Oldal: 3 / 18 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (171) összesen

Téma: Elektronikus óra az F1H (A1) kategória számára

Senior Member
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólás
    426

Re:Elektronikus óra az F1H (A1) kategória számára

Többször szóba került már a rádiós leidőzítés az F1H-val kapcsolatban is, amit tényleg jó volna megvalósítani, de sajnos a jelenlegi (2010-es) versenyszabályzat szerint erre nincs lehetőség. Reménykedtem, hogy talán belekerült változásként, de sajnos nem. Csak az A, B, C, E és Q kategóriákban van erre lehetőség. Kinél lehet javaslatot tenni a szabály módosításra? Ha ez bekerülne a szabályzatba, akkor volna értelme az elektronikus időzítésnek is, amihez csatlakoztatható a rádiós egység.

(Most már én is rájöttem ki is propel, az Ő stratkampóját használom )

Member
    Hozzászólás
    32

Üdvözlök mindenkit!

Nem az volt a célom a hozzászólásommal, hogy az elektronikus óráról lebeszéljek bárkit is.
    Mivel a mechanikus óra alkatrészeinek beszerzése egyre nehezebb, ezért rá is fogunk kényszerülni a használatára.
    Mivel az utóbbi időben egyre kisebb érdeklődés volt a mechanikus óra iránt , ezért nem is nagyon szorgalmaztam az alapanyag beszerzést. De ha van igény rá újra előveszem a régi kapcsolataimat. De ebből már csak az év második felében lesz óra. Addig is a meglévő tartalékaimból néhányat össze tudok rakni.
    De feltétlenül szükségesnek tartom az elektronikus vonal fejlesztését is .
    Őszintén szólva nem tudok arról, hogy F1H-hoz nem lehet használni RDT-t.
    Sokáig én magam sem használtam a magasabb költségek miatt, de az RDT hasznossága miatt rábeszéltem magam,
    és azt kell mondjam megérte.
    Ezért arra kérlek Buddha ne mondj le a fejlesztésről.
    Arról pedig Te tudsz nyilatkozni, hogy mi a különbség árban egy teljesen egyszerű , vagy egy kétszervós között.
    Ennek ismeretében lehet eldönteni, melyikre van igény.

Senior Member
    Hozzászólás
    234

Idézet Jabag eredeti hozzászólása
    Többször szóba került már a rádiós leidőzítés az F1H-val kapcsolatban is, amit tényleg jó volna megvalósítani, de sajnos a jelenlegi (2010-es) versenyszabályzat szerint erre nincs lehetőség. Reménykedtem, hogy talán belekerült változásként, de sajnos nem. Csak az A, B, C, E és Q kategóriákban van erre lehetőség. Kinél lehet javaslatot tenni a szabály módosításra? Ha ez bekerülne a szabályzatba, akkor volna értelme az elektronikus időzítésnek is, amihez csatlakoztatható a rádiós egység.

Mutasd már meg azt a szabályzatot ami tiltja F1H-ban a rádiós leidőzítést.

Senior Member
    Hozzászólás
    234

Idézet gyr eredeti hozzászólása
    Kedves Szojuz!

Rájöttem, hogy ki propel kolléga. Jó pár mechanikus órája működik a klubunkban. Az első valamikor az ezredfordulón került hozzánk. Dicséretes, hogy az ár az elmúlt tíz évben alig emelkedett. Egy 2007. évi debreceni nyaralásunk alkalmával említette propel kolléga, hogy egyre nehezebb az órákhoz való dolgok beszerzése -ekkor tájt éppen semmi alkatrésze nem volt-, pedig szerettünk volna vásárolni néhányat, ha már ott voltunk. Nem is biztatott, hogy a közeljövőben pozitív változás történne. Ekkor határoztuk el, hogy az akkor már két éve fejlesztés alatt álló F1-Q órát beaplikáljuk a gyerekek F1-H-iba. Sikerült, az őszi Termál Kupán láthattátok. Nekünk egy karos mikrókapcsoló indítja az órát, amelynek karja egy gumigyűrűvel a startkampóhoz van rögzítve. A gumigyűrűt a felhúzó zsinór karikája rántja le, és a kapcsoló beépített rugója a kart alap állásba tolja. Az időzítőt a kapcsoló kiesve záró érintkezői indítják. Buddha kolléga leendő szerkezete is valahogy így kell, hogy induljon, épp ezért nem célszerű a startkampót egyéb dolgokkal is terhelni. Amúgy pedig csak program írás kérdése, hogy a szervo hányat mozduljon. A tűs mechanika mindenhol bevált kipróbált technika. Esetünkben előnye, hogy felhúzás közben történt véletlen leakadáskor elég csak az időzítőt újra élesíteni. A "resetelésre" egyébként én egy külön kapcsolót alkalmazok.
    Amit én írtam, az üzembiztos és bevált módszer kb 50 éve az oldalkormány mozgatására. Mivel engem szólítottál meg jelzem, hogy tisztában vagyok az F1H és az összes többi szab.rep kategória rejtelmeivel, lassan 24 éve. Reményeim szerint nekem is lesz újból F1H-m, de most egyelőre az utánpótlás születésének előkészítése veszi el minden szabadidőmet.

Senior Member
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólás
    426

Idézet Szojuz eredeti hozzászólása

Mutasd már meg azt a szabályzatot ami tiltja F1H-ban a rádiós leidőzítést.
    Nos tiltás nincs, de a következő megengedő szabályrész szerepel a fent felsorolt kategóriáknál:

"F1A(B,C,E,Q) modellek repülésének csak vissza nem fordítható műveletekkel történő korlátozására rádióirányítás
    alkalmazható (időzítés). Ezen műveletek bármely működési hibája, vagy nem szándékos bekövetkezése
    miatt a teljes kockázatot a versenyző viseli."

Ez a rész hiányzik az F1G, H, J, K, P szabályzatokból. Ebből gondolom, hogy nem lehet. De természetesen tévedhetek.

Üdv: BJ.

Senior Member
    Hozzászólás
    398

Szerintem menjünk vissza az eredeti topichoz és tárgyaljunk egy egyszerű óráról a fiatalok számára.
    Köszi.
    TEL:06205616447

Senior Member
    Hozzászólás
    234

Nos tiltás nincs, de a következő megengedő szabályrész szerepel a fent felsorolt kategóriáknál:

"F1A(B,C,E,Q) modellek repülésének csak vissza nem fordítható műveletekkel történő korlátozására rádióirányítás
    alkalmazható (időzítés). Ezen műveletek bármely működési hibája, vagy nem szándékos bekövetkezése
    miatt a teljes kockázatot a versenyző viseli."

Ez a rész hiányzik az F1G, H, J, K, P szabályzatokból. Ebből gondolom, hogy nem lehet. De természetesen tévedhetek.

Tiltás nincs, tehát szabad.

Senior Member
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólás
    426

Idézet Turbo eredeti hozzászólása
    Szerintem menjünk vissza az eredeti topichoz és tárgyaljunk egy egyszerű óráról a fiatalok számára.
    Köszi.
    Akkor ennek szellemében:
    Engem továbbra is érdekelne egy ilyen egyszerű elektronikus időzítő.
    A HobbyCity-nél van kis szervó 3 $-ért, 1 cellás 138 mAh LiPo akksi 1,5 $-ért.
    Ha összeállunk többen, 1200-1500 Ft-ból megvan ez a része.
    Szervó 4 gramm, akksi 4 gramm.
    Ehhez jön még az áramkör és a kapcsoló.
    De ha már áramot vezetünk bele, nem volna érdemes egy buzzert is beletenni? Kukoricásban kifejezetten jól jön
    De akkor lehet, hogy ez az akksi kevés, erről Buddha majd nyilatkozik.

Senior Member gyr logója
    Hozzászólás
    346

Kedves Szojuz!

A topic egy egyszerű időzítőről szól gyerekeknek. Azért bátorkodtam szólni, mert a minálunk alkalmazott időzítők már több mint két éve működnek 100%-os üzembiztonsággal. Rossz magyarsággal: Ki vannak találva. Az alapfilozófiájuk: Egy szervo két elmozdulás. Az oldalkormány órás beléptetésének több az előnye, mint a hátránya. Ilyen módon működő időzítővel megtanítottunk teljesen kezdő gyerekeket is a modell felhúzására. Tanuláskor -meg néha rossz feladásból eredően is- sűrűn előfordul a modell leakadása. Épp elég az esetleg beinduló időzítőt ilyenkor leállítani, és resetelni. Az én véleményem: Egy szervo, két elmozdulás. (Ha csak egy műveletet tud, attól nem lesz olcsóbb, mert mint ahogy már írtam, csupán program írás kérdése.) Aki nem szeretné az oldalkormányt az időzítőről működtetni, választhatja a hagyományos megoldásokat, hiszen ez a lehetőség is megmarad. No és így elkerülhető az a helyzet, amikor az elkészült egy funkciós időzítő után valaki majd felveti: De jó lenne, ha az oldalkormányt is tudná vezérelni.
    Utóirat: A mienken van egy "piezo zümmer" is. Ahogy Jabag kolléga sejteti: Kukoricásban magas fűben igen jó szolgálatot tesz. Már bizonyított.

Senior Member
    Hozzászólás
    825

Idézet Turbo eredeti hozzászólása
    Köszi.
    Akkor ennek szellemében:
    Engem továbbra is érdekelne egy ilyen egyszerű elektronikus időzítő.
    A HobbyCity-nél van kis szervó 3 $-ért, 1 cellás 138 mAh LiPo akksi 1,5 $-ért.
    Ha összeállunk többen, 1200-1500 Ft-ból megvan ez a része.
    Szervó 4 gramm, akksi 4 gramm.
    Ehhez jön még az áramkör és a kapcsoló.
    De ha már áramot vezetünk bele, nem volna érdemes egy buzzert is beletenni? Kukoricásban kifejezetten jól jön
    De akkor lehet, hogy ez az akksi kevés, erről Buddha majd nyilatkozik.

Hi,
    Akkor még a zümmer árát és tömegét is hozzá kell adni.
    Szerintem a 138mAh-s akksi elég lehet a zümmerhez is, ha hamar megtaláljátok a gépet...
    Az időzítő karos mikrokapcsolóval való indítását jó ötletnek tartom.
    Kezd összeállni a dolog:
    -Bekapcsolást jelző LED
    -Leidőzítés után bekapcsolódó zümmer
    -RCDT bemenet
    -1 szervó, két mozdulat: leoldás utáni oldalkormány belépés és termikfék
    -A karos mikrokapcsoló kiszabadulás indítja, megnyomása reset-eli az órát.
    Segítsetek a neten olcsó, hangos, kicsi és 3V-ról működő zümmert találni.
    Hány különböző időtartamot és mekkorákat kell tudni beállítani?
    Kössz.
    Üdv: Buddha
    Futaba FF9 Super
    Frsky telemetry
    Windy
    Pike Perfect Electric
    MMSZ 4098

Oldal: 3 / 18 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz