az utánpótlás számára gondoltam létrehozni egy elektronikus időzítőt a gyújtózsinór illetve a mechanikus órák illetve az egyéb módszerek (gyurma ) helyett.
    Ha viszont tényleg az a helyzet, hogy 4.000,- Ft-ért lehet kapni kétfunkciós mechanikusat, akkor nem töltöm ezzel az időmet hiszen a szervó és a Lipo akku együtt már többe kerül ennél.
    Mi a véleményetek?
    Kössz.
    Cső.
    Buddha
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Senior Member
    Hozzászólás
    398

Az a négyezer forintos óra nekem is jól jönne.
    TEL:06205616447

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    347

Kedves Buddha!

Négyezer forintért új mechanikus órához szerintem csak alkalmi vételben lehet hozzájutni, de ha Propel kolléga tud ilyet akkor én is kíváncsi vagyok rá. Én Turbo klubtára vagyok, a háttérből kezdettől figyelem a két téma ( F1-Q, F1-H ) kifejletét. 2008 óta nálunk az F1-Q-hoz kifejlesztett elektronikus időzítőt használjuk, annak nem minden funkciójával. Egy hatalmas előnye van: Másodpercre pontos, és nem igényel karbantartást. ( Persze nem szereti, ha a modell vízre száll, de ez a mechanikus óránál sem előnyös.) Mivel jó ötven éve alap dolog, hogy a legegyszerűbb F1-H modellt is egyenes állású oldalkormánnyal húzzuk fel, és leoldáskor áll rá a körre, így ez kell, hogy legyen egy funkció, és a másik a termik fék. Vagy is a szervonak kettőt kell mozdulni. Mi tűs mechanikát alkalmazunk, mert az már kipróbált technika, és üzembiztos. Feltétel még, hogy az időzítő áramkör leoldáskor induljon.

Senior Member
    Hozzászólás
    234

Az oldalkormányt mozgathatja a startkampó, így az a funkció teljes mértékben elhagyható szerintem.

4000Ft-os óráért pedig Propelt környékezzétek meg, ő csinál órákat.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    347

Kedves Szojuz!

Rájöttem, hogy ki propel kolléga. Jó pár mechanikus órája működik a klubunkban. Az első valamikor az ezredfordulón került hozzánk. Dicséretes, hogy az ár az elmúlt tíz évben alig emelkedett. Egy 2007. évi debreceni nyaralásunk alkalmával említette propel kolléga, hogy egyre nehezebb az órákhoz való dolgok beszerzése -ekkor tájt éppen semmi alkatrésze nem volt-, pedig szerettünk volna vásárolni néhányat, ha már ott voltunk. Nem is biztatott, hogy a közeljövőben pozitív változás történne. Ekkor határoztuk el, hogy az akkor már két éve fejlesztés alatt álló F1-Q órát beaplikáljuk a gyerekek F1-H-iba. Sikerült, az őszi Termál Kupán láthattátok. Nekünk egy karos mikrókapcsoló indítja az órát, amelynek karja egy gumigyűrűvel a startkampóhoz van rögzítve. A gumigyűrűt a felhúzó zsinór karikája rántja le, és a kapcsoló beépített rugója a kart alap állásba tolja. Az időzítőt a kapcsoló kiesve záró érintkezői indítják. Buddha kolléga leendő szerkezete is valahogy így kell, hogy induljon, épp ezért nem célszerű a startkampót egyéb dolgokkal is terhelni. Amúgy pedig csak program írás kérdése, hogy a szervo hányat mozduljon. A tűs mechanika mindenhol bevált kipróbált technika. Esetünkben előnye, hogy felhúzás közben történt véletlen leakadáskor elég csak az időzítőt újra élesíteni. A "resetelésre" egyébként én egy külön kapcsolót alkalmazok.

Oldal: 2 / 18 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva